معرفی و دانلود کتاب طلوع آزادی

عکس جلد کتاب طلوع آزادی
قیمت:
۴۰۰۰ تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب طلوع آزادی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب طلوع آزادی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب طلوع آزادی

تبعیض نژادی یکی از بغرنج‌ترین مسائل بشری و در عین حال تأثیرگذارترین آنها به حساب می‌آید که نقش بسیار مهمی در تکامل برخی از مفاهیم از جمله مفهوم آزادی ایفا کرده است. ویلیام ادوارد برهارت دوبوا در کتاب طلوع آزادی، در پی یافتن پاسخ این سوال‌ها، در پی شناختن نسل خود و بازنگری جامعه آمریکا، این بار از این نگاه، است. او بسیار دقیق و با شواهد کاملاً عینی و ملموس به بررسی معضل سیاه‌پوستان می‌پردازد و به قضاوت‌های کلی پشت میزی اصلاً اعتقادی ندارد.

مبارزاتی که برای احراز آزادی و رهایی از تبعیض و عواقب اجتماعی آن شکل گرفت تأثیر شگرفی نیز بر زندگی و نوع نگرش تبعیض شوندگان گذاشت. طبعا درک چنین نگرشی برای آن‌هایی که خارج از این دایره قرار دارند متفاوت خواهد بود. ما در این باره کمابیش مطالبی خوانده‌ایم؛ راجع به رنج‌ها و دردها و حسرت‌شان برای آزادی بسیار شنیده‌ایم و در بهترین حالت، آرزویمان رسیدن آنها به حق و حقوق اجتماعی و در نهایت آزادی انسانی بوده است. اما نفس آزادی؛ آیا به آن فکر کرده‌ایم؟ اینکه آزادی برای یک برده، این پست‌ترین انسان، چه معنا و چه نتیجه‌ای می‌تواند داشته باشد؟ واقعاً آزادی در بدو ورود به سده بیستم تاریخ تمدن بشری یعنی برده نبودن! چگونه این برده می‌خواهد در کنار کسی که تا دیروز ارباب او بوده و امروز نیست زندگی کند؟ و از طرفی با آثار و سنت‌های چندین نسل بردگی چگونه کنار خواهد آمد؟ دوبوا در کتاب طلوع آزادی (Of The Down Of The Freedom) برای قضاوت عادلانه، اعضای این جامعه بزرگ را که همگی انسان هستند، از نزدیک ملاقات کرده و جز آنچه با چشم خود دیده و از زبان آن‌ها شنیده چیزی را ملاک قرار نداده است.

ویلیام ادوارد برهارت (دابلیو، ای، بی) دوبوآ (William Edward Burghardt Du Bois) در سال 1868 در گریت برینگتون ماساچوست به دنیا آمد. شاید نام او به شهرت نام‌هایی چون مارتین لوترکینگ و فردریک داگلاس نباشد، اما بی‌شک از شاخص‌ترین رهبران تاریخ سیاه‌پوستان و جنبش‌های مدنی آمریکا است. دغدغه اصلی او رفع تبعیض از سیاه‌پوستان و احراز حق تحصیل برای آن‌ها بود. همچنین نوشته‌هایی در قدرشناسی از فرهنگ و سنن سیاه‌پوستان دارد.

در تمام طول تاریخ بعضی از کتاب‌ها جهان را تغییر دادند و شیوه نگاه ما به خودمان و دیگران را دگرگون کردند. آن‌ها به مباحث، اختلافات عقاید، جنگ‌ها و انقلاب‌ها الهام بخشیده‌‌‌اند. آن‌ها زندگی‌های بسیاری را ساخته‌اند و یا تباه کرده‌اند. حالا نشر روزگار نو برای شما کارهای متفکران بزرگ، پیشگامان، اصلاح طلبان و طالع بینان را فراهم آورده است. ایده‌هایی که مدنیت را تکان داد و به ما کمک کرد تا آن چه که اکنون هستیم باشیم. (ایده‌های بزرگ)

در بخشی از طلوع آزادی می‌خوانیم:

مشکل قرن بیستم مشکل رنگ است، همین درجه‌بندی انسان از سیاه تا سفید در آفریقا، آسیا و هر جزیره دورافتاده‌ای که دست این رنگ‌بندی به آن می‌رسد. جنگ جهانی هم از نتایج رنگین همین رنگ‌بندی بود، البته تا آنجا که ما می‌دانیم و خیلی‌های دیگر هم می‌دانند، اکثر آنهایی که در سال 1861 به بهانه خود مختاری یا حفظ اتحادیه از جنوب به شمال یا از شمال به جنوب قشون می‌کشیدند، درد اصلی‌شان همین رنگ و رنگ‌بندی بود و مسئله بردگی سیاه و سروری سفید.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
درباره نویسنده
شرحی از رنج ما
طلوع آزادی
کمربند سیاه
در جستجوی پشم زرین

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب طلوع آزادی
نویسنده
مترجمرضا قبادی
ناشر چاپینشر روزگار نو
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۲۰
زبانفارسی
شابک978-600-6867-92-2
موضوع کتابکتاب‌های علوم اجتماعی، کتاب‌های تاریخ جهان
قیمت نسخه الکترونیک
۴۰۰۰ ت - 0.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب طلوع آزادی

کاوه عزیزی
۱۳۹۶/۷/۱۴
یک کتاب عالی درباره تبعیض نژادی در آمریکا.
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب طلوع آزادی

برای دریافت کتاب طلوع آزادی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.