معرفی و دانلود کتاب صوتی عادت می‌کنیم

عکس جلد کتاب صوتی عادت می‌کنیم
قیمت:
۵۸۰۰۰ تومان - 10.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عادت می‌کنیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عادت می‌کنیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی عادت می‌کنیم

پیوند فمنیسم و ادبیات دستمایه‌ی خلق آثار ادبی بسیاری در سراسر جهان شده است. زویا پیرزاد نویسنده‌ی معاصر ایرانی، کتاب صوتی عادت می‌کنیم را حول محور این ایده نوشته است. او در این اثر به روایتی زنانه از زندگی سه شخصیت به‌نام‌های آرزو، ماه‌منیر و آیه می‌پردازد. اثر حاضر از پرفروش‌ترین رمان‌های فارسی‌ست و تاکنون به چندین زبان ترجمه شده است.

معرفی کتاب صوتی عادت می‌کنیم

عادت می‌کنیم روایت زندگی زنانی است در دهه‌ی هشتاد شمسی ایران. آرزو صارم، شخصیت اصلی رمان زویا پیرزاد در کشاکش میان انتخاب‌های خودش و آدم‌های زندگی‌اش قرار دارد. او از یک سو خود را در مقابل مادر پیرش «ماه‌منیر» و از سویی دیگر در برابر دختر جوانش «آیه» می‌بیند. سبک زندگی اعیانی ماه‌منیر باعث می‌شود رابطه‌ی او و دخترش آرزو دچار بحران‌های زیادی شود. همچنین اقتضائات سن‌وسال آیه نیز چالش‌های بسیاری برای زندگی آن‌ها می‌سازد. و آرزو در میانه‌ی این بلبشو تلاش می‌کند در جای درست زندگی‌اش بایستد و مسیر خود را از میان هزار راه پرپیچ‌وخم و بیغوله و بی‌راهه بیابد. در طول داستان کتاب صوتی عادت می‌کنیم (We Will Get Used to It) آرزو دچار یک موقعیت عشقی بغرنج می‌شود و این مسئله به چالش‌های او با اطرافیانش به‌خصوص مادر و دخترش دامن می‌زند.

این اثر داستانی تماماً زنانه در خود دارد. هم به این معنا که تمامی شخصیت‌های اصلی آن یعنی آرزو، ماه‌منیر و آیه زن هستند؛ و هم به این معنی که مردان در این جهان داستانی جایی ندارند. نه به این معنا که در سراسر داستان هیچ اثری از هیچ مردی نباشد؛ بلکه به این معنا که مردان محوریت اساسی ندارند و حضورشان در سراسر داستان -جز یک مورد- دگرگون‌کننده نیست. آرزو از همسرش جدا شده و این مصداقی از پس زدن مردانگی است. او می‌خواهد کسب‌وکار پدری‌اش را که به‌ظاهر فضایی مردانه دارد ادامه دهد. این هم مصداقی دیگر دال بر این مدعا و این که «من به‌عنوان یک زن می‌توانم در جایگاه مردانه‌ی پدرم قرار بگیرم».

چیزی که قلم زویا پیرزاد (Zoya Pirzad) و آثار او را از دیگر نویسندگان متمایز می‌کند، پرداخت دقیق و استادانه‌ی شخصیت‌ها و همچینن دقت بی‌نظیر نویسنده بر روی جزئیات است. طنین صدای فاطمه معتمدآریا و همچنین روح موسیقی مهدی زارع و گروهش، این کتاب صوتی را به اثری بسیار شنیدنی تبدیل کرده است.

کتاب صوتی عادت می‌کنیم برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به خواندن داستان‌هایی در جهان زنانه علاقه دارید و درهم‌تنیدگی ادبیات و زنانگی برای شما جذاب است، این کتاب صوتی یک پیشنهاد شنیدنی فوق‌العاده‌ای برای شما خواهد بود.

