معرفی و دانلود کتاب صوتی پیشگو (2): از پیشگویی تا سکوت

عکس جلد کتاب صوتی پیشگو (2): از پیشگویی تا سکوت
قیمت:
15000 تومان - 1.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پیشگو (2): از پیشگویی تا سکوت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پیشگو (2): از پیشگویی تا سکوت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی پیشگو (2): از پیشگویی تا سکوت

کریم فیضی در کتاب صوتی پیشگو (2): از پیشگویی تا سکوت تلاش می‌کند تا با بیان موضوعات عرفانی و فلسفی و با شیوه‌های زیباشناختی، ادبیات فارسی را به شما بیاموزد و همانند جبران خلیل جبران به این موضوع اشاره کند که دین بیرون از ما نیست.

آنچه در جلد دوم کتاب پیشگو می‌شنوید، نگاهی عمیق و جامع به زوایای مختلف زندگی است که کشتی انسانی در دریای پر فراز و نشیب آن، هر لحظه در جستجوی قطره‌ای است که با مهر کوچک خود خروش سرد دریا را مخفی کند، تا مگر ساحل مملو از آرامش پدیدار شود.

اغلب کتاب‌های کریم فیضی در زمینه فلسفه، ادبیات و هنر به نگارش درآمده که این اثر نیز کتابی در همین زمینه‌هاست. کریم فیضی برای نگارش این کتاب از شیوه‌های معنوی و عرفانی جدید الهام گرفته است و کوشیده تا اثری شبیه کتاب پیامبر نوشته‌ی جبران خلیل جبران، به وجود بیاورد. پیشگو روایتی جامع و کامل است، زیرا در این کتاب هم در مورد زندگی و هم در مورد جزئیات مسائل روحی و وجودی انسان‌ها صحبت شده است و به طور کلی انسان را از زوایای گوناگون در قالب داستان و با زبانی شیوا مورد بررسی قرار داده است.

استاد بهاءالدین خرمشاهی در توصیف خط فکری نویسنده در کتاب صوتی پیشگو گفته است: «ژانر نوشته جناب فیضی ترکیبی است از خودش + نیچه + خلیل جبران.»

در دومین جلد این کتاب صوتی بازگشت دوباره‌ی پیشگو به قبیله انسان است که مکمل جلد اول نیز هست. این اثر ماندگار در تلاش است که حقایقی را روایت کند که شنیدن آن‌ها باعث دل‌آگاهی می‌شود. نویسنده در این کتاب بیان می‌کند که انسان باید ناراحت شود تا بتواند معنا و مفهوم حقیقی شادمانی را درک کند، باید با مرگ آشنا شود تا بتواند از زندگی نهایت لذت را ببرد.

کریم فیضی را بیشتر بشناسیم:

کریم فیضی یک سال پس از انقلاب اسلامی در سال 1358 در تبریز چشم به جهان گشود. او به دلیل حواشی‌های پس از انقلاب دوران کودکی پرهیاهویی داشت، پدرش به کار تجارت می‌پرداخت و به نام حاجی فیضی معروف بود. پدر کریم فیضی نقش به سزایی در علاقه‌ی او به بحث‌های دینی و عبادت داشت و او را به حوزه علمیه قم فرستاد.

از دیگر آثار کریم فیضی می‌توان به زندگی و بس، کتاب‌های هوشنگ دوم (در گفتگو با هوشنگ مرادی کرمانی)، پنجره پیامبر (رمان)، از جبران تا سهراب، شعاع شمس، همزاد مسیح، سفری با سهراب و سیب زن سیب مرد اشاره کرد.

کتاب صوتی پیشگو به چه کسانی پیشنهاد می‌شود:

اشخاصی که کتاب برجسته و درخشان جبران خلیل‌جبران را خوانده یا شنیده‌اند و به فلسفه و عرفان علاقمند هستند، می‌توانند این کتاب را تهیه نمایند. شما پس از شنیدن کتاب صوتی پیشگو که آن را می‌توان با شاهکار جبران خلیل به نام پیامبر برابر دانست، با جهان‌بینی عرفانی و فلسفی در ساحت زبان فارسی آشنا می‌شوید و نهایت لذت را می‌برید.

در قسمتی از کتاب صوتی پیشگو: جلد دوم می‌شنویم:

در فهرست روزگاران پیش و کتاب‌هایی که در آن‌ها زادند و مردند، می‌توانید نام او را بیابید اما او در آنجا زنده نیست. زندگی وی در فراسوی کتاب و نوشتن دور می‌زد و او آن را می‌جست. رشته‌ای نبود که در آن ننویسد، فلسفه، دغدغه‌ی کوچکی نیست و تاریخ دارای آن گستردگی هست که بتوان قرن‌ها و سال‌ها در آن ماند ولی آن مرد در گذر از کناره‌های علم‌ها و فن‌ها تنها به ادبیات عشق پیدا کرد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
48 دقیقه
بخش اول
49 دقیقه
بخش دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی پیشگو (2): از پیشگویی تا سکوت
نویسنده
گویندهبهمن وخشور
ناشر صوتیانتشارات آوای چیروک
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۳۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
15000 ت - 1.99 یورو
خرید کتاب صوتی

راهنمای مطالعه کتاب صوتی پیشگو (2): از پیشگویی تا سکوت

برای دریافت کتاب صوتی پیشگو (2): از پیشگویی تا سکوت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.