معرفی و دانلود رایگان کتاب صوتی تولد

عکس جلد کتاب صوتی تولد
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تولد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تولد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی تولد

کتاب صوتی تولد اثر اسماعیل فصیح داستان زنی غمگین و افسرده است که همه‌ی بچه‌هایش پس از زایمان بر صورت و بدنشان لکه‌های بزرگ دیده می‌شود و پس از چند روز می‌میرند.

در قسمتی از کتاب صوتی تولد می‌شنویم:

بیرون رگبار شدید می‌زد و شب طوفانی بود. رفتم برای مادر بزرگم از جوی کوچه یک آفتابه آب آوردم و مادر بزرگم دست‌هایش را لب درگاهی که هم سطح کف حیاط بود آب کشید. همه جا تاریک بود. گاهی هوا برقی می‌زد و صدای رعد می‌پیچید. حیاط، خرابه مفلوکی پشت دیوار دباغ خانه بود. این گوشه حیاط دو تا اتاقک بود. زنی در یکی از اتاقک‌ها بچه زاییده بود. نصف شب خانم جون مرا با خودش آورده بود. خانم جون آن سال شصت ساله بود. من شش ساله بودم.
خانم جون دست‌هایش را آب کشید وخشک کرد و آمد لحاف پاره را روی زائو کشید. زن چشم‌هایش را باز کرد. خانم جون گفت: "خدا یه پسر کاکل زری بت داده."
زن گفت: "چی؟" ضعف داشت. "چی گفتی؟"
خانم جون گفت: "گفتم یه پسر کاکل زری زاییدی. شب جمعه م هست که به دنیا آمده، باید هم وزنش خرما خیرات کنی."
زن پرسید: "زنده اس؟"
خانم جون گفت: "وا؟ پس چی که زنده اس. مگه صدای گریه اش رو نشنفتی؟"

فهرست مطالب کتاب صوتی

۱۲ دقیقه
بخش اول
۱۰ دقیقه
بخش دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی تولد
نویسنده
گویندهزیبا حاجیان، علی شمسی
ناشر صوتی کانون فرهنگی چوک
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابMP3
مدت۲۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی تولد

