معرفی و دانلود کتاب صوتی وحدت وجود: مقدمه‌ای بر شرح فصوص الحکم

عکس جلد کتاب صوتی وحدت وجود: مقدمه‌ای بر شرح فصوص الحکم
قیمت:
۳۰۰۰۰۰ تومان - 54.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی وحدت وجود: مقدمه‌ای بر شرح فصوص الحکم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی وحدت وجود: مقدمه‌ای بر شرح فصوص الحکم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی وحدت وجود: مقدمه‌ای بر شرح فصوص الحکم

در کتاب صوتی وحدت وجود: مقدمه‌ای بر شرح فصوص الحکم اثر مسیحا برزگر امید است که وحدت وجود، بنیاد نگاه ما به هستی و زندگی، و همین‌طور بنیادِ هستی ما شود. نگاه مبتنی بر وحدت، نگاهی از فراز است، نگاهی ژرف و زیبا به موضع و موقع ما در متن هستی کُل.

وحدت وجود، سلوک معنوی کاشفان فروتن حقیقت است؛ یعنی، واقعیت هستی را بفهمیم و آن را در زندگی عملی خود، جاری کنیم.

یکی از محوری‌ترین نکات در این کتاب صوتی، این است که من توهم است و واقعیت ندارد. آنچه گفته می‌شود، حرف‌های مسیحا برزگر نیست، بلکه حرف‌هایی‌ست که از دل هستی بر‌می‌آید و در گوش جانِ هستی، می‌نشیند. رهیافت ما در این کتاب صوتی، نفی دوگانه پنداری است؛ به تعبیری، رهیافت ما، همان حقیقتی‌ست که در پاره‌ی نخست نخستین شعار اسلام، یعنی "لا اِله اِلّا الله" منعکس است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
۹۵ دقیقه
بخش اول
۸ دقیقه
مراقبه اول
۷۶ دقیقه
بخش دوم
۱۲ دقیقه
مراقبه دوم
۸۷ دقیقه
بخش سوم
۱۲ دقیقه
مراقبه سوم
۸۲ دقیقه
بخش چهارم
۱۵ دقیقه
مراقبه چهارم
۸۴ دقیقه
بخش پنجم
۱۴ دقیقه
مراقبه پنجم
۷۶ دقیقه
بخش ششم
۱۵ دقیقه
مراقبه ششم
۹۸ دقیقه
بخش هفتم
۸ دقیقه
مراقبه هفتم
۷۶ دقیقه
بخش هشتم
۱۵ دقیقه
مراقبه هشتم
۸۱ دقیقه
بخش نهم
۱۵ دقیقه
مراقبه نهم
۶۴ دقیقه
بخش دهم
۱۴ دقیقه
مراقبه دهم
۶۷ دقیقه
بخش یازدهم
۱۵ دقیقه
مراقبه یازدهم
۸۰ دقیقه
بخش دوازدهم
۱۴ دقیقه
مراقبه دوازدهم
۶۴ دقیقه
بخش سیزدهم
۱۵ دقیقه
مراقبه سیزدهم
۶۵ دقیقه
بخش چهاردهم
۱۴ دقیقه
مراقبه چهاردهم
۵۶ دقیقه
بخش پانزدهم
۱۴ دقیقه
مراقبه پانزدهم
۵۸ دقیقه
بخش شانزدهم
۱۴ دقیقه
مراقبه شانزدهم
۶۲ دقیقه
بخش هفدهم
۱۴ دقیقه
مراقبه هفدهم
۴۳ دقیقه
بخش هجدهم
۳۷ دقیقه
مراقبه هجدهم
۵۰ دقیقه
بخش نوزدهم
۳۰ دقیقه
مراقبه نوزدهم
۸۸ دقیقه
بخش بیستم
۱۵ دقیقه
مراقبه بیستم
۶۵ دقیقه
بخش بیست و یکم
۸۸ دقیقه
بخش بیست و دوم
۳۴ دقیقه
مراقبه بیست و دوم
۱۰۳ دقیقه
بخش بیست و سوم
۳۵ دقیقه
مراقبه بیست و سوم
۷۲ دقیقه
بخش بیست و چهارم
۴۰ دقیقه
مراقبه بیست و چهارم
۸۹ دقیقه
بخش بیست و پنجم
۸۰ دقیقه
مراقبه سی و پنجم
۳۴ دقیقه
مراقبه بیست و پنجم
۷۸ دقیقه
بخش بیست و ششم
۳۴ دقیقه
مراقبه بیست و ششم
۸۰ دقیقه
بخش بیست و هفتم
۳۶ دقیقه
مراقبه بیست و هفتم
۶۳ دقیقه
بخش بیست و هشتم
۳۸ دقیقه
مراقبه بیست و هشتم
۹۳ دقیقه
