معرفی و دانلود کتاب صوتی یادت نرود که...

عکس جلد کتاب صوتی یادت نرود که...
قیمت:
۷۰۰۰۰ تومان - 12.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی یادت نرود که... و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی یادت نرود که... و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی یادت نرود که...

کتاب صوتی یادت نرود که... رمانی عاشقانه از یاسمن خلیلی فرد، نویسنده‌ی جوان و آینده‌دار کشورمان است. در این اثر قرار است شنونده‌ی داستانِ ملاقات دو دلباخته، به نام‌های فروغ و کیوان، پس از سال‌ها دوری از یکدیگر باشید. گفتنی‌ست که خوانش کتاب حاضر بر عهده‌ی المیرا دهقانی، بازیگر خوش آتیه سینما و تلویزیون، بوده است.

درباره کتاب صوتی یادت نرود که:

«چمدان را از زیر دستگاه رد کرد. مرد باربر کمکش کرد که آن را دوباره روی چرخ دستی بگذارد. توی جیبش دنبال پول ایرانی گشت. یک هزار تومانی ته جیب پالتو پیدا شد. آن را گذاشت کف دست مرد باربر. مرد با نارضایتی به او نگاه کرد. "فقط همین؟" شرمنده شد. تا خواست توضیح دهد که پول ایرانی ندارد، مرد سر تکان داد و رفت...»

رمان یادت نرود که... با جملات فوق آغاز می‌شود. در ابتدا کیوان کامیاب را می‌بینیم که پس سال‌ها دوری از وطن، پاریس را ترک گفته و به ایران آمده است. دوستی قدیمی در فرودگاه انتظار او را می‌کشد؛ دوستی که به محض دیدن کیوان، برای او از حال و روز آشنایان مشترکشان می‌گوید. کیوان که دلش مثل سیر و سرکه می‌جوشد چندان وقعی به صحبت‌های دوستش نمی‌نهد. او ظاهراً حال خوشی ندارد. راستی، چرا او پس از این همه سال، بی‌خبر به ایران برگشته؟ پاسخ ساده است: به هوای عشقی دیرین!

ماجرا از این قرار است که کیوان مبتلا به سرطان است و چیزی تا پایان عمرش باقی نمانده. حال که چنین است، قصد کرده به دیدن فروغ شکیبا برود و عشق دوران جوانی‌اش را برای آخرین بار در عمر ببیند و چه بسا که ناگفته‌هایش را با او درمیان گذارد. اما آیا این تصمیمی احساسی و به دور از عقل و منطق نیست؟ آیا کیوان با این کار داغ‌های از یادرفته را تازه نمی‌کند؟ آیا با این عمل به زندگی فعلی فروغ و حتی خودش ضربه نمی‌زند؟... با مطالعه‌ی کتاب یادت نرود که پاسخ تمام این سوال‌ها را خواهید گرفت.

یاسمن خلیلی فرد در این اثر ماجرای عاشقانه‌ی غم‌انگیزی را روایت کرده که شنیدنش تأثیری به‌سزا بر عمق احساساتتان خواهد گذاشت. زبان ساده، لحن صمیمی و شخصیت‌پردازی باورپذیر، سه عاملی‌اند که رمان یادت نرود که را بدل به اثری همه‌پسند و خوش‌خوان کرده‌اند.

در پایان بد نیست بار دیگر اشاره کنیم که خوانش کتاب صوتی یادت نرود که بر عهده‌ی المیرا دهقانی، بازیگر جوان کشورمان بوده است. امید داریم که از گوش سپردن به این اثر لذتی وافر ببرید.

کتاب صوتی یادت نرود که مناسب چه کسانی است؟

این رمان صوتی را به دوست‌داران ادبیات روز ایران پیشنهاد می‌کنیم.

با یاسمن خلیلی فرد بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده و منتقد ادبی متولد سال 1370 است. خلیلی فرد نوشتن را از ایام نوجوانی و در مجله‌ی سروش کودکان آغاز کرد. او فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته کارگردانی سینما از دانشگاه تهران است. به‌علاوه خلیلی‌فرد عضو انجمن منتقدان و نویسندگان است و تاکنون علاوه بر فعالیت در عرصه‌ی ادبیات داستانی، نقدهایی بر آثار سینمایی ایران نیز از خود منتشر ساخته است.

