معرفی و دانلود کتاب صوتی بخش گمشده

عکس جلد کتاب صوتی بخش گمشده
قیمت:
۳۱۰۰۰ تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بخش گمشده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بخش گمشده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بخش گمشده

کریستین بوبن در کتاب صوتی بخش گمشده، در قالب داستان‌هایی کوتاه به بیان اندیشه‌های معنوی خود درباره زندگی می‌پردازد.

درباره کتاب صوتی بخش گمشده:

کریستین بوبن تجربیات ساده و معمولی زندگی را دستمایه نوشتن کتاب بخش گمشده (The Missing Part) کرده. این اثر نیز همچون آثار پیشین نویسنده از چندین بخش با روایت‌های مجزا تشکیل شده است.

بوبن به عنوان فیلسوفی شاعرمسلک شناخته می‌شود. او در این کتاب صوتی از تنهایی و زندگی انسان‌ها سخن گفته است و همانند یک کاوشگر کنجکاو و دقیق اعماق وجود آدمی را می‌کاود و بخش‌های پنهان و گمشده او را با لحنی شاعرانه و دلچسب با کلماتی که آگاهانه انتخاب شده‌اند توصیف می‌کند.

نویسنده بیش از اهمیت دادن به واژه‌ها و مضامین، برای لحن و آوا ارزش قائل می‌شود. آثار او مملو از تفکر و اندیشه‌اند. تفکری که از زندگی عاشقانه و علاقه‌اش به زندگی نشأت می‌گیرد. برای بوبن نوشتن همچون سرودن آواهاست.

کتاب صوتی بخش گمشده برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به داستان‌های کوتاه معنوی که اندیشه‌های فلسفی را نیز مطرح می‌کنند علاقه‌مند هستید، این کتاب برای شماست.

با کریستین بوبن بیشتر آشنا شویم:

او نویسنده‌ و شاعری فرانسوی است که درس فلسفه خوانده و در تمامی آثارش رویکردی شعرگونه به جهان هستی و انسان‌ها دارد. کریستین بوبن (Christian Bobin) از سال 1977 نویسندگی را به صورت حرفه‌ای آغاز کرد و تاکنون بیش از 60 اثر ناب و خواندنی را برای مخاطبانش نوشته است.

عشق، تنهایی، کودکی، رنج و لحظات ساده زندگی مفاهیم اصلی نوشته‌هایش به شمار می‌رود. اگر از جبران خلیل جبران نویسنده لبنانی کتابی خوانده باشید، نثر او را می‌توان شبیه به او دانست؛ شعرگونه و آهنگین که به لحن و آوای کلام اهمیت می‌دهد و از نظر محتوایی نیز پر از نکات ارزشمند زندگی‌ست.

کریستین بوبن را می‌توان نویسنده‌ای معناگرا دانست که اندیشه‌ و اعتقاداتش را در داستان‌هایش بیان می‌کند و به مسائل درونی انسان‌ها می‌پردازد؛ حتی آلیسون اندرسون یک مترجم انگلیسی زبان به خاطر سبک بوبن، او را شبیه نویسندگان رمانتیک می‌داند.

خود بوبن می‌گوید که هر یک از کتاب‌هایش تابلویی‌ست از هر گوشه زندگی‌اش. برای مثال او پس از تحصیل رشته فلسفه، دوره‌های آموزشی مددکاری روانی را گذراند که سر و کارش با کودکان و سالمندان بود و تاثیر این بخش از زندگی‌اش را می‌توان در کتاب احیا دید.

این نویسنده فرانسوی با کتاب پیراهن کوچک جشن در سال 1991 مشهور شد یعنی یازده سال پس از چاپ اولین کتابش. همچنین او تاکنون دو جایزه ادبی برای کتاب رفیق اعلی در سال‌های 1991 و 1992 کسب کرده است.

در ادامه نظرات نویسندگان بزرگ دنیا را درمورد کریستین بوبن می‌خوانید:

- توصیفات بوبن از واقعیت پیچیده عشق، غم و شادی عجیب است. (آن ورو، تلگراف)
- بوبن یک راهنمای معنوی از نوع کمیاب آن است. (مارتین لایرد، نویسنده کتاب Into The Silent Land)
- گاهی اوقات بوبن مانند پسرعموی مسیحی کافکا به نظر می‌رسد. (پاول کیگان سردبیر سابق Faber poetry و Penguin Classics)

در بخشی از کتاب صوتی بخش گمشده می‌شنویم:

از آن جمله مردانی است که می‌تواند بدون آنکه کسی باشد هر کاری انجام دهد. از آن جمله مردانی است که همه کاری کرده، درس خوانده، کار کرده و پیشرفت کرده است. حال کارخانه‌ای را اداره می‌کند. اما اداره کردن کلمه مناسبی نیست.

فضاهای کاری همه جا مثل هم هستند، همه جا همان قانون ابتدایی و پیش‌پاافتاده، همه جا اشتیاق به فرمان دادن، میل به ازپادرآوردن. او این قانون را می‌شناسد اما از آن اطاعت نمی‌کند. مانند آهن‌ربایی است که براده‌های مصلحت‌جویی و فرومایگی لازم در هر کاری را به سوی خود جذب می‌کند. می‌بیند و می‌گذرد. هرگز نمی‌گذارد چیزی که به او نزدیک می‌شود آلوده‌اش سازد. غرورش او را پیش می‌برد. غروری بی‌حدوحصر که خود آن را تعیین می‌کند. غروری که هرگز نمی‌گذارد ظرافت و آراستگی زیستن را از دست بدهد. غروری که به او امکان می‌دهد که از آن کسی که هست بگریزد.

مانند یک مسّاح با جهان مواجه می‌شود. به طور غریزی فواصل را محاسبه می‌کند. بی‌درنگ مرکز و محیط را تشخیص می‌دهد. وقتی به جایی می‌رود سخنانی را که بیان خواهند شد می‌شنود. اتفاقی را که رخ خواهد داد و همچنین اتفاقی را که رخ نخواهد داد می‌بیند. به همه جا می‌رود. با شخصیت‌های برجسته، مردان مهم و بانفوذ ملاقات می‌کند. آن‌ها او را به سر میز خود دعوت و با او گفتگو می‌کنند. به آن اشخاص خیلی نزدیک می‌شود. مانند زمانی که روی خلأ خم شویم و خود را به خطر بیندازیم. در آن زمان به مرگ روح خود نزدیک می‌شود. به پایان کودکی.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۴ دقیقه
معرفی
۱۱ دقیقه
نهنگی با چشمان سبز
۱۱ دقیقه
گل ملکوتی
۱۱ دقیقه
تیرکش
۹ دقیقه
کسی که هرگز نمی‌خوابد
۱۰ دقیقه
خرده‌نشانه‌های وجود خداوند
۱۲ دقیقه
ذهن سرگردان
۶ دقیقه
صدا و برف
۱۰ دقیقه
نامه عذرخواهی
۱۰ دقیقه
نویسنده

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بخش گمشده
نویسنده
مترجمفرزانه مهری
گویندهسورنا حدادی
ناشر چاپینشر ثالث
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۴۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۱۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بخش گمشده

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بخش گمشده

برای دریافت کتاب صوتی بخش گمشده و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.