معرفی و دانلود رایگان کتاب صوتی دختر روی میل پرده

عکس جلد کتاب صوتی دختر روی میل پرده
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دختر روی میل پرده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دختر روی میل پرده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دختر روی میل پرده

کتاب صوتی دختر روی میل پرده نوشته‌ی بهناز بدرزاده، درباره‌ی پیرمردی است که دچار زوال عقل شده است و تصور می‌کند همسرش او را به زور در اتاقی حبس می‌کند. او در توهمات خود با زن جوانی همنشینی و دوستی می‌کند و به خیالات او دامن می‌زند.

درباره‌ی کتاب صوتی دختر روی میل پرده:

پیرمرد در اتاقی زندانی است و باور دارد همسرش او را حبس کرده و هر روز به او قرص می‌دهد تا عقلش را از دست بدهد. پیرمرد زمانی که در اتاق تنهاست با دختر جوانی که به ظاهر خود بسیار اهمیت می‌دهد و چشمانی سبز دارد، صحبت می‌کند. داستان صوتی دختر روی میل پرده به خوبی از عهده‌ی به تصویر کشیدن توهمات یک ذهن بیمار برمی‌آید و به شما کمک می‌کند تا از زوایه‌ی دیگری به این موضوع نگاه کنید.

کتاب صوتی دختر روی میل پرده مناسب چه کسانی است؟

بهناز بدرزاده قلم قدرتمندی دارد و با توصیفات دقیق و جذابی که ارائه می‌دهد شما را شگفت‌زده می‌سازد؛ بنابراین، اگر به دنبال تجربه‌ای متفاوت در میان داستان‌های ایرانی هستید کتاب صوتی دختر روی میل پرده را از دست ندهید.

در بخشی از کتاب صوتی دختر روی میل پرده می‌شنویم:

دختر با موهای بلند خرمایی که حلقه‌های درشتش مرتب روی هم افتاده بودند، روی میله‌ی پرده نشسته بود و داشت ناخن‌هایش را سوهان می‌کشید. گفتم: «بیا پایین الان میل پرده می‌شکنه، بعد زنم پرتمون می‌کنه توی کوچه.»

چشم‌های درشت سبزش را خمار کرد و لب ورچید و گفت: «یعنی می‌خوای بگی وزنم زیاده؟! بدبخت زن ذلیل.»

نگاهی به لباس سرهمی زیتونی‌اش که توپ توپ‌های سفید داشت و فقط با یک بند پهن پشت گردنش بسته شده بود و هم‌رنگ چشم‌هایش بود انداختم و گفتم: «زن ذلیل نیستم، اما بدقولم نیستم. وقتی ازدواج کردیم عاشق هم بودیم حالا که دوتا پسر هم داریم اما نمی‌دونم یهو چه مرگش شده و منو زندونی کرده و به زور بهم قرص می‌ده.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

۳۷ دقیقه
داستان دختر روی میل پرده

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دختر روی میل پرده
نویسنده
گویندهمهدی رضایی، غزل بابایی، زهرا کامکار، بهاره سرمدی، آرمان رضایی، زینت دشتی
ناشر صوتی کانون فرهنگی چوک
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دختر روی میل پرده

