معرفی و دانلود کتاب صوتی فندق شکن

عکس جلد کتاب صوتی فندق شکن
قیمت:
۲۹۰۰۰ تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فندق شکن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فندق شکن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی فندق شکن

کتاب صوتی فندق شکن نوشته‌ی ای تی ای هافمن، داستانی شگفت‌‌انگیز و پرماجرا درباره‌ی دختر مهربانی است که در شب کریسمس از پدر خوانده‌اش عروسکی جادویی هدیه می‌گیرد و اتفاقات هیجان‌انگیزی برایش رقم می‌خورد.

درباره کتاب صوتی فندق شکن:

ای تی ای هافمن (E. T. A. Hoffmann) کتاب فندق شکن و پادشاه موش (The Nutcracker and the Mouse King) را در سال 1816 چاپ کرد و پس از آن نیز نویسنده‌ی برجسته‌ی فرانسوی، الکساندر دوما با برداشتی از آن کتاب و با قلم خود داستانی با عنوان فندق شکن نوشت.

این کتاب صوتی با زبانی گویا و روان، داستانی خارق‌العاده و مشهور از ادبیات کلاسیک غرب را روایت می‌کند. فندق شکن روایتی تخیلی از اتفاقاتی است که برای کلارا، دختر کوچک و مهربان آلمانی رخ می‌دهد. در شب کریسمس مهمانی بزرگ و باشکوهی برگزار می‌شود، کلارا حیرت‌زده به درخت کریسمس که بسیار زیبا بود، می‌نگرد. ناگهان صدای زنگ ساعت دیواری بزرگ خانه شنیده می‌شود که نشان‌دهنده‌ی ساعت هشت شب بود. سپس دروسلمیر پدرخوانده‌ی کلارا که شعبده‌بازی شگفت‌انگیز است به مجلس آمد و فندق شکنی را به کلارا هدیه داد.

هدیه‌ی او چیز جذابی و خاصی بود که هر کودکی نمی‌توانست آرزوی داشتنش را بکند؛ کلارا فندق شکن را بسیار دوست می‌داشت و همین احساس به فندق شکن موجب بروز رویدادهایی در همان شب شد. هنگامی ‌که مهمانی به پایان رسید؛ کلارا با واقعیتی عجیب رو‌به‌رو شد و خود را در جهان تازه‌ای یافت.

ای تی ای هافمن را بیشتر بشناسیم:

ای تی ای هافمن، نویسنده، شاعر، منتقد موسیقی، وکیل و آهنگساز در سال 1776 در آلمان چشم به جهان گشود و در سال 1822 درگذشت. داستان‌های او به قهرمان‌پروری معروف بود و همیشه در آثارش ردپای یک قهرمان وجود داشت.

شنیدن کتاب صوتی فندق شکن به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

کتاب صوتی فندق شکن مناسب گروه سنی کودک و نوجوان است، اما شنیدن این اثر به تمامی علاقمندان ادبیات کلاسیک به ویژه عاشقان ژانر تخیلی به شدت پیشنهاد می‌شود.

در قسمتی از کتاب صوتی فندق شکن می‌شنویم:

هرکس که وارد اتاق نشیمن خانواده‌ی استالبوم می‌شد، یک گنجه‌ی ظرف و ظروف بزرگ را می‌‌دید که در گوشه‌ای از اتاق کنار دیوار نهاده شده بود و بچه‌ها همه‌چیزهای دوست‌داشتنی خود را که هر سال در عید کریسمس می‌گرفتند در آن نگه‌داری می‌کردند، آقای استالبوم وقتی لوئیز خیلی کوچک بود به نجار ماهری سفارش داد که این گنجه را بسازد و او نیز به راستی سنگ تمام گذاشته و گنجه‌‌ا‌ی ساخته بود که هرکس می‌دید، لب به تحسین آن می‌گشود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
شناسنامه
۴ دقیقه
درباره نویسنده
۱۰ دقیقه
فصل اول - عید کریسمس
۱۳ دقیقه
فصل دوم - هدایا
۱۱ دقیقه
فصل سوم - عروسک مورد علاقه‌ی ماری
۲۴ دقیقه
فصل چهارم - عجایب و شگفتی‌ها
۱۰ دقیقه
فصل پنجم - جبهه‌ی جنگ
۱۳ دقیقه
فصل ششم - بیماری ماری
۱۸ دقیقه
فصل هفتم - سفت و محکم - قسمت اول
۱۶ دقیقه
فصل هشتم - سفت و محکم - قسمت دوم
۲۱ دقیقه
فصل نهم - داستان گردوی سفت
۸ دقیقه
فصل دهم - عمو و برادرزاده
۲۰ دقیقه
فصل یازدهم - پیروزی
۱۲ دقیقه
فصل دوازدهم - قلمرو‌ی پادشاهی اسباب بازی‌ها
۱۹ دقیقه
فصل سیزدهم - شهر سرمایه
۱۳ دقیقه
فصل چهاردهم - نتیجه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی فندق شکن
نویسنده
مترجمحمیدرضا بلوچ
گویندهفرزانه فائزی
ناشر چاپیانتشارات اژدهای طلایی
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۳۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی نوجوان، کتاب داستان کودک
قیمت نسخه صوتی
۲۹۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی فندق شکن