دو رمان «یادت نرود که...» و «انگار خودم نیستم» از جمله آثار شناخته‌شده‌ی وی به شمار می‌روند.

در بخشی از کتاب صوتی یادت نرود که می‌شنویم:

جمعیت زیادی مشغول رقص و پایکوبی بودند. دختر و پسران جوان وسط سالن می‌رقصیدند و مهمان‌های مسن‌تر روی صندلی‌ها نشسته بودند و سرگرم صحبت باهم بودند. کیوان آمد بپرسد «فروغ هم می‌آید یا نه؟»، اما حرفی نزد. فرامرزی دورتادور سالن را نگاه کرد. کیوان سرک کشید تا بلکه آشنایی پیدا کند. دوستان شیرین به وضوح از دیگران قابل تشخیص بودند. در یک کلام، از دماغ فیل‌افتاده‌ها. آنها پا را روی پا انداخته بودند و با تکبر دوروبر را نگاه می‌کردند. بعضاً سیگار لای انگشت داشتند و انگشترهای الماس و برلیانشان در رقص نور می‌درخشید. شیرین نقاش بود اما گاهی نویسنده می‌شد و گاهی رسیتال پیانو برگزار می‌کرد. آشپز قهاری بود. دوستان روشنفکر و نویسنده‌ی بسیاری داشت. وقتی که با خسرو بذرافشان نامزد کرده بود وارد گروه آن‌ها شده بود و همه‌شان را با دنیای روشنفکرانه‌اش آشنا کرده بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
معرفی
۳۵ دقیقه
تهران
۷ دقیقه
اولین روز
۱۷ دقیقه
فروغ
۳۲ دقیقه
نامزدی - یک
۳۵ دقیقه
نامزدی - دو
۲۸ دقیقه
نامزدی - سه
۳۵ دقیقه
دکتر شکیبا
۱۰ دقیقه
درد
۹ دقیقه
حقیقت
۸ دقیقه
گروه چهار
۱۰ دقیقه
خانه‌ی باغ
۱۴ دقیقه
هانی و بهنوش
۹ دقیقه
بذرافشان
۱۲ دقیقه
شیرین
۸ دقیقه
دلشوره
۱۱ دقیقه
فروغ
۲۲ دقیقه
آرش
۳۸ دقیقه
آناشه
۱۷ دقیقه
قهر
۳۱ دقیقه
خانه‌ی فرامرزی - یک
۲۰ دقیقه
خانه‌ی فرامرزی - دو
۲۸ دقیقه
خانه‌ی فرامرزی - سه
۷ دقیقه
افشین
۱۷ دقیقه
راز فروغ
۸ دقیقه
درخت انار
۲۸ دقیقه
اجازه
۲۰ دقیقه
فروغ و سیروس
۳۵ دقیقه
مهشید - یک
۳۶ دقیقه
مهشید - دو
۳۳ دقیقه
مهشید - سه
۲۳ دقیقه
مهشید - چهار
۲۶ دقیقه
سوءتفاهم
۲۱ دقیقه
پدر
۱۲ دقیقه
فاران
۱۳ دقیقه
نادیا
۳۱ دقیقه
مادام دالاوی
۱۲ دقیقه
میانجی‌گری
۸ دقیقه
گذشته
۸ دقیقه
گریه
۲۳ دقیقه
خانه‌ی آلما
۲۰ دقیقه
تردید
۲۲ دقیقه
جشن تولد - یک
۱۹ دقیقه
جشن تولد - دو
۴ دقیقه
عذرخواهی
۱۶ دقیقه
درددل
۹ دقیقه
فال قهوه
۹ دقیقه
آرش
۳ دقیقه
درد
۱۱ دقیقه
قول و قرار
۱۰ دقیقه
وصیت‌نامه
۱۱ دقیقه
سنبل
۱۶ دقیقه
ناامیدی
۱۰ دقیقه
خلوت فرامرزی
۷ دقیقه
بحران
۴ دقیقه
بیمارستان
۲ دقیقه
باور
۷ دقیقه
امانت
۹ دقیقه
سوسن جان
۵ دقیقه
گلدان سنبل
۱۶ دقیقه
کیوان و آرش
۸ دقیقه
حرف آخر
۴ دقیقه
درماندگی
۳۳ دقیقه
همدردی
۱۳ دقیقه
سحر
۱۸ دقیقه
تنهایی
۱۰ دقیقه
شیرینی عید
۲۲ دقیقه
فاران
۹ دقیقه
آرایشگاه
۵ دقیقه
فراموشی
۱۳ دقیقه
درماندگی
۲۹ دقیقه
ثانیه‌ها
۱۸ دقیقه
فصل آخر

