معرفی و دانلود کتاب آنچه باید در مورد پنل‌های خورشیدی بدانید

عکس جلد کتاب آنچه باید در مورد پنل‌های خورشیدی بدانید
قیمت:
۱۲۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب آنچه باید در مورد پنل‌های خورشیدی بدانید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آنچه باید در مورد پنل‌های خورشیدی بدانید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آنچه باید در مورد پنل‌های خورشیدی بدانید

کتاب آنچه باید در مورد پنل‌های خورشیدی بدانید به قلم لاچو پاپ و دیمی آبرام، اطلاعات ارزشمندی را در اختیار شما قرار می‌دهد که به کمک آن می‌توانید بهترین پنل خورشیدی موجود در بازار را شناسایی کرده، شرایط خرید، قیمت، عملکرد و مناسب بودن هر پنل برای پروژه خود را بررسی نمایید و بهترین تصمیم را برای خرید خود بگیرید.

این کتاب می‌تواند اطلاعات ناکافی که در مورد پنل‌های خورشیدی دارید کامل کند، به علاوه تمام اطلاعات نادرستی را که بعضی از فروشندگان در اختیار شما قرار می‌دهند، مشخص نماید و در نتیجه شما می‌توانید با اطلاعات کافی برای خرید و یا نصب تجهیزات پنل‌های خورشیدی اقدام نمایید.

خرید، طراحی و نصب سیستم‌های خورشیدی، PV و فتوولتائیک برای خانه، محل کار و یا حتی برای شارژ گوشی شما، به طراحی پروژه پیچیده‌ای نیاز دارد که دارای ظرافت‌های ویژه‌ای در مورد تک تک مسائل مورد بحث خود است.

این مساله که شما قصد دارید به صورت حرفه‌ای این کار را انجام دهید، یکی از مواردی است که شما را ملزم می‌کند با اصطلاحات صحیح این کار برای تحقیق کردن، خرید و طراحی سیستم‌های خورشیدی آشنا شوید، چرا که انتخاب صحیح پنل‌های خورشیدی تعیین کننده 80% درصد عملکرد کلی سیستم‌های انرژی خورشیدی شما خواهد بود و اگر در انتخاب آن اشتباه نمایید، باید بهای زیادی برای این انتخاب نادرست بپردازید.

کتاب آنچه باید در مورد پنل‌های خورشیدی بدانید (The truth about solar panels) توسط کارشناسان این حوزه نگارش شده بنابراین هیچ یک از مسائل آن صرفاً به صورت تئوری مطرح نشده است. به همین دلیل می‌توانید به راحتی در مورد سیستم‌های فتوولتائیک اطلاعات مناسبی کسب نمایید و آن را در عمل به کار ببندید. همچنین این کتاب بدون جانب‌داری از هیچ برندی، به طور صادقانه، مزایا و مضرات پنل‌های خورشیدی را بیان می‌کند.

لاچو پاپ (Lacho Pop) و دیمی آبرام (Dimi Avram) در این کتاب به شما کمک می‌کنند تا یک پنل خورشیدی با کیفیت را بشناسید. علاوه بر این قادر خواهید بود که ضخامت مشکوک در پنل‌ها را بررسی نمایید، برندهای نامطلوب را فیلتر نموده و آن‌ها را به راحتی از پنل‌های برندهای خوب مجزا نمایید.

در بخشی از کتاب آنچه باید در مورد پنل‌های خورشیدی بدانید می‌خوانیم:

حداکثر ولتاژ در یک رشته از ماژول‌ها همیشه باید پایین‌تر از حداکثر ولتاژ ورودی DC اینوِرتر باشد. در واقع هنگام اتصال ماژول خورشیدی، ولتاژ آن‌ها متفاوت نیست و جریان (در اتصال سری) و ولتاژ (در اتصال موازی) می‌تواند باعث کاهش عملکرد کل آرایه شود. فقط پنل‌های خورشیدی با جریان مشابه هم باید در سیستم با اتصال سری به یکدیگر متصل شوند. وقتی پنل 3 آمپر را به یک پنل 3.5 آمپری متصل می‌کنید، جریان کلی سیستم به سمت 3 آمپر سوق پیدا می‌کند. چنین کاهش جریانی منجر به کاهش تولید برق خواهد شد و در نتیجه در عملکرد سیستم مشکل به وجود خواهد آمد.

به همین صورت در پنل‌های با اتصال موازی باید ولتاژ همه پنل‌هایی که به هم وصل شده‌اند مشابه هم باشد. مثلا وقتی پنل 15 ولت را به یک پنل 24 ولت به صورت موازی متصل می‌کنیم ولتاژ کل ماژول به 15 ولت کاهش خواهد یافت و در نتیجه منجر به کاهش تولید برق و از دست رفتن سیستم خواهد شد.

در مقایسه بین ولتاژ و جریان، در این میان برای ولتاژ جای نگرانی زیادی نیست. وقتی پنل 60 ولتی را به صورت سری به یک پنل 100 واتی وصل می‌کنیم، اگر در آن حالت آمپر هر دو پنل یکسان باشد، در نهایت در خروجی پنل، 160 وات توان خواهید داشت. در این قسمت تفاوت در ولتاژها مهم نیست. ولتاژها فقط جمع می‌شوند و شما باید احتیاط کنید که در اینوِرتر ولتاژ کاهش پیدا نکند. اگر در قسمت جریان، جریان دو پنل متفاوت باشد، می‌توان نتیجه گرفت که به نسبت افت جریان، مقدار توان نیز افت خواهد کرد.

حال اگر برعکس شرایط بالا در مدار حاکم باشد، یعنی اگر دو پنل 60 وات و 100 وات داشته باشیم که به صورت موازی به یکدیگر وصل شده باشند در این صورت مقدار جریان مهم نیست و فقط باید مقدار ولتاژ یکسان باشد تا توان مدار کاهش پیدا نکند. به طور کلی کاهش ولتاژ باعث به وجود آمدن افت توان در مدار خواهد گردید.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار
درباره نویسندگان
این کتاب چگونه می‌تواند به شما کمک کند؟
این کتاب برای چه کسانی نوشته شده است؟
مبانی برق خورشیدی
پنل‌های خورشیدی
پنل‌های خورشیدی ارزان و دست دوم
نحوه مقایسه صفحات خورشیدی برای انتخاب بهتر، موثر، قابل اعتماد و مقرون به صرفه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آنچه باید در مورد پنل‌های خورشیدی بدانید
نویسنده،
مترجمحمیدرضا مدرسی
ناشر چاپیانتشارات آفتاب گیتی
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۷۵
زبانفارسی
شابک978-622-245-127-1
موضوع کتابکتاب‌های مهندسی برق
قیمت نسخه الکترونیک
۱۲۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب آنچه باید در مورد پنل‌های خورشیدی بدانید

mohammadamin amiri
۱۴۰۱/۲/۲۸
زیاد مطالب کاربردی بکار نرفته داخل این کتاب
احسان مدائنی
۱۳۹۹/۷/۱۹
منتها نحوه نصب بقیه تجهیزات رو نگفته بود
Dr S AZIZIAN
۱۴۰۰/۱۰/۵
بسیار ساده و پیش پا افتاده
ehsan Z
۱۴۰۰/۷/۱۱
راضی کننده بود و کاربردی
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب آنچه باید در مورد پنل‌های خورشیدی بدانید

برای دریافت کتاب آنچه باید در مورد پنل‌های خورشیدی بدانید و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.