معرفی و دانلود کتاب صوتی اصول سخنرانی و فن بیان به روش TED

عکس جلد کتاب صوتی اصول سخنرانی و فن بیان به روش TED
قیمت:
۵۰۰۰۰ تومان - 9.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اصول سخنرانی و فن بیان به روش TED و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اصول سخنرانی و فن بیان به روش TED و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی اصول سخنرانی و فن بیان به روش TED

کتاب صوتی اصول سخنرانی و فن بیان به روش TED اثر کریس اندرسون به شما راهکارهای مفیدی در جهت بهبود مهارت سخنوری و روابط اجتماعی ارائه می‌کند، این کتاب صوتی به صورت مشترک با همکاری کتابراه و راوی نو تولید شده است.

کریس اندرسون مدیر عامل شرکت تد (Chris Anderson) در کتاب اصول سخنرانی و فن بیان به روش تد (TED talks the official TED guide to public speaking) که در سال 2016 در فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز قرار گرفته بود، دستور‌العمل جدید قرن 21 برای ایجاد ارتباطات مؤثر را بیان می‌کند. او با سخنرانان بسیار معروف و اثرگذاری کار کرده که حاصل آن این اثر ارزشمند شده است که در آن از نحوه ساخت محتوای سخنرانی گرفته تا داشتن بیشترین تأثیر روی صحنه را به شما آموزش می‌دهد.

تد (TED مخفف سه کلمه‌ی Technology, Entertainment, Design)، در جامعه امروزی یکی از شناخته شده‌‌ترین محافل سخنرانی در جهان است. تد سازمانی غیر نتفاعی است که به تقویت ایده‌های ناب در حوزه‌های فناوری، سرگرمی و طراحی می‌پردازد. تد ویدئوهای پرارزش و بی‌نظیری برای عموم ارائه داده است که بسیاری از بزرگان سیاست و اقتصاد دنیا و یا برندگان جایزه نوبل در این برنامه‌ها، سخنرانی کرده‌اند. با وجود اینکه تد شرکت‌های بسیاری دارد، دو نکته قابل توجه درباره‌اش صدق می‌کند. یکی اینکه همایش‌های منحصر به فرد سطح بالایی داشته و دو اینکه فیلم همایش‌ها به صورت رایگان در اینترنت و در سایت تد قرار می‌دهد و بسیاری از آن‌ها با زیرنویس ارائه شده‌اند. بی‌شک بسیاری از ما، حداقل یک‌ بار، یکی از آن‌ها را دیده‌ایم.

شنیدن این کتاب شدیدا به همه افرادی که آماده‌اند تا با ایده‌هایشان در جهان تأثیرات بزرگی بیافرینند، پیشنهاد می‌شود، اثر حاضر برای افرادی مناسب است که می‌خواهند در شغل و تجارتشان پیشرفت کنند، افرادی که می‌خواهند بر اعتبار و برند شخصی خود بیافزایند، سخنران یا مدرسی که می‌خواهد با اشخاص دیگری از سراسر دنیا ارتباط برقرار کند، پدر و مادری که می‌خواهند با فرزندانشان ارتباط موثری داشته باشند و حتی نوجوان و دانشجویی که می‌خواهد اعتماد به نفس خود را در جمع و هنگام ارائه افزایش بدهد.

در بخشی از کتاب صوتی اصول سخنرانی و فن بیان به روش TED می‌شنویم:

برای یک سخنرانی بی‌نقص یک استعاره زیبای دیگر می‌توان به کار برد و آن سفری است که گوینده و مخاطب با هم به آن می‌روند. «تیرنی تایز»، به عنوان یک سخنران چنین می‌گوید: مانند تمامی فیلم‌ها یا کتاب‌های خوب، یک سخنرانی عالی در حال نقل و انتقال است. ما عاشق این هستیم که ماجراجویی کنیم و به جایی جدید با راهنمایی آگاه و نه دمدمی مزاج سفر کنیم، که بتواند جاها و چیزهایی را که قبلاً هرگز از وجودشان مطلع نبودیم، به ما معرفی و ما را دعوت کند که پنجره‌هایی به جهانی نو باز کنیم و ما را به لنزهایی جدید مجهز کند تا چیزهای معمولی را خارق‌العاده ببینیم. به ما لذت ببخشد و چندین بخش از ذهن ما را همزمان فعال نگه دارد. بنابراین، من اغلب تلاش می‌کنم تا سخنرانی خود را به شکلی اجرا کنم که انگار عازم یک سفر هستم.

