معرفی و دانلود کتاب صوتی کمدی الهی: برزخ

عکس جلد کتاب صوتی کمدی الهی: برزخ
قیمت:
۳۸۰۰۰ تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کمدی الهی: برزخ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کمدی الهی: برزخ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کمدی الهی: برزخ

کتاب صوتی کمدی الهی: برزخ به روایت سفر خیالی دانته آلیگیری به برزخ می‌پردازد. کمدی الهی، بزرگترین شاهکار ادبیات ایتالیا و بزرگترین محصول ادبی و فکری قرون وسطاست. یکی از بزرگ‌ترین آثار ادبی تاریخ جهان به شمار آمده است و محصول دوران بیست ساله غربت و دربدری دانته است.

آن‌چه به کتاب کمدی الهی: برزخ (The divine comedy: Inferno) ارزش ادبی می‌بخشد، پندارگَری و تخیل شگفت‌انگیز نویسنده در انگاشتن عالم پس از مرگ است.

دانته آلیگیری (Dante Alighieri) در مجموعه کتاب کمدی الهی از مراحل مختلف دوزخ، برزخ و بهشت می‌گذرد و در این مراحل با شخصیت‌های مختلف تاریخی برخورد می‌کند، تا عاقبت در آخرین مرحله بهشت به دیدار خدا می‌رسد.

در سفر دانته به دنیای پس از مرگ، دو راهنما او را همراهی می‌کنند؛ در دوزخ و برزخ راهنمای او «ویرژیل»، شاعر رومی است که چند قرن پیش از دانته زندگی کرده است. در بهشت راهنمای او بئاتریس پورتیناری، زن رویاهای او بود، زنی معمولی که دانته به او عشق می‌ورزید ولی او را تنها چند بار ملاقات کرده بود و خیلی جوان از دنیا رفت.

در ارتباط با قلمرو بین بهشت و دوزخ، پیشینه‌های بصری، ادبی و پاتریستی از غنایی به مراتب کمتر برخوردار بودند. عالمان الهیات مسیحی از دیرباز ضرورت منطقی وجود مکانی بین عذاب‌های ابدی دوزخ و بهجت ابدی بهشت را بازشناخته بودند. به نظرشان غیرقابل تصور می‌آمد که روح کسی مانند بوئونکونته دامونتفلترو (برزخ، سرود پنجم)، پس از یک عمر سپری شده در گناه، فقط به برکت قطره اشکی که در واپسین لحظه حیات از دیده فشاند، خیلی ساده و آسان به ملکوت صعود کند و آمرزیدگان همنشین و محشور شود، بی‌آنکه قبلا فرآیندی مکمل را برای رسیدن به تنزه طی کرده باشد. چنین شکلی از بهجت آنی، فی‌الواقع، گناهکاران عادی را، که در لحظه مرگ رحمت الهی شامل حالشان شده بود، تا سطح قدیسان و شهدا ارتقا می‌بخشید، یعنی کسانی که روح‌شان مستقیم به ملکوت صعود می‌کرد، زیرا متناسب با کمال معنوی زیسته و جان باخته بودند.

تبعات اخلاقی و روانی آمرزش یکسان نیز به نوبه خود مانعی جدی به شمار می‌آمدند: اگر قدیسان و گناهکاران تائب بی‌تمایز به رستگاری می‌رسیدند، دیگر انگیزه‌ای وجود نمی‌داشت که بندگان را به زیستن مطابق با الزامات زندگانی مسیحی در عالم خاکی ترغیب کند. بهایی بابت یک عمر کژروی پرداخته نمی‌شد؛ یک عمر زندگی با تقوا پاداشی نداشت. عالمان الهیات، برای حل این مشکل، قلمرویی بینابینی را متصور شدند، قلمروی برای پردازش و مبادله، که آنجا ارواح عادی می‌توانند از باقیمانده گناهانشان پاک (منزه) شوند و با شکل‌گیری معنوی دوباره برای پذیرفته شدن مطلوب در بهشت آماگی بیابند. بر این قلمرو، که از نظر محیطی و مکان‌شناسی نامشخص است، برچسب برزخ زدند.

این مجموعه در ابتدا کمدی نام داشت و بعدها جیووانی بوکاچیو (نویسنده هم عصر دانته) واژه‌ی الهی را به آن افزود و نام کمدی الهی برای اولین بار در چاپ ونیز به سال ۱۵۵۵ بر جلد این کتاب ظاهر شد.

