معرفی و دانلود کتاب آقای سیب زمینی و خانم هویج

عکس جلد کتاب آقای سیب زمینی و خانم هویج
قیمت:
۱۱۵۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب آقای سیب زمینی و خانم هویج و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آقای سیب زمینی و خانم هویج و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آقای سیب زمینی و خانم هویج

کتاب آقای سیب زمینی و خانم هویج نوشته‌ی فرانک کلابی به ویژگی‌های آزاردهنده‌ و پنهانی می‌پردازد که در رفتار، اندیشه و افکار انسان‌ها وجود دارد و از آن‌ها بی‌خبر هستند. این کتاب انگیزشی که مسائل مورد نظر را با زبانی طنز مطرح می‌کند در سال 97 در گروه کتاب‌های پرفروش قرار گرفت.

معرفی کتاب آقای سیب زمینی و خانم هویج:

تمامی انسان‌ها در افکار و رفتار خود ویژگی‌های آزاردهنده‌ای دارند که از آن بی‌خبرند. کتاب آقای سیب زمینی و خانم هویج نیز به همین مسائل می‌پردازد و می‌خواهد این موارد را به شما نشان دهد تا نسبت به آن‌ها آگاهی پیدا کنید. برخی ویژگی‌ها هستند که افراد نمی‌خواهد بپذیرند که صاحب آن هستند که از میان آن‌ها می‌توان به خساست، لجبازی، حسادت و... اشاره کرد.

در کتاب حاضر، اخلاق، رفتار و افکار ناپسند انسان‌ها به شیوه‌‌ای طنزگونه مورد بررسی قرار می‌گیرد و به چالش کشیده می‌شود. فرانک کلابی با استفاده از زبان طنز کمی از تلخی موضوع را کاهش می‌دهد و پذیرش انتقادهای موجود در کتاب را برای شما راحت‌تر می‌کند.

کتاب آقای سیب زمینی و خانم هویج شامل 27 داستان کوتاه است و اغلب ماجراهایی که در این کتاب روایت می‌شوند، واقعی هستند. در مجموع، این کتاب به شما می‌آموزد که چگونه مانند خانم هویج و آقای سیب زمینی نباشید و از اشتباهات خود درس بگیرید. این دو نفر استعاره‌ای از انسان‌های بی‌سیاست و لجبازی هستند که هیچ خطایی در خود نمی‌بینند و به دنبال اصلاح خود نیستند. سادگی، روانی و طنز موجود در سراسر کتاب آقای سیب زمینی و خانم هویج منجر به استقبالی بی‌سابقه از این اثر در نمایشگاه کتاب سال 97 شد و آن را در گروه پرفروش‌ترین‌ها قرار داد.

خواندن آقای سیب زمینی و خانم هویج به چه کسانی پیشنهاد می‌شود:

مطالعه‌ی این کتاب به همه‌ی افراد با هر سلیقه و طرز تفکری توصیه می‌شود؛ چراکه کتاب حاضر شما را به درک عمیق‌تری نسبت به خودتان می‌رساند.

جملات برگزیده کتاب آقای سیب زمینی و خانم هویج:

- حالا گاهی برای خالی نبودن عریضه یا شوخی با اطرافیان، یک چاخانی هم بکنیم بد نیست.
- سخت‌ترین کارها را اول انجام دهید.
- لطفاً اگر در نقش یک معشوق قرار گرفتید، مبانی آن را یاد بگیرید.
- شوخی‌ها را طوری انجام بدهیم که شخصیت‌مان زیر سؤال نرود و اگر در جمعی قرار داریم، شخصیت مخاطب‌های ما هم حفظ شود.
در بخشی از کتاب آقای سیب زمینی و خانم هویج می‌خوانیم:

هیچ می‌دانستید ما یک‌سری آدم داریم که دوست دارند چاخان کنند و یک‌سری آدم هم داریم که دلشان می‌خواهد چاخان بشنوند؟ معمولاً کسانی که می‌خواهند چاخان بشوند، زیر شعله‌ی آدم‌هایی که چاخان می‌گویند را زیاد می‌کنند. البته کسانی که چاخان می‌گویند هم دریغ نمی‌کنند و تا می‌توانند پیازداغِ چاخان‌ها را بیشتر می‌کنند. البته خودمان را تافته‌ی‌ جدا ‌بافته از دیگران نبینیم. خود من یا شما هم گاهی که لازم باشد چاخان کرده‌ایم و پیازداغ ماجراها را زیاد کرده‌ایم. اما بهتر است در این‌ مورد زیاده‌روی نکنیم. ‌بیایید فلسفه‌ی چراییِ چاخان را بهتر بررسی کنیم. وقتی چاخان می‌کنیم، میزان توجه افراد به ما چند برابر می‌شود. چاخان‌گویی باعث می‌شود، به اوضاع، تسلط پیدا کنیم و از دیگران توجه بخریم.

آقای سیب‌زمینی مانند بسیاری از ما، دلش می‌خواهد دیده شود. بعضی‌ها این‌مدلی دوست دارند دیده شوند. برای این افراد مهم نیست که بعدها مردم درباره‌ی آن‌ها چه می‌گویند یا چه قضاوتی می‌کنند. خیلی از ما، برای این‌که دوست داریم مورد توجه باشیم، دروغ‌های دوست‌داشتنی می‌گوییم. یا قضیه‌ای معمولی را بزرگ می‌کنیم و به آن شاخ و برگ می‌دهیم. شاید جریان یک کلاغ و چهل‌ کلاغ کردن را شنیده باشید! بزرگ‌نمایی، یکی از راه‌های زیاد کردنِ کلاغ‌هاست. اما آقای سیب‌زمینی در بزرگ‌نمایی، گاه وارد تونلی به نام رؤیا یا توهم می‌شود. شاید هم به خاطر مواد مخدری بوده که استفاده می‌کرده است.

فهرست مطالب کتاب

چرا سیب‌زمینی و هویج...
برف‌پاک‌کن
پیاز کیلویی هزار و‌ سیصد تومان
دست و دل باز، یا دست و دل بسته
چای، سیگار، چاخان
دختر شیشه‌ای
سیب‌زمینیِ شاد
من دختر شیشه‌ای هستم
چه اتفاقی برای من ‌افتاد؟
ناف تهرون
شیطانک پشمالو
نُه مَن هویج
لحاف عروسی
داراپ داراپ
بقچه‌ی لباس گرم
بغلی بگیر... چیو بگیرم...
کار سازمانی
آقای چای‌خوریان
گنجشککِ اشی مشی
پشتِ ‌بام‌گَردی
صندوق عقبِ حال به هم زن
خبرنگار
آپاچی
دقیقه‌ی 90
کوکو
صندوق مهمات
عمارت
مدال‌های موفقیت
نان کُماج
با خانم سیب آشنا شوید

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آقای سیب زمینی و خانم هویج
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات گیوا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۸۶
زبانفارسی
شابک978-600-451-363-0
موضوع کتابکتاب‌های طنز، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۱۵۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب آقای سیب زمینی و خانم هویج

محمد صدیق سپهری نیا
۱۳۹۹/۳/۲۷
برای متاهل‌ها و کسایی که میخوان با شریک جنسی شون بهتر رفتار کنند، خیلی مفیده
توصیه میکنم تهیه کنید.
زهرا اکبری
۱۴۰۱/۸/۵
قشنگ بود ممنون.. لذت بردم
ستاره یوسفان
۱۴۰۰/۲/۱۱
این کتاب فوق العاده است.
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب آقای سیب زمینی و خانم هویج

برای دریافت کتاب آقای سیب زمینی و خانم هویج و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.