🌸Zahra Habibi🌸
۱۴۰۱/۹/۱۵
این کتاب اگر که درگروه سنی بزرگسال بود میتونست قابل هضم تر باشه اما در گروه سنی کودک و نوجوان به ویژه کودک اصلا قابل قبول نیست در گروه نوجوانان عاقل بااغماض میتونه قرار بگیره ولی کودک به هیچ وجه این کتاب پر از ایراد‌های اساسیه اول اینکه درسته در ژانر تخیلی هست ولی بهتر بود تخیل‌ها کودکانه باشند چرا یه موش باید یه نوزاد زیبا رو طلسم کنه تا سرش از هیکلش بزرگ تر بشه آیا کودک بعد این داستان ممکن نیست دچار ترس‌های بی اساس و فوبیا بشه؟ یا چرا پادشاه برای انجام نشدن کاری زیر دستش رو تهدید میکنه میدم جلاد گردنت رو بزنه!!!!! جلاد؟؟ یا یه قسمی از داستان به پالتوی پوست روباه اشاره میشه واقعا من جای نویسنده خجالت کشیدم روباه واسه اینه که ازش پالتو بدوزی؟ آیا یه حیوان نیست که مثل ما حق حیات داره؟ آخر داستان هم که فاجعه حالا اگه نویسنده ایرانی بود میگفتند ترویج کودک همسری هست یه بچه‌ای که دماغش رو به زور بالا میکشه چرا باید با پسری که صاحب تاج و تخت شده ازدواج کنه و ملکه بشه؟؟؟؟ علاوه بر این نکاتی که گفتم ترویج خشونت، خودسری، ثروت گرایی و مسائل این چنینی هم در داستان وجود داره بهتر بود در گروه سنی بزرگسال میشد و توسط آقای سلطان زاده یا قریب پناه به صورت جدی روایت میشد تا با لحنی که خود داستان هیچ تناسبی بااون گروه سنی نداشت صرف این که شخصیت‌های اصلی این داستان کودکان‌اند نمیشه گفت پس متناسب با گروه سنی کودکانه
مبین
۱۴۰۱/۹/۱
ترجمه خیلی خوب بود گوینده عالی بود ایشون صداش رو برای شخصیت‌های اصلی عوض میکرد که تاثیر گذاری رو بیشترم میکرد. اما داستانش بد نبود ولی برای کودک توصیه نمیکنم. چه اونجایی که شخصیت اصلی دختر بچه تو خواب شیشه رو میشکست و خون همه جا رو میگیره و چه اونجایی که داداش انقدر شیطنت کرد و همه خیلی مهربانانه و باهاش برخورد میکردن رد میشدن.. نکته‌ی خیلی بده که باعث میشه اصن به کودک و نوجوان این کتاب رو توصیه نکنم تعریف این داستان از زشت و زیبا بود خیلی زشت بودن رو قبیح میدونست و همش دنبال زیبایی بود. حتی تعریف کاملی از زیبا بودن ارائه داده بود از جمله اینک لب غنچه زیباست و لب گنده زشته (منو یاد افت امروزه مون انداخته که دماغ کوچیک رو زیبا و دماغ بزرگ رو زشت میدونیم) در هر حال من برای کودک و نوجوان اصلا توصیه نمیکنم ولی برای بزرگسال و برای اینک کمی سرگرم بشه خوبه
melika baradaran
۱۴۰۱/۹/۲۶
کتاب خیلی جالبی بود. همیشه اسم داستان فندق شکن رو به عنوان یک داستان مشهور می‌شنیدم اما هیچوقت خودش رو گوش نداده بودم. درسته که این داستان شاید برای بچه‌ها بیشتر مناسب بنظر برسه اما زوایای تاریکی که توی کتاب وجود داره اون رو یک مقدار از دسته‌ی کتاب‌های کودک و نوجوان خارج میکنه. شاید مسیحی‌ها که عید خودشون هرساله کریسمس رو دارن بیشتر بتونن با این حال و هوا ارتباط برقرار کنن و حس نوستالژی داشته باشه براشون اما برای ما هم که از کریسمس و اون حال و هوای مخصوصش جز اسم چیزی نشنیدیم خوندن همچین داستانی خالی از لطف نیست. گویندگی روان، جلوه‌های صوتی بجا و نثر مناسب کتاب گوش دادن به اون رو لذت بخش تر میکنه. این کتاب برای افرادی که کنجکاون به محتوای داستان فندق شکن پی ببرن و هم زمان به ذهنشون هم استراحت بدن پیشنهاد میشه.
Sadaf Akhlaghi
۱۴۰۱/۹/۲۲
ژانر کتاب فانتزی هستش و داستان کتاب بسیار جذابه هم برای کودکان که دنیای رویایی کودکانه دارن هم برای نوجوانان و بزرگسالان. فیلم‌های مختلفی بر اساس داستان این کتاب ساخته شده اما نحوه گویندگی و ترجمه روان داستان دست کمی از دیدن فیلم‌ها نداره.
برخی قسمت‌های داستان به ملایمت در مورد شیطنت‌های کودکان و
اشاره داره که خب بخشی از هویت کودکه این لزوما به منظور تشویق کودک برای انجام اون عملکرد نیست بلکه در مجموعه اتفاقات به نوعی به عواقب شیطنت‌ها و حرف گوش ندادن‌های کودک هم اشاره داره مثل بخشی که موش باعث میشه سر کودک کمی بزرگ بشه و موارد دیگه.
در کل من این ژانر و داستان رو دوست دارم و توصیه میکنم.
م ظ
۱۴۰۱/۱۰/۶
