معرفی و دانلود کتاب صوتی بودا

عکس جلد کتاب صوتی بودا
قیمت:
۳۴۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بودا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بودا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بودا

کتاب صوتی بودا، نوشته‌ی کارن آرمسترانگ، اثری‌ست جذاب و شنیدنی درباره‌ی سیدارتا گوتاما بودا، بنیان‌گذار پرآوازه‌ی بودیسم. در این کتاب علاوه بر شرح جذاب و آموزنده‌ی زندگی بودا و پیگیری گام به گام سیر تحولات او، با مهم‌ترین و عمیق‌ترین اندیشه‌های وی نیز آشنا می‌شوید.

درباره کتاب صوتی بودا:

کتاب نوشتن درباره مردی که تمام عمر علیه کیش پرستشِ شخصیت و جذب شدن در نام انسان‌ها کوشیده، قدری عجیب می‌نماید. به راستی نیز اگر بودا امروز زنده بود، احتمالاً به کتاب‌هایی که نامش را بر خود دارند، علاقه‌ای نشان نمی‌داد. با این حال برای شناخت آیین‌ها و جریان‌های فکری بزرگ، چاره‌ای جز شناختِ افرادی که این آیین‌ها را بنا نهاده‌اند نداریم. درست همانگونه که بدون درک عیسی و زمانه‌ای که در آن می‌زیست، فهم کامل مسیحیت ممکن نیست، فهم آیین بودایی نیز مستلزم شناختِ زندگی، روحیات، افکار و محیطِ رشد و بالندگی "سیدارتا گوتاما" ملقب به بودا (Buddha) است.

کارن آرمسترانگ (Karen Armstrong) در کتاب صوتی بودا، شرحی تا حد ممکن جامع و روان درباره‌ی احوال و افکار بودای بزرگ ارائه داده است. مزیت این کتاب در چندوجهی بودن آن است. آرمسترانگ به همان اندازه که به وقایع زندگینامه‌ای بودا توجه کرده، تحولات درونی و روند شکل‌گیری عقاید او را نیز مد نظر قرار داده است.

درباره‌ی بودا آثار گوناگونی به رشته‌ی تحریر درآمده است. کتابِ آرمسترانگ در این میان، یکی از بهترین آثار مقدماتی‌ست که در عین رعایت اختصار، از کنار هیچ جنبه‌ی مهمی از زندگی و شخصیت بودا عبور نکرده است.

شنونده‌ در کتاب صوتی بودا، با انسانی آشنا می‌شود که پس از عمری زندگی در ناز و نعمت، ناگهان با واقعیتِ گریزناپذیرِ رنج و مرگ مواجه شد؛ مواجهه‌ای که سرآغازی بر جستجوی آگاهی و حکمتِ حقیقی بود...

در نکوداشت کتاب صوتی بودا:

- نگاهی بی‌نظیر به زندگی انسانی الهام‌بخش. (لس آنجلس تایمز)

کتاب صوتی بودا مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به زندگی‌نامه‌ی بزرگان و همچنین مشتاقانِ آشنایی با آیین‌های فکری و اعتقادی گوناگون، مخاطبین اصلی کتاب صوتی بودا هستند.

با کارن آرمسترانگ بیشتر آشنا شویم:

وی دین‌پژوهِ بریتانیایی و نویسنده‌ی آثاری جالب توجه در زمینه‌ی شناخت مذاهب شرق و غرب است. رویکرد آرمسترانگ معطوف به بررسی تطبیقی ادیان گوناگون است. گرایش خود او بیشتر به سوی مسیحیتی تعدیل‌شده و اومانیستی‌ست. تفاسیر او از متون مقدس نیز همه در همین راستا (تلفیق باورهای قُدسی و ارزش‌های دنیوی) می‌باشند. مهم‌ترین آثار وی عبارتند از: خداشناسی (از ابراهیم تاکنون)، دگرگونی بزرگ، تاریخ مختصر اسطوره، بودا.

