معرفی و دانلود کتاب صوتی عذاب دوست داشتن

عکس جلد کتاب صوتی عذاب دوست داشتن
قیمت:
13000 تومان - 2.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عذاب دوست داشتن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عذاب دوست داشتن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی عذاب دوست داشتن

کتاب صوتی عذاب دوست داشتن نوشته عبدالجبار کاکایی، با مضامینی عاشقانه سروده شده و وزن و ساختار سرایش آن‌ها نیز به گونه‌ای است که ابیاتی بسیار کوتاه دارند.

نام عبدالجبار کاکایی در سال‌های اخیر در میان ترانه‌سرایان کشور جدای از اینکه به عنوان یک نوگرایان یاد می‌شود، به عنوان شاعری بر سر زبان‌هاست که از مقابل ابیات ترانه‌هایش نمی‌توان به سادگی عبور کرد؛ باید در مقابل آن‌ها ایستاد و با تانی به مرور آن‌ها دست زد.

کاکایی از شاعرانی است که پس از تجربه قابل اعتنا و موفقیت­ آمیزش در سرایش اشعار به ویژه در قالب‌های کلاسیک و با مضامین حماسی در سال‌های اخیر جدای از گرایش به غزل نو و نوگرایی مفهومی در شعر کلاسیک، به سراغ قوالب تازه نیز رفته است و حتی می‌توان گفت فصل نوین ترانه‌سرایی در سال‌های بعد از انقلاب اسلامی در ایران نمی‌تواند به سادگی از کنار نام او عبور کند.

مجموعه «عذاب دوست داشتن» شامل بخشی از ترانه‌های کاکایی است که در سال‌های دور و نزدیک سروده شده است. زمزمه بسیاری از این ترانه‌ها، در حافظه تاریخی مخاطبانش، آن‌ها را در موقعیتی نوستالژیک و در مواجهه با موقعیتی برای یادآوری تصویری خاطره انگیز در سینما یا تلویزیون و یا قطعه‌‌ای خاص از یک آلبوم موسیقی قرار می‌دهد.

کاکایی در ترانه‌هایش وفاداری خود به شعر کلاسیک را نشان داده است. او از سویی حاضر به شکستن بی حد و اندازه قواعد شعر کلاسیک برای رسیدن به ساختار ترانه‌هایش نیست و از سوی دیگر سر آن ندارد تا مخاطب ابیات ترانه‌هایش به سادگی سر از مفاهیمی در بیاورد که او در شعرهایش القا می‌کند.

از این زاویه باید ترانه‌های کاکایی را لابیرنتی دانست که مخاطب در مواجهه با هریک از آن‌ها با موقعیت‌ها و اتفاقات متعددی روبروست. همچنین موقعیت ویژه بدنه ترانه‌‌های او که به شکلی قابل توجه تنها اجازه حضور مفاهیمی خاص را در ظرف خود می‌دهد در کنار استعاره‌ها و ایهام‌های هنرمندانه‌ای که او از سنت شعر فارسی امانت گرفته از ترانه­‌های او نه یک متن سطحی و دم دستی، که قطعاتی موزون و آهنگین و با فخامت یک شعر کهن یا نو ساخته است.

ترانه‌های کاکایی به تصریح خود او در ادامه سنت شاعرانه وی و برای خلق بیانی مدرن ‌و روایتی امروزین از اندیشه او سروده می‌شود. او با ترانه زبانی را برای شعر گفتن انتخاب کرده است که سریع­تر و راحت‌تر بتواند حس درونی خود را با مخاطبش به اشتراک بگذارد. به باور کاکایی ترانه راهی برای خارج کردن شعر از انزوای شاعرانه خود و دور شدن از فضایی که در آن تنها مخاطب شعر شاعران هستند.

از عبدالجبار کاکایی تاکنون مجموعه شعرها و ترانه‌های متعددی منتشر شده که از جمله می‌توان به «مرثیه روح»، «زنبیلی از ترانه»، «فرصت نایاب»، «باغ خیالی» و «دنیای بی‌آواز» اشاره کرد.

در یکی از ترانه‌های کتاب صوتی عذاب دوست داشتن می‌شنویم:

«پا به خواب تو گذاشتم، بس که بیداری کشیدم من چقدر حوصله کردم، تا به خواب تو رسیدم کاشکی دوست داشتنای ما، عشقای همیشه‌ای بود قلبا فانوسای روشن، دنیا باغ شیشه‌ای بود پشت خنده‌ی من اشکه، پشت گریه‌ی تو خنده کی تو این بازی تازه، دل کهنه می‌پسنده با تو بارونی و عاشق، زیر چتری که خیاله چقدر این قصه قشنگه، چقدر این لحظه محاله».

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
16 دقیقه
بخش اول
14 دقیقه
بخش دوم
12 دقیقه
بخش سوم
14 دقیقه
بخش چهارم
13 دقیقه
بخش پنجم
15 دقیقه
بخش ششم
12 دقیقه
بخش هفتم
17 دقیقه
بخش هشتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی عذاب دوست داشتن
نویسنده
گویندهعبدالجبار کاکایی
ناشر صوتیانتشارات نیستان
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۵۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های شعر پارسی
قیمت نسخه صوتی
13000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی عذاب دوست داشتن

کاربر C
۱۳۹۷/۱۰/۲۶
چه حس خوب و خاطره بازی خوبی. چه صدای گرمی. چه تدوین دلنشینی. ممنونیم انتشارات عزیز نیستان
کاربر A
۱۳۹۷/۱۰/۲۶
به به چقدر عالی آدم آرامش میگیره😊
فاطمه دهقان بهابادی
۱۳۹۸/۳/۵
خیلی عالیه. حس خوبی به آدم دست میده
محمدعلی مرادی
۱۳۹۷/۱۰/۲۶
من گوش دادم با صدای عالی یه ارامش میده
محمدصادق محمدی
۱۴۰۰/۱۱/۱۶
عالی بود. استاد همه اشعارشون بی نظیره
مشاهده همه نظرات 5

راهنمای مطالعه کتاب صوتی عذاب دوست داشتن

برای دریافت کتاب صوتی عذاب دوست داشتن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.