بخش بیست و نهم
۳۳ دقیقه
مراقبه بیست و نهم
۸۳ دقیقه
بخش سی‌ام
۳۴ دقیقه
مراقبه سی‌ام
۹۲ دقیقه
بخش سی و یکم
۳۳ دقیقه
مراقبه سی و یکم
۵۲ دقیقه
بخش سی و دوم
۷۸ دقیقه
بخش سی و سوم
۲۹ دقیقه
مراقبه سی و سوم
۸۰ دقیقه
بخش سی و چهارم
۳۰ دقیقه
مراقبه سی و چهارم
۶۶ دقیقه
بخش سی و پنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی وحدت وجود: مقدمه‌ای بر شرح فصوص الحکم
نویسنده
گویندهمسیحا برزگر
ناشر صوتیانتشارات خانه معنا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۵۷ ساعت و ۱۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی دین و عرفان، کتاب‌های عرفان و تصوف
قیمت نسخه صوتی
۳۰۰۰۰۰ ت - 54.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی وحدت وجود: مقدمه‌ای بر شرح فصوص الحکم

Fayaz Shojaei
۱۳۹۷/۴/۲۰
با سلام.. در جواب اقای احمد رحمانی بنده خیلی متاسفم که با اعتماد به نفس این حرفها رو زدید. جسارتا این حرفهای شما ناشی از نداشتن اطلاعات و بعضا ناقص هست.. مفهوم وحدت و اینکه همه چیز خداست به این معنی نیست که ما خود خداییم، بلکه بدین معنی است که ما کاعنات همه جزیی از وجود خداوند متعال هستیم.. خداوند در قران می‌فرماید که از روح خودم در انسانها دمیدم و همچنین می‌فرماید خداوند نور اسمان‌ها و زمین است.. تا به حال به عمق این ایات نگاه انداخته اید؟ یعنی هر ذره که شما می‌بینید حتی کوچکترین ذرات عالم همگی خدایند (بخشی از وجود خدا را متذکر می‌شوند).. صد تاسف که قضاوتهای ما همگی از روی قالب و تقلید است.. حلاج می‌گفت من خدا هستم و او را دار زند. در صورتی که او انقدر به خدا نزدیک شده بود و خدا را در درون خودش حس می‌کرد که فاصله‌ای بین خود و خدا نمی‌دید.. لطفا از آفت تقلید دست بکشید.. مانا و پایدار باشید
Daniyal Darabkhani
۱۳۹۷/۹/۷
وحدت وجود کفر نیست... این چیزیه که کاسبان دین به مردم میگند که وحدت وجودیا کافرن.. چون اگه مردم حقیقت رو بدونن دیگه مقلد (میمون) یه اخوند نمیشند.. موضوع سر پوله عزیزان... پولی که نمایندگان خودخوانده خدا از طرف خدا از شما میگیرند... وحدت وجود نیاز به اخوند و استفتا و پول دادن به اخوند نداره... با یه ارتباط مستقیم خدا.. وحدت وجود یعنی عالم هستی ذات مقدس پروردگاره.. مگه میشه بگیم خداوند خووش یجاس بهشتش جاس جهنمش یه جاس؟مگه خداوند حد و حدود داره؟مولانا گفت: ماا به فلک بوده ایم *یار ملک بوده ایم /باز همانجا رویم * جمله که آن شهر ماست/گوهر پاک از کجا؟عالم خاک از کجا؟/از چه فرود امدیت؟بار کنید این چه جاست.. تمام عرفای بزرگ و تکرار نشدنی جهان وحدت وجودی بودن.. سعدی حافظ مولانا خیام فردوسی شکسپیر ویکتور هوگو داوینچی.. مولانا هم تا وقتی اخوند بود و فقط به قشر دین و ظاهر دین میپرداخت یک بیت شعر نگفت بعد از دیدار با شمس و متحول شدن تبدیل شد به این مولانا که افتخار جهانیانه... به قول حافظ جنگ هفتاد و دو ملت همه را عذر بنه/چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند! منظور از هفتاد و دو ملت مذاهب غیر از وحدت وجوده.. مولانا جای دیگه گفت ما در نماز سجده به دیدار میبریم*بیچاره او که سجده به دیوار میبرد... حضرت عیسی گفت ایا کوری میتواند راهنمای کور دیگری شود؟ایا هر دو در چاه نمیفتند؟بجز وحدت وجود همه دورند از یار