آنچه در مورد این «استعاره» قدرتمند است این است که روشن می‌سازد چرا سخنران مانند یک راهنمای گردشگری باید از جایی سخن خود را آغاز کند که مخاطب آنجاست و چرا آن‌ها باید مطمئن شوند که هیچ حرکت غیرممکن یا تغییر جهت غیر قابل توضیحی در مسیر برای مخاطبان وجود ندارد. چه این سفر برای کشف و اکتشاف باشد، چه برای توضیح چیزی یا ترغیب کسی، در نهایت مخاطب را به مکان زیبای جدیدی می‌رساند. که آن هم یک موهبت است. جدا از هر نوع استعاره‌ای که استفاده می‌کنید، تمرکز بر آن چیزی که می‌خواهید به مخاطبتان بدهید، اساس کامل آن چیزی است که شما را برای سخنرانی‌تان آماده می‌سازد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
نمونه 2
۳۷ دقیقه
فصل اول: فنون سخنرانی: اگر سخنران نیستید نگران نباشید شما می‌توانید این مهارت را کسب بنمایید
۲۴ دقیقه
فصل دوم: خلاقیت: با ایده ‌پردازی از سخنرانان دیگر متمایز بشوید
۱۹ دقیقه
فصل سوم: تله‌های رایج: چهار شیوه‌ی سخنرانی که باید از آن‌ها اجتناب کنیم
۳۱ دقیقه
فصل چهارم: خط سیر: در تمام سخنرانی بر مقصود اصلی‌تان متمرکز بمانید
۴۱ دقیقه
فصل پنجم: یخ شکنی: چگونه با جایگاه‌سازی خودتان ارتباط اولیه را با مخاطب برقرار بنمایید؟
۲۶ دقیقه
فصل ششم: داستان‌سرایی: چطور با بیان داستان‌های‌تان مخاطبان را افسون کنید؟
۳۲ دقیقه
فصل هفتم: توضیح دادن: چطور مفاهیم سخت را به شیوه‌ای جذاب و سلیس توضیح دهیم؟
۲۸ دقیقه
فصل هشتم: متقاعدسازی: چگونه با بیان استدلال‌های اثرگذار، ذهن مخاطبین را همراه نمایید؟
۳۶ دقیقه
فصل نهم: نمایش دادن: چگونه با به تصویر کشیدن مفاهیم، مخاطب را هیجان‌زده نمایید؟
۳۵ دقیقه
فصل دهم: آماده نمودن ابزارهای بصری: تکنیک‌های حرفه‌ای طراحی اسلاید
۴۰ دقیقه
فصل یازدهم: کدام سبک شماست؟: از حفظ سخنرانی نمودن یا سخنرانی از پیش نوشته نشده؟
۱۸ دقیقه
فصل دوازدهم: تمرین نمودن: تنها با تمرین نمودن پیش از اجرا می‌توانید یک سخنران حرفه‌ای بشوید
۵۰ دقیقه
فصل سیزدهم: تنظیم آغاز و پایان: جلب توجه و ماندگارسازی سخنرانی در ذهن مخاطبان
۱۱ دقیقه
فصل چهاردهم: شیوه لباس پوشیدن: ظاهر شما با مخاطبین سخن می‌گوید
۱۵ دقیقه
فصل پانزدهم: استرس زدایی: چگونه آرامش و تسلط‌تان را حفظ کنید؟
۲۳ دقیقه
فصل شانزدهم: تجهیزات: تریبون، مانیتور پشتیبانی، برگه‌های یادداشت، تبلت یا هیچ کدام؟
۳۰ دقیقه
فصل هفدهم: صدا و زبان بدن: قدرت کلام و جسم‌تان را بیدار نمایید
۳۷ دقیقه
فصل هجدهم: سخنرانی خلاقانه: چگونه با روش‌هایی نوآورانه مخاطبان را میخکوب نماییم؟
۲۴ دقیقه
فصل نوزدهم: انقلاب سخنرانی با نگرش میان رشته‌ای در سخنرانی جهانی تازه‌تر و بزرگ‌تر ایجاد کنیم
۱۹ دقیقه
فصل بیستم: فراگیر نمودن سخنرانی‌ها: با استفاده از ابزارهای آنلاین سخنرانی‌هایت را جهانی کن
۱۲ دقیقه
فصل بیست و یکم: خلق آینده: با انتخاب رسالتی ارزش آفرین، سخنرانی آینده ساز شوید

