معرفی و دانلود کتاب صوتی پشت درهای بسته

عکس جلد کتاب صوتی پشت درهای بسته
قیمت:
48000 تومان - 8.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پشت درهای بسته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پشت درهای بسته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی پشت درهای بسته

تریلری استادانه، با چاشنی هراس و خشونت! کتاب صوتی پشت درهای بسته رمانی معمایی - روانشناختی از نویسنده‌ی فرانسوی، بی. ای. پاریس است. این اثر که از پرفروش‌‌ترین‌های نیویورک تایمز به شمار می‌رود، پس از انتشار در سال 2016 تحسین منتقدین بسیاری را برانگیخت. ماجراهای کتاب حول زندگی زوجی رقم می‌خورد که زندگی مشترک‌شان برخلاف آنچه از دور به نظر می‌رسد، سرشار از دشواری‌ و پیچیدگی‌ست...

درباره کتاب صوتی پشت درهای بسته:

در رمان صوتی پشت درهای بسته (Behind Closed Doors) به داستان زندگی زوجی به نام‌های جک و گریس گوش خواهید سپرد؛ زن و شوهری که رابطه‌شان از بیرون بی‌نقص به نظر می‌رسد، حال آنکه از درون، به واقع در حال فروپاشی‌ست. اگرچه مدت زیادی از ازدواج این دو نگذشته، با این وجود، حال و روزشان دست‌کمی از کابوس ندارد.

کتاب از زبان گریس روایت می‌شود. او یک زن خانه‌دارِ جذاب و باهوش است. آغاز رابطه‌اش با جک، به روزی برمی‌گردد که همراه خواهر بیمارش، مایلی، او را در پارک می‌بیند. رفتار محبت‌آمیز و محترمانه‌ای که جک در مواجهه با این دو خواهر غریبه از خود نشان می‌دهد، شعله‌ی عشق را دل گریس روشن می‌کند. با این حال واقعیت این است که او در ابتدا برای برقراری رابطه با جک تردیدهای فراوانی دارد؛ مهم‌ترینِ این تردیدها به اهمیتی که مایلی در زندگی او دارد مربوط می‌شود.

گریس نگران این است که برقراری رابطه‌ی عاطفی با یک مرد، خواه ناخواه از انرژی‌ و دقتی که او باید صرف مراقبت از مایلی (که مبتلا به سندرم داون است) کند، بکاهد. اما جک به مرور خیال او را از بابت این موضوع راحت می‌کند، و به او قول می‌دهد که مایلی را همچون خواهر خود دوست داشته باشد. پس از مدتی نه چندان طولانی، جک و گریس با یکدیگر ازدواج می‌کنند و تصمیم می‌گیرند برای ماه عسل به تایلند سفر کنند. از اینجاست که فاجعه آغاز می‌شود...

اما چند کلمه‌ای درباره‌ی جک نیز بگوییم: او وکیلی کاربلد، زبده و نسبتاً مرفه است، و در ظاهر انسانی بی‌اندازه شریف و نیک‌نفس به نظر می‌رسد. وقتی در آغاز داستان از عقاید خود درباره‌ی لزوم برخورد محترمانه با زنان سخن می‌گوید، جز تحسین او به چیز دیگری فکر نمی‌کنیم. غافل از اینکه او در «پشت درهای بسته»، به کل آدمی دیگر است.

در ارزیابی نهایی، باید اذعان کرد که کتاب پشت درهای بسته، از هر جهت اثری موفق به شمار می‌رود؛ زیرا نویسنده‌ی آن، بی. ای. پاریس (B. A. Paris) فقط به بهره‌گیریِ ماهرانه از تکنیک‌های ادبی در جهت خلق پیرنگی پرحادثه و مهیج اکتفا نکرده است؛ بلکه همچنین، تلاش نموده تا رمانش به لحاظ محتوایی نیز غنی و درخور توجه باشد. و به راستی نیز، اگر کمی عمیق‌تر به بررسی این کتاب بپردازیم، درخواهیم یافت که نگاه نویسنده به مقوله‌ی عشق و ازدواج بسیار جالب توجه و حاوی نکاتی آموزنده است.

