معرفی و دانلود PDF کتاب اصول پایه سیستم‌های منطقی دیجیتال

عکس جلد کتاب اصول پایه سیستم‌های منطقی دیجیتال
قیمت:
۱۸۰۰۰ تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب اصول پایه سیستم‌های منطقی دیجیتال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب اصول پایه سیستم‌های منطقی دیجیتال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اصول پایه سیستم‌های منطقی دیجیتال

کتاب اصول پایه سیستم‌های منطقی دیجیتال نوشته‌ی بابک یاری سعی بر این دارد تا با استفاده از روش‌هایی ساده شما را با مفهوم و طراحی مدارهای منطقی آشنا سازد.

بابک یاری این کتاب را برای برای دانشجویان کاردانی و کارشناسی رشته‌های مهندسی کامپیوتر و برق با تمام گرایش‌های زیرمجموعه و همچنین مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک و دیگر علاقمندان به فراگیری طراحی سیستم‌های منطقی دیجیتال به رشته‌ی تحریر درآورده است.

مطالب این کتاب با مروری بر کاربردهای مدارهای منطقی در انواع سیستم‌های دیجیتال امروزی آغاز شده و سپس سیستم‌های اعداد طرح می‌شود. گیت‌های منطقی پایه و مدارهای ترکیبی نیز از مباحث مهم این کتاب هستند. در انتها با توجه به سر فصل جدید و بازنگری شده وزارت علوم در مورد زبان توصیف سخت‌افزاری VHDL مطالبی بدان افزوده گردیده است که با شرح و تشریح مثال‌های فراوان ارائه شده‌اند.

شایسته است دانشجویان مطالب این کتاب را با پیاده‌سازی در نرم‌افزارهای طراحی و شبیه سازی مدارهای منطقی دیجیتال فراگیرند. چرا که این امر به درک و یادگیری عمیق و نزدیک به تجربه آزمایشگاهی و صنعتی این رشته‌ها کمک بسزایی دارد. به همین علت به پیوست فصل‌های کتاب راهنمای کار با محیط نرم‌افزاری الکترونیک ورک بنچ نیز افزوده شده است.

در نهایت می‌توان گفت که کتاب اصول پایه سیستم‌های منطقی دیجیتال با استفاده از مثال‌های کاربردی بسیار به صورت جامع و کامل شما را با معماری کامپیوتری و انواع مدارهای مختلف آن آشنا خواهد کرد.

در بخشی از کتاب اصول پایه سیستم‌های منطقی دیجیتال می‌خوانیم:

هر گاه دو عدد n رقمی با هم جمع شوند و حاصل جمع 1+n رقم را اشغال کند، سرریز رخ خواهد داد. سرریز می‌تواند در جمع دو عدد دودویی علامت‌دار یا بدون علامت رخ دهد؛ در جمع دو عدد بی‌علامت، یک سرریز از نقلی با ارزش‌ترین مکان تشخیص داده می‌شود.

سرریز در جمع اعداد علامت‌دار زمانی رخ می‌دهد که حاصل جمع دو عدد منفی، مثبت یا حاصل جمع دو عدد مثبت، منفی شود که در این حالت رقم نقلی انتهایی هیچ سرریزی را مشخص نمی‌کند، سرریز زمانی که یکی از اعداد مثبت و دیگری منفی باشد، رخ نخواهد داد.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: سیستم‌های دودویی
فصل دوم: جبر بول و گیت‌های منطقی
فصل سوم: حداقل سازی در سطح گیت
فصل چهارم: مدارهای منطقی ترکیبی
فصل پنجم: مدارهای منطقی ترتیبی
راهنمای مسائل با حل (از تمام فصول کتاب)
پیوست یک: راهنمای کار با نرم‌افزار شبیه ساز الکترونیکز ورک بنچ
پیوست دو : راهنمای کار با نرم‌افزار شبیه ساز پروتئوس
پیوست سه: ارائه‌ی چند نمونه پروژه پیشنهادی
فهرست منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب اصول پایه سیستم‌های منطقی دیجیتال
نویسنده
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۶۴
زبانفارسی
شابک978-600-04-8689-1
موضوع کتابکتاب‌های مهندسی کامپیوتر، کتاب‌های دانشگاهی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۸۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب اصول پایه سیستم‌های منطقی دیجیتال

محمدرضا منصوریان
۱۴۰۱/۴/۱۳
سلام کتابی جالب و خوب می‌باشد
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب اصول پایه سیستم‌های منطقی دیجیتال

برای دریافت کتاب اصول پایه سیستم‌های منطقی دیجیتال و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.