معرفی و دانلود کتاب صوتی خاما

عکس جلد کتاب صوتی خاما
قیمت:
۶۲۰۰۰ تومان - 11.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خاما و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خاما و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی خاما

روایتی عاشقانه، آغشته به طعم تلخ غم و غربت؛ کتاب صوتی خاما رمانی متفاوت به قلم یوسف علیخانی، نویسنده‌ی صاحب سبک و شناخته‌شده‌ی کشورمان است. در این اثر به داستان جوان کردی به نام خلیل گوش خواهید سپرد که دل در گرو دختری آرمانی به نام خاما دارد...

درباره کتاب صوتی خاما:

یوسف علیخانی برای دنبال‌کنندگان ادبیات امروز ایران نامی آشنا و محبوب است. این رمان‌نویس قلمی خاص خود دارد که شاید برقراری ارتباط با آن، در وهله‌ی نخست کمی دشوار به نظر برسد اما به مرور طعم شیرین خود را به مخاطب صبور خواهد چشاند.

رمان خاما یکی از بهترین آثار علیخانی است. داستانی که بومی‌ بودنش هویتی خاص و یکه به آن بخشیده. قهرمان این اثر مردی‌ست کُرد با نام خلیل، که به روایت سرگذشت‌ پرسوزوگداز خود و خانواده‌اش در روزگاران گذشته نشسته است. او متعلق‌ به کردهای تبعیدشده به ارسباران است؛ کسانی که زندگی را به تمامی زیر سایه‌ی هراس و غربت و آوارگی گذراندند. قومی که البته علی‌رغم تحمل دشواری‌های گوناگون در زندگی، هرگز زیر بار ظلم و خفت نرفتند و دمی تن به پستی ندادند.

آری، خلیل راوی دردهای این گروه از مردمان است. اما بیش از آن، او راوی زخم‌هایی شخصی‌تر و درونی‌تر است؛ زخم‌هایی برخاسته از عشق؛ عشقِ دختری به نام خاما.

اما این خاما کیست؟ یا شاید بهتر باشد بپرسیم، خاما چیست؟ خود علیخانی در توضیح این واژه گفته که معنای اصلی‌اش خامه است، اما به واقع در داستان او معنایی گسترده‌تر دارد که حتی محدود به یک کاراکتر داستانی نمی‌شود؛ خاما در واقع نیمه‌ی گمشده‌ی فرد است. بخشی از درون ما، روح ما، که گویی توسط دستی خبیث از وجودمان کنده شده است. بنابراین، تقلای خلیل برای وصالِ خاما، به واقع تقلای او برای وصال خویشتن است...

در پایان باید گفت که خاما رمانی عاشقانه، با درونمایه‌های آشکار تاریخی و اجتماعی است؛ اثری که زبانش نیز به اندازه‌ی محتوایش، از هویت کردی آکنده است و شما هنگام شنیدن آن با اصطلاحات و تکیه‌کلام‌هایی محلی آشنا می‌شوید که به خوبی حال و هوای حاکم بر فضای داستان را به شما منتقل می‌کنند.

کتاب صوتی خاما مناسب چه کسانی است؟

طرفداران داستان‌های عاشقانه، این رمان صوتی را زیبا و دلکش خواهند یافت. این اثر همچنین، برای دوست‌داران آثاری با تم سیاسی، اجتماعی و تاریخی نیز جذاب خواهد بود.

با یوسف علیخانی بیشتر آشنا شویم:

وی در سال 1354، در یکی از روستاهای الموت-قزوین به دنیا آمد. مراحل ابتدایی تحصیل را در زادگاه خود سپری کرد و بعد برای گذران دوره‌ی متوسطه‌ی تحصیلی به شهر قزوین رفت؛ پس از آن نیز برای حضور در دانشگاه و پیگیری مطالعات آکادمیک خود، به پایتخت مهاجرت کرد و در دانشگاه تهران زبان و ادبیات عرب خواند.

یوسف علیخانی (Yousef Alikhani)، به گواهی خود و آثارش، کودکی و نوجوانی دشواری داشت؛ با این حال همین دشواری‌ها او را بدل به قصه‌گویی توانا کرد. از مهم‌ترین رمان‌های این نویسنده‌ می‌توان به دو کتاب «خاما» و «بیوه‌کشی» اشاره کرد. علاوه بر اینها، او مجموعه داستان‌هایی نیز با عناوین پیش رو به انتشار رسانیده است: «عروس بید، اژدهاکشان».

در بخشی از کتاب صوتی خاما می‌شنویم:

سکوت همیشه حرف می‌زند؛ حرف‌هایش، ترسناک‌تر از ظاهر آرامش. تمام آبادی از غروب ساکت شده بود. نه پرنده‌ای پر می‌زد، و نه مثل شب‌های دیگر سگ‌ها پارس می‌کردند، و نه رفت و آمدی بود. باز یکی دو شبی بود که از طرف خالدآقا جلالی می‌آمدند و صدا در خانه‌ای روشن می‌شد. حرف این بود که قیام دارد سرکوب می‌شود و فرزندانمان یکی یکی کشته می‌شوند. خالدآقا گفته بود: «اول تمام مردانه‌ها بروند کمک، لازم بشود زن‌ها لباس رزم بپوشند.»

دلم خوش شده بود که می‌روم آبادی. دیگر سیزده ساله شده بودم و می‌توانستم تفنگ بردارم. دایه گفت: «احمه را نگهداری بکنی کم از جنگیدن ندارد.»

