معرفی و دانلود کتاب صوتی کائو چنگ وزن یک فیل رو اندازه گرفت

عکس جلد کتاب صوتی کائو چنگ وزن یک فیل رو اندازه گرفت
قیمت:
9500 تومان - 1.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کائو چنگ وزن یک فیل رو اندازه گرفت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کائو چنگ وزن یک فیل رو اندازه گرفت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کائو چنگ وزن یک فیل رو اندازه گرفت

کتاب صوتی کائو چنگ وزن یک فیل رو اندازه گرفت داستانی علمی و کودکانه به قلم سانگ جو ما دامیک است که ماجراهای آن در چین باستان اتفاق می‌افتد. اثر حاضر علی رغم حجم مختصر خود، توجه بسیاری از منتقدین ادبیات کودک و نوجوان را برانگیخته و افتخاراتی (از جمله جایزه‌ی بهترین کتاب علمی CBC) را نیز به دست آورده است.

درباره کتاب صوتی کائو چنگ وزن یک فیل رو اندازه گرفت:

حدود دو هزار سال پیش، در کشور بزرگ چین، پسر کوچولو و باهوشی به اسم کائو چنگ زندگی می‌کرد. این پسربچه‌ همیشه کنجکاو بود و در ذهنش به سوال‌های مختلفی فکر می‌کرد. مثلاً وقتی ماهی‌ها را در آب می‌دید، برایش سوال می‌شد که آیا آن‌ها می‌توانند صدای آدم‌ها رو بشنوند و متوجه حرف‌هایشان بشوند؟ و یا وقتی میمون‌ها را می‌دید، از خودش می‌پرسید که آیا آن‌ها هم می‌توانند مثل آدم‌ها با همدیگر حرف بزنند؟

داستان کتاب صوتی کائو چنگ وزن یک فیل رو اندازه گرفت جایی شروع می‌شود که یک روز کائو یک فیل خیلی خیلی خیلی بزرگ را می‌بیند و از عظمت این حیوان حسابی به تعجب می‌افتد. آخر می‌دانید، کائو چنگ تا قبل از آن هیچ فیلی به عمرش ندیده بود. بعد یک‌دفعه یک سوال عجیب در ذهن کائو شکل می‌گیرد: وزن این حیوان عظیم‌الجثه چند کیلو است...؟

افتخارات کتاب کائو چنگ وزن یک فیل رو اندازه گرفت:

- بهترین کتاب کودکان در سال 2018 به انتخاب NSTA
- بهترین کتاب علمی کودک به انتخاب CBC
- بهترین کتاب CALA

نکوداشت‌های کتاب کائو چنگ وزن یک فیل رو اندازه گرفت:

- آموزنده و زیبا. (Kirkus Reviews)
- یک قصه‌ی فوق‌العاده درباره‌ی پسری کوچک با ایده‌هایی بزرگ. (Texas Kitchen Wordpress)
- اثری که همزمان مطالبی علمی و بخشی از تاریخ یک فرهنگ درخشان را به مخاطبین خردسال خود می‌آموزد. (Mom-Spot)

کتاب صوتی کائو چنگ وزن یک فیل رو اندازه گرفت مناسب چه کسانی است؟

داستان کائو چنگ وزن یک فیل رو اندازه گرفت (Cao Chong Weighs an Elephant) مناسب کودکان 5 تا 8 ساله است. آن‌ها با گوش سپردن به این اثر ضمن سرگرم شدن، چند نکته‌ی علمی جالب را هم یاد می‌گیرند.

با سانگ جو ما دامیک بیشتر آشنا شویم:

سانگ جو ما دامیک (Songju Ma Daemicke) اصالتاً اهل چین و ساکن کشور آمریکاست. او صاحب داستان‌های کودک و نوجوان متعددی است که توأمان آموزنده و سرگرم‌کننده‌اند.

در بخشی از کتاب صوتی کائو چنگ وزن یک فیل رو اندازه گرفت می‌شنویم:

در حیاط بزرگ بیرونِ کاخ، سفیر سلطنت وو، جانور خاکستری رو که از راه دور و درازی به چین آورده بود، به سمت کائوکائو، مشاوران و صدها مهمان که مشتاقانه منتظر بودن، هدایت کرد. در مسیر نزدیک شدن به جمعیت، فیل گنده از خرطوم دراز خودش استفاده می‌­کرد، دونه‌­ها­ی آجیل رو از دست سفیر می­‌گرفت و داخل دهنش می­‌ذاشت. مردم با دیدن رفتار این حیوون به وجد می‌اومدن و با هیجان شروع می­‌کردن به دست زدن.

دیگه دل تو دل چُنگ نبود، می­‌خواست خیلی زود از پدرش اجازه بگیره تا به فیل نزدیک بشه و سرش رو دست بکشه. بعد از این­که بهش نزدیک شد، فیل بازی­گوش، خرطوم درازش رو دور کمر چُنگ حلقه کرد و این کارش باعث شد که پسرک از خوش­حالی جیغ بکشه.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
15 دقیقه
کائو چنگ وزن یک فیل رو اندازه گرفت

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کائو چنگ وزن یک فیل رو اندازه گرفت
نویسنده
مترجمفاطمه خانلری
گویندهعارف امیری، محمد طالشیان، نرگس داغمه چی
ناشر صوتی آوارسا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی کودک، کتاب داستان کودک
قیمت نسخه صوتی
9500 ت - 1.99 یورو
خرید کتاب صوتی

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کائو چنگ وزن یک فیل رو اندازه گرفت

برای دریافت کتاب صوتی کائو چنگ وزن یک فیل رو اندازه گرفت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.