م مسعودی
۱۴۰۰/۱۲/۱۳
من در بین اقوام متاسفانه چندین نفر که دچار آلزایمر شدند را از نزدیک دیدم و با گوش کردن به این داستان چه زیبا و با افسوس به دنیای درونی آن‌ها فکر کردم
احتمالا نویسنده با چنین افرادی مراوده و ملاقات‌های نزدیک و پیوسته داشته که این‌طور دقیق دیدگاه آن‌ها را به رشته تحریر درآورده ولی لازم می‌دانم بگویم
تجربه شخصی من این است که افرادی که در جوانی خوش‌اخلاق و مثبت اندیش و خانواده دوست هستند اگر به آلزایمر دچار شوند همان جنبه قوی شخصیتشان ظهور و بروز پیدا می‌کند و برعکس
شتیدن این داستان را برای یک‌بار هم که شده توصیه می‌کنم تا درک کنید اخلاق نیکو چه‌قدر در ناخودآگاه ذهن تاثیر می‌گذارد و موجب آرامش روانی می‌شود
کتابها و داستان‌ها را صرفاً برای سرگرمی کوتاه‌مدت نخواهیم و بکوشیم تا پیام نویسنده را هم بگیریم البته به شرطی که انتخاب درستی برای مطالعه داشته باشیم.
Hamideh mansoori
۱۴۰۰/۲/۲۶
داستان سبک جدیدی رو ارائه کرده و نویسنده تونسته ذهن سیال پیرمرد بیمار رو به خوبی نشون بده. حتی عدم توالی در خاطرات هم به خوبی نشون داده شده، اما کاش کمی هم به نتیجه فکر می‌شد.
به نظرم نویسنده فقط روزهای تکراری زندگی پیرمرد رو به تصویر کشیده، البته لابه لای داستان سلسله وقایعی که منجر به حضور در و
پیرمرد آسایشگاه شده را هم روایت می‌کنه مخاطب، داستان رو متوجه میشه. اما هدف نهایی نویسنده مشخص نیست و مثل داستانهای با انتهای باز نوشته شده. در واقع در آخر قصه مخاطب همچنان منتظر باقی میمونه.
مهدی رحمتی
۱۴۰۰/۲/۱۵
داستان بدی نبود اتفاقا داستان را به نحو جالبی روایت کرده بود.... دوستان زن مو مشکی همسر مرده که فوت کرده زن مو بلند پرستار اسایشگاه و زن مو خرمایی یک سوپر استار است که مرد در ذهنش با او سخن میگوید در حقیقت این داستان میخواد رنج و عذاب سالخوردگان را بیان کند سالخوردگانی که به اسایشگاه سپرده میشوند و اهسته اهسته به فراموشی ولی کن در بعضی جاهای داستان تناقض‌هایی هم وجود داشت مثلا پیر مردی که دندان ندارد دست پرستار را به نحوی گاز میگیرد که خون می‌افتد
zahra ahmadi
۱۴۰۰/۶/۱
کتاب معنی خاصی نداشت و جالب نبود، نویسنده میتوانست برای اینکه شنونده، خواننده، بهتر درک کنه گذشته پیرمرد رو واضح نشان بده که این کار نشد به کنار آخر داستان باز بود و معنی جالبی نداشت.
همینطور سوتی‌هایی هم داده بودند مثلاً اینکه در آخر داستان پسر پیرمرد به دیدارش میاد و او را در آغوش میگیره در که
حالی زن او را لخت کرده و با او بد رفتاری می‌کنه که اگر هرکسه دیگه‌ای این رفتار با پدرش می‌شد سکوت نمی‌کرد و با وضع خفت بار پدرش او را از آن جا میبرد
صدیقه فتحی
۱۴۰۰/۱۲/۸
داستانی با نگارش خاص بود
مثل کتاب سمفونی مردگان در یکی از مومان‌ها که صدا و حرف‌های ذهن آیدین که توسط برادرش چیز خور شده بود هست.
کتاب رو می‌خوندم به این مومان که رسیدم نتونستم بخونم ولی وقتی کتاب تموم شد مجددا بازگشتم و این مومان را خواندم متوجه شدم اگر من هم محتویات ذهن پریشانم را بنویسم چنین
متنی خواهد شد ذهنی که هر لحظه به موضوعی می‌پردازد بدون هدفی خاص و ذهن پیرمرد هم چنین حالتی دارد هم گذشته هست هم حال و شاید آینده نیز
R D
۱۴۰۰/۵/۲۳
داستان عالی بود. سه ستاره برای اجراهای ضعیف کم کردم. لطفا کارهایی که حرفه‌ای کار نشدند رو اینجا قرار ندید. نویسنده زحمت کشیده.
راجع به داستان هم به نظر من داستان از زبانِ پیرمردی هست که از بیماری آلزایمر میبره. اصلا هم گیج کننده و مبهم نبود اگه متوجه این نکته میبودند دوستان. اتفاقا خیلی هم غم انگیز بود. شاید اجرای ضعیف، تعدادی از دوستان رو گیج کرده و داستان به نظرشون مبهم آمده.