احمد خیره می‌شد به دیوار روبه‌رو و بعد به سقف نگاه می‌کرد، و آن وقت نگاهش برمی‌گشت به سمت قالی وسط اتاق و آن وقت سرش را می‌گرفت و می‌دوید و شروع می‌کرد به جمع کردن قالی.

باب می‌گفت: «تن اژدها را زخمی کردیم...»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳۶ دقیقه
فصل اول - بخش اول
۳۴ دقیقه
فصل اول - بخش دوم
۳۱ دقیقه
فصل اول - بخش سوم
۱۲ دقیقه
فصل اول - بخش چهارم
۲۷ دقیقه
فصل دوم - بخش اول
۳۴ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم
۳۵ دقیقه
فصل دوم - بخش سوم
۱۹ دقیقه
فصل دوم - بخش چهارم
۲۴ دقیقه
فصل سوم - بخش اول
۳۲ دقیقه
فصل سوم - بخش دوم
۲۷ دقیقه
فصل سوم - بخش سوم
۳۶ دقیقه
فصل سوم - بخش چهارم
۲۰ دقیقه
فصل سوم - بخش پنجم
۳۳ دقیقه
فصل چهارم - بخش اول
۲۸ دقیقه
فصل چهارم - بخش دوم
۲۷ دقیقه
فصل چهارم - بخش سوم
۳۳ دقیقه
فصل چهارم - بخش چهارم
۳۳ دقیقه
فصل چهارم - بخش پنجم
۳۳ دقیقه
فصل چهارم - بخش ششم
۴۰ دقیقه
فصل چهارم - بخش هفتم
۳۲ دقیقه
فصل چهارم - بخش هشتم
۲۹ دقیقه
فصل چهارم - بخش نهم
۱۶ دقیقه
فصل چهارم - بخش دهم
۳۵ دقیقه
فصل پنجم - بخش اول
۲۵ دقیقه
فصل پنجم - بخش دوم
۳۲ دقیقه
فصل پنجم - بخش سوم
۳۲ دقیقه
فصل پنجم - بخش چهارم
۱۲ دقیقه
فصل پنجم - بخش پنجم
۲۱ دقیقه
فصل ششم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی خاما
نویسنده
گویندهیوسف علیخانی
ناشر چاپیانتشارات آموت
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۳ ساعت و ۵۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۶۲۰۰۰ ت - 11.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی خاما

یاس م
۱۴۰۱/۱۰/۲۸
با سلام و احترام، حال و هوای کتاب زیبا بود و دلنشنین. نویسنده از تخیل بالایی بر خوردار بود. علاوه بر اینکه داستانی نسبتا واقعی را باز گو می‌کرد با چاشنی خیال آن را زیباتر به نمایش گذاشته بود و این نشان از توانمندی و قدرت قلم نویسنده داشت ضمن تشکر و قدردانی از ایشان هم به خاطر کتاب و هم گویندگی عالی. چرا که فکر می‌کنم کسی جز ایشان نمی‌توانست به این خوبی اجرا کند. سپاس
فیروزه شیرینکام
۱۴۰۱/۱۰/۲۰
باسلام. کتاب خیلی خوبی بود مخصوصا با صدای گرم و لهجه شیرین نویسنده که خودشون هم زحمت خوندنش رو کشیدن. رسم و رسومات، سختیهای مردم کُرد نشین، تلاش برای ساختن زندگی بعد از کوچ اجباری و عشقی ناکام که هرگز فراموش نشد. لذت بردم ممنون از کتابراه و نویسنده.
سحر یوسفی فرد
۱۴۰۱/۱۰/۱۶
انگار آقای علیخانی این کتاب رو از اول به قصد اجرای کتاب صوتی نوشتن... حس و حال کتاب رو فقط خودشون میتونستن اینقدر قابل لمس اجرا کنن مخصوصا قسمت‌هایی که با لهجه‌ی محلی اجرا میکردن
نازنین
۱۴۰۱/۱۱/۲
عشق و درود
همین الان فصل ششم و کتاب تمام شد هنوز موسیقی است و من محو روایت شیرینی کلام و نثر نویسنده…
من لذت بردم
سارا حمزه لو
۱۴۰۱/۱۰/۳
خاما... جانا تا مدتها این دو کلمه در گوشم طنین میندازه عالیه اصلا نتوانستم کتاب رو کنار بزارم عالی با صدای نویسنده
Mahboobe Momeni
۱۴۰۱/۱۰/۲۱
داستان بسیار شیرین و دلنشین بود ممنونم از آقای علیخانی چقدر عالی که خودتون راوی داستان بودید.
هیدی قاضی نیا
۱۴۰۱/۲/۳
این کتاب بوی خاک آرارات و روسری که موهای مشکی خاما را در آغوش میگیرد میدهد.
امین دشتی
۱۴۰۱/۹/۱۹
کتاب جالبی بود، یکم گیج. کننده با پایانی زیبا
شقایق شفیع پور
۱۴۰۰/۱۲/۲۶
عمیق و قشنگ بود. خصوصا توصیف منطقه گیلان
m salimi
۱۴۰۰/۱۲/۱۷
فوق العاده بود حتما گوش کنید حس قشنگی داره داستان
ازیتا پرانیده
۱۴۰۰/۶/۲۵
اصلا نتونستم با کتاب ارتباط برقرار کنم
مریم حاجی مهدی
۱۴۰۱/۱۰/۲۶
زیبا و احساسی و خاص
مشاهده همه نظرات ۱۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی خاما

برای دریافت کتاب صوتی خاما و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.