Amir Abbas Shamsi
۱۴۰۰/۱۱/۱۲
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت عزیزانی که در گردآوری این کتاب زیبا زحمت کشیدند.
داستان در مورد یک زن و شوهر است که متاسفانه فرزند دار نمی‌شدند و اگر فرزندی بدنیا می‌آمد بعد مدتی بخاطر بیماری فوت می‌کرد و زن و شوهر از این بابت متاثر بودند و میانشان جرو بحث‌های مختلف و فراوانی صورت می‌گرفت.
مفهوم
داستان از نظر بنده این است که داستان اشاره‌ای به جامعه‌ای دارد که مردسالاری بر آن حمکرانی میکرده و زن در آن جامعه از جایگاه مناسبی برخوردار نبوده است. کسی چه می‌داندشاید همین لحظه زنی برای مرد سیاستمدارش می‌رقصدیاپیانو می‌زند و آواز می‌خواند و جلوی جنگ جهانی بعدی را می‌گیرد.
کسی چه می‌داندشاید تنها شرط معشوقه‌ی هیتلر به خاک وخون کشیدن دنیا بود.
کسی سر ازکار زن‌ها در نمی‌آورد با سکوت شان شعر می‌خوانند.
با لب‌هاشان قطعنامه صادر می‌کنند.
باموهاشان جنگ می‌طلبند.
با چشم‌هاشان صلح.
کسی چه می‌داندشاید آخرین بازمانده‌ی دنیا زنی باشدکه باشیطان تانگو می‌رقصد.
سیاوش شمشیری
آمین داد
۱۴۰۱/۳/۵
روایت کوتاه و گزنده‌ای از زنی زیبا و جوان و بارور که لایق همه‌ی زندگی بود اما از تمامیت حقش که زندگی، دانایی، عشق و مادری باشه به دلیل حفظ حرمت و کانون خانواده‌ی مردی بیمار، دیوصفت، جاهل و ظالم؛ حسرت زنده ماندن فرزندان را در سکوتِ تنهایی، درد و اشک و آه و ناامیدی و ناباوری به دل رنجور میکشه بخاطر و تلقین دیگران خصوصا نامردِ زندگیش علت تمام بدبختی‌ها رو خودش میدونه و علت رو در خودش جستجو میکنه... تلخی زهرِ مرگِ فرزندان و مادرهمه‌ی جنایتکاران محاکمه نشده تاریخ بشریت رو بازخواست میکند که: به کدامین گناه کشته شدند🥺🥺
سارا سلیمی
۱۳۹۷/۳/۱۳
در عین کوتاهی مفهوم سیه روزی زنان در جامعه‌ی مردسالار رو کاملا منتقل کرده. مردانی که تابع قید و بندی نیستن اما با این وجود حرف اول و اخر رو با خشونت تمام میزند و زنانی که تسلیم اوضاع شده و اسمشو نجنگیدن با سرنوشت میزارن.
Nasrin Rasouli
۱۳۹۹/۶/۲
باسلام. بسیارعالی فقرفرهنگی وبیسوادی مردم عادی رو دراون زمان تعریف میکنه. بیماری عفونی وامیزشی مردکه باعث مرگ فرزندانش میشه وزن اونو سرنوشت وتقدیرشوم خودش میدونه. درعین سادگی بسیارجذاب مطرح شده. وباامکانات کم خیلی عالی بصورت کتاب صوتی تهیه شده. باتشکراز همه دست اندرکاران.
شکوفه عصاره
۱۳۹۹/۳/۲
خیلی داستان قشنگ و غمگینی بود، خوشم اومد، گویندگی داستان هم خوب بود. فقط اینکه واقعا این گوینده ابتدایی چوک که با جمله «داستان، دانه انسان است» شروع میکنه واقعا، صداش خیلی خشک و رو اعصابه تا میرسه به اون بهش من میزنم جلو، کاش کانون چوک یکم روی گوینده‌های اصلیش بیشتر کار کنه.
Hadis Gholipour
۱۴۰۱/۲/۱۱
درود، داستان سرگرم کننده‌ای داشت. بسیار تاثیر گذار و تامل بر انگیز داشت. متن جوری نوشته و خوانده شده بود که شنونده را تعقیب داستان وا می‌داشت. اما صدای مادر بزرگ و روح‌الله خان مسخره و غیر قابل تحمل بود. ارزش یک بار گوش کردن رو داره. سپاس.
H E
۱۴۰۰/۵/۳
کتابی زیبا و غمگین بود.
بسیار خوب مشکلات زنان را در زمانی نه چندان دور بیان کرده بود و بی سوادی جامعه را نیز به خوبی بیان کرده بود. امید بیهوده دادن به یک انسان در حالی که نتیجه کاملا مشخص است خیلی خوب بیان شده بود.
شهرام کرمی
۱۳۹۷/۱۱/۶
همینکه نویسنده‌هایی رو معرفی میکنید که گمنام بودن و قابلیت نویسندگی خوبی داشتن خیلی خوبه! صدا پیشگی تو این داستان قابل تاءمل بود! صدای افکت بارون با اون همجم زیاد بارون و اون آرامش دیالوگها تناقض داشت!
Mostafa Arshad Ebi
۱۴۰۱/۲/۱۱
راوی پسر بچه است. صدای گوینده این را نشان نمی‌دهد. افسوس که از وجود امثال آقای فصیح در این سی سال آخر زندگی‌اش بهره‌ای برده نشد. روحش شاد. انسانِ روشن اندیشی بود. داستان به تنهایی پنج ستاره دارد.
مهسا سهرابی
۱۴۰۰/۹/۲۹
مرگ فرزندان بخاطر بیماری تناسلی مرد بودولی چون همه‌ی مشکلات برگردن خانومها انداخته میشدزن به خودش تلقین کرده بودکه بخاطراونه که فرزندانش مرده به دنیامیان (اجتماع مردسالار)
Mobina ‌
۱۴۰۰/۴/۶
ترجیح میدم اینطور داستان‌های غم انگیز رو گوش ندم🙃💔 درهرصورت خسته نباشید میگم به نویسندگان و گویندگان که البته برای جلب رضایت شنونده‌ها باید تلاش بیشتری به کار بگیرند.
SAhar A
۱۳۹۷/۸/۱۶
خیلی ناراحت کننده بود، نمیدونم واقعا الان چقدر این تفکر تو جامعه هست، به هر حال تفکر عقب مونده‌ای هست وانتظار میره که مدتها پیش از بین رفته باشه همچین دیدی...
صدیقه فتحی
۱۴۰۰/۱۲/۲۳
متاسفانه باز داستانی در مورد فرافکنی کلیه مشکلات زندگی بر گردن زن تا عذاب وجدان آقایان شاید کمی کاهش یابد هر چند خودشان به کنه موضوع آگاه هم باشند
Fatemeh Ap
۱۳۹۸/۹/۲۲
خیلی دردناک و غم انگیز بود،، هنوزم همچین موجودات مردنمایی پیدا میشن،، ، متاسفم واسه زنان درد کشیده‌ی جامعه‌ام که هنوز زیر افکار مرد سالاری له میشن،،
محمود اژدری
۱۴۰۰/۱۲/۶
با سلام به همه عزیزان
این نمایشنامه کوتاه یکی از بهترین کارهای اسماعیل فصیح است که واقعا ارزش خواندن و شنیدن را دارد واقعا عالی.
مشاهده همه نظرات ۸۰

راهنمای مطالعه کتاب صوتی تولد

برای دریافت کتاب صوتی تولد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.