معرفی و دانلود کتاب صوتی سالتو

عکس جلد کتاب صوتی سالتو
قیمت:
80000 تومان - 8.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سالتو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سالتو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سالتو

کتاب صوتی سالتو نوشته‌ی مهدی افروزمنش، داستان زندگی سخت پسری نوجوان از محله‌های جنوب شهر تهران را به تصویر می‌کشد که برای رسیدن به آرزوهای خود و رهایی از وضعیت نامساعدش درگیر ماجراهای هیجان‌انگیز و جنایی می‌شود.

درباره کتاب صوتی سالتو:

مهدی افروزمنش که سال‌ها روزنامه‌نگار حوزه اجتماعی بوده، در دومین رمان خود باز هم از تجربیات کاری خود استفاده و محله‌های پایین شهر تهران را به عنوان سوژه اصلی خود انتخاب کرده است و تلاش می‌کند قصه‌ای هیجان‌انگیز و پرکشش را به تصویر بکشد.

کتاب سالتو درباره نوجوانی شانزده ساله به نام سیاوش است که در یکی از محله‌های فقیرنشین پایتخت روزگار می‌گذراند. او زندگی سختی دارد و بزرگ‌ترین علاقه‌اش نیز رفتن به باشگاه و کشتی گرفتن است. اما به خاطر مشکلات مالی نمی‌تواند مدام تمرین کند تا اینکه برای رسیدن به آرزوهایش، بدون هیچ امکاناتی خودش را به مسابقات منطقه‌ای می‌رساند و حریفش را شکست می‌دهد. پس از این مسابقه، دو مرد مرموز و عجیب به نام‌های سیامک و نادر با دیدن استعداد سیاوش، به سراغش می‌روند و پیشنهاداتی به او می‌دهند که زندگی‌اش برای همیشه تغییر می‌کند.

قهرمان داستان سالتو در سراسر کتاب خودش را اهل جزیره معرفی می‌کند؛ البته منظور او جایی بیرون از تهران نیست بلکه محله‌‌‌ی دور افتاده و فقیر خود را چنین می‌نامد. نویسنده نیز تلاش کرده علاوه بر ترسیم وضعیت قشر فرودست و فراموش شده، به مسائل ورزشکاران با استعداد بپردازد و حتی به سراغ باندهای قاچاق مواد مخدر نیز برود.

همچنین از همان ابتدای رمان سلسله رخدادهایی پیش می‌آید که شما را تا انتها جذب خواهد کرد و به مرور حال و هوای معمایی و جنایی نیز بر همه چیز غلبه می‌کند.

کتاب صوتی سالتو برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به داستان‌های معمایی و هیجان‌انگیز علاقه‌مند هستید و می‌خواهید با بخشی از مشکلات جامعه نیز آشنا شوید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

مهدی افروزمنش را بیشتر بشناسیم:

مهدی افروزمنش پیش از آنکه اولین کتاب خود، تاول را بنویسد، سابقه مطبوعاتی داشته و به عنوان روزنامه‌نگار و دبیر اجتماعی در روزنامه‌هایی همچون اعتماد، شرق، بهار، فرهیختگان و شهروند قلم زده است.

او در سال 1383 و 1385 توانست در جشنواره مطبوعات کشور و جشنواره شهری به عنوان بهترین گزارش‌نویس معرفی شود. افروزمنش علاوه بر کتاب تاول که برایش عنوان بهترین رمان سال جایزه هفت اقلیم را کسب کرد، رمان سالتو و باران در مترو را نیز در کارنامه ادبی خود دارد.

در بخشی از کتاب صوتی سالتو می‌شنویم:

ما از آلمان مواد شیمیایی را که بهش می‌گفتند کیمیا، می‌بردیم افغانستان. از آنجا هروئین به ایران، اروپا و آمریکا بار می‌زدیم. از آمریکا و گاهی هم کلمبیا کوکائین می‌آوردیم ایران و از ایران حشیش می‌فرستادیم دبی و قطر. گاهی هم شیشه به مالزی، قبرس یا تایلند که تازه مد شده بود. بیشتر این‌ها با نقشه‌های سیا انجام می‌شد؛ مرد آرام و ساکتی که عاشق رنگ‌های جیغ بود، پیپ می‌کشید و اوقات بیکاری با موچین موهای گوشش را مثل یک آدم وسواسی می‌کند. ژستش با یک استاد دانشگاه هنر مو نمی‌زد اما خطرناک‌ترین آدمی بود که در تمام عمرم دیده‌ام. همیشه خونسرد بود و استاد فاسد کردن ساز و کارهای قانونی.