در ابتدا کتاب دارای داستانی نسبتا منطقی بود ودر اواسط به داستانی وحشتناک تبدیل شد و درپایان کاملا رویه‌ای رویایی پیدا کرد و به قصه‌های پریان تبدیل شد. نمیدانم بگویم این کتاب مناسب کودک است یا بزرگسال، برای کودکان زیادی خشن و سنگین است و برای افراد بالغ زیادی کودکانه و خیالی است. (اگر این داستان را جدی در نظر بگیریم باید بگوئیم دلم برای این خانواده بسیار سوخت چونکه دخترشان دیوانه شد و تا پایان هم دیوان ماند😔) ولی برای من مثل خوابهای عجیب و غریبی است که گاهی اوقات به سراغم می‌آید البته فقط بخشهای وسطی داستان👻
علی رضا جمشیدی
۱۴۰۱/۹/۲۷
کتاب بسیار زیبایی است و حتی چندین سال است که فیلم آن برای کودکان و نوجوانان هم ساخته شده؛ و دوبله فارسی هم حتی دارد. بهتون توصیه می‌کنم اگر زیاد رمان‌های این سبکی و برای دهه‌های گذشته را نخوندید به خاطر شاید کمی دشواری متن کتاب، و سختی درک اون، اول فیلم را ببینید که یک دیدگاه نسبی داشته باشید بعد کتاب را گوش کنید و برای صدای گوینده هم من صدا را دوست داشتم و به نظرم به داستان می‌اومد.
نسیم افتخار
۱۴۰۱/۱۰/۱۴
داستان تخیلات جالبی داره ولی به نظرم زیاد مناسب رده‌های سنی کم نیست. به نظرم رده‌ی سنی ۱۰ تا ۱۲ مناسب تر باشه
انیمیشن فندق شکن عالی بود و ماتوکلاسهای زبان انگلیسی ازش زیاد استفاده می‌کردیم چون انگیزشی بود ودربچه‌ها حس امیدواری، تلاش و‌خلاقیت رو به وجود می‌آورد. داستان انیمیشن و‌کتاب تقریبا تفاوت داره
ممنون از کتابراه عزیز
بهاره محمدی اسفه
۱۴۰۱/۹/۱۶
داستان دل انگیزی داشت که به گمانم در زمره داستان‌های پریان طبقه بندی بشود. پر از رویا و تصاویر سازی‌های ناب که آدم را می‌برد به کودکی.
البته واقعا نمی‌دانم این داستان به درد کودکان میخورد یا نه فکر میکنم بیشتر مناسب رده سنی نوجوان باشد.
صدای راوی بسیار دلنشین بود و صدا سازی خوبی داشت.
با تشکر از کتابراه.
فرنگیس اشجعی
۱۴۰۱/۹/۱۲
سلام و درود خدمت دوستان کتابخوان کتاب بسیار خوبی است مخصوصا برای بچه‌ها بسیار جذاب است چون موقع خواب دوست دارن یکی براشون کتاب بخونه تا خوابشون ببره و خوبی این کتاب بیشتر به این خاطر که صوتیه کار والدین رو خیلی راحت کرده گوینده داستان هم خیلی خوب باصدایی جذاب داستان رو به تصویر کشیده من واقعا لذت بردم
مژگان سمیعی
۱۴۰۱/۹/۱
سلام این کتاب رو برای دخترم که ١١سالشه دانلود کردم و گاهی اوقات با هم به قسمت‌های مختلف این داستان گوش میدهیم جزییات داستان به نحوی برای من تداعی میشود که انگار جلوی تلویزیون به تماشای این داستان نشستیم ممنونم از کتابراه♥️
آنیتا ارزانی
۱۴۰۱/۸/۲۸
🍃🌷🍃با سپاس فراوان از کتابرآه
به کودکان و نوجوانان و علاقمندان سبک کلاسیک توصیه میشود. بشخصه بخاطر علاقه به باله فندق شکن با اشتیاق فراوان کتاب را شنیدم و میروم که رقص باله‌ی چشم نواز آن را دگر بار به دیده بنشانم.
فاطمه موسوی
۱۴۰۱/۹/۱۵
کتاب خیلی خوبی بود. گوینده خیلی کتاب را با لحن و زیبا تعریف می‌کرد. اما برای گروه کودک یه کم ترسناک بود. به نظر من بیشتر برای گروه سنی نوجوان خوبه. من با پسرم این کتاب را گوش کردم و هر دو از شنیدنش لذت بردیم.
فائقه
۱۴۰۱/۹/۱
کودکان اینجور کتابها رو میپسندن حتی ممکنه نوجوانا وبزرگسالان که کودک درونشون فعال باشه خوششون میاد زیاد طولانی نیست که کودک خسته بشه زیادم کوتاه نیست که نفهمی کی تموم شد کتاب جذابیه فضای کتاب کمی حالات کارتون داره
S K
۱۴۰۱/۹/۱۰
کتاب دنیای تخیلی زیبایی به تصویر میکشه که کودکانه است. به نظرم قسمت‌هایی از فیلم چارلی و کارخانه شکلات سازی از روی این کتاب الهام گرفته است. فضا سازی تخیلی زیبایی دارد
ممنونم کتابراه عزیز
مریم ملک زاده
۱۴۰۱/۱۰/۴
گوینده با صدایی بسیار زیبا و متفاوت جای شخصیت‌ها صحبت می‌کرد که همین موجب جذابیت و دلنشینی بیشتر متن میشد. داستان جالبی بود و مرا به دوران خوش کودکی برد. متشکرم 🙏
مشاهده همه نظرات ۷۴

راهنمای مطالعه کتاب صوتی فندق شکن

برای دریافت کتاب صوتی فندق شکن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.