معرفی و دانلود کتاب صوتی هنر درمان

عکس جلد کتاب صوتی هنر درمان
قیمت:
۵۸۰۰۰ تومان - 10.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هنر درمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هنر درمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی هنر درمان

کتاب صوتی هنر درمان دربردارنده یادداشت‌هایی از روانپزشک هستی‌گرا و نویسنده آمریکایی اروین د. یالوم است که به بررسی مفهوم و رویکرد روان‌درمانی خاصی به نام اگزیستانسیال می‌پردازد.

در کتاب صوتی هنر درمان (The Gift Of The Therapy)، نکته یا سرنخی پیدا خواهیم کرد که جایی در ارتباط با یک انسان به کارمان بیاید و برایمان مفید واقع شود، زیرا همه‌ی ما نیازمند برقراری روابط انسانی درست با هم‌نوعانمان هستیم. این اثر به شما می‌گوید که به جاى فرقه‌گرایى، به تکثرگرایى درمانى که در آن، مداخلات مؤثر، از میان گرایش‌هاى مختلف درمانى بیرون می‌آید، متوسل شوید. در عین حال، چهارچوب کارى اروین د. یالوم (Irvin D. Yalom)، بیشتر از همه، درمان‌هاى اگزیستانسیال و بین فردى است و بیشتر توصیه‌ها را از این دو نگرش استخراج می‌کند.

این کتاب نامه‌ای روشن و واضح به نسل جدید روان‌درمانگران و بیماران آن‌هاست. در واقع اروین د. یالوم مخاطبان عادی و متخصص را با هم صدا می‌زند ولی با چنان کلام مجذوب کننده‌ای که اشخاصی که درمانگر یا بیمار نیستند هم مشتاق قرار گرفتن در دنیای بیمار، درمانگر شوند. او در این اثر قصه نمی‌گوید که سرگرمتان کند؛ درس زندگی، درمانگری و ارتباط می‌دهد. کتاب حاضر، حاصل دانش عمیق، سال‌ها کار بالینی، استعداد، ذکاوت و طنازی اروین د. یالوم است.

در کتاب هنر درمان درمی‌یابید که عشق وسواس‌گونه‌ی یالوم به روان‌درمانی باعث شده رویکردهای درمانی مختلفی را تجربه کند؛ از مکاتب گوناگون روانشناسی بهره بگیرد، با وضوح تمام خود و دیگران را مورد نقد قرار می‌دهد؛ تنها به این دلیل که به بصیرتی هیجانی در درک انسان دست پیدا کند و برای هر بیمار درمانی خاص ارائه دهد. دانش بشری تاکنون با پدیده‌های پیچیده‌تر از هزار توی مغز و ذهن و روان آدمی روبه‌رو نشده است. برقراری ارتباط با این دستگاه پیچیده و درک آن، کاری بزرگ و سخت است و مهارت‌های خاصی می‌خواهد که این کتاب صوتی در به دست آوردن آن‌ها به شما کمک می‌کند.

اروین د. یالوم استاد روانپزشکی دانشگاه استنفورد درباره‌ی این کتاب می‌گوید:

توصیه‌های درون این کتاب، از یادداشت‌هاى من در 45 سال کار بالینى برگرفته شده و ترکیبى غریب از ایده‌ها و فنونى است که از آن‌ها در کار استفاده کرده‌ام. این اندیشه‌ها، خودسرانه، شخصى، و گاهى چنان خاص هستند که فکر نمی‌کنم مخاطبان کتاب موهبت درمان، بتوانند همانند آن‌ها را در جاى دیگرى پیدا کنند. در نتیجه، این کتاب را نه یک کتاب راهنما، بلکه ضمیمه‌اى براى تکمیل یک برنامه جامع آموزشى مى‌دانم. در انتخاب این 85 فصل، بیشتر از ترتیب، و پیروى از قاعده‌اى ویژه، سعی کردم بر اتفاق و اشتیاق تمرکز کنم. کار را با فهرستى 200 شماره‌اى شروع کردم و از آن میان، آنچه را که جذابیت کمتری داشت را کنار گذاشتم.

عامل دیگرى نیز در انتخاب این 85 یادداشت تاثیرگذار بود. روایت‌هایی که اخیرا نگاشته‌ام، حاوى توصیف‌هاى بسیاری در مورد شیوه‌های مختلف درمانى مفید در کار بالینى من بوده‌اند، ولى چون مبناى نگارش کتاب‌ها، طنزآلود است، افراد بسیاری از مخاطبان نمى‌دانند تا چه اندازه در توصیف شیوه‌های درمانى جدى بوده‌ام. «موهبت درمان» فرصتى ایجاد کرد تا این موضوع را آشکار سازم. این یادداشت‌ها، مجموعه‌اى از مداخلات درمانى و عبارات مطلوب من است که بسیار کم بر نظریه‌پردازى و بسیار زیاد بر فنون عملى تمرکز دارد. مخاطبان مایل به مطالعه پیش‌زمینه‌هاى نظرى، مى‌توانند «روان‌درمانى اگزیستانسیال» و «روان‌درمانى گروهى نظرى و کاربردى» را که کتاب‌هاى مرجع محسوب مى‌شوند، بخوانند.