افتخارات کتاب صوتی پشت درهای بسته:

- نامزد دریافت جایزه بهترین کتاب تریلرِ گودریدز
- قرار گرفتن در لیست پرفروش‌های ساندی تایمز
- قرار گرفتن در لیست پرفروش‌های یو اس اِى تودى
- بهترین کتاب ماه آگوست 2016 توسط مجله Real Simple
- برگزیده ماه آگوست 2016 در Indie Next و منتخب فهرست LibraryReads

نکوداشت‌های کتاب صوتی پشت درهای بسته:

- یک تریلر بی‌اندازه مهیج. (Lovereading)
- محال است پس از آغاز، کنار بگذاریدش! (Booklist)
- از بهترین تریلرهای روانشناسانه‌ای که خوانده‌ام. (San Francisco Book Review)
- نفستان را بند خواهد آورد! (Bella)

کتاب صوتی پشت درهای بسته مناسب چه کسانی است؟

طرفداران رمان‌های جنایی و معمایی، و دوست‌داران آثار روانشناسانه، بی‌تردید شیفته‌ی این اثر خواهند شد.

با بی. ای. پاریس بیشتر آشنا شویم:

بی. ای. پاریس (1958) متولد کشور انگلستان و دارای اصالت فرانسوی‌ست. پشت درهای بسته عنوان نخستین رمانی است که از او به چاپ رسیده؛ این اثر پس از انتشار با استقبال گسترده‌ی مخاطبین مواجه شد و شهرتی حیرت‌انگیز را برای خالق خود به ارمغان آورد. پاریس در مصاحبه‌ای ابراز امیدواری کرده که روزی با اقتباس از این رمان فیلمی سینمایی با بازی جورج کلونی ساخته شود!

از آثار دیگرِ این بانوی جنایی‌نویس، می‌توان به این دو عنوان اشاره کرد: «فروپاشی، مرا بازگردان.»

در بخشی از کتاب صوتی پشت درهای بسته می‌شنویم:

وقتی من و جک به مایلی اطلاع دادیم که می‌خواهیم ازدواج کنیم، اولین چیزی که پرسید این بود که آیا می‌تواند ساقدوش ما باشد؟ مایلی را بغل کردم و گفتم: «البته که می‌تونی». و بی‌توجه به اخمی که در صورت جک دیدم ادامه دادم: «خیلی هم خوبه، مگه نه جک؟» با نکته سنجی جواب داد: «فکر می‌کردم قراره یه مراسم ساده داشته باشیم.»
«مراسم ساده داریم، اما من به یه ساقدوش احتیاج دارم.»
«واقعاً؟»
با دستپاچگی گفتم: «خب بله، یه سنته. اذیتت نمی‌کنه، نه؟»
صدایش را پایین آورد و پرسید: «فکر نمی‌کنی ساقدوش شدن واسه مایلی یه ذره زیادی سنگینه؟ اگه واقعاً به ساقدوش نیاز داری چرا از کیت یا امیلی درخواست نمی‌کنی؟»

