معرفی و دانلود کتاب بانو گوزن

عکس جلد کتاب بانو گوزن
قیمت:
۴۰۰۰۰ تومان - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب بانو گوزن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بانو گوزن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بانو گوزن

مریم حسینیان در کتاب بانو گوزن به روایت سرگذشت زنی تنها می‌پردازد که زندگی‌اش با شنیدن خبر باردار بودنش در آستانه‌ی فروپاشی قرار می‌گیرد. گریز از واقعیت و پناه بردن به افکار و رویاها آخرین پناه این زن زخم‌خورده برای تاب‌آوردن جهان می‌شود.

درباره کتاب بانو گوزن:

طاطا یا همان طاهره، زندگی معمولی و ساده‌ای را با همسرش می‌گذراند. اما به نظر می‌رسید که یک زندگی معمولی برای او کافی نیست. طاطا رویاهای بزرگی در سر می‌پروراند که با زندگی فعلی‌اش در تضاد بود. شخصیت اصلیِ داستان ما در شرکتی به عنوان منشی مشغول به کار بود. با این وجود،‌ راه‌اندازی کارگاهی که بتواند کارهای هنری‌اش را در آنجا بفروشد، تمام خواسته‌ی او بود. سرانجام، طاهره با وجود مخالفت‌های همسرش اولین گام‌ها را برای راه‌اندازی کسب‌وکاری مستقل برمی‌دارد. اما گویی که جهان با او سر ناسازگاری داشته باشد،‌ طاهره به ناگهان متوجه می‌شود که باردار است.

این اصلاً چیزی نبود که طاهره در این برهه از زندگی‌اش آن را بخواهد. بچه‌دار شدن؟ نه، هرگز! او فقط دلش می‌خواست با فراغ بال به کارگاهش بپردازد و بر هدفش تمرکز کند. به هر روی، ماجرا به اینجا ختم نشد و پس از این که پزشک برای طاطا استراحت مطلق تجویز کرد،‌ او عملاً فرو پاشید. از اینجاست که مریم حسینیان ما را با خود به تودرتوی ذهن راوی می‌برد و ما را با گذشته‌ی راوی آشنا می‌سازد. زنی که بنظر می‌رسد خشم و زخم سرتاسر وجودش را پر کرده و برای دوام آوردن جز چنگ زدن به خیال و رویا چیزی نمی‌یابد. او در خیالات خود با گوزنی ملاقات می‌کند که به او دلگرمی می‌دهد و از تمام انسان‌های اطرافش، انتقام طاهره را می‌گیرد.

نویسنده در شخصیت‌پردازی بسیار قوی عمل کرده است. به‌گونه‌ای که مخاطب با همه‌ی وجود عمق استیصال شخصیت اصلی را درک می‌کند. رمان بانو گوزن با توصیفات دقیق و روایت زنانه‌ی خود، عمیق‌ترین زخم‌های روح یک زن را به ما نشان می‌دهد و در بطن داستانش مسائل مهمی را مطرح می‌کند. بیراه نیست اگر بگوییم این رمان یکی از قوی‌ترین آثار ادبیات امروز ماست که بسیاری از کلیشه‌های رایج را در هم می‌شکند.

کتاب بانو گوزن مناسب چه کسانی است؟

اگر به رمان‌های اجتماعی و روان‌شناختی علاقه‌مند هستید، از مطالعه‌ی کتاب بانو گوزن غافل نشوید.

با مریم حسینیان بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده‌ی مشهدی فارغ‌التحصیل رشته‌ی خاک‌شناسی و زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه مشهد است. مریم حسینیان پس از همکاری با مطبوعات مشهد و شهرهای دیگر اولین قدم‌های جدی خود را برای ورود به رشته‌ی نویسندگی حرفه‌ای برداشت. او همچنین کارشناس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و یکی از فعالان انجمن ادبیات داستانی است.

اولین اثر مریم حسینیان با عنوان «حتی امروز هم دیر است» در سال 1379 منتشر شد. همچنین رمان «بهار برایم کاموا بیاور» از دیگر آثار این نویسنده‌ی برجسته‌ است که توانسته نامزد نهایی آخرین دوره‌ی جایزه‌ی هوشنگ گلشیری شود. از کتاب‌های دیگر این نویسنده‌ی توانا می‌توان به «ماریا انگشت»، «ما اینجا داریم می‌میریم»، «مجموعه داستان بوی تن آهو» و «مجموعه کارگاه داستان نویسی» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب بانو گوزن می‌خوانیم:

داشتم از خنده منفجر می‌شدم. تمام این حرف‌ها را همراه با ریز کردن پوست خیار می‌زد. گفتم: صبر کن امیرعلی… دقیقاً چی می‌خوای بگی؟ نصف خیار سر چنگال زد و گذاشت توی دستم و گفت: دارم به احمقانه‌ترین شکل ممکن ازت خواستگاری می‌کنم، اصلاً هم خوشم نمی‌آد جواب منفی بدی. بعد خندیدیم… خیلی خندیدیم… همان موقع مامانِ سارا آمد و بلندمان کرد که برویم شام سرد نشود. مرا به حرف گرفت و همکار فرشاد هم آمد دست گذاشت روی شانه‌ی امیرعلی و او را با خودش برد. من همان شب موقع برگشتن، بدون مشورت با مادر و برادرهایم، جواب مثبت دادم به امیرعلی، غافل از این‌که دو هفته بعد از خواستگاریِ امیرعلی، مادرم وقتی دارد سفارش سبزی برای مشتری‌هایش را آماده می‌کند، همان جا وسط زیرزمین سکته می‌کند و جا به جا می‌میرد.

اولین مواجهه‌ی امیرعلی با خانواده‌ی من موقع خاک‌سپاریِ مادرم بود، وقتی من و غلامرضا و عباس داشتیم ضجه می‌زدیم و خاله‌ و عمه‌هایم گلاب می‌پاشیدند روی صورتم و توی زیرزمینِ مادرم و طبقه‌ی بالا، همان خانه‌ی درب‌وداغانِ برادرم مراسم ختم را برگزار کردیم و امیرعلی روز سوم برگشت و در اولین برخوردمان پرسید که کبوترهای روی پشت‌بام مال غلامرضا بود؟ و من خدا را شکر کردم که حالیش نشد فین‌فین‌های غلامرضا و آب‌پرتقال‌ خوردن‌های حرفه‌ای‌اش ربطی به اندوه و افتادنِ فشارش ندارد.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بانو گوزن
نویسنده
ناشر چاپینشر چشمه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۸۵
زبانفارسی
شابک978-622-010747-7
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
۴۰۰۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب بانو گوزن

mitra.mh. 46
۱۴۰۱/۵/۱۸
داستان جذاب و روانی داشت، طاهره نه تنها با زندگی خودش بد بازی کرد بلکه زندگی دیگران هم به بازی گرفت و آثار مخرب هر چه کنی به خود کنی گر همه نیک و بد کنی در طی زندگی زناشوییش نمود پیدا کرد. ‌ای کاش نویسنده‌ی محترم قبل از شروع داستان درباره‌ی اصطلاحات صدای درخت، کروکودیل و گوزن توضیح میدادند و این در میفرمودند کلمات روانشناسی نماد یا عامل چه چیزی هستند اینطور خواننده بهتر با عوامل داستان ارتباط برقرار میکند. با تشکر
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب بانو گوزن

برای دریافت کتاب بانو گوزن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.