معرفی و دانلود کتاب صوتی مردی که نفسش را کشت

عکس جلد کتاب صوتی مردی که نفسش را کشت
قیمت:
16900 تومان - 1.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مردی که نفسش را کشت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مردی که نفسش را کشت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مردی که نفسش را کشت

کتاب صوتی مردی که نفسش را کشت نوشته‌ی صادق هدایت، درمورد مردی به اسم «حسینعلی» است که معلمی ساده بوده و برای یافتن حقیقت و رسیدن به عرفان از همهٔ نیازهای مادی خود دست می‌کشد. نویسنده در این داستان به نکوهش خرافات و معضلات اجتماعی جامعه در آن زمان پرداخته است. این اثر یکی از داستان‌های مجموعهٔ «سه قطره خون» است.

دربارهٔ کتاب صوتی مردی که نفسش را کشت:

حسینعلی در مسیر سیر و سلوک خود با تنهایی و گوشه‌گیری خود اخت گرفته و در راه یافتن رستگاری حرکت می‌کند. او با مرشدی به اسم «شیخ ابوالفضل» آشنا می‌شود که در ظاهر بسیار پاک و زاهد است. اما پس از مدتی متوجه می‌شود که شیخ ابوالفضل دروغگو و ریاکاری بیش نبوده و آن چیزی که تظاهر می‌کند نیست.

شیخ ابوالفضل با اینکه برای مردم از مبارزه با نفس سخن می‌گوید، در خفا پیرو هواهای نفسانی خودش است. او به دختر همسایه تجاوز کرده و در این راه نتوانسته جلوی نفس خود را بگیرد. همچنین جلوی مردم نان و پیاز می‌خورد و در خانه خود کباب و بلدرچین به سیخ می‌کشد. حسینعلی که دنباله‌روی راهنما و مرشد خود بود و او را از هر نوع گناه و آلودگی پاک و مبرا می‌دانست، کم‌کم نگاهش به او تغییر می‌کند و دچار سرخوردگی و تردیدهای زیادی می‌شود.

صادق هدایت در کتاب مردی که نفسش را کشت، از تأثیر مرشدان ریاکار و رسوایی آن‌ها بر رفتار دیگران می‌گوید. او سعی کرده در این داستان درمورد موضوع مقابله با خرافه صحبت کند و همانند سایر آثارش برخی از مناسبات زیست عرفانی را به چالش بکشد. هدایت همچنین سعی دارد سیمای حقیقت را آشکار سازد و تقابل فضاها در دنیای مدرن امروز را به تصویر بکشد.

کتاب صوتی مردی که نفسش را کشت مناسب چه کسانی است؟

اگر به داستان‌های کوتاه و ادبیات داستانی ایران علاقه دارید، از شنیدن این کتاب لذت خواهید برد.

صادق هدایت را بیشتر بشناسیم:

او نویسنده بزرگ ایرانی و یکی از اولین بنیان‌گذاران ادبیات داستانی مدرن ایران بود که آثار برجسته‌ای از خود به جا گذاشته است. صادق هدایت (Sadegh Hedayat) در خانواده‌ای صاحب منصب و اهل‌قلم به دنیا آمد و در سال 1281 تحصیلات را از دارالفنون آغاز کرد و پس از مدتی وقفه، در مدرسهٔ فرانسوی سن‌لویی آن را ادامه داد. در آنجا بود که با فرهنگ و ادبیات غربی آشنایی بیشتری پیدا کرد و برای مجلات فرانسوی می‌‌‌‌نوشت.

این داستان‌نویس مشهور تا به حال چندین خودکشی ناموفق در زندگی‌اش داشته که اولین بار در شهر پاریس اتفاق افتاد و می‌خواست خودش را در رودخانه‌ای غرق کند و براساس گفته‌های دوستانش، دلیل آن شکست عاطفی‌اش بوده است.

پس از آن به ایران بازگشت و نویسندگی را به طور جدی‌تر ادامه داد و ملاقات و آشنایی با بزرگ علوی، مجتبی مینوی و مسعود فرزاد، سبب تشکیل گروهی به نام ربعه شد که میزبان روشنفکران و ادبیان بزرگ ایرانی بود. درواقع بیشتر آثار منتشر شده از هدایت، در دهه بیست شمسی بوده و کتاب‌های ارزشمندی را نیز به فارسی ترجمه کرده و حتی او اولین فردی به شمار می‌رود که متونی را که به زبان پهلوی (پارسی میانه) نوشته شده بودند، به فارسی امروزی برگردانده است.

