معرفی و دانلود کتاب عروس دهکده

عکس جلد کتاب عروس دهکده
قیمت:
8000 تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب عروس دهکده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب عروس دهکده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب عروس دهکده

کتاب عروس دهکده یک مراسم بومی ازدواج در یکی از روستاهاست. فاطمه حیدری با به تصویر کشیدن این مراسم از عشق میان دختر و پسری در جریان این رسم پرده برمی‌دارد که خیلی زود به رازی سربه‌مُهر در میان خانواده‌هایشان پی می‌برند.

دربارۀ کتاب عروس دهکده:

جوانی به نام سهراب برای حضور در یکی از مراسم‌های روستای نزدیکشان به آنجا می‌رود تا در جشن پانزده آبان و انتخاب عروس دهکده شرکت داشته باشد. طبق رسم این دهکده هر سال یکی از جوانان که میان همگان به تنومندی مشهورتر است دختر محبوب خود را در این روز به دیگران معرفی و با او ازدواج می‌کند. این زوج نماد خیر و برکت در طی یک سال آینده برای روستا و اهالی‌اش هستند.

در آن سال قرعۀ نیرومندترین جوان به نام پسر کدخدا بهنام جهانگیر می‌افتد و او دختری به نام نگار را به عنوان محبوب خود معرفی می‌کند. اما برخلاف رسم و رسوم، نگار تمایلی به این ازدواج نشان نمی‌دهد و از این رو همگان را علیه او و خانواده‌اش می‌شوراند. بهنام که غرورش زیرپا گذاشته شده با هم‌فکری پدرش تصمیم می‌گیرد با تهمت زدن به نگار و پسر همسایه، مردم را نسبت به آن‌ها بدبین و شکاک کند.

سهراب به دلیل کنجکاوی در روستا می‌ماند تا از پایان ماجرا و سرانجامش باخبر شود، اما ناخواسته درگیر این جریان می‌گردد. او تصمیم می‌گیرد به نگار و پسر همسایه کمک کند و در این بین متوجه می‌شود که مدتی پیش، یکی از دوستان بهنام جهانگیر باعث اتفاقاتی بوده که مرگ برادر نگار را در پی داشته است. هیچ‌کس به جز دختر و جهانگیر این موضوع را نمی‌داند و همین مسئله علت مخالفت نگار با این ازدواج بوده است. در نهایت جهانگیر ناچار به عذرخواهی می‌شود و ماجرا به خوبی پایان می‌یابد اما حالا ماجرای دیگری آغاز شده و آن عشق و علاقۀ سهراب به نگار است ... .

کتاب عروس دهکده برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به رمان‌ها و داستان‌های عاشقانه و تاریخی علاقه‌مند هستید، این کتاب را از دست ندهید.

در بخشی از کتاب عروس دهکده می‌خوانیم:

صداى شرشر ناودان قطع شده بود و ماه نورافشانى نقره‌اى‌اش را بر زمینیان به خواب رفته شروع کرده بود. همه‌جا سکوت بود و سیاهى. خانه‌اى نبود که چراغش روشن باشد اما بودند کسانى که در این تاریکى اشک مى‌ریختند و به حال سرنوشت عزیزان خود مى‌گریستند.

در کنج اتاق کثیف و نمورى، جوانى زانوى غم بغل کرده و در خلوت و تاریکى زندان به گذشتۀ شادش مى‌اندیشید گذشته‌اى که با یک چشم به هم زدن از آیندۀ زیبایى که مى‌توانست در بر داشته باشد به نیستى و فنا کشیده شد. جرم این جوان مگر چه بوده که تقاص به این سنگینى دارد. او محکوم شده که جرم گناهى را پس دهد که مرتکب نشده. جوان به خودش هم شک کرده که شاید در مستى و هرزگىِ ذهن، دست به این نجاست زده. به دوردست‌ها مى‌اندیشید و بارها در کوچه‌هاى پر پیچ و خم ذهنش لحظه‌اى را جستجو مى‌کرد که خودش بوده و نگار و لذت آنى یک دست‌یابى. هر بار ذهنش به این قسمت مى‌رسید مخش سوت مى‌کشید. چنین لحظه‌اى در زندگى‌اش هرگز به وجود نیامده بود و این یعنى نامردى در حق او، بى‌عدالتى در حق نگار، پستى به تمام معنى.

