معرفی و دانلود کتاب صوتی شنام: خاطرات کیانوش گلزار راغب

عکس جلد کتاب صوتی شنام: خاطرات کیانوش گلزار راغب
قیمت:
55000 تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شنام و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شنام و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی شنام: خاطرات کیانوش گلزار راغب

کیانوش گلزار راغب در کتاب صوتی شنام خاطرات جذاب و شنیدنی خود را از دوران جنگ تحمیلی و اسارتش توسط حزب کومله کردستان در مریوان را روایت می‌کند. تجربه‌های متفاوت او از جنگ و اسارت و آمیختگی عشق و جنگ باعث بداعت این کتاب شده است.

درباره کتاب صوتی شنام:

پس از اتمام عملیات شنام، کیانوش و برادرش توسط گروهک کومله اسیر می‌شوند. پس از یک ماه برادر او را به قتل می‌رسانند و این موضوع تأثیر بسیار بدی بر روی کیانوش می‌گذارد. او در طی 14 ماه به شکل دوره‌گردی اسارت خود را می‌گذراند. حدود 40 نفر اسیر هر روز مسیر خاصی را طی می‌کردند و از روستایی به روستای دیگر روانه می‌شدند تا اینکه به مقصد اصلی‌شان که شروع اسارت همیشگی آن‌ها بود رسیدند؛ زندان سردشت.

کیانوش قرار بود توسط کومله‌ها اعدام شود که یکی از خانواده‌هایی که به‌خاطر ترس از گروه دموکرات به آن‌ها پناه آورده بودند، مانع اعدام او می‌شوند. پس از مدتی کیانوش به «شیلان»، دختر آن خانواده علاقه پیدا می‌کند؛ اما تعصبات قومی مانع ادامه رابطه عاطفی این دو می‌شود. او پس از گذشت یک سال از اسارت، به کمک شیلان موفق به فرار می‌شود و در سپاه کرمانشاه می‌فهمد که شیلان نیز فرار کرده است. پس از جستجوهای فراوان درمی‌یابد که شیلان توسط کومله به اسارت گرفته شده است...

کتاب شنام پر از خاطراتی است که در آن‌ها امید، عشق و تلاش برای ادامه زندگی دیده می‌شود. همچنین با شنیدن آن می‌توانید تصویر روشنی از جنگ و پیشامدهای آن دوران به دست آورید. نکته اصلی کتاب در این است که نویسنده سعی کرده با دیدگاهی نو و تازه درمورد مسئلهٔ اسارت صحبت کند و به توصیف آن از زوایای مختلف برای خواننده بپردازد.

هدف اصلی کیانوش گلزار راغب از نوشتن این کتاب این است که شهدایی را که در طی این سال‌ها ناشناخته و گمنام باقی ماندند، به همگان معرفی کند. نگارش این کتاب یک سال به طول انجامید و انتشار این خاطرات، فتح بابی شد برای نگارش خاطرات امیر سعید زاده در کتاب «عصرهای کریسکان». برخلاف بعضی از کتاب‌های حوزه دفاع مقدس، این کتاب دارای جذابیت و گیرایی خاصی است که خواننده را تا پایان داستان با خود همراه می‌کند.

کتاب صوتی شنام مناسب چه کسانی است؟

اگر به کتاب‌های خاطرات و داستان‌های دفاع مقدس علاقه دارید، شنیدن این کتاب برایتان لذت‌بخش خواهد بود.

در بخشی از کتاب صوتی شنام می‌شنویم:

از وقتی خانوادهٔ «کاک عمر» در اتاق نزدیک انبار کنده‌های درخت جاگیر شده بودند، شاهد رفت‌وآمد نیروهای کومله به اتاقک‌ها بودم و قهقههٔ دختران را از دور می‌شنیدم. موضوع عجیب که توجهم را جلب کرده بود، حضور دختری شانزده یا هفده‌ساله به نام شیلان بود. او که خواهرزن کاک عمر بود، با آن‌ها زندگی می‌کرد. شیلان رفتاری غریب داشت. او با نیروهای کومله فرق می‌کرد. نه اسلحه‌ای داشت نه مثل سایر دختران کومله لباس مردانه می‌پوشید. در هیچ کاری هم مشارکت نمی‌کرد و لباس‌های معمولی و محلی به تن داشت. بسیار زیبا، منزوی و پرخاشگر بود.