حاجی حاجی بالا
۱۴۰۰/۵/۵
تمام کتابهای استاد برزگر (بگویم برادر یا قارداش مهم نیست ولی حق استادی گردن ما دارند). بدون استثنا عالی عالی عالی می‌باشند. و لازم هست بگویم علت عالی بودنش اینه که ایشان از مطالعه و تحفیق مطلب را جمع آوری نمی‌کنند که آن‌ها را جمع کنند و یک نسخه کتاب بنگارند. بلکه تمام مطالب فی البداهه در سر کلاسهای حضوری و با توجه به شهودات و بینش الهی خود که در اثر اتصال به علم الهی و آگاهی‌های کیهانی به اصطلاح امروزی‌ها، از آبراهام درونش که مطالبش در حد عین الیقین و مسجل و بدون شک درست هست مطلب را بیان میکند. بخواهم دقیقتر بگویم مطلب فقط از زبان او جاری می‌شود نه اینکه مسیحا بیان کند. در واقع مسیحا میشود کانالی برای سخنان هستی، کیهان، جهان، خدا، کائنات، یا هرچی می‌خواهید بنامید فرقی در اصل قضیه نمیکند. از شروع کلاسها، مسیحایی در کار نیست. خود مسیحا ناظر و مستمع مطالب می‌باشد. البته این نظر و درک و تجربه بنده می‌باشد.
بقیه هرگونه دوست دارند حساب کنند.
دستبوس آقای مسیحا برزگر. حاجی زاده
Saeid Elahi
۱۳۹۷/۵/۱۵
جناب آقای فیاز شجاعی
درک اشتباهی از وحدت وجود دارید، وحدت مجود همه چیز خداست من، تو میز، زمین هوا و عارفان معتقد به این وقاحت را به جایی می‌رسانند که کسی مثل منصور حلاج می‌گوید انالحق، می‌گوید من خدا هستم، میدانید حکم ارتداد از دین منصور حلاج را نایب دوم خاص امام زمان داده است؟
در ضمن وقتی خدا از
میفرماید روح خود دمیدم معنیش این نیست که از روح خود قطعه‌ای جدا کرده و دمیدم!
وقتی می‌فرماید ناقه الله معنی‌اش این نیست که شتریست که خدا بر رویش سوار میشود!
وقتی می‌گوییم بیت الله معنی‌اش این نیست که خدا در کعبه زندگی می‌کند!
معنی روحم طبق آموطه‌های اهل بیت که اصل دین‌اند نه فرقه‌های انحرافی تصوف و عارفی یعنی روحی که خدا خلق کرده وبواسطه‌ی خلق کردن روح متعلق به خداست نه این که خدا از روحش تکه‌ای ببرد!
آرش حسن زاده
۱۳۹۸/۶/۸
لطفا فیلتر نکنید، انسان موجودی است با قدرت انتخاب، وظیفه ادیان صرفا راهنمایی و ترویج است بنظر من، انسان‌ها حق تصمیم گیری و دخالت در کار یکدیگر را ندارند مخصوصا در این زمینه‌ها، وگرنه قوه ادراک و تعقل به انسان داده نمیشد، در طریقت نمیشه دخالت کرد، مسیر رشد و تکامل هر فردی مخصوص خودش است، هیچ اثر است انگشتی مشابه دیگری نیست، انسان آزاد در هر زمینه ایی فعالیت کرده و اطلاعات کسب کند، در آخر بازتاب انتخاب‌های هر شخص به خود او بازخواهد گشت...
