معرفی و دانلود کتاب صوتی قصه جزیره ناشناخته

عکس جلد کتاب صوتی قصه جزیره ناشناخته
قیمت:
34000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قصه جزیره ناشناخته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قصه جزیره ناشناخته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی قصه جزیره ناشناخته

ژوزه ساراماگو برنده جایزه نوبل ادبیات در کتاب صوتی قصه جزیره ناشناخته، داستان سفری عجیب و افسانه‌ای را به تصویر می‌کشد که در آن مردی از پادشاه شهر خود می‌خواهد قایقی در اختیارش بگذارد تا بتواند در دریاها به دنبال یک جزیره ناشناخته بگردد.

درباره کتاب صوتی قصه جزیره ناشناخته:

ژوزه ساراماگو نویسنده پرتغالی در سال 1997 داستانی کوتاه منتشر کرد که به افسانه‌های جذاب قدیمی شباهت دارد و با نثری ساده و روان مفاهیم فلسفی، اجتماعی و عاشقانه خود را نیز در لابه‌لای حوادث و گفت‌وگوی شخصیت‌ها مطرح کرده است.

داستان کتاب قصه جزیره ناشناخته (The Tale of the Unknown Island) از جایی آغاز می‌شود که مردی ساده و رویاپرداز نزد پادشاه می‌رود و از او تقاضای یک قایق می‌کند تا بتواند سوار بر آن، جزیره‌ای ناشناخته را بیابد. پادشاه که کنجکاو شده، از او می‌خواهد تا درباره این جزیره بیشتر سخن بگوید و حتی تلاش می‌کند که مرد را از تصمیمش بازدارد؛ چرا که معتقد است از قبل تمامی جزیره‌ها بر روی نقشه مشخص شده‌اند. با این حال مرد کوتاه نمی‌آید و با حمایت اهالی شهر و اعتراض‌هایی که صورت می‌گیرد، پادشاه قایقی را به او اعطا می‌کند. اما در این بین یکی از خدمتکارهای زن قصر نسبت به این ماجرا کنجکاو می‌شود و تصمیم می‌گیرد همراه با مرد به این سفر عجیب و شگفت انگیز برود.

ژوزه ساراماگو در این داستان کوتاه به خوبی توانسته یک داستان عاشقانه فلسفی را تعریف کند که درون مایه‌هایی دینی نیز دارد و در میانه سفر اشاراتی به نخستین بخش از کتاب مقدس تورات یعنی باب ششم تا نهم سفر پیدایش نیز می‌شود.

قصه جزیره ناشناخته بیش از آنکه درباره واقعی بودن و پیدا شدن جزیره باشد، درباره سفری‌ست که این زن و مرد ماجراجو و رویاپرداز آن را می‌پیمایند و در این مسیر دچار تحولات گوناگونی نیز می‌شوند.

کتاب صوتی قصه جزیره ناشناخته برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به داستان‌هایی علاقه دارید که فضایی کهن و افسانه‌ای دارند و مفاهیم فلسفی نیز در آن پررنگ است، شنیدن این داستان کوتاه به شما توصیه می‌شود.

ژوزه ساراماگو را بیشتر بشناسیم:

او یکی از برجسته‌ترین نویسندگان پرتغالی بود که در سال 1998 برنده جایزه نوبل ادبیات شد. آکادمی سوئد علت این انتخاب را وجود تمثیل‌های بدیع در داستان‌های ژوزه ساراماگو (José Saramago) دانست و شک و تردید این نویسنده نسبت به حقایق جهان را ستود. همچنین در سال 2003 هارولد بلوم، نویسنده و منتقد ادبی، ساراماگو را بااستعدادترین رمان نویس در جهان امروز دانست.

ژوزه ساراماگو طرفدار حزب کمونیست پرتغال بود و از نهادهایی مانند کلیسای کاتولیک، اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول انتقاد فراوانی می‌کرد و عشق را ابزاری می‌دانست که می‌توان با آن به بهبود وضعیت جهان و انسان‌ها کمک کرد.

تاکنون بیش از دو میلیون نسخه از کتاب‌های ساراماگو فقط در پرتغال فروخته شده و آثار او به 25 زبان دنیا ترجمه شده است. برخی از مهم‌ترین آثار این نویسنده پرتغالی عبارتند از: «سفر فیل، بینایی، وقفه در مرگ، کوری، خاطرات جوانی من، همه نام‌ها، همزاد و ...»

جوایز و افتخارات ژوزه ساراماگو:

- برنده جایزه آمریکا در سال 2004 (America Award)
- برنده جایزه Camões کشور پرتغال در سال 1995 (Camões Prize)
- برنده جایزه نوبل ادبیات در سال 1998 (Nobel Prize in Literature)
- برنده جایزه ادبیات سائو پائولو در سال 2009 (São Paulo Prize for Literature)

در بخشی از کتاب صوتی قصه جزیره ناشناخته می‌شنویم:

مرد پس از پیمودن راهی طولانی به بندر رسید. به بارانداز رفت و سراغ رئیس بندر را گرفت. همینطور که منتظر او بود، به اطراف نگاهی انداخت و به فکر فرو رفت که در میان کشتی‌هایی که به بارانداز بسته شده بود، کدام یک از آن او خواهد شد.

می‌دانست که کشتی بزرگی نخواهد بود؛ دستخط پادشاه کاملا این نکته را کاملا روشن کرده بود و کشتی‌های بخاری و کشتی‌های باربری و کشتی‌های جنگی را کنار می‌گذاشت. آنقدر کوچک هم نمی‌توانست باشد که تاب تحمل طوفان و دریا را هم نداشته باشد. پادشاه در این مورد نیز با قاطعیت گفته بود که بایستی یک کشتی مطمئن و درخور دریا باشد. ان‌ها عین کلمات شخص او بود؛ بنابراین قایق‌های پارویی، لنج و بلم نیز خود به خود کنار گذاشته می‌شد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
14 دقیقه
مقدمه
62 دقیقه
قصه جزیره ناشناخته

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی قصه جزیره ناشناخته
نویسنده
مترجممحبوبه بدیعی
گویندهامیرمحمد صمصامی
ناشر چاپینشر مرکز
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۱۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
34000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی قصه جزیره ناشناخته

A B
۱۴۰۱/۱/۱۲
اجرا و موزیک عاااااالی👏👏👏👏 و خود کتاب خوب...
یه داستانِ بسیار کوتاه و مفهومی درباره احساساتی که به زبان نمیاریم، پیدا کردن جای بهتری برای زندگی، ثبات قدم در خواسته‌ها و البته مفاهیم عمیق‌تر "خودشناسی" که در جملات داستان که مفهوم کلی رو شکل میدن، نهفته شده...
مثلا بعضی جملات کتاب:
-به کدام
دنبال جزیره ناشناخته هستی؟
-اگر بدونم کدوم جزیره که دیگه جزیره ناشناخته نیست...
یا
-این اتفاق هیچ وقت نیفتاده...
-همیشه یک اولین باری وجود داره.
یا
-ما نقشه همه جزایر رو داریم...
-شما فقط نقشه جزایر کشف شده رو دارید!
Maryam M
۱۴۰۰/۱۰/۲۱
یک داستان فوق کوتاه، و ساده: (
رعنا ابوالقاسم
۱۴۰۰/۲/۲۳
بسیار زیبا بود... بسیار
مشاهده همه نظرات 3

راهنمای مطالعه کتاب صوتی قصه جزیره ناشناخته

برای دریافت کتاب صوتی قصه جزیره ناشناخته و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.