احمد استوار
۱۴۰۰/۳/۵
داستان به سبک جریان سیال ذهن یا همون stream of consciousness نوشته شده و میشه گفت به سبک داستان‌های اروپایی نزدیک بود. استفاده از بعضی از الفاظ و صحنه‌ها، بهره گیری از موسیقی انگلیسی و بکاربردن جریان سیال ذهن که در قرن نوزدهم توسط خانم ویرجینیا وولف ابداع شد گواهی بر این موضوع هستند. به علت اجرای ضعیف و تکراری راویان، به این قطعه پنج ستاره کامل رو ندادم.
Hadis Gholipour
۱۴۰۱/۳/۳۱
درود، موضوع انتخاب شده و فلاش بک‌های متعدد به گذشته شخص اول و نحوه پیش برد داستان جالب و خلاقانه بود. اما ایرادی که می‌توان برای آن گرفت این است که داستان بی سر و ته بود و یک خط صاف از زندگی یک پیرمرد نسبتا دیوانه و دارای آلزایمر را دنبال می‌کرد و این یک نواختی باعث می‌شد حوصله شنونده سر برود. داستان جالب و متنوع‌ای بود برای من، سپاس.
Shin Barari
۱۴۰۰/۳/۲۵
خانم بدرزاده فردی فرهیخته، نوقلم، باسواد و پرکار و فعال هستن که هیچ ادعای خارج از عرفی در زمینه‌ی نویسندگی ندارن و خودشونم میگن گه درحال یادگیری هستن، خب پس چرا شما مخاطبین گل انتظار شنیدن اثر کافکا با اجرای استودیو کانال B هالیوود رو دارید؟ خیلی هم عالی بود، منتظر اثار طنز ایشون هستیم. پاینده و نویسا باشید..
نازيلا هادی نژاد
۱۴۰۰/۲/۲۸
داستان خوبی بود و متشکرم از کتابراه بخاطر تخفیفات و پیشرفت چشمگیر موسسه چوک کتاب جدید تقریبا بی نقص بود و موزیک عالی داشت و گوینده از همیشه بهتر بود واقعا برام ارزشمندبود که از این موسسه بعداز شنیدن کتابهایی که حرفه‌ای نبودن و صدای گوینده حتی در برخی مواقع آزار دهنده بود تا این حد پیشرفت کرده اند
mona smi
۱۴۰۰/۲/۲۹
هیچ وقت نظر منفی سعی میکنم ندم! ولی این نوشته.. کتاب ک نمیتونم اسمشو بزارم! با کیفیت نویسندگی پایین و حرف‌های رکیک: / گویندگی هم درجه کیفی بسیار ضعیفی داشت... در کل مویسنده سعی کرده بود موضوع جالب یا مهمی رو بهش بپردازه ولی به نظر من نتونسته بود..
فاطمه رشیدی
۱۴۰۱/۱/۲۳
داستان خوب و غم انگیزی بود تاسف میخورم به حال اون فرزندانی که پدرو مادرشون رو تو اون وضعیت به خانه سالمندان میفرستند درسته که اقای توی این داستان عقلشو ازدست داده و هیچ چیز یادش نمیاد ولی بچه هاش چی اونا که عقلشون سالمه و فداکاری پدرشون رو فراموش نکردن
زهرا سادات جلالی
۱۴۰۰/۱۲/۲۳
داستان ضعیفی بود چون پیرمردی که این چنین عاشق زنش بوده باید با حس بهتری با پرستارش که جای زنش فکر میکنه برخورد میکرد..... بعدش از کل حال و هوای عشقی که میخواد توصیف کنه عطر یاس و موی مشکی رو مدام تکرار میکنه...... با احترام به نویسنده برای من جذاب نبود
Avi Nar
۱۴۰۰/۲/۱۵
داستان جذابیت و نگاه جالبی دارد، یک داستان سیال ذهن است، همچیز از ذهن پیرمرد می‌گذرد به نظر می‌آید نویسنده توانسته به بلوغی از داستان نویسی برسد که در نویسندگان ایرانی کم می‌بینیم، حتما و با کمال میل منتظر داستان‌های دیگری از این نویسنده هستم.
khashayar khajehnoori
۱۴۰۰/۳/۳۰
در کل و بعد از شنیدن آخرین جملات، کتاب بسیار دلنشینی هست.
اما فکر کنم گوینده (مرد) فصل اول را هنوز گرم نشده و کلمات و سرعت بیان، بسیار باعث ناخوانایی شد.
از فصل بعد کامل برطرف شد، راستی موزیک خولیو هم بسیار انتخاب خوبی بود.
مشاهده همه نظرات ۱۳۶

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دختر روی میل پرده

برای دریافت کتاب صوتی دختر روی میل پرده و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.