در بخشی از کتاب صوتی بودا می‌شنویم:

افسانه‌ها می‌گویند کودکی گوته‌مه در یک حالت ناهشیار سپری شده بود. دور از آن دانشِ رنج که به تنهایی می‌تواند ما را به بلوغ معنوی برساند. اما در سال‌های بعد، او به یاد می‌آورد که لحظه‌ای بوده است که به او اشاراتی از وجه دیگری از هستی رسیده است. پدرش او را برد تا شخم زدن آیینی دشت‌ها را پیش از کشت سال آینده تماشا کند. همه‌ی مردهای روستاها و شهرهای کوچک در این رویداد سالانه شرکت می‌کردند. بنابراین، پدر موقعی که برای کار رفت، پسر کوچکش را زیر سایه‌ی درخت به پرستارهایش سپرد. پرستارها هم راه افتادند بروند شخم‌زنی را تماشا کنند. و گوته‌مه که دید تنهاست، بلند شد، نشست. وقتی به دشتی که شخمش می‌زدند نگاه می‌کرد توجهش به علف‌های جوانی جلب شد که تکه‌تکه شده بودند...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه یک
نمونه دو
۴۶ دقیقه
مقدمه
۸۹ دقیقه
ترک خان‌ومان
۷۳ دقیقه
جستجو
۷۸ دقیقه
روشن‌شدگی
۵۸ دقیقه
دمه
۹۸ دقیقه
گسترش آیین
۶۵ دقیقه
پری نيبانه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بودا
نویسنده
مترجمنسترن پاشایی
گویندهفرید حامد
ناشر چاپیانتشارات فراروان
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۲۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
۳۴۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بودا

فرح حقیقی
۱۴۰۱/۶/۱
به کسانی که علاقه مند به آشنایی با آئین بودا هستند خواندن این کتاب را توصیه میکنم، از اینکه ۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح انسانی ظهور می‌کند که دغدغه‌اش کاستن درد و رنج انسانهاست و پیروانش را به همدردی، غمخوارگی، محبت، دوستی و گذشت توصیه می‌کند و هدفش دستیابی تمام انسانها به نهایت آرامش است لذت بردم. صدای آقای حامد هم عالیه.
niusha rahmatolahi
۱۴۰۱/۷/۲۶
کتاب خوبیه برای شروع راه جستوجو و اونجایی که توصیه میکنه راه هیچکس رو دنبال نکن، حتی راه من، حتی راه بودا... خودت برو دنبالش تا راه خودت رو خودت پیدا کنی...
دنبال روشن ضمیری نباش... وقتی دنبال روشن ضمیری باشی فقط مقصد رو میبینی و تمام لذت راه رو از دست میدی، بهش نمیرسی.... برو و از مسیر لذت ببر، تا بهش برسی.
Mohammad Amin Sadeghi
۱۴۰۱/۷/۲۴
کتاب روایتی تاریخی از زندگی بودا هست و مشخص هست نویسنده کار تحقیقاتی برای کتاب انجام دادا. شما مستقیما با تعلیمات بودا آشنا نمیشوید اما برای اینکه با شخصیت بودا و چگونگی پیشوا شدنش آشنا بشید و اینکه تعلیماتش ریشه در کجا دارند بسیار مناسب هست.
امیر حسین خوش روش
۱۴۰۰/۳/۹
خانم کارن آرمسترانگ قلم خوبی داره. مفید بود. یک کتاب کوچکی درباره پیامبر اسلام هم داره که توصیه میشه.
سعید بختیار
۱۴۰۱/۴/۲۴
محتوای بالای نداشت بیشتر داستان بود
تعالیم بودا را یاد نداد
Hamid Rafie
۱۴۰۰/۶/۱۴
دوستش نداشتم کتاب دانشگاهی بود باید از توش‌متن برداری تحقیق کنی تا بفهمیش
افسون مرادی
۱۴۰۱/۱۰/۲۹
فوق العاده ست با تمام وجودم هر کلمه‌اش رو زندگی کردم
حامد مدنی
۱۴۰۰/۴/۲۸
سلام بر شما
بسیار خوب هم محتوا هم خوانش
تشکر
سیداباذر‌‌حسینی
۱۴۰۱/۸/۱۳
به‌ نظر‌ من‌ کتاب‌ ضعیفیه
farid sebt
۱۴۰۱/۱/۲۷
کیفیت بالای صداگذاری
پریسا فرهنگ
۱۴۰۰/۸/۱۸
ممنون کتابراه. عالی بود
علی قره باغی
۱۴۰۰/۶/۲۶
دنبالش بودم ازتون ممنونم
پدرام میرزایی
۱۴۰۱/۸/۱۳
عالی و صدا نیز عالی
مشاهده همه نظرات ۱۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بودا

برای دریافت کتاب صوتی بودا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.