معرفی و دانلود کتاب صوتی شلارد

عکس جلد کتاب صوتی شلارد
قیمت:
۲۷۰۰۰ تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شلارد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شلارد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی شلارد

کتاب صوتی شلارد نوشته‌ی جمشید طاهری، داستانی شگفت‌انگیز و حیرت‌آور در مرز خیال و واقعیت را روایت می‌کند و درباره‌ی حیوانی تخیلی به نام شلارد است. شخصیت اصلی این رمان سورئالیستی، حیوانی تخیلی ساخته ذهن نویسنده است که انسان به او پناه می‌برد.

جمشید طاهری این کتاب را به شازده کوچولوی دو سنت اگزوپری تقدیم کرده و می‌گوید: «اگر شلارد را تا به حال ندیده‌اید و نام آن به گوش‌تان نخورده، باید بدانید شلارد حیوانی‌ است با محبت مثل سگ اما اندازه گربه، البته کمی بزرگ‌تر از گربه و دقیقا مثل مرغ میناست. او قادر است هر صدایی را تقلید کند، حتی صدای تمام انسان‌ها یا حیوان‌های روی کره‌ی زمین. با این تفاوت که او هوش بالایی نسبت به میمون دارد؛ یعنی طوطی‌وار صحبت‌های او را تقلید یا تکرار نمی‌کند، بلکه معنای آن را هم درک می‌کند، اما مغزش به اندازه انسان گنجایش ندارد. شاید 1000 یا 2000 کلمه. البته هنوز هیچ دانشمندی دقیقاً تحقیق نکرده ببیند مغز شلارد گنجایش چندین کلمه را دارد. شاید چندین هزار کلمه هم جا داشته باشد! شلارد اگر بزرگ شده باشد هیچ جور نمی‌شود او را اهلی کرد و درست مثل گربه در جنگل یا پشت‌بام‌ها زندگی می‌کند...»

جمشید طاهری نویسنده پیشکسوت کشورمان را بیشتر بشناسیم:

جمشید طاهری، شاعر و نویسنده‌ی برجسته‌ی ایرانی در سال 1336 در مشهد چشم به جهان گشود. او در دوران دبیرستان در انجمن شعر در شهر خود شرکت کرد و شعر کلاسیک را توسط شادروان آشفته و شعر نو را توسط آقای پاینده مهر آموخت. سپس در دانشگاه در دو رشته برق و ادبیات به تحصیل پرداخت. او تا سن 18 سالگی در مشهد زیست و پس از آن به مدت 30 سال معلم و کارشناس شعر و داستان در وزارت آموزش و پرورش بود.

طاهری از جمله نویسندگان پرکاری است که همیشه سعی کرده دید تازه‌ای در کتاب‌هایش داشته باشد و تا به امروز رمان‌ها و مجموعه داستان‌های گوناگونی از او به چاپ رسیده که دو عنوان درخشان آن عبارتند از: «شبانه‌های پدرم» و «داستان من». کتاب داستان من در سال 1392، نامزد کتاب سال جمهوری اسلامی و نامزد کتاب سال شهید حبیب غنی‌پور شد.

در قسمتی از کتاب صوتی شلارد می‌شنویم:

وقتی شلاردم روز به روز افسرده‌تر و کم‌ حرف‌تر شد، من تازه چهارده سالم شده بود، دیگه به هر کتابی گوش نمی‌داد، اما بعضی‌ها رو هر شب می‌خواست که براش بخونم، بعد هم اون‌ها رو زیر سرش می‌ذاشت، حتی ساعت‌ها به یک نقطه زل می‌زد، کم مونده بود از دستش دیوونه بشم، جوری زله شده بودم که دلم می‌خواست اصلا شلاردی روی زمین وجود نداشته باشه، چه برسه به اینکه هم اتاق و همدم من باشه، درس‌های دبیرستان یک طرف کارهای او هم از طرف دیگه، شلاردی رو تصور کنید که روی پاهاش نشسته باشه و دست‌هاش رو از جلو تا کرده باشه و سرشو گذاشته باشه روی دست‌هاش، از نگاهش هم فقط غصه بباره...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳۷ دقیقه
بخش اول
۱۱ دقیقه
بخش دوم
۳۱ دقیقه
بخش سوم
۸ دقیقه
بخش چهارم
۲۳ دقیقه
بخش پنجم
۲۸ دقیقه
بخش ششم
۲۶ دقیقه
بخش هفتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی شلارد
نویسنده
گویندهمحمدرضا آلما
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۴۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۲۷۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی شلارد

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی شلارد

برای دریافت کتاب صوتی شلارد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.