معرفی و دانلود کتاب صوتی برج سکوت، کتاب دوم: دیوار شیشه‌ای

عکس جلد کتاب صوتی برج سکوت، کتاب دوم: دیوار شیشه‌ای
قیمت:
26300 تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی برج سکوت، کتاب دوم: دیوار شیشه‌ای و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی برج سکوت، کتاب دوم: دیوار شیشه‌ای و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی برج سکوت، کتاب دوم: دیوار شیشه‌ای

کتاب صوتی برج سکوت، کتاب دوم: دیوار شیشه‌ای نوشته‌ی حمیدرضا منایی، در قالب داستانی جذاب و تلخ به شناخت و بررسی عوامل مهم‌ترین مشکل اجتماعی، اقتصادى و بهداشتى امروزه یعنی اعتیاد می‌پردازد که عوارض ناشى از آن تهدیدى خطرناک براى جامعه بشرى به شمار می‌آید.

کتاب صوتی برج سکوت به صورت سه کتاب به نام‌های «نمایش مرگ»، «دیوار شیشه‌ای» و «در مرز دیدار روشنان» در کتابراه منتشر شده و موضوعی خاص را شرح می‌دهد، موضوعی که دغدغه‌ی اصلی جامعه‌ی امروزی است. این کتاب را به ترتیب از کتاب اول تا سوم بشنوید.

داستان کتاب صوتی برج سکوت درباره‌ی جوانی تحصیل کرده است که کاری مطابق با رشته‌اش پیدا نکرده و در دفتر یک رستوران معمولی مشغول به کار است، او به بیماری اعتیاد دچار شده و نمی‌تواند از این بحران خود را بیرون بکشد. او از خاطرات دوران کودکی‌اش، دورهمی‌ها با دوستان معتادش، جور کردن هزینه‌ی مواد مخدرش، خاطرات زندانش و از دورانی که اعتیاد را ترک کرده و پاک بوده است، می‌گوید. حمیدرضا منایی در این رمان بسیار دقیق توانسته حالات روحی شخصیت اصلی و دوستانش را بیان می‌کند.

این کتاب صوتی قسمتی از زندگی ضعیف‌ترین و آسیب‌‌پذیرترین طبقه‌های اجتماع را شرح می‌دهد که از چندین جهت مورد توجه قرار گرفته است. یکی از آن‌ها نوع روبه‌رو شدن راوی با پدیده‌ی دردناک اعتیاد است.

این کتاب صوتی مانند فیلم‌های مستندی که درباره‌ی اعتیاد است، عمل می‌کند، ولی در کنار آن از قواعد درام داستانی استفاده می‌کند و به درون کلیه ساختارهای زیستی که یک شخص در اجتماع را به پدیده‌ی اعتیاد می‌کشاند، سرک می‌کشد. از دورهمی‌های دانشجویی تا طبقه‌های اجتماعی ضعیف اقتصادی و در معرض آسیب که می‌توانند مخاطب این پدیده‌ی ننگین باشند.

حمیدرضا منایی به روایت منحصر به فرد و فوق‌العاده‌ای از ساختارهای زیستی معتادان می‌پردازد و نگاه خردمندانه، ظریف و فراموش نشده‌ای به جامعه می‌اندازد و ترکیبی از کلیه آن‌ها را به صورت داستانی جذاب پیش چشم شما به صف قرار می‌دهد.

یکی از خصلت‌های مهم ادبیات داستانی در تمام این سال‌ها به تصویر کشیدن وجوه زندگی انسان‌هاست. به عبارت آسان‌تر، داستان و رمان جهت نمایش و شرح مکتوب زندگی آدمیان تعریف شده است که آن‌ها را می‌توان از زاویه دیدهای گوناگون و به شکل و روش‌های مختلفی انجام داد. به همین دلیل این کتاب برای افراد زیادی یک داستان خیال‌انگیز نیست، بلکه طرحی مکتوب از یک زندگی به حساب می‌آید و همه جای آن می‌تواند برای شما الهام‌بخش ادامه و انتخاب راه درست زندگی به شمار آید. با این عملکردها دیگر رمان‌ها فقط پرکننده‌ی اوقات فراغت شما نیستند، بلکه جزئی حیاتی برای جامعه‌ی امروز و یک فعالیت هنری برجسته هستند.

کتاب صوتی برج سکوت آسیب‌های اجتماعی در ایران را نمایان می‌کند، داستان و رمان بیشتر از هر چیز دیگری منعکس‌کننده‌ی بغض‌ها، اشک‌ها و فریادهای پنهان شده‌ی جامعه‌ی امروزی هستند. درباره‌ی مشکلات و دغدغه‌های اجتماع و عموم مردم نوشتن کار بسیار دشواری است، زیرا امروزه رمان‌هایی با ژانرهای عشقی، تاریخی و ترسناک جذابی آمده‌اند و با استقبال زیادی هم روبه‌رو شدند و طرفداران زیادی دارند. اما برج سکوت یک خلق ادبی در چهارچوب‌های حرفه‌ای است که توانسته با آن‌ها به رقابت بپردازد و از قضا با استقبال قابل توجهی نیز مواجه شد.