او در همان دوران به خاطر نوشتن داستان‌هایی انتقادی که مسائل اجتماعی و اقتصادی را هدف گرفته بود، در سال 1314 به عنوان یکی از نخستین ممنوع القلم‌های ایران لقب گرفت و پس از فشارها و سانسورهای داخلی، مدتی به کشور هندوستان سفر کرد و با ادبیات و فرهنگ شرقی آشنا شد و این سفر تاثیر زیادی بر روی افکار و نوشته‌های این نویسنده گذاشت. ازجمله آثار مهم و تأثیرگذار هدایت می‌توان به «سه قطره خون»، «علویه خانم»، «بوف کور» و «سگ ولگرد» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی مردی که نفسش را کشت می‌شنویم:

از بچگی، همان وقت که آخوند سرخانه، برای او و برادرش می‌آمد، میرزا حسینعلی استعداد و قابلیت مخصوصی در فراگرفتن ادبیات و اشعار متصوفین و فلسفهٔ آن‌ها آشکار می‌کرد، حتی به سبک صوفیان شعر می‌ساخت. معلم آن‌ها، شیخ عبدالله که خودش را از جرگه‌ی صوفیان می‌دانست، توجه مخصوصی نسبت به تلمیذ خودش آشکار می‌کرد، افکار صوفیان را به او تلقین می‌نمود و از شرح حالات عرفا و متصوفین برای او نقل می‌کرد. به‌خصوص از علو مقام منصور حلاج برای او حکایت کرده بود که منصور از مقام ریاضت نفس به‌جایی رسیده بود که بالای دار «اناالحق» می‌گفت. این حکایت در فکر جوان میرزا حسینعلی، خیلی شاعرانه بود و بالاخره یک روز شیخ عبدالله به او اظهار کرد که:

- با آن مایه که در تو می‌بینم، هرگاه پیروی اهل طریقت را بکنی، به‌مراتب عالیه خواهی رسید.

این فکر همیشه به یاد میرزا حسینعلی بود. در مغز او نشوونما کرده و ریشه دوانیده بود و همیشه آرزو می‌کرد که موقع مناسبی به دست آورده، مشغول ریاضت و کار بشود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
20 دقیقه
بخش یک
17 دقیقه
بخش دو

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مردی که نفسش را کشت
نویسنده
گویندهحسین نصیری
ناشر صوتیانتشارات گیوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
16900 ت - 1.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مردی که نفسش را کشت

علی رحیمی
۱۴۰۱/۵/۲۷
قدرت رمان نویسی صادق هدایت بی بدیل است و هرکسی میتواند برداشتی برای خود داشته باشد ولیکن جهت کنترل نفس سرکش شهوانی مگر فقط با انتخاب مسیر درست ازدواج و نه افراط و تفریط و توکل بر خدای متعال آنرا کنترل کرد.
مریم پرتوی
۱۴۰۰/۵/۱۰
از لحاظ ساختار داستانی مثل همه‌ی آثار هدایت عالی بود.
با استفاده از اشعار بزرگان داستان را پیش برده است.
SADRA
۱۴۰۲/۷/۱۲
بسیار عالی است این کتاب صوتی را گوش دادم عقاید و افکار صادق هدایت است، در کل لذت بردم.
فائزه بوریایی
۱۴۰۱/۹/۵
عالی صدای جذاب راوی و از شنیدن کتاب استاد صادق هدایت لذت بردم
Akam Nazeri
۱۴۰۰/۹/۲۴
من هر شب کتاب‌های صادق هدایت رو گوش میدم عالین 😍پیشنهاد میکنم این کتابو
سینا اخلاقی
۱۴۰۱/۹/۳
تمام کتابهای صادق هدایت به10بار گوش دادن مبارزه
عرفان احمدنژاد
۱۴۰۱/۱/۹
کتاب فوق‌العاده عالی؛ با صدای دلنشین و زیبا
محشره
مشاهده همه نظرات 7

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مردی که نفسش را کشت

برای دریافت کتاب صوتی مردی که نفسش را کشت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.