معرفی و دانلود کتاب صوتی کشتن موش در یکشمبه: (اسب کهر را بنگر)

عکس جلد کتاب صوتی کشتن موش در یکشمبه: (اسب کهر را بنگر)
قیمت:
۲۶۰۰۰ تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کشتن موش در یکشمبه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کشتن موش در یکشمبه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کشتن موش در یکشمبه: (اسب کهر را بنگر)

رمانی سرشار از تعقیب و گریز، با رنگ و بویی از سیاست! کتاب صوتی کشتن موش در یکشمبه عنوان داستانی مهیج به قلم نویسنده و فیلمساز فقید بریتانیایی، امریک پرسبرگر است. در این رمان با شخصیتی به نام مانوئل آریگوئز همراه خواهید شد؛ او که سال‌ها قبل علیه دیکتاتوری حاکم در اسپانیا مبارزه کرده بود، حال تحت تعقیب مسئولان حکومتی کشورش قرار دارد.

درباره کتاب صوتی کشتن موش در یکشمبه:

ژنرال فرانکو دیکتاتور مخوفی بود که پس از مبارزه با مخالفانِ عمدتاً کمونیست خود در اسپانیا و پیروزی بر آنها در جنگ‌های داخلی، توانست قدرت را با توسل به کودتایی نظامی به چنگ آورده و برای نزدیک به چهار دهه بر سرزمین اسپانیا حکومت کند. از دوران زمامداریِ فرانکو به عنوان دوره‌ی «وحشت سفید» یاد می‌شود؛ نامگذاری‌ای که اشاره به خوی سرکوبگرِ این دیکتاتور مخوف و دستگاه سیاسیِ تحت نظر او دارد.

امریک پرسبرگر در کتاب صوتی کشتن موش در یکشمبه (Killing A Mouse On Sunday) با دستمایه قرار دادنِ وقایعی که در دوران حکومت فرانکو بر اسپانیا رخ داد، رمانی مهیج و جذاب به رشته‌ی تحریر درآورده است. قهرمان این کتاب مردی اسپانیایی به نام مانوئل آریگوئز است. او که در دورانِ ملتهب جنگ‌های داخلی، علیه حکومتِ نظامیان، و به خصوص علیه شخص زنرال فرانکو مبارزاتی جانانه‌ کرده بوده، حال حدود بیست سال است که از سر اجبار در فرانسه زندگی می‌کند.

مانوئل در طی تمام این سال‌ها به خوبی از فعالیت‌های امنیتی حکومت آگاه بوده، و نیک می‌داند که سال‌ها تحت نظر قرار داشته است. با این همه، به نظر می‌رسد که حالا بعد از بیست سال دوری از وطن، زمان آن رسیده که به اسپانیا بازگردد. انگیزه‌ی این تصمیم ظاهراً مشکلاتی‌ست که برای مادرش پیش آمده، اما به نظر می‌رسد که این تنها دلیلِ آریگوئز برای بازگشت به اسپانیا نباشد. باری، آیا این تصمیم امکان عملی شدن دارد؟ ظاهراً نه: زیرا مأموران دولتی متصرد فرصتی برای دستگیری مانوئل‌اند. اما آیا هیچ راهی برای دور زدنِ آنان وجود ندارد؟

در این میان پای یک نقشه‌ی انتقامی نیز در میان است. شخصی به نام پابلو داگلاس به دنبال مانوئل آریگوئز به فرانسه رفته تا به یاری او کاپیتان وینیولاس و سربازان بی رحمش را که قاتلین پدرش محسوب می‌شوند، به سزای اعمالشان برساند... خلاصه‌ی کلام اینکه جنون و خطر در این رمان، حرف اول و آخر را می‌زند!

در پایان بد نیست یادآوری کنیم که فرد زینمان، کارگردان مشهور اتریشی - آمریکایی، در سال 1964 با اقتباس از رمانِ کشتن موش در یکشمبه، یک فیلم سینمایی بسیار درخشان ساخت که تماشای آن به هیچ وجه خالی از لطف نیست.

کتاب صوتی کشتن موش در یکشمبه مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به داستان‌های مهیج و پرماجرا و همچنین دوست‌داران آثاری با روایتِ مدرن، بی‌شک شیفته‌ی این اثر خواهند شد.

با امریک پرسبرگر بیشتر آشنا شویم:

وی نویسنده و فیسلمازِ مجاری - انگلیسی بود که در سال 1902 به دنیا آمد و در سال 1988 از دنیا رفت. توانایی او در پرداختِ روایت‌های پرجزئیات، هم در کارهای ادبی و هم در کارهای سینمایی‌اش، به خوبی قابل تشخیص است. مشهورترین اثر داستانیِ امریک پرسبرگر (Emeric Pressburger) همین کتاب کشتن موش در یکشمبه است که در فوق توضیحات مربوط به آن را مطالعه نمودید.

در بخشی از کتاب صوتی کشتن موش در یکشمبه می‌شنویم:

تلفن دوباره به صدا درآمد. هیاهویی پایین پله‌ها به پا شده بود؛ در حالی که وینیولاس از طریق تلفن جریان را کنترل می‌کرد، یک نفر با لباس معمولی، طوری که انگار به جای باز کردن در قصد شکستن در را داشت، وارد اتاق شد.

«قربان»! با صدایی که انگار از ته چاه بلند می‌شد فریاد زد: «تموم کرد». رئیسش هم باید همچین خبر مهلکی را پای تلفن می‌شنید. چرا که نفسش را نگه داشت و یک مقدار زمان می‌خواست تا خودش را پیدا کند. پک عمیقی به سیگارش زد و چند ثانیه بعد حجمی عظیم از دود غلیظی بود که سقف را پر کرد. بی‌اینکه حتی با نیم‌نگاهی به دنبال زیرسیگاری بگردد، سیگارش را روی میز انداخت. زیر دایره نور لامپی که از سقف روی هوا معلق بود، که دیگر از حرکت بازایستاده بود، سایه‌ی ترسان و لرزان دست‌هایش را به وضوح می‌توانستی روی میز ببینی...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
معرفی
۳۲ دقیقه
فصل یک (قسمت یک)
۳۷ دقیقه
فصل یک (قسمت دو)
۳۴ دقیقه
فصل دو
۳۳ دقیقه
فصل سه (قسمت یک)
۱۸ دقیقه
فصل سه (قسمت دو)
۳۱ دقیقه
فصل چهار (قسمت یک)
۳۲ دقیقه
فصل چهار (قسمت دو)
۳۰ دقیقه
فصل پنج (قسمت یک)
۲۸ دقیقه
فصل پنج (قسمت دو)
۳۲ دقیقه
فصل پنج (قسمت سه)
۳۴ دقیقه
فصل شش (قسمت یک)
۲۹ دقیقه
فصل شش (قسمت دو)
۳۲ دقیقه
فصل هفت (قسمت یک)
۲۷ دقیقه
فصل هفت (قسمت دو)
۲۱ دقیقه
فصل هشت

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کشتن موش در یکشمبه: (اسب کهر را بنگر)
نویسنده
مترجمآرش گنجی
گویندهاطهر کلانتری
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۳۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۲۶۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی کشتن موش در یکشمبه

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کشتن موش در یکشمبه

برای دریافت کتاب صوتی کشتن موش در یکشمبه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.