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی یادت نرود که...
نویسنده
گویندهالمیرا دهقانی
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۹ ساعت و ۵۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۷۰۰۰۰ ت - 12.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی یادت نرود که...

somayyeh sabouhi
۱۴۰۱/۲/۱۲
تجربه زیسته‌ی عشق برای هر فرد آنقدر خاص و متفاوت است که عشق‌های یکطرفه‌ی نافرجام هنوز هم میتواند سوژه‌ی جذابی برای مخاطب به شمار بیاید. به خصوص اگر این عشق با چاشنی مهاجرت یکی از آن دو و بی خبری مطلق عاشق و معشوق از یکدیگر همراه باشد. داستان یادت نرود که نوشته یاسمن خلیلی فرد، روایتگر داستان که از عاشقانه‌ایست زاویه دید دانای کل روایت میشود. اگرچه میتوان در داستان‌های عاشقانه شباهت‌های فراوانی را جستجو کرد اما چیزی که این کتاب را در سایر نوشته‌ها متمایز میکند، زمان وقوع داستان است. جنس احساسات هر نسل با نسل بعدی متفاوت است. خلیلی فرد در کتاب خود از حال و هوای دهه شصت می‌گوید و به روابط قشر خاصی از جامعه در آن دوران می‌پردازد. سپس او داستان را 15 سال به جلو می‌برد و در دهه 70 یک عشق قدیمی که از سختی‌ها عبور کرده و در سرازیری افتاده است را به تصویر می‌کشد.
افسانه چیتیزاده
۱۴۰۱/۴/۱
واقعا زیبا بود اما بسیار غمگین.... تاثیر گذار بود برام، ای کاش همه قدر لحظات باهم بودن و بدونیم، بعداز اتمام داستان انگار حال شخصیت فروغ و درک میکردم، داستان طوری پردازش شده که میشه با شخصیتها حس نزدیکی کرد، در کل از شنیدنش راضی هستم، البته صدای راوی زیباست اماسرعت بیانش برای من یکم کند بود من این کتاب و رو دورهای سریع تر گوش دادم
ژاله ملایی
۱۴۰۱/۵/۶
خیلی لذت بردم درسته غمگین بود اما سرانجام عشق‌های نافرجام یکطرفه را خیلی خوب نشان داد از صدای گوینده لذت بردم و تصور صحنه‌ها با گفتار ایشون خیلی خوب بود و قابل لمس بود
mahdi martel
۱۴۰۱/۴/۲۸
غصه زندگی خیلی هامونه خییلی هامون دل جای دیگه تن جای دیگه وووو
لیلا موسوی جهانی
۱۴۰۱/۲/۱۵
کتاب از لحاظ موضوعی بد نبود اما فضای کتاب برای من خیلی جالب نبود
آرمیتا نیاورانی
۱۴۰۱/۳/۱۶
بسیار جذاب لذت بردم و واقعی
Amir Rezvani
۱۴۰۱/۲/۱۷
بسیار قشنگ ولی ناراحت کننده
مهناز درخشان
۱۴۰۱/۲/۹
🤕🤕🤕خیلییی کسل کننده‌است
برومند مرواریدی
۱۴۰۱/۱/۲۷
خیلی خوب بود
واقعیت بود
تلخ بود
الهه اسماعیلی
۱۴۰۱/۲/۱۰
عالی ولی غم انگیز
فرحناز وحدانی
۱۴۰۱/۱/۲۰
بی نظیر بود
مشاهده همه نظرات ۱۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی یادت نرود که...

برای دریافت کتاب صوتی یادت نرود که... و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.