معرفی و دانلود کتاب صوتی شلغم میوه بهشته

عکس جلد کتاب صوتی شلغم میوه بهشته
قیمت:
۴۰۰۰۰ تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شلغم میوه بهشته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شلغم میوه بهشته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی شلغم میوه بهشته

کتاب صوتی شلغم میوه بهشته نوشته‌ی علی محمد افغانی، درباره دو خانواده تهرانی در دهه پنجاه شمسی است که پسر یکی از آن‌ها به خاطر خوردن زیاد شلغم، به بیماری ناشناخته‌ای مبتلا می‌شود و هیچکس نمی‌تواند علت آن را دریابد. این رمان اجتماعی علاوه بر بازتاب وضعیت جامعه ایران، پر از ضرب المثل‌ها و اشارات زیبای زبانی‌ست.

درباره کتاب صوتی شلغم میوه بهشته:

پسر بچه‌ای دوازده ساله را تصور کنید که به خاطر خوردن زیاد شلغم، دچار بیماری عجیب و غریبی می‌شود و تمام خانواده‌اش را درگیر این ماجرا می‌کند؛ داستانی جالب که علی محمد افغانی آن را در کتاب صوتی شلغم میوه بهشته به تصویر می‌کشد.

این کتاب روایتی ساده و پرکشش از دو خانواده ایرانی در دهه 50 شمسی ارائه می‌دهد که وضع مالی خوبی ندارند و بسیار ساده زندگی می‌کنند، اما عابدین پسرشان از شدت علاقه به شلغم و خوردن مداوم آن، روز به روز چاق‌تر می‌شود و هیچکس هم علت این اتفاق را نمی‌فهمد.

رمان شلغم میوه بهشته به ظاهر داستانی ساده دارد، اما در اصل جامعه‌ای را به تصویر می‌کشد که خرافه پرستی و جهل به واقعیت، در آن را ریشه دوانده و به جای آنکه خانواده و دوستان عابدین علت این بیماری را کشف کنند، به دنبال دلایلی بی‌اساس می‌گردند؛ تا جایی که همسایه‌ها باعث آزار و اذیت این خانواده می‌شوند و پسرشان را دیوانه‌ای می‌خوانند که باید غل و زنجیر شود و از محل برود.

نویسنده در این داستان مانند سایر آثارش به نقش و جایگاه زنان اهمیت ویژه‌ای داده و آنان را طوری توصیف کرده که تنها به همسرداری و بچه داری مشغول هستند و در نهایت باید به حرف همسر خود گوش بدهند. علی محمد افغانی دو شخصیت اصلی زن یعنی نرگس و گل عنبر را در رمان خود آورده که هر کدام مادر یکی از خانواده‌ها هستند، اما رابطه خوبی باهم ندارند و به شدت درگیر خرافات، چشم و هم چشمی، بحث و جدل‌های بیهوده‌اند.

علی محمد افغانی را بیشتر بشناسیم:

یکی از نویسندگان صاحب سبک در حوزه اجتماعی علی محمد افغانی (Ali Mohammad Afghani) است که بیشتر با رمان واقع گرایانه‌ی خود با نام شوهر آهو خانم شناخته می‌شود.

او در سال 1303 شمسی در کرمانشاه به دنیا آمد و در دوران جوانی مدتی در آمریکا زندگی کرد، اما پس از مراجعت به ایران در سال 1333 به خاطر فعالیت‌های سیاسی در حزب توده، به دستور محمدرضا شاه به زندان افتاد و شکنجه‌های فراوانی شد؛ حتی او و دوستانش به اعدام نیز محکوم شدند، اما به خاطر اتفاقات مختلف سیاسی، این حکم اجرا نشد و او حدود چهار سال در زندان باقی ماند.

تجربه زندانی بودن، علی محمد افغانی را به سمت و سوی نویسندگی کشاند و او اولین رمان خود را آنجا نوشت. اما پس از آزادی هیچ یک از ناشران حاضر به چاپ کتاب شوهر آهو خانم نشدند و او مجبور شد تا آن را با هزینه شخصی خود منتشر کند. اما طولی نکشید که به خاطر کیفیت بالای داستان، به محافل ادبی راه پیدا کرد و در سال 1340 به عنوان رمان برگزیده سال انتخاب شد.

داستان‌‌های افغانی همواره به طبقات فقیر و محروم جامعه می‌‌پردازد و زنان نیز یکی از عناصر اصلی کتاب‌هایش هستند. به همین خاطر مضامین و معضلات اجتماعی و سیاسی همواره قالب اصلی رمان‌هایش را شکل می‌دهد. همچنین او توجه خاصی به زبان و نثر عامه دارد و به غنی شدن زبان فارسی کمک شایانی کرده است.

سرانجام این نویسنده ایرانی پس از آزادی از زندان، دور فعالیت‌های حزبی و سیاسی را خط کشید و پس از انقلاب نیز در هیچ شورا و کانونی عضو نبود و نویسندگی را پیشه اصلی خود قرار داد.

