معرفی و دانلود کتاب تخیل فعال

عکس جلد کتاب تخیل فعال
قیمت:
۱۳۰۰۰ تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب تخیل فعال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تخیل فعال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تخیل فعال

رابرت الکس جانسون کتاب تخیل فعال را با توضیح درباره‌ی ارتباط میان ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه و اهمیت آن آغاز می‌کند. وی تلاش می‌کند تا با مجموعه‌ای از آموزش‌ها به شما طریقه‌ی بازسازی این رابطه را آموزش دهد

ضمیر ناخودآگاه چیست؟

اگر می‌خواهید از کتاب تخیل فعال (Inner work: using dreams and active imagination for personal growth) در جهت پیشرفت خود استفاده کنید، پیش از آن باید در خصوص ضمیر ناخودآگاه و کاربرد آن اطلاعاتی داشته باشید. اطلاعاتى در ذهن ما وجود دارد که در اکثر مواقع نسبت به آن‌ها آگاهی نداریم اما گاهی در شرایطی که اصلاً انتظارش را نداریم از آن اطلاعات استفاده می‌کنیم. این عناصر و اطلاعات در جایی از وجود ما هستند فقط ما نسبت به آن آگاهی نداریم و به فراخور نیاز از آن‌ها استفاده می‌کنیم و این ضمیر ناخودآگاه است

چرا تخیل فعال مهم است؟

فاجعه‌اى که به صورت فراگیر در دنیای امروز ما وجود دارد؛ جدایی ذهن آگاه ما از همین ضمیر ناخودآگاه است. این بدان معنا است که ما از ریشه‌های خود فاصله گرفته‌ایم و بشر امروزی به اشتباه تمام اعتقادات و الهامات را خرافات می‌نامد بنابر اعتقاد یونگ تلاش برای فاصله گرفتن و بی‌اعتنایی به این مسائل پیامدهایی همچون مشکلات عصبی و افسردگی را در پی خواهد داشت

رابرت اکلس جانسون (Robert A Johnson) در این کتاب راهکارهایی را ارائه می‌کند که به بازیابی رابطه‌ی ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه می‌پردازد و آن را تخیل فعال می‌نامد. تخیل فعال چهار مرحله دارد که در این کتاب به تفصیل به هر کدام از آن‌ها می‌پردازد؛ دعوت، گفت‌وگو، مراسم و ارزش‌ها. یکی از بخش‌های جذاب کتاب مقایسه‌ی تخیل فعال و خیال‌بافی منفعلانه است که در جای‌جای کتاب همراه با مثال به آن‌ پرداخته است

جملات برگزیده‌ی کتاب تخیل فعال:

- نمونه بسیار خوبى براى خیال‌بافى، پدیده نگرانى است. نگرانى شکلى از خیال‌بافى منفعلانه است.

- ما باید از ارزش‌هاى انسانى که در خدمت زندگى انسان هستند، زندگى واقعى روزمره را به پیش مى‌برند و روابط انسانى ما را زنده نگه مى‌دارند، محافظت کرده و آن‌ها را تغذیه کنیم.

- کهن‌الگوها به همراه تمام نیروهاى غریزى سرکوب شده‌شان از درون جنگل ازلى، غلیان مى‌کنند و مانند حیوانات وحشى طبیعت، کوچک‌ترین ارتباطى با مفاهیم انسانى عدالت، انصاف و اخلاق ندارند.

- ملموس ساختن تخیل فعال بدین معنى است که به آن کیفیتى فیزیکى ببخشید؛ آن را از حالت انتزاعى درآورید و با زندگى این دنیایى و جسمانى خود مرتبط سازید.

- زمانى که تخیل فعال را وارد زندگى‌تان مى‌کنید، از طیف وسیع نیازهایى که از شما برطرف مى‌کند شگفت‌زده خواهید شد. در یک زمان تخیل فعال مى‌تواند به شما کمک کند تا تضادهاى روزمره و عملى‌تان را حل کنید؛ مانند این‌که فرزندتان را به کدام مدرسه بفرستید یا پول‌تان را چگونه خرج کنید.

در بخشی از کتاب تخیل فعال می‌خوانیم:

و خداوند به یوشع گفت: «و بنگر که من جریکو را در دستان تو قرار دادم... و تو و همه مردان جنگى‌ات باید یک بار دور شهر بگردید. این کار را شش روز انجام دهید و هفت روحانى پیشاپیش تابوت مقدس هفت شیپور از شاخ قوچ را حمل کنند و در روز هفتم، هفت بار به دور شهر بگردید و روحانى‌ها در شیپورها بدمند و زمانى که آن دَم بلند را در شاخ قوچ دمیدند و زمانى که شما صداى شیپور را شنیدید، همه مردم با صداى بلند فریاد کنند؛ و دیوار شهر فروخواهدریخت و هرکس از فردى که درست در جلویش است، بالا خواهد رفت..