دانته آلیگیری شاعر اهل ایتالیا بود و در سیاست زادگاه خود عاملی مؤثر بود. نوشته‌های دانته در ادبیات ایتالیا و سراسر اروپا مؤثر واقع شد. دانته در دوران زندگی خود دست به انتشار کتاب‌های متعددی زد که معروف‌ترین آن‌ها «کمدی الهی»، «زندگانی نو»، «ضیافت»، «سلطنت» و «آهنگ‌ها» است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
۱ دقیقه
شناسنامه
۱۵ دقیقه
سرود یکم
۱۴ دقیقه
سرود دوم
۱۳ دقیقه
سرود سوم
۱۳ دقیقه
سرود چهارم
۱۳ دقیقه
سرود پنجم
۱۳ دقیقه
سرود ششم
۱۵ دقیقه
سرود هفتم
۱۵ دقیقه
سرود هشتم
۱۵ دقیقه
سرود نهم
۱۳ دقیقه
سرود دهم
۱۵ دقیقه
سرود یازدهم
۱۵ دقیقه
سرود دوازدهم
۱۳ دقیقه
سرود سیزدهم
۱۳ دقیقه
سرود چهاردهم
۱۲ دقیقه
سرود پانزدهم
۱۲ دقیقه
سرود شانزدهم
۱۰ دقیقه
سرود هفدهم
۱۳ دقیقه
سرود هجدهم
۱۶ دقیقه
سرود نوزدهم
۱۵ دقیقه
سرود بیستم
۱۱ دقیقه
سرود بیست و یکم
۱۳ دقیقه
سرود بیست و دوم
۱۳ دقیقه
سرود بیست و سوم
۱۴ دقیقه
سرود بیست و چهارم
۱۲ دقیقه
سرود بیست و پنجم
۱۳ دقیقه
سرود بیست و ششم
۱۲ دقیقه
سرود بیست و هفتم
۱۴ دقیقه
سرود بیست و هشتم
۱۵ دقیقه
سرود بیست و نهم
۱۳ دقیقه
سرود سی‌ام
۱۲ دقیقه
سرود سی و یکم
۱۴ دقیقه
سرود سی و دوم
۱۳ دقیقه
سرود سی و سوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کمدی الهی: برزخ
نویسنده
مترجمکاوه میرعباسی
گویندهفرهاد اتقیایی
ناشر چاپیانتشارات سپاس
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۲۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های ادبیات جهان
قیمت نسخه صوتی
۳۸۰۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی کمدی الهی: برزخ

mhd ghd
۱۳۹۹/۱/۱۹
کتاب بسیارخوبی هست اما حتما خواننده قبل از شروع به خواندن کمدی الهی باید یه مطالعه در رابطه با اساطیر روم باستان و حتی جغرافیا فلاسفه و شعرای ایتالیای آن زمان داشته باشه. چون پر است از اسامی و کلماتی که هر کدام داستانی پشت سر خود دارند
امیر حسین
۱۳۹۷/۱۰/۱۰
سلام🌺، چاپ و تکثیر این کتاب اوایل انقلاب ممنوع و غیرمجاز بود و قاچاقی بودن همه نسخش آیا تغیرش دادن که اجازه چاپ و تکثیر دادن بهش یا همون اصلیه س؟؟
رویا خزایی
۱۴۰۰/۶/۱۰
به نظرم برزخ بزرگترین شاهکار این سری کتاب‌ها بود که به راحتی ارتباط برقرار میشد ولی در مورد دو قسمت دیگه احساس میسه دانته فقط میخواسته فقط برزخ و بهشت را هم اضافه و یک مجموعه کامل را بسازد.
Ramin Vakili
۱۳۹۹/۸/۱۱
بسیار عالی و حرفه‌ای واقعا لذت میبرم از خود کتاب و صداش تعجب میکنم کتاب به این قدرت کار انقدر قشنگ کسی میاد میگه موسیقیشو بردار حجم گوشیم پر شد
غزاله بیات
۱۳۹۹/۵/۱۱
من کتاب کمدی الهی دانته را گوش دادم، صدای جناب گوینده و کیفیت صدا و ضبط بسیار عالی است. موسیقی این کار بسیار زیباست. بسیار از خرید کتاب راضی هستم
مریم وطن
۱۳۹۷/۶/۲۴
موسیقیش هیلی زیاده یه عالمه حجم گوشی رو پر میکنه بیشتر از متن موسیقی میشنویم اصلا این کار خوبی نیست که کردید
زینب زمانی
۱۴۰۰/۲/۱۰
صدای گوینده عالی و مناسب شرایط دوزخ بود... البته بعد از صوت هیجانی که در کتاب برزخ دانته شنیدم... اینجا خیلی آرامش داشت
علیرضا خادمی
۱۳۹۸/۷/۱۱
بسیار بسیار عالی و فوق العاده بهترین ترجمه و به طوری که دقیقا مثل اینکه نسخه اصلی ان است ولی ورژن فارسی
Masoud Mehrabi
۱۴۰۰/۸/۱۹
خوبه ولی باید توسط یک متخصص یک مقدار نثر آن را روان کنید تا برای کسانی علاقه دارند درکش راحت باشد
alireza asadi
۱۴۰۰/۴/۷
خیلی قلمبه سلمبه داستانو میگه
یه جوری که باید استاد ادبیات باشی تا کامل بفهمی
ولی ال باقی خوبه
eqbal rahimi
۱۴۰۰/۱/۱۱
سه جلدی کمدی الهی دانته را دارم و از هرکدام قسمت‌هایی مطالعه نموده‌ام ولی این اجرا را نپسندیدم.
سالی زهره وند
۱۳۹۸/۴/۳
موسیقی زیاد داره و بد تر از اون تنظیم سرعت نداره.... خواهشاااااا اضافه کنید!!!!!
ایمان علیخواه
۱۴۰۱/۹/۲۶
یکی از کتابایی که خیلی اگاهی میده بما البته من به توصیه دکتر قمشه‌ای خرید کردم
احمد چودهری
۱۳۹۷/۱۰/۲۸
یکی از کتابهایی است باید حتما مطالعه کنم
کاظم پوربدخشان
۱۳۹۷/۸/۲۲
غیر صوتی را می‌خوام
مشاهده همه نظرات ۳۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کمدی الهی: برزخ

برای دریافت کتاب صوتی کمدی الهی: برزخ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.