این وسط من نقش پیک را بازی می‌کردم؛ کسی بودم که پیغام‌ها و نقشه‌ها را جابه‌جا می‌کردم. کم کم فهمیدم که این هم ایده سیا بوده که کمتر کسی شک می‌کند به ورزشکاری که با زانوبند و کلاه و دستکش توی شهر دوچرخه سواری می‌کند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
32 دقیقه
فصل اول: بخش یک
14 دقیقه
فصل اول: بخش دو
20 دقیقه
فصل اول: بخش سه
25 دقیقه
فصل اول: بخش چهار
17 دقیقه
فصل اول: بخش پنج - قسمت یک
17 دقیقه
فصل اول: بخش پنج - قسمت دو
20 دقیقه
فصل اول: بخش شش
22 دقیقه
فصل اول: بخش هفت
18 دقیقه
فصل دوم: بخش یک
31 دقیقه
فصل دوم: بخش دو
25 دقیقه
فصل دوم: بخش سه
27 دقیقه
فصل دوم: بخش چهار
23 دقیقه
فصل دوم: بخش پنج
16 دقیقه
فصل دوم: بخش شش - قسمت یک
24 دقیقه
فصل دوم: بخش شش - قسمت دو
7 دقیقه
فصل دوم: بخش هفت
23 دقیقه
فصل سوم: بخش یک
10 دقیقه
فصل سوم: بخش دو
17 دقیقه
فصل سوم: بخش سه
23 دقیقه
فصل سوم: بخش چهار
15 دقیقه
فصل چهارم: بخش یک
7 دقیقه
فصل چهارم: بخش دو
24 دقیقه
فصل چهارم: بخش سه
17 دقیقه
فصل چهارم: بخش چهار
26 دقیقه
فصل چهارم: بخش پنج
26 دقیقه
فصل چهارم: بخش شش
15 دقیقه
فصل پنجم: بخش یک
15 دقیقه
فصل پنجم: بخش دو
7 دقیقه
فصل پنجم: بخش سه
12 دقیقه
فصل پنجم: بخش چهار
11 دقیقه
فصل پنجم: بخش پنج
14 دقیقه
فصل پنجم: بخش شش
14 دقیقه
فصل پنجم: بخش هفت

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سالتو
نویسنده
گویندهاشکان عقیلی پور
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۰ ساعت و ۱۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
80000 ت - 8.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سالتو