این داستان به واقعه‌اى برمى‌گردد که باید در حدود 1500 تا 2000 سال پیش ازمیلاد مسیح اتفاق افتاده باشد و براساس یک سنت شفاهى به ما به ارث رسیده است. اگر به داستان در سطح نمادین نگاهى بیاندازیم، حاوى اصل کهن‌الگویى شگفت‌انگیزى است؛ روش راهیابى به تضادهایى درونى که به‌نظر غیرممکن مى‌رسند.

در این افسانه خاص، مردم بر علیه حصارى برمى‌خیزند که کاملا غیرقابل‌نفوذ است. این حصار داراى دیوارهایى است که توسط هیچ نوع ابزارى که در اختیار آن قوم بوده، قابل‌شکاف یا شکستن نیست. اما رهنمودى به آن‌ها داده مى‌شود: آن‌ها باید مراسم ساده و روزانه پیاده‌روى به دور دیوارهاى جریکو را انجام دهند. آن‌ها هیچ حمله مستقیمى انجام نمى‌دهند، زیرا هیچ حمله‌اى نمى‌تواند موفقیت‌آمیز باشد. بالاخره پس از انباشت این راهپیمایى‌هاى آیینى، به صدا درآوردن شیپورها و فریاد زدن‌ها، اتفاقى مى‌افتد: دیوار فرومى‌ریزد.

زندگى درونى ما معمولا مانند سفرى از یک جریکو به جریکوى دیگر است. ما پیوسته در برابر موانع درونى‌مان که به‌نظر شبیه قلعه‌هایى با دیوارهاى غیرقابل نفوذ و حفاظت‌شده مى‌آیند، قیام مى‌کنیم. گاهى اوقات ما به آن‌ها عقده‌هاى خودکار مى‌گوییم؛ زیرا آن‌ها عقده‌هایى‌اند که کاملا خارج از حوزه تأثیر و دانش ذهن‌آگاه ما هستند. ما تنها مى‌توانیم ازطریق خرابى‌هایى که در زندگى و عواطف ما پدید مى‌آورند از آن‌ها آگاه شویم. اکثر ما تضادها را زمانى در زندگى‌مان تجربه مى‌کنیم که ما را پاره‌پاره مى‌کنند و به‌نظر غیرقابل‌حل مى‌رسند. ما دیگر نمى‌توانیم راهى براى پیشروى، مکانى براى ایستادن و یا روشى براى رسیدن به نتیجه پیدا کنیم.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تخیل فعال
نویسنده
مترجمنیلوفر نواری
ناشر چاپیانتشارات بنیاد فرهنگ زندگی دیجیتال
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۲۲
زبانفارسی
شابک978-600-6268-33-0
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۳۰۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تخیل فعال