با زویا پیرزاد بیشتر آشنا شویم

با شنیدن نام زویا پیرزاد احتمالاً پیش از هر چیزی عنوان کتاب مشهور او یعنی «چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم» به ذهنتان خطور می‌کند. پیرزاد، نویسنده و مترجم ایرانی ارمنی‌تبار ساکن آلمان، این کتاب را در سال 1380 و در چهل‌ونه‌سالگی خود منتشر کرد. رمان‌های پیرزاد به زبان‌های زیادی از جمله انگلیسی، فرانسوی، ایتالیایی، ژاپنی و ارمنستانی ترجمه شده و در سراسر دنیا مورد اقبال و استقبال قرار گرفته‌اند. او ترجمه‌ی کتاب‌هایی همچون آلیس در سرزمین عجایب نوشته‌ی لوییس کارول، و آوای جهیدن غوک (مجموعه هایکو) را در کارنامه‌ی حرفه‌ای خود دارد. از جمله افتخارات زویا پیرزاد، می‌توان به نشان فرهنگی شوالیه‌ی فرانسه یا همان لژیون دونور اشاره کرد.

جوایز و افتخارات زویا پیرزاد

- جایزه بهترین رمان سال پکا برای کتاب «چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم» (۱۳۸۰)
- جایزه بهترین رمان بنیاد هوشنگ گلشیری برای کتاب «چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم» (۱۳۸۰)
- انتخاب کتاب «چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم» به‌عنوان کتاب سال از سوی وزارت ارشاد جمهوری اسلامی سال (1381)
- اخذ لوح تقدیر جایزه‌ی ادبی یلدا برای کتاب «چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم» (1380)
- برنده‌ی جایزه بیست سال ادبیات داستانی برای داستان کوتاه «طعم گس خرمالو» (1376)

در بخشی از کتاب صوتی عادت می‌کنیم می‌شنویم

آرزو دامن پالتو را جمع کرد، از روی چاله پرآب پرید و غر زد: «چرا همیشه به حرف تو گوش می‌کنم معلوم نیست! حالا با این هوای گند نمی‌آمدیم تجریش نمی‌شد؟» شیرین جلوتر می‌رفت:‌ «راه بیا و اینقدر غر نزن. دو مثقال برف و شلاب آدم نکشته. یاد گرمای تابستون بیافت و شکر کن. اول لیف می‌خریم، بعد برگشتنی کتیرا و عرق برگ چنار».

- «نصرت گفت از سبزه‌باجی سبزی آش بخریم».

- «برگشتنی می‌خریم».

مرد جوانی با موهای سیاه چسبیده به سر کنار آرزو می‌آمد و زیر لب می‌گفت: «کوپن! کوپن! برنج! قند و شیکر! روغن! می‌خریم، می‌فروشیم». صورتش پر جوش بود. آرزو چندبار سر تکان داد که نه کوپن می‌خرد، نه می‌فروشد. مرد گفت:«نوار خارجی، ایرانی!». آرزو ایستاد و رو به صورت پر جوش داد زد: «گفتم نه!» و با شیرین رفتند توی بازارچه ... .

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۴۹ دقیقه
بخش یک
۱۹ دقیقه
بخش دو
۳۲ دقیقه
بخش سه
۴ دقیقه
بخش چهار
۱۴ دقیقه
بخش پنج
۲۰ دقیقه
بخش شش
۷ دقیقه
بخش هفت
۲۲ دقیقه
بخش هشت
۹ دقیقه
بخش نه
۹ دقیقه
بخش ده
۲۱ دقیقه
بخش یازده
۹ دقیقه
بخش دوازده
۳۱ دقیقه
بخش سیزده
۱۶ دقیقه
بخش چهارده
۱۴ دقیقه
بخش پانزده
۱۰ دقیقه
بخش شانزده
۷ دقیقه
بخش هفده
۲۳ دقیقه
بخش هجده
۱۴ دقیقه
بخش نوزده
۲۸ دقیقه
بخش بیست
۱۷ دقیقه
بخش بیست‌ویک
۱۷ دقیقه
بخش بیست‌ودو
۱۶ دقیقه
بخش بیست‌وسه
۷ دقیقه
بخش بیست‌وچهار
۸ دقیقه
بخش بیست‌وپنج
۷ دقیقه
بخش بیست‌وشش
۹ دقیقه
بخش بیست‌وهفت
۲۱ دقیقه
بخش بیست‌وهشت
۳۳ دقیقه
بخش بیست‌ونه
۹ دقیقه
بخش سی
۱۴ دقیقه
بخش سی‌ویک
۹ دقیقه
بخش سی‌ودو
۶ دقیقه
بخش سی‌وسه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی عادت می‌کنیم
نویسنده
گویندهفاطمه معتمدآریا
ناشر چاپینشر مرکز
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۵۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۵۸۰۰۰ ت - 10.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی عادت می‌کنیم