برخی از آثار علی محمد افغانی عبارتند از:

- رمان شوهر آهوخانم (1340)
- رمان شادکامان دره قره‌سو (1345)
- رمان شلغم میوه بهشته (1353)
- رمان سیندخت (1360)
- رمان بافته‌های رنج (1361)
- رمان دکتر بکتاش (1364)
- رمان همسفر‌ها (1367)
- کتاب محکوم به اعدام (1370)
- کتاب بوته‌زار (1372)
- کتاب خداحافظ دخترم (1377)
- کتاب دختر دایی پروین (1377)
- نوشتن داستان حاج الله باشی (1377)

کتاب صوتی شلغم میوه بهشته به چه کسانی توصیه می‌شود؟

اگر به رمان‌های ایرانی علاقه مند هستید و می‌خواهید داستانی با حال و هوای قدیمی بشنوید که شما را به یاد خاطره‌های دور بیندازد، این کتاب برای شما مناسب است.

در بخشی از کتاب صوتی شلغم میوه بهشته می‌شنویم:

صبح روز بعد طبق موافقتی که شده بود؛ گل عنبر اسباب و وسایلش را به اتاق روی زیرزمین برد و عابدین را بدون تخت خوابش به اتاق او منتقل کردند. اما حیاط خلوت که پستو و نورگیر کوچکی بود، به عرض یک و نیم و به طول دو متر در دست او ماند و او و شوهرش اجازه داشتند که هروقت که بخواهند، روز یا شب برای گذاشتن یا برداشتن جنس و وسایل به آنجا سرکشی کنند.

سه هفته گذشت و در وضع بیمار تغییر محسوسی که نشان از بهبودی او باشد، دیده نشد؛ جز اینکه چشم‌هایش حالت هشیارانه تری به خود گرفت. شقیقه‌هایش مثل نوجوانی که در یک سفر دور و دراز بلوغ را پشت سر نهاده، به سختی‌ها خو گرفته و برگ و بار مردی پیدا کرده است، گودی بهم زده بود. برجستگی‌های پشت گوش‌هایش از حالت التهاب بیرون آمده و نوک دار شده بود.

گل عنبر با همه‌ی آنکه به خاطر نرگس دوست نداشت با همسایه‌های کوچه مانند گذشته آمد و رفت داشته باشد و به خصوص توجه داشت که پیش این و آن از وضع بیمار به خوب یا بد یادی نکند، همیشه می‌دید که برخلاف میل خودش به صحبتی کشیده شده و رازی را فاش کرده است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
معرفی
۳۴ دقیقه
فصل اول
۲۳ دقیقه
فصل دوم
۱۸ دقیقه
فصل سوم
۲۸ دقیقه
فصل چهارم
۲۶ دقیقه
فصل پنجم
۱۱ دقیقه
فصل ششم
۲۱ دقیقه
فصل هفتم
۲۲ دقیقه
فصل هشتم
۲۲ دقیقه
فصل نهم
۲۴ دقیقه
فصل دهم
۲۹ دقیقه
فصل یازدهم
۲۲ دقیقه
فصل دوازدهم
۱ دقیقه
عوامل تولید

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی شلغم میوه بهشته
نویسنده
گویندهپیمان قریب پناه
ناشر چاپیانتشارات نگاه
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۴۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۴۰۰۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی شلغم میوه بهشته

Ali Javanmardi
۱۴۰۰/۱۱/۱۳
با سپاس و تشکر از آقای قریب پناه با صدای زیبا
و از داستان آقای افغانی عزیز که داستان شوهر آهو خانم را گوش کرده بودم توقع بیشتری داشتم که کمی سرذوقم خورد. تا اینکه از ابتدای فصل شش داستان مشخص و طنز آن هم قابل درک و فهم.
با تشکر از کتاب راه که بعد از مدتها از دیدن فیلم و سریال فاصله گرفتم و داستان گوش میدم.
فاطمه براری
۱۴۰۰/۱۲/۱۶
علی محمد افغانی به شیرین‌ترین حالت ممکن دعواهای خاله زنکانه، بازی بچه‌ها، احوالات بازار و کسبه و دکون دار و... رو به تصویر میکشه، اگرچه شوهر اهو خانم محبوب‌ترین کتاب این نویسنده ست ولی نمیشه به باقی اثارش کم لطفی کرد
سويدا خاتون شاه
۱۴۰۰/۱/۱۰
حقیقتش من به خاطر راوی که خوانش فوق العاده‌ای دارن این کتاب رو خریداری کردم. که البته تا الان که چند فصل شنیدم عاالی بوده. خدا قوت و خسته نباشید به عوامل کتابراه و اقای قریب پناه
لیلی تختی
۱۴۰۱/۴/۲۱
ارزش گوش کردن داره ولی اگر کتاب سیندخت و شوهر آهو خانم را شنیده یا خوانده اید شاید از این کتاب توقع بیشتری داشته باشید.
فرنوش اتابکی
۱۴۰۰/۶/۲۴
داستانه بی سر و تهی بود
اما بخاطر راوی اصلا از خریدش پشیمون نیستم
آزاده کاظمی
۱۴۰۱/۵/۱۷
کلا کتاب‌های علی افغانی رو دوست دارم... سواد نویسنده رو کلا متوجه میشی
Samira Navazani
۱۴۰۰/۱۲/۱۷
برای سرکرمی خوبه
مشاهده همه نظرات ۷

راهنمای مطالعه کتاب صوتی شلغم میوه بهشته

برای دریافت کتاب صوتی شلغم میوه بهشته و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.