زهره نجفی
۱۴۰۱/۸/۱۲
این کتاب بسیار عالی، مفید و حتی ضروری برای همه است.
چرا که با استفاده از تخیل فعال میتوانید به لایه‌های درونی ناخودآگاه نفوذ کرده و هر مسئله‌ای را مورد بررسی قرار داده و چنانچه مشکلی وجود دارد آن را رفع کنید.
برای افرادی که با این روش آشنایی ندارند به احتمال قوی، برقراری ارتباط با مطالب دشوار و
خواهد بود بنابراین لازم چند بار کتاب را مطالعه کرده حتما از تمام نکات لازم برای انجام چهار مرحله تخیل فعال نکته برداری کنند.
نکته بسیار مهم این است که تخیل فعال با خیالبافی کاملا متفاوت است، زیرا در تخیل فعال شما با شخصیتهای ناخودآگاه خود، تعامل دارید.
فراموش نکنید که علاوه بر موارد ذکر شده در کتاب، می‌توانید برای رسیدن به اهداف و خواسته‌های خود از شخصیتهای درون خود راهکار بخواهید، سپس راه حلهای آن‌ها را با ارزشهای خود بسنجید، در نهایت به نتیجه می‌رسید.
چند نکته در کتاب ذکر نشده که برای خوانندگان می‌تواند مفید باشد:
اول اینکه چون سالها با درون خود ارتباط برقرار نکرده ایم ممکن است تا مدت طولانی در تخیل فعال خود چیزی را نبینیم، در اینصورت احتمالا نورهای سفید یا رنگی و یا تصاویر انتزاعی و ماندالا خواهیم دید و باید با همین نورها و تصاویر گفتگو را شروع کنیم تا کم کم شخصیتهای درونی پدیدار شوند.
دوم اینکه در تخیل فعال قرار نیست به چیزی فکر کنیم، بلکه باید چشمها را بسته و مرحله دعوت را انجام داده و منتظر بمانیم ببینیم در سیاهی پشت پلکها چه چیزی بالا می‌آید.
و مورد سوم اینکه برای ثبت گفتگو ساده‌ترین راه، ضبط صداست. هرآنچه را که خودتان می‌گویید و پاسخ می‌شنوید بیان کنید تا صدایتان ضبط شود.
ممکن است چیزی نبینید بلکه درون خود، صدایی بشنوید. تمام این تصاویر و صداها از ناخودآگاه خودتان برمی آید.
Omid Azad
۱۴۰۰/۴/۱۵
کتاب کاربردی و مفید که مکملی مناسب و کاربردی بر کتاب تحلیل کاربردی خواب و رویا از خود همین نویسنده هست، که ما رو به شناخت بیش از حد از خویشتنمان میکنه، به شرط اینکه صبورانه و هوشمندانه آن‌ها رو بکار ببریم، هر دو کتاب ارزش چندبار خواندن رو دارند، ابتدا حتما کتاب تحلیل کاربردی خواب و رویا رو مطالعه کنید سپس کتاب تخیل فعال تا از اون استفاده کاربردی بسیار سودمند ببرید
ایمان احمدی
۱۴۰۰/۸/۱۷
به اعتقاد من تخیل فعال می‌تواند یک تکنیک فوق العاده برای ارتباط با ناخودآگاه باشد؛ اما برای کسانی که به اندازه کافی با مفاهیم ناخودآگاه به ویژه از دیدگاه یونگی آشنایی داشته و خودسازی انجام داده باشند. قسمت پایانی و مربوط به مکاشفه بسیار قابل توجه و جذاب بود.
Amin.s Abbasi
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
از اینکه از بعد دیگه وجود ما حرف میزنه خیلی خوبه.
بعضی‌ها به اشتباه فکر میکنن که برای رسیدن فردیت
باید خودآگاه شونو ول کنن ولی این دو با یکدیگر تعامل باید داشته باشند.
یاور دروگر
۱۴۰۱/۴/۲۸
این کتاب را بخوانید تا با زوایای ناشناخته وجود خودتون که معمولا مانع دستیابی به اهدافتون میشوند اشنا شوید. همچنین نیمه تاریک وجود دبی فورد هم در ادامه این کتاب مطالعه کنید
Kobra Karimi
۱۳۹۹/۹/۳
کتاب خوبیه و ارزش خوندن داره اما با این کتاب عملا نمیشه توی واقعیت تخیل فعال انجام داد، مسائلی از این دست خیلی بیشتر باید باز بشن
مانی نادری
۱۳۹۸/۹/۲۵
لطفا اگه کسی اطلاعات بیشتری درباره این کتاب داره توضیح بده، من نمونه رو مطالعه کردم به نظرم قدری عجیب بود!!!!!
ن محمودی
۱۳۹۹/۵/۱۰
اگر بتونی تمریناتشو انجام بدی و با ضمیرناخوآگاه ارتباط برقرار کنی کتابی بسیار شیرین و کاربردیه.
محمد علی نژاد
۱۳۹۸/۹/۲۷
کتاب خوب و جالبی بود... راهکارش برای ارتباط با ضمیر ناخودآگاه تاثیر گذار بود.
مهدی شریف
۱۴۰۱/۲/۱۰
رویا و تخیل فعال رو حتما انجام بدین معجزه میکنه. البته بصورت تئوریک مطالعه مستمر داشته باشید
امید علی آبادی
۱۴۰۰/۶/۲۰
کتاب جالب و خوبی هست. ولی روش مطرح شده فکر نمی‌کنم برای همه خوب باشد. علی الخصوص افرادی خیال پرداز
ghazale rafeie
۱۳۹۹/۳/۲۳
کتابخانه خوب و کمک کننده ایی است متن روان و لطیف این اثر نشان از ترجمه‌ی خوب آن دارد
Arash M
۱۴۰۱/۴/۳۰
بسیار جذاب برای‌اونایی که سایه و مدیتیشن و هیپنوتیزم رو دوس دارن
آیدا نگهداری
۱۴۰۱/۱/۱۰
این می‌تونه ما را از نقطه شروع به هر آن جا که می‌خواهیم ببره
zahra mansouri
۱۳۹۹/۱/۲۷
کتابی بسیار عالی و شایسته خواندن و دیدن
مشاهده همه نظرات ۲۰

راهنمای مطالعه کتاب تخیل فعال

برای دریافت کتاب تخیل فعال و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.