Nahid Ghovanloo
۱۴۰۱/۶/۲
قلم خانم پیرزاد را خیلی دوست دارم، اما این داستان اصلا چیزی نبود که انتظار داشتم
منطق داستان درست نبود، چطور خانواده‌ای که تا این حد راجع به ازدواج مجدد سختگیر و متعصب است و آن را مایه آبروریزی میداند با داشتن دوست پسر موافق است و آن را مایه فخر و مباهات میداند و دنبال معرفی و پز دادن آن در محافل
و مهمانیهاست؟؟!!!!
صرفا شخصیت پردازی عالی و تعریف روابط انسانی را بسیار دوست داشتم
ای کاش روایت این کتاب را هم خانم مقدمی انجام میدادند، این جملات بریده و مکثها و اینکه هیچ احساس لطیف و زنانه‌ای در صدای خانم معتمدآریا نبود، از جذابیت داستان کاسته بود
این کتاب را یکبار گوش کردم اما "چراغها را من خاموش میکنم" را بارها گوش کردم و همچنان صدر لیست کتابخانه‌ام است
ممنون
رابعه نظرپور همدانی
۱۴۰۱/۶/۲۹
نیمه اول کتاب دوست نداشتم آرزو شخصیت اصلی محکم و کاربلد اما ناشی در تنظیم روابط و مدام دوستش شیرین با لودگی و کنایه باید رفتارهاش را تعدیل کند
اما نیمه دوم کتاب خوب بود از وقتی آرزو خوشحال شد اما چرا باز به خاطر دیگران به روال نچسب قبلی چسبید و عادت کرد؟ چرا آدمها بقیه را همانطور که خودشون دلشون
میخواد میخوان؟ چرا از خوشحالی دیگران استقبال نمیکنن؟ چقدر برخورد مادر و دختر و دوستش زننده شد و آرزو چه تخلیه‌ای کرد خودشو وقتی از فاجعه کودکیش گفت ولی باز هم مادرش خجالت نکشید
درضمن اجرای فاطمه معتمدآریا عزیز عالی بود مخصوصا وقتی آرزو با خودش حرف میزد
سیمین راسخ
۱۴۰۱/۷/۳
متن کتاب، زندگی روز مره، با بیان جزئیات جذاب بود، ولی بیان خانم معتمدآریا، برخلاف بازیگری عالیشون، برای گوش کردن کتاب، من رو جذب نکرد.
مسعود میرزایی
۱۴۰۱/۶/۱۵
اصلا صدای راوی و طرز بیان قصه جالب نیست به جای اینکه شنونده جذب بشه واقعا پس میزنه،، غیر قابل تحمل بود،
ملیکا احسان نیا
۱۴۰۱/۷/۱۱
قلم زویا پیرزاد را دوست دارم و این کتاب هم مانند دیگر کتاب هایش شنیدنی هست 
عادت میکنیم را دوست داشتم
hamideh torki
۱۴۰۱/۷/۱
از اون کتابای بود که دوست نداشتم تمام بشه
فاطمه اسداله زاده
۱۴۰۱/۶/۱۵
زیباو پرمحتوا و با صدای خانم معتمد اریا دلنشین و روان بود
زهرا بوربور
۱۴۰۱/۶/۸
دوستش داشتم زندگی معمولی و اجباری با جزییات کامل
الهام صالحی
۱۴۰۱/۶/۶
این کتاب وسالها پیش خوندم.. برای من جذابه
Lale Mashayekhi
۱۴۰۱/۵/۳۱
قلم عالی نویسنده.
صدای راوی فوق العاده ست.
مشاهده همه نظرات ۱۰

راهنمای مطالعه کتاب صوتی عادت می‌کنیم

برای دریافت کتاب صوتی عادت می‌کنیم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.