زهرا جهاندیده
۱۴۰۱/۴/۸
اخرش یکم گنگ بود ولی خوب و قابل قبول، گویندع عالی بود اصلا حرفی به کارشون نیست، فضا سازی خیلی خوب بود آنقدر که حس میکردی خودتم یکی از شخصیت‌ها و وسط ماجرایی آنقدر که جزئیات خوب بیان شده بود. تنها چیزی که گاهی تو ذوق میزد و رو مخ بود استفاده از کلمات عامیانه (گوه اوایل داستان بارها تکرار شد) بین بود جملاتی که با لحن ادبی خونده میشد ولی خب قابل تحمل بود. مهم از همه اینکه با همه نقاط قوت و ضعفش داستان تکراری نبود و هر قسمتش کشش داشت. اگر به قصد سریال یاغی میخوایید بخونیدش که اول از همه خبری از عاطی نیست و سیاوش خواهر نداره و پدر و مادرش هم زندن دوم اینکه تعریف‌هایی که از نادرو سیامک میشه که توی سریال اسم هاشون بهمن و برادرش هستن زمین تا اسمون با هم فرق داره، بعضی از جاها شما رو یاد سریال میندازه، مثل خونه گرفتن نادر برای سیاوش اما در کل زیاد سنخیتی با هم ندارن و حتی روش آشنایی سیاوش و نادر رمان و جاوید و بهمن سریال کلاااا با هم متفاوته، ولی خب خوده رمان اونقدری قشنگ هست که نخوایید وسطش چون شبیه سریال نیست ولش کنید. توصیه میشه.
فاطمه رئوفی
۱۴۰۱/۸/۱۶
کتاب رمان ایرانی خوبی بود به خواندنش می‌ارزد.
رمان سالتو داستان نوجوان فقیری که درحومه تهران زندگی می‌کند و به ورزش کُشتی علاقمند است و باحمایت یک غریبه در کشتی پیشرفت میکند اما گرفتار حوادث دیگری میشود...
نویسنده با هوشمندی و با نسبت دادن ویژگی‌های یک قربانی به سیاوش تا آخرین صفحات کتاب، حتی
زمانی که قهرمان داستانش به یک ضدقهرمان بدل می‌شود، نفرت خواننده را نسبت به او برنمی‌انگیزد. سالتو داستان یک شهر است.
در داستان سالتو به فقر و حاشیه نشینی پرداخته شده. روایت زندگی کودکان کار و خیابان تا دنیای پیچیده قاچاقچیان موادمخدر.
به اختلاف طبقاتی، زندگی حاشیه‌نشینان و نابرابری‌ها، ناراستی‌ها و تاریکی‌های شهری می‌پردازد.
بخش‌هایی از کتاب؛ زمانی که نادر مثالهایش را از دانش جانور شناسی بیان میکند خیلی جالب است.
از متن کتاب:
«دیدن سالتو در کشتی آزاد مثل دیدن نهنگ سفید است در اقیانوس، یک فن کمیابِ اصیل که کمتر کسی حتی تمرینش می‌کند. سالتو اسطوره‌ی فراموش‌شده‌ی کشتی است، نماد قدرت و سرعت و از آن‌ها مهم‌تر نماد بزرگی. تابه‌حال سالتو نخورده‌ام اما شک ندارم درد ویران‌کننده‌ای دارد، نه از آن دست دردهایی که عصب‌ها به مغز منتقل می‌کنند. دردِ شکست دارد. از تْو، درد خرد شدن غرور یک ورزشکار مغرور. سالتو راه یک‌طرفه‌ای به طرق شکست است.»
باتشکر از کتابراه
مجید همایونی افشار
۱۴۰۲/۶/۲۶
معمولا رمان‌های ایرانی شروعی خوب دارد و پایانی بد، اما سالتو‌ کتابیست یکدست با داستانی بسیار جذاب و پایان بندی فوق العاده.
سریال اقتباسی یاغی باعث شد تا با نویسنده آشنا شوم و کتاب را بخوانم و بشنوم، بعد از خواندن دیدم تفاوت زمین است تا آسمان میان سالتو و یاغی.
برای من که عاشق ادبیات کلاسیک هستم
ابتدا سخت بود انتخاب رمان ایرانی اما از بعد خواندن نظرم عوض شد و دیدم هستند رمان‌های ایرانی زیبا و پر کشش البته باید ابتدا کتاب تاول مهدی افروز منش را بخوانید هرچند ربطی به هم ندارد ولی فهم سالتو بعد خواندن تاول بیشتر می‌شود.
اجرا و خوانشی عالی از اشکان عقیلی‌پور عجوبه، همیشه انتخاب اولم آرمان سلطان زاده‌ی بی بدیل بود و سخت بود شنیدن صدای دیگر گویندگان ولی با شنیدن صدا و اجرای اشکان عقیلی‌پور عاشق خوانش ایشان شدم.
این رمان و تاول را از دست ندهید که بعدا حسرت خواهید خورد.
❤️❤️❤️❤️❤️❤️
آرین نیاسری
۱۴۰۱/۱۰/۴