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی اصول سخنرانی و فن بیان به روش TED
نویسنده
مترجمسرود آتشی
گویندهژوبین دارابیان، مرآت بهنام
ناشر چاپیانتشارات آسمان خیال
ناشر صوتی راوی نو
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۴۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی
قیمت نسخه صوتی
۵۰۰۰۰ ت - 9.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی اصول سخنرانی و فن بیان به روش TED

شمس تبریزی
۱۴۰۱/۸/۳۰
کتابه خوبیه، متاسفانه کتاب برای سخنرانی زیاد نیست و این کتاب هم سخنرانی به سبک تد رو اموزش میشده، قطعا همه جا و همه‌ی تکنیک هاشو نمیشه به کار گرفت اما در سبک تد میشه بنابراین کتاب خوبیه، اما برای من شاید کاربردی خیلی نباشه، چون من فعلا قرار نیست توی تد سخنرانی کنم:)
اما از خوندن مطالب کتاب پشیمون
نیستم به هر حال نکات مفید و کاربردی رو هم مطرح میکنن.
اماااااا صدای خانم گوینده بسیار خسته کننده است برای من و به مرور آدمو عصبی میکنه، من فکر میکنم اگر طبیعی تر حرف میزدن بهتر بود
باتشکر از تلاش تمام دوستان
Sadaf Akhlaghi
۱۴۰۰/۱۱/۲۳
به دوستان عزیزی که میخوان از طریق سخنرانی تحقیقات مطالب علمی و غیر علمی و.... رو بع اشتراک بذارن توصیه میکنم. جامع و کامل تمام نکات رو از نحوه گفتار، زبان بدن، ابزار و وسایل، نحوه ارتباط با مخاطب، لباس، بهره گیری از توانایی ذاتی، نحوه اماده سازی متن و عکسو....، حفظ آرامش و.... رو مفصل با ذکر نکات و توضیح داده همچنین گوینده بسیار عالی داره. نکاهر فصل دقیقه حتی برای هر مورد نمونه‌هایی از افراد سخنران مطرح کرده. ممنون از کتابراه برای گذاشتن چنین کتابهایی.
جلال فیضی
۱۴۰۰/۱۲/۲
به نظر من این کتاب بیشتر به کتابهای داستان شباهات داره تا کتاب آموزشی، تا فصل سه که من گوش کردم یه نکته آموزشی جالب نداشت.
جالبه که مربیان سخنرانی و فن بیان میگن برای اینکه حوصله مخاطب سر نره صریح حرف بزنید و سر اصل مطلب برید ولی من در اینجا فقط حاشیه و مطالب اضافی شنیدم
این کتابو پیشنهاد نمیکنم مطمئنا پشیمان میشوید
رسول سعیدی
۱۳۹۸/۲/۲۰
وقتی میبینیم که دنیا به چه سمتی درحال حرکته حس عقب افتادگی بهمون دست میده, جداازین کتاب ویدیوهای زیادی هم داره تد
فائزه عسکری
۱۴۰۱/۵/۲۷
کتاب مفید و خوبی بود قطعا ارزش‌شنیدن و خواندم داشت نکات خوب و مفیدی گفته و به جزییات خوبی اشاره شد
اما نظر شخصی من این بود داستان محوری در مورد سخنرانی‌های انجام شده کمی کسل بار بود و خب هر چه سریع تر دوست داشتم چکیده و اصل موضوع رو دریافت کنم.
نائیریکا خخخخخخ
۱۳۹۸/۳/۸