تحصیل در رشته‌هاى پزشکى و روانپزشکى باعث شد واژه بیمار را جایگزین مراجع یا مشترى کنم. اصطلاح بیمار براى افرادی مفهوم درمانگرى کناره‌گیر، فاقد علاقه، فاقد تعهد، و از همه مهم‌تر، مستبد دارد. پس از شنیدن این کتاب صوتی درمی‌یابید که هدفى جز ترغیب به ایجاد و حفظ رابطه‌اى درمانى مبتنى بر تعهد، صراحت، و برابرى انسان‌ها نداشته‌ام. تعداد زیادى از کتاب‌ها، از جمله آثار من، نکته‌هایى محدود را به عنوان ماده اولیه به کار برده‌اند و براى پیوند دادن این نکته‌ها به هم، به میزان قابل توجهى بتن نیاز است. در این کتاب، نکته‌ها را به صورت نامحدود انتخاب کرده‌ام و در عوض، بتن پیوند دهنده را حذف کرده‌ام تا شکلى داستان مانند به آن بدهم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۲ دقیقه
پیشگفتار
۳۱ دقیقه
بخش اول
۲۸ دقیقه
بخش دوم
۳۱ دقیقه
بخش سوم
۳۱ دقیقه
بخش چهارم
۳۴ دقیقه
بخش پنجم
۳۳ دقیقه
بخش ششم
۲۴ دقیقه
بخش هفتم
۲۹ دقیقه
بخش هشتم
۳۲ دقیقه
بخش نهم
۲۴ دقیقه
بخش دهم
۳۰ دقیقه
بخش یازدهم
۳۳ دقیقه
بخش دوازدهم
۲۹ دقیقه
بخش سیزدهم
۳۴ دقیقه
بخش چهاردهم
۳۰ دقیقه
بخش پانزدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی هنر درمان
نویسنده
مترجمسپیده حبیب
گویندهمیلاد فتوحی
ناشر چاپینشر قطره
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۵۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه صوتی
۵۸۰۰۰ ت - 10.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی هنر درمان

Gh Trs
۱۴۰۱/۱/۷
مطالب اموزشی ذکر شده بسیار کاربردی و مناسب
ترجمه بسیار شیوا و ساده
راوی بسیار مسلط و خوش صدا
شنیدن این کتاب رو برای علاقمندان به کتاب‌های روانشناسی پیشنهاد میکنم
و مطالعه‌اش برای روانشناسان و درمانگران واجب هست.
Reza Karimi
۱۴۰۰/۴/۳۱
این کتاب خلاصه‌ای هست از روش درمان یالوم در روان درمانی اگزیستانسیال. مناسب برای همه هست علی الخصوص روان درمانگرها. متاسفانه خیلی از این نکات ضروری رعایت نمیشوند. مطالعه این کتاب رو به همه توصیه میکنم
Zynb Krmi
۱۴۰۱/۵/۲۴
کتاب خیلی کاربردی برای درمانگران. اروین یالوم تجاربش رو در زمینه درمانگری ب اشتراک‌گذاشته و این خیلی عالیه برای درمانگران مبتدی ک ابتدای راه هستن♥️🫶
مسلم کاروند
۱۴۰۰/۴/۲۸
سلام با توجه به اینکه روانشناس هستم و مشغول درمان، این کتاب باز همه دردم خورد و به دوستان این رشته مشاوره و روانشنتسی پیشنهاد میکنم حتما این کتاب را بخوانند
منصوره مشایخی
۱۳۹۹/۷/۲۹
با شروع به خواندنش به این نتیجه رسیدم دیدگاه دوستان واقعا بجا بوده و خیلی برای مشاوران و دوستداران روانشناسی مفیده
الهام.م
۱۴۰۱/۸/۵
خواندن این کتاب رو به همه درمانگران توصیه می‌کنم
واقعا نکات کاربردی و مهمی گفته میشه که هر درمانگر باید بدونه
Lili Esm
۱۴۰۰/۲/۸
خوب بود جزیک مورد بسیاراشتباه DSM4به اشتباهDSMivخوانده شده است اون عددیونانی۴هست
ف غفاری
۱۳۹۹/۸/۲۷
بسیار عالییی لذت بردم متن شیوای دکتر یالوم ترجمه عالی دکتر سپیده و گویندگی عالی اقای میلاد فتوحی
محمد نجفی
۱۳۹۸/۵/۳۰
کتاب بسیار عالی که حتما به دانشجو‌های مشاوره و روانشناسی پیشنهاد میکنم
علیرضا نوروزی
۱۴۰۱/۹/۲۰
اروین یالوم کتابی نداره که عالی نباشه البته این کتاب شاید متفاوت‌ترین کتاب یالوم باشه
سمیه جوزدانی
۱۴۰۱/۷/۲۲
این کتاب را خواندم و هم چاپی‌اش را دارم اصولا آروین یالوم و روشش را به شدت میپسندم
Boshra Jafary
۱۳۹۹/۱/۲۸
یک کتاب فوق العاده مخصوصا اگه دانشجو مشاوره یا روانشناسی باشی خیلی راهگشاست
Mohamadreza Fattahi
۱۴۰۰/۷/۲۴
لطفا کسی مشاوره بده که چطور به عنوان درمان شونده استفاده و درکش کنم
زیبا صدر
۱۳۹۸/۱۲/۲۴
واقعا عالی بود ممنونم از زحمات همگی شما 🙏🏻
مجید نیک
۱۳۹۸/۷/۳۰
کاش از کتابهای دانشگاهی بیستر استفاده میکردید
مشاهده همه نظرات ۱۸

راهنمای مطالعه کتاب صوتی هنر درمان

برای دریافت کتاب صوتی هنر درمان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.