معرفی و دانلود کتاب درون مغز دروکر

عکس جلد کتاب درون مغز دروکر
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب درون مغز دروکر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب درون مغز دروکر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب درون مغز دروکر

کتاب درون مغز دروکر نوشته‌ی جفری کرامز، دیدگاه‌ها و نظرات یکی از بزرگ‌ترین کارشناسان و متخصصان عالم مدیریت به نام پیتر دروکر را در زمینه‌های رهبری، استراتژی، نوآوری، اثربخشی شخصی و ... مورد بررسی قرار می‌دهد.

جفری کرامز (Jeffrey A. Krames) این کتاب را با هدف موفقیت در کسب و کار و مدیریت نوشته است. این اثر می‌تواند راهنمای بسیار خوبی برای افرادی باشد که می‌خواهند مدیریت کسب و کار خود را بر عهده بگیرند.

کتاب درون مغز دروکر (Inside Drucker’s brain) حاوی نکات بسیار ارزشمندی است که اگر به آن‌ها عمل کنید قطعا به مدیر لایقی تبدیل می‌شوید. در صورتیکه هر فردی بتواند وظایفی که بر عهده او بوده به خوبی و بی‌نقص انجام دهد، بدون شک می‌تواند به فردی موفق تبدیل شود.

فردی که می‌خواهد مدیر لایق و شایسته‌ای باشد، باید وظایف خود را به خوبی بشناسد و آن‌ها را تمام و کمال انجام دهد. از جمله وظایف مدیریت یک سازمان می‌توان به برنامه‌ریزی، سازماندهی، رهبری، هماهنگی و کنترل اشاره کرد. مدیر باید در هر کدام از این وظایف تخصص و مهارت کافی داشته باشد؛ زیرا اگر اشتباهی در این امور صورت گیرد ممکن است سازمان به سمت شکست و نابودی هدایت شود.

یکی از مهم‌ترین وظایفی که یک مدیر باید داشته باشد خلاقیت و نوآوری است؛ زیرا از این طریق می‌تواند میزان فروش سازمان خود را افزایش دهد. انتخاب اطرافیان و همکاران نیز یکی دیگر از وظایف مدیر هر سازمان است. در صورت انتخاب یک تیم قدرتمند مشکلات شرکت به راحتی رفع خواهند شد.

جملات برگزیده‌ی کتاب درون مغز دروکر:

- در هر زمینه‌اى که عملکرد و نتایج مستقیما و به شکل حیاتى روى بقا و موفقیت تجارت تأثیر مى‌گذارند، باید هدف‌ها روشن باشند.

- هر تجارتى مشکلات، سیاست‌ها و روش‌هایى دارد که بر رفتار اشتباه مهر تأیید مى‌زند و جلو رفتار درست را مى‌گیرد.

- مقام اجرایى در درون یک سازمان جا دارد... او بیرون از سازمان را از طریق لنزهاى مخدوش تماشا مى‌کند به شرط آنکه اصولاً تماشا کردنى در کار باشد. آنچه در بیرون مى‌گذرد به طور دست‌اول شناخته نمى‌شود، بلکه از طریق فیلتر گزارش‌هاى سازمانى دریافت مى‌شوند.

- کار یک مدیر را مى‌توان به طور سیستماتیک تحلیل کرد، آنچه را که یک مدیر باید بتواند انجام دهد، مى‌توان آموخت... امّا یک کیفیت است که نمى‌توان آن را آموخت، یک کیفیت است که مدیر باید آن را با خود داشته باشد، بحث بر سر نبوغ نیست، موضوع بر سر منش است.

پیتر دروکر را بیشتر بشناسیم:

یکی از بزرگ‌ترین متخصصان و بنیان‌گذاران مدیریت مدرن پیتر دروکر (Peter Drucker) است. قبل از آنکه دروکر به صورت جدی پا به دنیای مدیریت بگذارد، مشاغل گوناگونی مانند کار در یک شرکت بازرگانی نخ و پارچه، روزنامه‌ نگاری و تحقیقات صنعتی را تجربه کرد و این تعدد مشاغل و تجربیات منجر به دیدگاه خوب او به حوزه‌های مختلف کسب و کار شد.

جفری کرامز را بیشتر بشناسیم:

او نویسنده‌ای آمریکایی بود که موفق شد بیشتر از 1000 کتاب، مقاله و مجله در مورد موفقیت در کسب و کار به بازار ارائه دهد. جفری کرامز در روزنامه‌های معتبر آمریکایی هم مطالبی را به چاپ رسانده است. کتاب‌های او به بیش از 36 زبان دنیا ترجمه شده، که نشان از اهمیت و استقبال بی‌نظیر از آن‌ها دارد.

در بخشی از کتاب درون مغز دروکر می‌خوانیم:

در سال‌هاى اخیر درباره اهمیت رعایت چشم‌اندازى از بیرون به درون تأکید فراوان شده است. منظور این است که بتوانیم نظرات مشترى، عرضه کننده و یا سایر عوامل بیرونى را درک کنیم و از دید آن‌ها به مسائل نگاه کنیم.

این موضوع به اندازه کافى از اهمیت برخوردار بوده که نظرات بسیارى از نویسندگان و اساتید برجسته دانشگاهى را به خود جلب کند. نوئل تیچى، رئیس آموزش شرکت جنرال الکتریک در سال‌هاى 1980 و رام چاران، مشاور عالى‌رتبه، در کتاب پراسم و رسم هر تجارتى، تجارت رشد است به این موضوع با شرح و تفصیل فراوان اشاره کرده‌اند. اخیرا باربارا باند یکى از مؤلفان دانشگاه‌ام آى تى، یک کتاب کامل را به این موضوع اختصاص داد.

همانطور که در مورد بسیارى از موضوعات مهم دیگر دیدیم، پیتر دروکر پدر با فراست شرکت از بیرون به درون بود.

از بیرون به درون همان دروکر کلاسیک است. ایجاد چشم‌انداز از بیرون به درون به معناى کنار گذاشتن چشم‌انداز دیروز است. بدین معناست که به واقعیت جدیدى توجه کنیم. به عبارت دیگر باید از دید مشترى به شرکت خود نگاه کنید. و یک سازمان، متّحد مدیر در این تلاش نیست.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه: در جستجوى دروکر
فصل 1: فرصت مناسب ذهن آماده را هدف مى‌گیرد
فصل 2: اجرا اول و همیشه
فصل 3: درهاى شکسته دستشویى
فصل 4: از بیرون به درون
فصل 5: وقتى اشخاص با استعداد فطرى کمیاب مى‌شوند
فصل 6: ایده‌آل جفرسونى
فصل 7: جز فردا همه را حذف کنید
فصل 8: توجه به نقاط قوت
فصل 9: عامل تعیین‌کننده
فصل 10: نظر دروکر درباره جک ولش
فصل 11: تصمیم درباره مرگ و زندگى
فصل 12: دروکر استراتژیک
فصل 13: چهارمین انقلاب اطلاعات
فصل 14: مهم‌ترین کار رهبر
فصل 15: مختصرى درباره نوآورى

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب درون مغز دروکر
نویسنده
مترجممهدی قراچه داغی
ناشر چاپیانتشارات ذهن آویز
سال انتشار۱۳۸۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۰۶
زبانفارسی
شابک978-600-118-014-9
موضوع کتابکتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه الکترونیک
۲۰۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب درون مغز دروکر

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب درون مغز دروکر

برای دریافت کتاب درون مغز دروکر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.