بیایید کمی بیشتر به یکدیگر احترام بگذاریم، شاید دنیایی زیباتر خلق شد
سید حجت موسوی
۱۳۹۸/۱۱/۲۹
این یک مجموعه سخنرانی هست و نه کتاب صوتی، گوش دادن به این نوع سخنان را برای همه توصیه نمی‌کنم و خیلی مفید فایده نمی‌دانم. تا بخش نهم خیلی ارتباطی بین این سخنان و نظریات شیخ بزرگوار محی الدین ابن عربی ندیدم و تفاوتی ست طرف بین آن بزرگوار و سخنان و نظریاتش با آن چیزی که دیگران می‌فهمند. این سخنان را بیشتر در مکاتب شرقی مثل بودا و ذن و... می‌توان یافت تا اسلام و واقعاً با شریعت اسلام متفاوت است. دوماً اگر به حرف زدن باشد از رهبران سیاسی مثل هیتلر و استالین و لنین تا رهبران دینی مثل اشو و... هم خوب حرف می‌زدند اما نتیجه کار گمراهی و هلاکت پیروانشان بود.
محمّد علی کشمیری زاده
۱۳۹۸/۵/۳۱
نگارنده این کتاب از بزرگترین نواصب است و همیشه بر سر سخنان او اختلاف بوده است حتی مرتضی مطهری در کتابش اعتراف کرده که بعضی او را ممیت الدین دانسته‌اند نه محیی الدین.
و این کاملا روشن است. وقتی کسی شرک مطلق را به عنوان توحید معرفی کند و تمام عالم هستی را یک ذات دانسته و خدا بداند و بگوید منظور از
وحدت خدا این است، نتیجه‌اش اعتراضات شدید علما می‌شود. اساس توحید بر حدوثِ زمانیِ عالَم استواره که در این کتاب عالم قدیم معرفی میشه.‌ای کاش کتاب تنزیه المعبود فی الرّد علی وحدۀ الوجود رو هم می‌گذاشتید.
لیلا رفیع زاده
۱۳۹۹/۴/۲۵
بسیار عالی
فقط میتونم بگم
استاد در این فایل‌ها،
فلک را سقف شکافته و طرحی نو درانداخته
و همچنین تار‌های عنکبوتی ماتریکس‌های باورهای غلط را پاره کرده.
برای ایشان سلامتی و طول عمری باعزت آرزومندم.
آذر نصر
۱۳۹۷/۷/۵
چقدر با تعصب در مورد باورهاتون صحبت میکنین انگار که بر همه چیز آگاهین و همه چیزو میدونین
بنی آدم اعضای یکدیگرن که در آفرینش ز یک گوهرن
طلب آگاهی و درک و بصیرت میکنم بر تمام مردم ایران
As Rez
۱۳۹۸/۹/۳
سلام درود بر آقای مسیحا برزگر و تمام دست اندرکاران کتابراه امیدوارم فتوحات مکیه و بقیه آثار حضرت استاد ابن غربی نیز توسط ایشان تفسیر و ترجمه گردد.
رضایی از اصفهان
علی مرادی
۱۳۹۷/۵/۲۵
نمیدونم این مذهبیایی ک میاین وحدت وجودو رد میکنید چه دلیلی برا اثبات خدای توهمیتون دارید یکم فکر کنید میفهمید که تمام وجودتونو درد گرفته شما حای جلوی بینی خودتونم نمیتونید ببینید چه برسه به وحدت وجود
امیر هیچ
۱۴۰۰/۵/۲۱
بسیار رهایی بخش، برای طالبان حقیقت وخدا فوق العاده، بسیار دلنشین، استاد مسیحا برزگر واقعا سخنان دلنشینی میگن، یکم کیفیت فایل‌ها میتونست بهتر باشه
مهران ترکاشوند
۱۳۹۷/۸/۲۶
یکی هست و هیچ نیست جزء او
وحده و لا الله الا هو
سرمد قبادی
۱۴۰۱/۲/۶
این اثر مجموعه‌ی سخنرانی هست، نکات خوب و ارزشمندی بیان میشه که باید در طول جلسات طولانی و گاها ملال آور استخراج کنید
Diba Rezvani
۱۳۹۹/۴/۸
که یکی است نیست جز او وحدهو لا الا هو
هزاران سال حاکمان ودین فروشان نخواستند راز هستی ووحدت وجود برملا شود
مشاهده همه نظرات ۳۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی وحدت وجود: مقدمه‌ای بر شرح فصوص الحکم

برای دریافت کتاب صوتی وحدت وجود: مقدمه‌ای بر شرح فصوص الحکم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.