ساکت و مبهوت ساعت‌ها گوشه‌ای کز می‌کرد و با چهره‌ای مغموم و افسرده به امواج خروشان رودخانه خیره می‌شد. تنها هنرش جمع‌کردن نان خرده‌ها برای سگ‌های محوطه بود. او ساعت‌ها کنار این سگ‌ها به سر می‌برد. تنها مردی که راحت با او حرف می‌زد، کاک عمر بود. اگر مرد دیگری از نیروهای کومله می‌خواست با او هم‌کلام شود، با رفتار تند او مواجه می‌شد. همین مسئله باعث شده بود همهٔ افراد حاضر در محوطه دور او را خط بکشند. حرمتش را نگه دارند و وارد حریمش نشوند...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
25 دقیقه
مقدمه
25 دقیقه
بخش اول
25 دقیقه
بخش دوم
20 دقیقه
بخش سوم
24 دقیقه
بخش چهارم
24 دقیقه
بخش پنجم
26 دقیقه
بخش ششم
24 دقیقه
بخش هفتم
25 دقیقه
بخش هشتم
25 دقیقه
بخش نهم
26 دقیقه
بخش دهم
24 دقیقه
بخش یازدهم
25 دقیقه
بخش دوازدهم
26 دقیقه
بخش سیزدهم
26 دقیقه
بخش چهاردهم
22 دقیقه
بخش پانزدهم
25 دقیقه
بخش شانزدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی شنام: خاطرات کیانوش گلزار راغب
نویسنده
گویندهمهرداد مهمان دوست
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
ناشر صوتی گروه فرهنگی سماوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۵۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی انقلاب و دفاع مقدس، کتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه صوتی
55000 ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی شنام

مانا
۱۴۰۲/۱/۱۰
کتاب صوتی شنام ماجرای نوجوانی است که به جبهه‌های غرب اعزام میشود پس از سر گذاشتن ماجراهایی در جنگ به اسارت کومله و دموکرات در می‌اید و دست به دست میشود و اذیت و ازارهایی که در این مدت می‌بیند را به زبانی زیبا تعریف میکند تا ماجرای دختر کردی به نام شیلان پیش می‌اید و داستان دو قسمت میود یک قسمت جنگ ماجرای و اسارت و قسمت دوم عشق به شیلان که ماجراهایی به دنبال دارد و بعد مجبور به رها کردن شیلان میشود اما کاش اخر و عاقبت شیلان معلوم میشد. ممنون
سیده لیلا موسوی اطهر
۱۴۰۱/۸/۲۴
بسیار عالی بود به چند دلیل 1اینکه نویسنده از نگارشش معلوم بود قلمی توانمند دارد 2اینکه گوینده هم آرام ودلنشین نقل قول می‌کرد خسته نباشید دیگر اینکه من به این آزاده عزیز می‌گویم خسته نباشید خدا قوت ما همیشه ازادیمان وامنیتمان را به شما مدیونیم بسیار زیبا نگاشته وخوانده شد خسته نباشید
Sadegh mhd
۱۴۰۲/۳/۹
فقط میتونم بگم زیبا ومتفاوت از هرآنچه تاکنون راجب جنگ خوندم
سید محمد حسینی
۱۴۰۱/۴/۱۳
خیلی قشنگ بود. و خوب گفته شده بود
محمدمهدی بروانلو
۱۴۰۰/۱۲/۱۷
خیلی خوب بود من که خیلی خوشم اومد
سیف اله محمدی
۱۴۰۰/۵/۲۳
کتاب خوب وجذابی است
مشاهده همه نظرات 6

راهنمای مطالعه کتاب صوتی شنام

برای دریافت کتاب صوتی شنام و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.