خیلی خوب بود و جامع مثلا خیلی عیب و جالب بود که حتی توصیه درمورد لباس یا کارهایی در این مورد داشت بود
من یکی از آرزوهام سخنرانی توی این برنامس خیلی وقتاهم تو کلاس زبان به صورت خودجوش میرم و سعیمو میکنم تاحد امکان مثل یکی ازون سخنرانها باشم.
یگانه بیرانوند
۱۴۰۱/۲/۹
کتاب خوبیه ولی میتونست از گویندگان قویتر استفاده بشه. اگه حس کردید سریع میخونن و اجازه تفکر ندارید سرعت خوانشونو خودتون میتونید تنظیم کنید. صدای اقا خوبه صدای خانم یکم تو دماغیه ولی یکم که میگذره عادت میکنید، کتاب با ارزشیه
مهران توکلیان
۱۳۹۸/۶/۲۰
بسیار بسیار کتاب مفیدی هست
با صدای خوب و کیفیت بالا
از بهترین کتاب‌هایی که در مورد سخنرانی هست
میتونید در هنگام خواندن کتاب مثال‌هایی که در کتاب هست رو در TED Talk پیدا کنید و از آن‌ها استفاده کنید
mohsen ebi
۱۳۹۸/۳/۲۱
کتاب خوب و اتفاقا کاربردی, تقریبا تمام موارد موردنیاز به توجه در یک سخنرانی رو با ذکر مثالهای متعدد توضیح میده. بیان صوتیش هم خوب بود فقط من نفهمیدم چرا این موسیقی‌ها برای این کتاب اتتخاب شد.
فروزان حبیبی
۱۳۹۸/۲/۲۰
بسیار عالی و کاربردی هست نویسنده در این کتاب بسیار جامع اصول سخنرانی رو بیان کردند و برای هر شخص تازه کار و یا حرفه‌ای در سخنرانی کاربردی است. سپاس از کتابراه
حبیبه مشایخی
۱۳۹۹/۹/۱۴
کتاب خیلی خوبی بود. شاید خیلی هاشو بلد باشید ولی یه جمع بندی خوب هست و همه نکات رو کنار هم اورده. من توصیه میکنم موقعی که گوش میکنید، نت برداری کنید که همیشه در دسترستون باشه و با یه نگاه، کتاب براتون مرور شه.
Fatemeh **
۱۳۹۸/۳/۱۸
این کتاب فوق العاده است
و برخلاف اغلب کتابهای صوتی واقعا راوی خوب و روان صحبت کرده بود
امین طریفی
۱۳۹۹/۸/۱
با سلام اصول به کار برده شده در این کتاب صوتی بسیار عالی و کاربردی در موقعیت‌های مختلف اجتماعی و کاری و خانوادگی و جمع‌های دوستانه..... کتاب صوتی فوق العاده با گویندگی عالی 🕊
محمود کمالی
۱۳۹۹/۶/۱۹
کتاب بسیار خوبی هست هم برای کسانی که مبتدی هستن تو سخنرانی و هم حرفه‌ای این کتاب میتونه به شما خیلی دید بده و حوزه سخنرانی بخونید و بارها بشنوید که غذایی روح انسان کتاب‌های خوب است
معصومه خداپرست
۱۳۹۸/۷/۱
کتاب خوبیه. بخصوص که میشه راحت گوش داد و حتی تو وقتای مرده مثل مسیر رفت و آمد به محل کار ازش استفاده کرد.
خود کتاب هم مطالب بسیار مفید و قابل درکی داره که با تمرین میشه به اون دست پیدا کرد
مشاهده همه نظرات ۱۰۰

راهنمای مطالعه کتاب صوتی اصول سخنرانی و فن بیان به روش TED

برای دریافت کتاب صوتی اصول سخنرانی و فن بیان به روش TED و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.