می‌دانستم مایلی با نگرانی نگاهمان می‌کند،. پافشاری کردم: «چون مایلی رو می‌خوام»...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
39 دقیقه
قسمت اول
28 دقیقه
قسمت دوم
14 دقیقه
قسمت سوم
24 دقیقه
قسمت چهارم
23 دقیقه
قسمت پنجم
39 دقیقه
قسمت ششم
15 دقیقه
قسمت هفتم
35 دقیقه
قسمت هشتم
10 دقیقه
قسمت نهم
33 دقیقه
قسمت دهم
20 دقیقه
قسمت یازدهم
24 دقیقه
قسمت دوازدهم
22 دقیقه
قسمت سیزدهم
21 دقیقه
قسمت چهاردهم
16 دقیقه
قسمت پانزدهم
8 دقیقه
قسمت شانزدهم
9 دقیقه
قسمت هفدهم
37 دقیقه
قسمت هجدهم
3 دقیقه
قسمت نوزدهم
32 دقیقه
قسمت بیستم
15 دقیقه
قسمت بیست و یکم
7 دقیقه
قسمت بیست و دوم
15 دقیقه
قسمت بیست و سوم
27 دقیقه
قسمت بیست و چهارم
21 دقیقه
قسمت بیست و پنجم
18 دقیقه
قسمت بیست و ششم
21 دقیقه
قسمت بیست و هفتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی پشت درهای بسته
نویسنده
مترجمارغوان اشتری
گویندهشهین نجف زاده
ناشر چاپیانتشارات مهرگان خرد
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۳۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
48000 ت - 8.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی پشت درهای بسته

