معرفی و دانلود کتاب صوتی همینه

عکس جلد کتاب صوتی همینه
قیمت:
62000 تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی همینه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی همینه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی همینه

کتاب صوتی همینه نوشته‌ی کورش علیانی، روایت‌گر داستان‌های طنز و شنیدنی از پادشاهان و سران بزرگ ایرانی است که در دوره‌های مختلف، کشور را به نابودی کشانده‌اند.

کتاب صوتی همینه، حاوی حکایت‌هایی طنزآمیز از زندگی سران بزرگ و شاهان ایرانی است. کورش علیانی در این کتاب با کمک طبع طنزپرداز خود به سراغ چند تن از پادشاهان بزرگ تاریخ مانند ناصرالدین‌ شاه، نادر شاه افشار، محمد شاه قاجار، چنگیز خان مغول، جلال‌الدین خوارزم شاه و... رفته است و داستان‌های طنزآمیزی، در مورد چگونگی زندگی، اداره‌ی امور، فرمانروایی، ویژگی‌های اخلاقی و منش سیاسی آن‌ها به نگارش درآورده است.

در این کتاب طنز رویدادهای تاریخی دوره‌های گوناگون تاریخ ایران به تصویر کشیده می‌شود. در زبان و ادبیات فارسی شاعران برجسته و نویسندگان بسیاری از قبیل صادق چوبک، عبید زاکانی، سنایی غزنوی، ابوالفضل زرویی نصرآبادی و... بوده‌اند که زبان طنز را به عنوان نمادی برای بیان موضوعات و مشکلات اجتماعی انتخاب کردند. کورش علیانی نیز از قالب مورد استفاده‌ی این نویسندگان بزرگ برای نگارش این کتاب که شامل لحن و روایتی طنز از زندگی و حکمرانی شاهان بزرگ می‌باشد، بهره برده است.

با کورش علیانی بیشتر آشنا شویم:

کورش علیانی نویسنده‌ای درخشان و کارشناس تلویزیونی است که در سال 1350 چشم به جهان گشود. او در رشته ریاضی در دانشگاه شریف به تحصیل پرداخت. ولگردی در کوچه‌های زبان، باران خلاف نیست و ی‍ادگ‍اران‌ از دیگر آثار این نویسنده ارجمند است.

در قسمتی از کتاب صوتی همینه می‌شنویم:

شاه عباس صفوی پادشاه خیلی مقتدری بود و یک بار همین‌جور هوس هوسی پدر پرتقالی‌ها را در بندر گمبرون درآورد. به همین دلیل از آن به بعد به گمبرون گفتند بندر عباس. اما در طول چهل و اندی سال سلطنتش این قدر به این کارها مشغول بود که دیگر فرصت سر خاراندن نداشت و از خودش جانشین به درد بخوری به جا نگذاشت. در نتیجه بعد از مرگش یک بچۀ هفت ساله به نام شاه صفی شاه مملکت ایران شد.

سرگرمی شاه صفی تا روزی که شاه شد فقط کندن پر و کلۀ گنجشکان و کبوتران بود. بعد از این هم که شاه شد، یک شیر پاک خورده‌ای خدا می‌داند از کجا پیدایش شد و به این یک الف بچه یاد داد که این کارها را با آدم‌ها هم می‌شود کرد. و بساط کندن پر و بال و کلۀ آدم‌ها توی دربار صفوی برپا شد. البته در عین حال از امور مملکتی هم غافل نبود و هی با ازبک‌ها و عثمانی‌ها می‌جنگید. و چون این ازبک‌ها و عثمانی‌ها مردمان باادبی نبودند، هی شهرهای ایران را از شاه صفی می‌گرفتند و شاه صفی هم می‌گفت: «خب چی کار کنم؟ به درک هم که گرفتند.» و بعد مردم خودشان می‌ریختند و شهرها را از عثمانی‌ها و ازبک‌ها پس می‌گرفتند و برمی‌گرداندند به شاه صفی. شاه صفی هم باز می‌گفت: «خب چی کار کنم؟ به درک هم که پس گرفتند.» به هر حال شاه صفی در بیست و یک سالگی بر اثر افراط در مملکت‌داری و مشورت‌های خیلی خصوصی با زنان و کودکان و استفاده از حب‌های خاصی که بهش اوپیون یا یک همچه چیزهایی می‌گفتند و نوشیدن نوشابه‌هایی که در سرداب‌های کاخ سلطنتی درست می‌کردند، کمی درگذشت.

بعد از درگذشت شاه صفی اوضاع مملکت کمی بهتر از زمان درگذشت شاه عباس بود و یک بچۀ نه ساله‌ای به اسم شاه عباس دوم شاه شد. این بچه در چهارده سالگی رفت و قندهار را تصرف کرد و یکی دو تا ساختمان دورۀ شاه عباس اول را که نیمه‌کاره مانده بود، داد تمام کردند. بعد هم رفت و در محضر یک استادی طالع‌بینی خواند تا بفهمد که کی روز مرگش است تا برای مرگ مهیا شود. و در یکی از معمولی‌ترین روزهای سی و پنج سالگی به این جواب رسید که «همین امروز.» و مرد.