معشوقۀ رویاهاى رستم کسى نبود جز لیلا، رستم وقتى مغلوب جهانگیر شد از ترس اینکه مبادا جهانگیر لیلا را عروس خود انتخاب کند قلبش از تپش ایستاده بود، شکستن در میدان مبارزه به اندازۀ ترس و اضطراب از دست دادن لیلا عذابش نداده بود. او لحاظاتى مرگ‌آور را تحمل کرده بود و با شنیدن اسم نگار از زبان جهانگیز، جانى تازه گرفته بود، ولى این لذت و شیرینى لیلى و مجنون بودن در مدت کوتاهى رنگ تلخى به خود گرفته بود. سرما تا مغز استخوانش را مى‌سوزاند. زنوانش را به سینه چسباند و با حرکت دست به روى پاها، گرماى مطبوعى در بدنش ایجاد کرد، فکر فردا رهایش نمى‌کرد.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب عروس دهکده
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات آزادمهر
سال انتشار۱۳۸۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات178
زبانفارسی
شابک978-964-8477-41-2
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب عروس دهکده

قاسمی
۱۴۰۱/۱۱/۲۰
اسم کتاب روکه دیدم وسوسه شدم بخونمش ، کتاب زیبایی بود ونثرروانی داشت راجب رسم ورسومات یه روستای کوچیک هست ومربوط به زمان های قدیم، فقط تنهاچیزی که به نظرم یکم نامناسب اومد این بودکه یه. جایی ازقصه گفته بود مشدی اصغر لامپ هاروخاموش کرد درحالی که دراون زمان فک نمیکنم توی اون روستای کوچیک برقی وجود یه داشته باشه، چیزدیگه هم آخر داستان که انتظارداشتم یکم طول بکشه ویااصلا طوردیگه ای تموم بشه توی جامعه وعرف مافکر نکنم یک نفرپیدا بشه که همسرخودش روطلاق بده وبعد بره وبراش شوهرپیداکنه🤐ولی به هرحال من لذت بردم ازداستان ممنون ازکتابراه🙏
Setayesh Momen
۱۴۰۰/۷/۲۸
سلام خدمت همگی.
کتاب بسیار زیبایی بود.
مخصوصا رسم بومی شادوآباد که زیبایی داستان رو دوچندان کرده بود.
به نظرم اتفاق آخر داستان که داشتن کینه از مادر نگار بود بسیار زمان مناسبی نوشته شده بود.
یعنی زمانی که خواننده فکر میکرد سهراب و نگار ازدواج میکنند و همه چیز تموم میشه ولی اون اتفاق افتاد.
با تشکر از قلم نویسنده و کتابراه.
Narges Sisi
۱۴۰۰/۵/۱۶
چرا اخرش انقدر خلاصه وار تموم شد به نظرم کاغذ نویسنده تموم شده بود😂
معصومه علی زاده
۱۴۰۰/۱۰/۲۵
کتاب رمان دلنشینی بود وبه قضایا‌ی داستان خوب پرداخته شده
فاطمه تاجیک
۱۴۰۰/۱۰/۲۴
داستانش تکراری نبود. خوشم اومد. دستشون درد نکنه
یاس م
۱۴۰۰/۱۱/۱۲
خوب وسرگرم کننده بود تشکر
سیما خمسه
۱۴۰۰/۱/۷
کتاب فوق العاده زیبایی بود
فرناز ناصری
۱۴۰۰/۱/۶
کتاب قشنگی بود حیف کوتاه بود
زهرا بابایی
۱۴۰۰/۸/۲۶
افتضاح و آبکی بود
الی پیوندی
۱۴۰۰/۲/۲۶
خوشم نیومد
مشاهده همه نظرات 10

راهنمای مطالعه کتاب عروس دهکده

برای دریافت کتاب عروس دهکده و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.