داستان بسیار روان بود که فضای زندگی سخت و دردناکی رو روایت میکرد ولی در عین حال بسیار زیبا بود و اصلا خسته کننده نبود و ممنونم از نویسنده ارجمند جناب افروزمنش و هنرمند و گوینده پرتوان آقای عقیلی پور که با خوانش هنرمندانه الحق فضاسازی زیبایی را خلق میکردند تنها نکته‌ای که میشود نقد کرد پایانی زود که هنگام بود جای کار بیشتری برای ادامه این اثر داشت امیدوارم ادامه ماجرای این روایت توسط نویسنده با ذوق نگاشته شود چون این روایت داستانی جای کار بیشتری دارد ممنونم از کتاب راه 🌹🙏
Monir Naghikhani
۱۴۰۱/۴/۱۷
سرگذشتی تکراری در جامعه ما که متأسفانه بعضیها بخاطر داشتن ثروت ودارایی حاضر به هرکار کثیفی میشوند، و در این میان کودکان کاری مظلوم که داشته هارا میبینندو ور واضح است که خواستار زندگی لاکچری هستن وطعمه این افراد میشوند وسرنوشتشان را طوری دیگر رقم میزنند، البته این کتاب تقریبا ناتمام است، سپاس از گوینده محترم وعوامل دست اندر کار.
Omid Kamari2836
۱۴۰۱/۸/۲
موضوع کتاب جالب و متفاوت بود ولی یه ایرادی که میشه ازش گرفت اینه یه خورده باید بیشتر وارد جزئیات و داستان نویسی میشد خیلی زود سرو تهش هم اومد اخر داستانم خیلی واضح تموم نشد نه که اخر خوبی داشتع باشه یه خورده بیشتر باید میپرداخت به اینکه چرا پسره تصمیم گرفت راهشو جدا کنه چطور شد که خیانت کرد
Maryam Moosavi
۱۴۰۱/۴/۲۵
با وجود اینکه اطراف خودمون از این آدما دیدیم خوندیم و شنیدیم اما قلم نویسنده خیلی ظریف این مشکلات زیر پوستی رو بیرون و روصفحه کاغذ روایت می‌کنه و ب شخصه خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم از کتاب راه هم ممنون هستم و راوی داستان هم خیلی زیبا داستان رو روایت می‌کنه که همین داستان رو چندبرابر جذابتر میکنه
Amir Nayerzadeh
۱۴۰۱/۳/۲۶
چیزی که نظرم را جلب کرد فضا سازی بی نظیر نویسنده بود، نویسنده به خوبی شخصیت پردازی کرده و هر شخصیت به تفکیک حس میشوند، از نقاط قوت دیگر می‌توان به تغیر شخصیت اصلی داستان در انتهای کتاب اشاره کرد.
لحن و گویش راوی داستان هم بسیار عالی بود
زیبا طاهری نیا
۱۴۰۱/۶/۱۸
کتاب خوبی بود در ابتدا با صدای راوی نتونستم ارتباط برقرار کنم ولی به مرور عادت شد، متاسفانه چهره جامعه رو نشون میده، چه ثروتمند یا فقیر، همه برای پول دست به چه جنایایی می‌زنن، یکبار گوش دادن بد نیست، تشکر از کتابراه و راوی عزیز.
هاشمی نژاد هاشمی نژاد
۱۴۰۱/۸/۲۶
واقعا کتاب جالبی بود مخصوصا این که من سعی می‌کردم کتاب رو با فیلمی که گفتن از روی این کتاب ساخته شده تطابق بدم و تصورش کنم و این که کلا هر کتاب‌های به هم پیوسته یا مرتبط خوشم میاد (اشاره به کتاب تاول)
محبوبه آقاعلی خان بزاز
۱۴۰۱/۵/۱۳
کتابی متفاوت و به نظرم واقع گرایانه است و بر عکس خیلی از رمانها و داستانهای اینچنینی که همیشه فرشته مهربون و معصومی وجود داره ولی اقای افروزمنش واقعیت رو به تصویر کشیده با کلماتش الفاظش دقیقا حس میکنی
نوشین بیات
۱۴۰۱/۸/۲
به نظرم عالی بود اینکه چقدر داستان واقعی بیان شده بود و یه عشق واقعی با وجود اینکه مسائل دردناک تکراری جامعه هم بیان شده بود ممنون از نویسنده قابل و توانا و همچنین کتابراه
فیروزه کریمی
۱۴۰۱/۶/۲۹
انتظارم از کتاب خیلی بیشتر بود در کل داستان بدی نبود و گوینده هم به نظرم خیلی خوب قصه رو نقل میکردن اما در کل اون چیزی که فکرش رو میکردم نبود، به نظرم سریالش قشنگتره
ساناز موسوی
۱۴۰۱/۴/۲۹
آخر داستان بسیار گنگ و نامعلوم بود، گوینده بسیار عالی بودند و فکر میکنم یکی علل جذابیت داستان گذشته از فضا سازی روان نویسنده ارائه بسیار خوب راوی داستان بوده است.
علی بهروزی
۱۴۰۱/۴/۸
در کل به جز فصل دوم داستان و قلم زیبای نویسنده و صدای زیبای گوینده با افکت‌های خاص آن فرد را وارد فضای داستان می‌کند به شکلی که داستان را دوست داری پشت سرهم گوش بدهی
مشاهده همه نظرات 81

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سالتو

برای دریافت کتاب صوتی سالتو و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.