معرفی و دانلود کتاب صوتی شما دکتر علفی هستید؟

عکس جلد کتاب صوتی شما دکتر علفی هستید؟
قیمت:
۳۱۰۰۰ تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شما دکتر علفی هستید؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شما دکتر علفی هستید؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی شما دکتر علفی هستید؟

مریم مقیمی در کتاب صوتی شما دکتر علفی هستید؟، مهم‌ترین مبانی طب سنتی را در قالب داستان‌واره‌ای شیرین و بانمک به مخاطبین کودک و نوجوان خود آموزش داده است. البته، این اثر که با همکاری گروهی از متخصصین به نام عرصه‌ی طب ایرانی - اسلامی به نگارش درآمده، می‌تواند برای بزرگسالان نیز سودمند باشد.

درباره کتاب صوتی شما دکتر علفی هستید:

به باور دکتر مریم مقیمی، ریشه‌های آنچه امروز به عنوان طب سنتی شناخته می‌شود، به زمان‌های بسیار دور بازمی‌گردد. با این حال این امر، نباید موجب شود که بگوییم این طب پاسخگوی نیازهای انسانِ امروز نیست. در واقع باید گفت که دقیقاً عکس این قضیه صادق است.

خانم مقیمی معتقد است که طب ایرانی اگرچه ریشه‌ای بسیار دور و دراز دارد، با این حال سرشار از حکمت و بینش است؛ زیرا از آنجا که همواره دانشی پویا بوده، در طول زمان مدام بر غنای آن افزوده شده است. به نحوی که امروزه می‌توان آن را یک نظام سلامتیِ در نوع خود کامل به شمار آورد. او در کتاب صوتی شما دکتر علفی هستید؟، کوشیده که آموزه‌ها و اصول بنیادین این علم را به نوجوانان بیاموزد.

در این مسیر او از ابزار داستان سود برده است. به این ترتیب که با خلق یک کاراکتر نوجوان بامزه، و البته یک دکتر علفی نامِ بسیار حکیم و باسواد، کاربرد طب سنتی و درمان‌های گیاهی را در زندگی روزمره به مخاطبین خود نشان داده است. البته، بار دیگر باید بر این نکته تأکید کرد که مطالب کتاب حاضر می‌تواند به کار مخاطبین بزرگسال نیز بیاید.

همچنین، ذکر این نکته نیز ضروری است که دکتر مقیمی برای نگارش کتاب شما دکتر علفی هستید؟ از تنی چند از متخصصین طب ایرانی - اسلامی یاری گرفته، که اسامی‌شان در ادامه آمده است: غلامرضا کردافشاری، زهرا رفیعی، مینا نیرومند، حوریه محمدی کناری، مهدی یوسفی، علیرضا عباسیان، محمد خلیلی، محمود خدادوست.

کتاب صوتی شما دکتر علفی هستید مناسب چه کسانی است؟

نوجوان‌های عزیزی که مایل به یادگیری اصول اولیه‌ی طب سنتی‌اند، می‌توانند خود را مخاطب اصلی مریم مقیمی در اثر حاضر بدانند.

در بخشی از کتاب صوتی شما دکتر علفی هستید می‌شنویم:

از امروز امتحانامون شروع می‌شه، که همه‌شون از هشت تا ده صبحه. این مسئله یه خوبی داره و یه بدی. خوبیش اینه که بعد از امتحان تا دلتون بخواد وقت داریم که بنشینیم پیش خانم دکتر و هی نگران تموم شدن زنگ ناهار نباشیم. بدیش هم اینه که ناسلامتی امتحان داریم دیگه. نمی‌شه هی رفت این چیزایی که خانم دکتر می‌گه رو روی مردم بررسی کرد. آخه شما نمی‌دونید، تو این چند روز گذشته من دیگه از خانواده و دوست و آشنا ناامید شدم و کلاً رفتم تو آرایشگاه زنونه‌ی سر کوچه‌مون. هر کس می‌اومد، قبل از اینکه تغییری تو موهاش بده، موهاشو دست می‌زدم و نگاه می‌کردم. که البته، اینم خیلی عملیات موفقی نبود. چون اکثر خانم‌هایی که می‌اومدن، قبلاً یه تغییراتی تو موهاشون داده بودن. اما در کل در مبحث تعیین مزاج از روی مو تجربه‌ی خوبی بود!

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳ دقیقه
سخنی با بزرگ‌ترها
۲۳ دقیقه
قسمت اول
۱۶ دقیقه
قسمت دوم
۲۵ دقیقه
قسمت سوم
۱۵ دقیقه
قسمت چهارم
۱۳ دقیقه
قسمت پنجم
۲۳ دقیقه
قسمت ششم
۳ دقیقه
قسمت هفتم
۲۴ دقیقه
قسمت هشتم
۷ دقیقه
قسمت نهم
۲۷ دقیقه
قسمت دهم
۲۴ دقیقه
قسمت یازدهم
۳۱ دقیقه
قسمت دوازدهم
۴ دقیقه
قسمت سیزدهم
۳۶ دقیقه
قسمت چهاردهم
۱۲ دقیقه
قسمت پانزدهم
۳۱ دقیقه
قسمت شانزدهم
۲۲ دقیقه
قسمت هفدهم
۹ دقیقه
قسمت هجدهم
۲۱ دقیقه
قسمت نوزدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی شما دکتر علفی هستید؟
نویسنده
گویندهمریم رحیمی
ناشر چاپیانتشارات مرکز تحقیقات پزشکی قانونی
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی نوجوان، کتاب داستان و رمان نوجوان
قیمت نسخه صوتی
۳۱۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی شما دکتر علفی هستید؟

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی شما دکتر علفی هستید؟

برای دریافت کتاب صوتی شما دکتر علفی هستید؟ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.