بعد از مرگ شاه عباس دوم باز هم اوضاع مملکت بهتر شد و یک مرد هجده نوزده ساله به سلطنت رسید به نام شاه سلیمان. این شاه سلیمان آدم خیلی منضبطی بود، از همۀ کارها فقط می‌توانست به مشورت با خانم‌های محترم حرم‌سرا برسد. بنا بر این، باقی کارهای مملکت را سپرده بود به یک آقای وزیری به نام شیخ‌علی‌خان زنگنه. این آقا هم انگار عقدۀ مملکت‌داری داشته باشد، سعی می‌کرد مملکت را امن و امان و صحیح و سالم نگه دارد. این شاه هم بالاخره در چهل و هفت سالگی از دست وزیرش دق کرد و مرد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
نمونه 3
9 دقیقه
مقدمه
27 دقیقه
فصل اول: صلاح‌الدین ایوبی - قسمت اول
20 دقیقه
فصل اول - قسمت دوم
13 دقیقه
فصل دوم: سلطان محمد خوارزم‏شاه - قسمت اول
23 دقیقه
فصل دوم - قسمت دوم
17 دقیقه
فصل سوم: چنگیز خان - قسمت اول
20 دقیقه
فصل سوم - قسمت دوم
17 دقیقه
فصل چهارم: جلال‌الدین خوارزم‏شاه - قسمت اول
18 دقیقه
فصل چهارم - قسمت دوم
25 دقیقه
فصل پنجم: شاه سلطان حسین - قسمت اول
30 دقیقه
فصل پنجم - قسمت دوم
23 دقیقه
فصل ششم: نادر شاه افشار - قسمت اول
30 دقیقه
فصل ششم - قسمت دوم
27 دقیقه
فصل ششم - قسمت سوم
34 دقیقه
فصل ششم - قسمت چهارم
29 دقیقه
فصل هفتم: محمد شاه قاجار
32 دقیقه
فصل هشتم: ناصرالدین شاه قاجار - قسمت اول
28 دقیقه
فصل هشتم - قسمت دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی همینه
نویسنده
گویندهسامان قلیچ خانی
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های طنز
قیمت نسخه صوتی
62000 ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی همینه

کیمیا سادات میره ای
۱۴۰۲/۶/۱۹
این کتاب یکی از بهترین کتاب‌های تاریخی بود. من این کتاب رو ۱۳بار گوش دادم و ۷بار هم نسخه چاپی رو خوندم، یکی از نکته‌های مثبت این کتاب این بود که به نثر طنز بود. من صدای آقای قلیچ خانی رو هم خیلی دوست دارم و توی این کتاب هم عالی بودن. این کتاب جرقه‌ی علاقه مندی من به تاریخ رو زد و خیلی هم توی درس به تاریخ مدرسه من کمک کرد. این کتاب برای کسانی که به تاریخ علاقه مند هستن مناسبه. توی بعضی از قسمت‌ها من خیلی از کارای احمقانه شاه‌ها واقعا حرص خوردم
hi bro
۱۴۰۰/۱۱/۸
دوره‌های افول و تباهی رو فقط با چاشنی طنز میشه خوند، وگرنه تلخیش تو گلوت میمونه، علی رغم بعضی قسمت‌های کم مزه، شوخی‌های جالب کتاب و خوانش زیبای متن، به این اثر، ارزش یکبار شنیدن شدن، داده.
Reza Bagheri
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
متن کتاب بد نبود اما صداگذاری در حدی افتضاح بود بعد چند دقیقه گوش دادن حذف کردم. صداگذاری افتضاااااااااااح
maryam mafakheri
۱۴۰۱/۹/۱۴
یک لبخند هم بر لبم نیاورد که هیچ، از شوخی در مورد صحنه تراژیک قتل امیر کبیر، عصبانی هم شدم.
خورشید
۱۴۰۲/۱/۱۴
خوب و ملموس بود
میشه در جامعه هم مثالهایی پیدا کرد
علیرضا حبیب زاده فعال
۱۴۰۰/۷/۱۸
کتاب مفیدی بود برام. ارزش وقت گذاشتن داشت
Alireza Zamani
۱۳۹۸/۱۱/۶
خلاصه متن کتابش خیلی خنده دار بود اما صوتش رو گوش نکردم
زهرا یوسفی
۱۴۰۱/۱۱/۴
ارزش شنیدن داره و جالب بود واقعا 😍👌
میعاد گلدری
۱۴۰۱/۵/۲۵
خیلی کتاب خوبیه لذت بردم ممنون
مشاهده همه نظرات 9

راهنمای مطالعه کتاب صوتی همینه

برای دریافت کتاب صوتی همینه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.