معرفی و دانلود کتاب صوتی دیوار

عکس جلد کتاب صوتی دیوار
قیمت:
۹۵۰۰ تومان - 1.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دیوار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دیوار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دیوار

کتاب صوتی دیوار نوشته‌ی ژان پل‌ سارتر، ماجرای زندانی محکوم به اعدامی را روایت می‌کند که لحظات پایانی عمر خود را می‌گذراند. این اثر یکی از داستان‌های مجموعه‌ دیوار است که صادق هدایت آن‌ها را جمع‌آوری و ترجمه کرده و آثار نویسندگان مشهوری مثل آنتوان چخوف و فرانتس کافکا در آن وجود دارد.

درباره کتاب صوتی دیوار:

این اثر که اولین و تنها مجموعه داستان کوتاه سارتر بود، برای نخستین بار در سال 1939 و پیش از انتشار تأثیرگذارترین آثار او در تئاتر و فلسفه منتشر شد. داستان دیوار (The Wall) اولین قصه‌ی این مجموعه، درباره‌ی سه زندانی سیاسی در طول جنگ داخلی اسپانیا است. این سه نفر فردا اعدام خواهند شد و زوال ذهنی این افراد از دیدگاه پزشکی مهربان که گویی برای آرام کردن آن‌ها در آن محل حضور دارد توصیف می‌شود و ژان پل سارتر با جزئیاتی دقیق، زیبا و دلهره‌آور این داستان را روایت می‌کند.

یکی از این زندانیان که در طول داستان تحولی عظیم در فهم معنای زندگی را تجربه می‌کند، تصمیم می‌گیرد قبل از مردن، سربازان و بازجویان را دست بیندازد. اما این تصمیم باعث بروز اتفاقات عجیب و معناداری می‌شود...

این مجموعه شامل داستان‌های کوتاه روانشناختی است که افراد در آن با مسائلی مثل جنون، جنسیت و مرگ روبرو می‌شوند. همچنین عقایدی که نویسنده در این اثر شرح می‌دهد، مقدمه‌ای جذاب برای ورود او به فلسفه اگزیستانسیالیسم به شمار می‌آید. صادق هدایت در این اثر کوشیده است تا نثر خود را در لابه‌لای قلم نویسنده به یادگار بگذارد و مسائل را از دریچه ذهن خود ترجمه کند. اگرچه او به متن اصلی کتاب وفادار بود اما آن را طوری ترجمه کرده که انگار داستان را از زبان خود برای ما نقل می‌کند.

شنیدن کتاب صوتی دیوار به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

علاقه‌مندان به داستان کوتاه، ادبیات فرانسه و آثار ژان پل سارتر از شنیدن این کتاب صوتی لذت خواهند برد.

ژان پل سارتر را بیشتر بشناسیم:

او رمان نویس، نمایشنامه‌نویس و فیلسوف اگزیستانسیالیست فرانسوی است که در سال 1950 به دنیا آمد و به عنوان یکی از بزرگترین فلاسفه قرن بیستم شناخته می‌شود. سارتر جایزه نوبل ادبیات 1964 را رد کرد با این حال داوران نوشته‌های او را به خاطر داشتن ایده‌های غنی و پر از روح آزادی و حقیقت تحسین و انتخاب کردند.

از آثار مهم ژان پل سارتر (Jean Paul Sartre) می‌توان به «خروج ممنوع، تهوع، دیوار، شیطان و خدا، نقد عقل دیالکتیکی، هستی و نیستی و راه‌های آزادی» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی دیوار می‌شنویم:

زندانی که برای ما تعیین‌شده بود، یکی از سردابه‌های بیمارستان بود. هوا به سبب جریان بسیار سرد بود. تمام شب را لرزیده بودیم و روز هم وضع ما بهتر نشده بود. پنج روز قبل را، من در دخمه‌ی سرای آرشوک به سر برده بودم؛ این بنا یک نوع دژ فراموشی بود که از قرون وسطی به یادگار مانده بود، چون عده‌ی زندانیان زیاد و جا کم بود، هرجایی دستشان می‌رسید آن‌ها را می‌چپانیدند. من از زندان خودم راضی بودم. سرما اذیتم نمی‌کرد، ولی تنها بودم و این مرا عصبانی می‌کرد. در سردابه‌ همدم داشتم، ژوان هیچ نمی‌گفت، چون می‌ترسید و از این گذشته جوان‌تر از آن بود که بتواند اظهار عقیده بکند، اما توم پرچانه بود و زبان اسپانیولی را خیلی‌خوب می‌دانست...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۹ دقیقه
بخش اول
۱۷ دقیقه
بخش دوم
۱۸ دقیقه
بخش سوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دیوار
نویسنده
مترجمصادق هدایت
گویندهحسین نصیری
ناشر صوتیانتشارات گیوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۵۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۹۵۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دیوار

یاسمین تجلى
۱۴۰۰/۱۱/۱۰
ارزش خوندن داره فضای سنگینی داشت داستان و ریتم یک نواختی داستان خط ثابتی داره فرود و نشیبی نداره
Mohammadali H
۱۴۰۰/۵/۱۲
صداقت ِ هدایت رو بشنوید تا رستگار شوید.
کتابراه دیوانه کنندس با اون موی بلندش!
پرستو موسوی‌نیا
۱۴۰۰/۹/۲۱
محشر بود واقعا هیچی نمیشه گفت راجع به آثار آقای هدایت.
ارش Rozbahani
۱۴۰۱/۱/۲۹
خوب بود ارزش داشت
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دیوار

برای دریافت کتاب صوتی دیوار و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.