معرفی و دانلود کتاب کهنه سرباز

عکس جلد کتاب کهنه سرباز
قیمت:
22000 تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب کهنه سرباز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کهنه سرباز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کهنه سرباز

کتاب کهنه سرباز به قلم ایمان کفائی مهر، مجموعه خاطرات خواندنی و دلنشین جانبازان و اسرای جنگ تحمیلی ایران و عراق است که با زبانی شیرین و صمیمانه، دلاوری‌ها و مظلومیت رزمندگان جوان را به تصویر می‌کشد.

درباره کتاب کهنه سرباز:

داستان رشادت و پایمردی قهرمانان ایرانی در هشت سال دفاع مقدس، از زبان خودشان، این کتاب را به یکی از خواندنی‌ترین و ماندگارترین آثار ادبیات هشت سال دفاع مقدس تبدیل کرده است. ایمان کفائی مهر که خود جانبازی دلیر و فداکار است، از خاطرات جبهه و جنگ برایمان می‌گوید. کهنه سرباز در دو بخش کلی مدون شده است که بخش نخست به بیان خاطرات جانبازان و نقل قول‌هایی از شهدای گرانقدر می‌پردازد؛ و بخش دوم به خاطرات شیرمردانی که به اسارت رژیم خونخوار بعثی درآمده بودند، اختصاص دارد.

کتاب کهنه سرباز سرشار از مضامین حماسی، پر افتخار و حزن‌انگیزی‌ست که شما را عمیقا تحت تأثیر قرار می‌دهد. فضاسازی و روایت جزءگرایانه‌ی کفایی مهر، علاوه بر نگرانی پیشروی دشمن و غلیان احساسات وطن پرستی، تجربه‌ی از دست دادن بهترین و نزدیک‌ترین دوستان و اعضای خانواده را به طرز دردناکی به تصویر می‌کشد.

خواندن کتاب کهنه سرباز به چه کسانی توصیه می‌شود؟

بی‌شک مطالعه این آثار ارزشمند برای یادآوری غیرت ملی و دلاوری‌های جانبازان و شهدا، به تمامی ایرانیان پیشنهاد می‌شود. همچنین این کتاب به علاقمندان ادبیات دفاع مقدس به طور ویژه توصیه می‌شود.

در بخشی از کتاب کهنه سرباز می‌خوانیم:

آنقدر دستپاچه و گیج شده بودم که فراموش کردم اول به اورژانس خط خبر دهم تا آمبولانسی اعزام کنند. با سرعت زیاد به سمت اورژانس حرکت می‌کردم. تمام ذهنم معطوف به "ولی" بود که اکنون حالش چگونه است. نکند او را از دست بدهم. رفیق دوران کودکی‌ام را!

به اورژانس رسیدم. بچه‌ها به اورژانس خط خبر داده بودند و دقایقی بود که آمبولانس حرکت کرده بود. تازه به خودم آمدم که باید به سراغ محل استقرار آنها می‌رفتم. جایی که قبضه خمپاره "ولی" آنجا مستقر بود. دوباره حرکت کردم. و برای آنکه زودتر برسم از مسیر فرعی رفتم. موتور در گل گیر کرد. خلاصه با هر جان کندنی بود. خود را به سنگر خمپاره 120 رساندم. جایی که "ولی" آنجا بود.

وقتی رسیدم دیدم "ولی" یک دستش از مچ قطع شده و دست دیگرش به گردن یکی از رفقای محلمان حلقه شده و سیگاری لای انگشتانش قرار گرفته و دودش به هوا بلند است. محل جراحتش را بسته بودند. اما خون از روی باندها قطره قطره روان بود و به روی زمین می‌ریخت.

برای اولین بار چهره زمخت و وحشتناک جنگ مقابلم قرار گرفته بود. واقعیتی که تلخی آن هیچ‌گاه از خاطر آدمی نمی‌رود. جنگ... این پلید‌ترین و کثیف‌ترین واژه خلقت، حقیقتش را به من نمایانده بود!

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل اول
روایتی از رزمندگان
مستِ واژگون
آن‌شب دلم در شلمچه جا ماند.
‎حاج ولی
کاتیوشا
برادرم مرتضی
آن روز شلمچه و کلام آقا غلام
نفس گرم
از تهی سرشار
چو اسیر توست اکنون... 
خاک تربت
چشمانی که به سوی آسمان خیره بود
فصل دوم
روایتی از آزادگان
مادرانه
اردوگاه تکریت
وضوی عاشقی
آزاده شهید مجید محمودی
آیه و جعلناء... 
‎پرویز

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب کهنه سرباز
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات زرین اندیشمند
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات214
زبانفارسی
شابک978-622-704630-4
موضوع کتابکتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه الکترونیک
22000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب کهنه سرباز

P.r 1989
۱۳۹۹/۱۰/۴
داستانی‌هایی بسیار جذاب داشت و با نگارشی متفاوت به توصیف وقایع و احساسات افراد در جنگ پرداخته بود.
یکی از بهترین کتابهایی بود که در حوزه ادبیات جنگ خوانده بودم!...
سولماز نباتی
۱۳۹۹/۱۰/۱۷
قلم بسیار خوب و نگاه متفاوت و شرح جذاب وقایع
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب کهنه سرباز

برای دریافت کتاب کهنه سرباز و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.