در بخشی از کتاب صوتی برج سکوت، کتاب دوم: دیوار شیشه‌ای می‌شنویم:

به چه چیزی می‌شود اعتماد کرد واقعا؟ همین زمین به این گندگی به این عظمت، یکهو دیدی همین حالا با تمام کهکشان راه شیری، تلپی افتاد درون یک سیاهچاله و دیگر اثری از آثارش باقی نماند. یک جورهایی همه ته خط ایستاده‌ایم. از روز اول. تمام.

بر لبه تاریکی‌ها قدم می‌زنیم. لی‌لی می‌کنیم و جفتک می‌اندازیم. یک تکان اینور و آنور افتادیم ته چاه. توی سوراخ. درش را هم گل می‌گیرند و تمام. می‌ماند استخوان‌هایمان که شغال هم دندان نمی‌زند بس که کثافتیم. دیگر خودتان حسابش را بکنید که حرف‌هایی مثل رفاقت و من بمیرم و تو بمیری و نان و نمک و اینجور چیزها، شر محض است. البته بی‌قافیه.

حاج عدالت ختم همه سلسله‌های عالم بود و کارش درست. می‌گفت: «رفاقت یکی دو بست اولش خوب است و باقی همه تابان. آدم به خودش هم نمی‌تواند اعتماد داشته باشد، چه برسد به کار دنیا و زندگی و دیگر آدم‌ها...»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
6 دقیقه
بخش 1
16 دقیقه
بخش 2
17 دقیقه
بخش 3
24 دقیقه
بخش 4
19 دقیقه
بخش 5
10 دقیقه
بخش 6
17 دقیقه
بخش 7
22 دقیقه
بخش 8
22 دقیقه
بخش 9
7 دقیقه
بخش 10
10 دقیقه
بخش 11
8 دقیقه
بخش 12
11 دقیقه
بخش 13
11 دقیقه
بخش 14
7 دقیقه
بخش 15
18 دقیقه
بخش 16
20 دقیقه
بخش 17
10 دقیقه
بخش 18
15 دقیقه
بخش 19
17 دقیقه
بخش 20
22 دقیقه
بخش 21
4 دقیقه
بخش 22
13 دقیقه
بخش 23
10 دقیقه
بخش 24
25 دقیقه
بخش 25
9 دقیقه
بخش 26
12 دقیقه
بخش 27
13 دقیقه
بخش 28
20 دقیقه
بخش 29
7 دقیقه
بخش 30
36 دقیقه
بخش 31
23 دقیقه
بخش 32
14 دقیقه
بخش 33
53 دقیقه
بخش 34
15 دقیقه
بخش 35
17 دقیقه
بخش 36
14 دقیقه
بخش 37
47 دقیقه
بخش 38

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی برج سکوت، کتاب دوم: دیوار شیشه‌ای
نویسنده
گویندهحامد فعال
ناشر صوتیانتشارات نیستان
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱۰ ساعت و ۴۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
26300 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی برج سکوت، کتاب دوم: دیوار شیشه‌ای

Raha dar
۱۴۰۱/۹/۱۶
چه کتابی بود عالی از شنیدنش خیلی لذت بردم طوری نوشته و روایت شده که انگار خودت در اون لحظه از زمان بودی و اتفاقات رو میدیدی پیشنهاد میکنم بخوانید
عباس مومنی جو
۱۳۹۹/۲/۲۵
این کتاب در ادامه کامل کتاب اول هستش. دلیل جدایی این کتاب رو نمیدونم اما ضرب آهنگ داستان کم میشه ولی این از زیبایی داستان کم نمیکنه
Ayaz Tuurk
۱۳۹۹/۱/۱۹
تاثیرگذارترین هم میشه گفت به این کتاب. خیلی هم خوب خوندن آقای حامد فعال. ممنون از کتابراه چون این کتابرو جای دیگه پیدا نکردم
لیلا فاطمی
۱۳۹۹/۱/۲۲
عالی بود این اثر. فقط کاش نسخه‌ها راحتر دانلود شوند
شهریار بزرگمهر
۱۳۹۸/۱۲/۱۶
بینظیییییییییر
یک کتاب راجب انسان
سعید نظری
۱۴۰۱/۵/۱۴
عالی و خوانش بی‌نظیر آقای فعال
مشاهده همه نظرات 6

راهنمای مطالعه کتاب صوتی برج سکوت، کتاب دوم: دیوار شیشه‌ای

برای دریافت کتاب صوتی برج سکوت، کتاب دوم: دیوار شیشه‌ای و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.