رویا +
۱۴۰۱/۳/۲۰
کتاب جالبی هست‌. یک جایی خواندم ۸۵ درصد افراد با اختلال روانی شدید در طی چهار سال گذشته تحت هیچ درمان دارویی یا غیر دارویی قرار نگرفته‌اند و در کنار ما زندگی می‌کنند. آمار موثق از رفرنس معتبر است. ترسناک و مایه تاسف. عشق لعنتی چشم را کور می‌کنه وگرنه اگر کمی با این آدمها معاشرت کنی و عاشق نباشی که علایم واضحی دارند اخطار دهنده است. متاسفانه اغلب بسیار باهوش هستند و به دنبال طعمه‌ای می‌گردند که ساده دل و عاشق باشد تا نشانه‌ها را نبیند. روایت داستان هم خوب بود. در کل اینجور کتابها حالت گوش به زنگ بودن و بی اعتمادی را هم تلقین می‌کنند.
Nahid Ghovanloo
۱۴۰۰/۹/۲۳
با دوستان موافقم که تلخ و غم‌انگیز بود اما پایان داستان کاملا حس رضایت، آرامش و پیروزی بهتون میده، بیش از اون که درگیر شخصیت جک باشم از ابتدای داستان تحت تاثیر شخصیت استر قرار گرفتم و البته ذکاوت و معصومیت مایلی، در زندگی گاهی افرادی که هرگز فکرش را نمیتونیم بکنیم میتونن سرنوشتمون را تغییر بدن، داستان جذاب بود و اجرا هم عالی بود.
Farzaneh Mehran
۱۴۰۰/۷/۲
داستانی پرپیچ که خواننده را درگیر می‌کند و وادار به ادامه دادن و سردر آوردن از فصل‌های بعدی. نوشتار وترجمه واجرای صوتی قوی و تاثیر گذار است.. اما قشنگ؟ به هیچ عنوان. رمانی دردناک و حتی دلخراش است که شخصیت اصلی آن را یک بیمار سادیسمی تشکیل می‌دهد. متاسفانه نثر جذاب کتاب بشدت وسوسه برانگیز است. خواندن آن را به هیچکس توصیه نمی‌کنم.
Monir Naghikhani
۱۴۰۰/۵/۹
متأسفانه هستن یک همچین دیوانگانی که در کنار ما زندگی میکنند که ظاهرأ بسیار خونگرم ومؤدب هستن ولی در باطن حیوانی در ظاهرانسان هستن، جالب بود، ونقشه‌ای ماهرانه که شاید برای اولین بار از کشتن لذت میبرید وازاینکه قاتل آزادباشد کیف میکنید.
Elham Ghavami
۱۴۰۰/۱۲/۱۲
واقعا عالی وبینظیر بود امثال ان مرد دیوانه زیاد هستن در جامعه واقعا پیشنهاد میکنم میکنم گوش دهید صدای راوی عالی وگوشنواز من به شخصه چندین بار این کتاب را گوش دادم ممنون از کتابراه به خاطر زحمات زیادی که میکشند وبه نظر مخاطبان برایشان مهم اسن
پریسا صمدی
۱۴۰۱/۶/۱۵
به گذشته مجرم خیلی نپرداخته بودن و این باعث شد من خیییییلی گناهکار ندونمش و خیلی جاها دلم براش بسوزه!! در صورتی که روند داستان اینطور نبود و ظاهرا ما باید از مجرم بدمون میومد، بنظرم داستان خیلی سردستی بود. به هرچیزی اندکی پرداخته بودن.
Mohammad Reza
۱۴۰۰/۱۲/۱۳
این کتاب با اینکه در ابتدا جالب و هیجانی شروع میشود ولی در ادامه به مانند سریال‌های ایرانی مباحث و دیالوگ‌ها مدام تکرار میشود و حوصله شنونده را به شدت سر میبرد. در برخی موارد هم صدای گوینده خشک به نظر میرسد گویی به یک لیوان اب احتیاج دارند
Rahil najafi
۱۴۰۰/۸/۲۲
واقعا خیلی تاثیر گذار بود در هر لحظه یاس و ناامیدی سراسر وجودت را فرا میگیرد و در پایان میبینیم که کسانی که زیاد به ما نزدیک نیستند در واقع از هر کسی که به ما نزدیکترند
آدرنالین بالا
حتما توصیه میکنم
Faeghe Aghili
۱۴۰۰/۵/۱۶
معمولا روابط در این حد بیعیب و‌نقص شک برانگیزه؛ اینکه یک سندروم داون میتونه در مسائل احساسی و زندگی در سایه اینقدر عمیق فکر کنه و نتیجه برسه جذاب بود و شرایط زن مستاصل عالی بیان شده بود
اعظم قرابیگلو
۱۴۰۱/۳/۳
یک رمان روانشناختی که نشان میدهد که انسانهادر مواقع سخت وگرفتاری که چاره‌ای جز وا دادن نیست چگونه ذهن و ترس میتوانند کار خودرا بکنند، ولی این چنین رمانها با چنین فضاسازی‌ها کمی حوصله بر میباشد
Mosi Phonix
۱۴۰۰/۹/۱۱
داستان سیاه و غم انگیزه. تمامش توصیف رنج و عذاب زنیه که در دست یک مرد سادیسمی گرفتاره. جدای از پردازش خوب داستان و خوانش عالی آن، بنظرم در کل جالب نبود. داستان در بعضی جاها کشدار و حوصله سربر میشد.
Younes Hosseini
۱۴۰۰/۷/۲۵
واقعا کتاب بی نظیری بود. سه روزه تموم شد از بس جذاب بود. اعتراف میکنم گاهی عصبی میشدم و با گریس بیچاره هم‌دردی می‌کردم اما خوشحال شدم که جک شیطان صفت به سرنوشت مالی دچار شد و تاوانشو پس داد.
Shiva Ahmadi
۱۴۰۰/۷/۱۷
کتاب بینظیری بود، اصلا دلم نمیخواست کە کنارش بزارام، یکی از بهترین و جالبترین و پر هیجانترین و در عین حال ناراحت کنندە‌ترین داستانهای بود کە یا حالا خوندە بودم، پیشنهاد مکنم کە خوندە بشە.
مهرداد مصطفوی
۱۴۰۱/۱۰/۱۲
کتاب خوبی بود توالی تعریف داستان به نظر من خیلی خوبه با اینکه بعضی جاها غیر منطقیه ولی با این حال کتاب خوب و سرگرم کننده‌ای است ولی من از دلایل رفتاری مرد داستان خوشم نیومد
سوگل امینی نظری
۱۴۰۰/۷/۱۶
میخکوب شدم. بسیار عالی، ۲ روزه تمومش کردم.
پیشنهاد می‌کنم حتما گوش کنید. متاسفانه دور و برمان پر است از این ادم ها. روند داستان تند و اصلا خسته و کلافه‌تان نمی‌کند
مشاهده همه نظرات 47

راهنمای مطالعه کتاب صوتی پشت درهای بسته

برای دریافت کتاب صوتی پشت درهای بسته و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.