معرفی و دانلود کتاب صوتی برج سکوت، کتاب اول: نمایش مرگ

عکس جلد کتاب صوتی برج سکوت، کتاب اول: نمایش مرگ
قیمت:
26300 تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی برج سکوت، کتاب اول: نمایش مرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی برج سکوت، کتاب اول: نمایش مرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی برج سکوت، کتاب اول: نمایش مرگ

کتاب صوتی برج سکوت، کتاب اول: نمایش مرگ نوشته‌ی حمیدرضا منایی، در قالب داستانی جذاب و تلخ به شناخت و بررسی عوامل مهم‌ترین مشکل اجتماعی، اقتصادى و بهداشتى امروزه یعنی اعتیاد می‌پردازد که عوارض ناشى از آن تهدیدى خطرناک براى جامعه بشرى به شمار می‌آید.

کتاب صوتی برج سکوت به صورت سه کتاب به نام‌های «نمایش مرگ»، «دیوار شیشه‌ای» و «در مرز دیدار روشنان» در کتابراه منتشر شده و موضوعی خاص را شرح می‌دهد، موضوعی که دغدغه‌ی اصلی جامعه‌ی امروزی است. این کتاب را به ترتیب از کتاب اول تا سوم بشنوید.

داستان کتاب صوتی برج سکوت درباره‌ی جوانی تحصیل کرده است که کاری مطابق با رشته‌اش پیدا نکرده و در دفتر یک رستوران معمولی مشغول به کار می‌باشد، او به بیماری اعتیاد دچار شده و نمی‌تواند از این بحران خود را بیرون بکشد. او از خاطرات دوران کودکی‌اش، دورهمی‌ها با دوستان معتادش، جور کردن هزینه‌ی مواد مخدرش، خاطرات زندانش و از دورانی که اعتیاد را ترک کرده و پاک بوده است، می‌گوید. حمیدرضا منایی در این رمان بسیار دقیق توانسته حالات روحی شخصیت اصلی و دوستانش را بیان می‌کند.

این کتاب صوتی قسمتی از زندگی ضعیف‌ترین و آسیب‌‌پذیرترین طبقه‌های اجتماع را شرح می‌دهد که از چندین جهت مورد توجه قرار گرفته است. یکی از آن‌ها نوع روبه‌رو شدن راوی با پدیده‌ی دردناک اعتیاد است.

کتاب صوتی برج سکوت مانند فیلم‌های مستندی که درباره‌ی اعتیاد است، عمل می‌کند، ولی در کنار آن از قواعد درام داستانی استفاده می‌کند و به درون کلیه ساختارهای زیستی که یک شخص در اجتماع را به پدیده‌ی اعتیاد می‌کشاند، سرک می‌کشد. از دورهمی‌های دانشجویی تا طبقه‌های اجتماعی ضعیف اقتصادی و در معرض آسیب که می‌توانند مخاطب این پدیده‌ی ننگین باشند.

حمیدرضا منایی به روایت منحصر به فرد و فوق‌العاده‌ای از ساختارهای زیستی معتادان می‌پردازد و نگاه خردمندانه، ظریف و فراموش نشده‌ای به جامعه می‌اندازد و ترکیبی از کلیه آن‌ها را به صورت داستانی جذاب پیش چشم شما به صف قرار می‌دهد.

یکی از خصلت‌های مهم ادبیات داستانی در تمام این سال‌ها به تصویر کشیدن وجوه زندگی انسان‌هاست. به عبارت آسان‌تر، داستان و رمان جهت نمایش و شرح مکتوب زندگی آدمیان تعریف شده است که آن‌ها را می‌توان از زاویه دیدهای گوناگون و به شکل و روش‌های مختلفی انجام داد. به همین دلیل این کتاب برای افراد زیادی یک داستان خیال‌انگیز نیست، بلکه طرحی مکتوب از یک زندگی به حساب می‌آید و همه جای آن می‌تواند برای شما الهام‌بخشِ ادامه و انتخاب راه درست زندگی به شمار آید. با این عملکردها دیگر رمان‌ها فقط پرکننده‌ی اوقات فراغت شما نیستند، بلکه جزئی حیاتی برای جامعه‌ی امروز و یک فعالیت هنری برجسته هستند.

کتاب صوتی برج سکوت آسیب‌های اجتماعی در ایران را نمایان می‌کند، داستان و رمان بیشتر از هر چیز دیگری منعکس کننده‌ی بغض‌ها، اشک‌ها و فریادهای پنهان شده‌ی جامعه‌ی امروزی هستند. درباره‌ی مشکلات و دغدغه‌های اجتماع و عموم مردم نوشتن کار بسیار دشواری است، زیرا امروزه رمان‌هایی با ژانرهای عاشقانه، تاریخی و ترسناک جذابی آمده‌اند و با استقبال زیادی هم روبه‌رو شده‌اند و طرفداران زیادی دارند. اما برج سکوت یک خلق ادبی در چهارچوب‌های حرفه‌ای است که توانسته با آن‌ها به رقابت بپردازد و از قضا با استقبال قابل توجهی نیز مواجه شد.

در بخشی از کتاب صوتی برج سکوت، کتاب اول: نمایش مرگ می‌شنویم:

«همیشه از جایی آغاز می‌شود که فکرش را نمی‌کنی... هیچ‌کس نمی‌داند بعد از این لحظه چه اتفاق خواهد افتاد، هم‌چنان که کسی نمی‌داند پیش از این چه گذشته است... شیطان می‌گفت زور مواد از خدا بیش‌تر است... مثل سرنوشت که زورش بیش‌تر از ماست... مثل نادانی‌های بشر... مثل تنهایی و مرگ که قوی‌تر از ما هستند...

فرشته نوشت: "تو به من بدهکار نیستی. تو سهم خودت را در به لجن کشیدن انسانی که من بودم، کامل پرداختی. ممنون که مرا تا عمق کثافت و ویرانی بردی و تنهایم نگذاشتی و آن‌جا تاریک‌ترین نقطه‌ی وجودم را به من نشان دادی. من می‌روم و برایت هیچ آرزویی ندارم." و رفت... گم شد...»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
31 دقیقه
بخش 1
17 دقیقه
بخش 2
19 دقیقه
بخش 3
12 دقیقه
بخش 4
12 دقیقه
بخش 5
19 دقیقه
بخش 6
9 دقیقه
بخش 7
7 دقیقه
بخش 8
17 دقیقه
بخش 9
18 دقیقه
بخش 10
46 دقیقه
بخش 11
8 دقیقه
بخش 12
23 دقیقه
بخش 13
13 دقیقه
بخش 14
8 دقیقه
بخش 15
18 دقیقه
بخش 16
15 دقیقه
بخش 17
17 دقیقه
بخش 18
24 دقیقه
بخش 19
19 دقیقه
بخش 20
7 دقیقه
بخش 21
11 دقیقه
بخش 22
12 دقیقه
بخش 23
28 دقیقه
بخش 24
13 دقیقه
بخش 25
7 دقیقه
بخش 26
12 دقیقه
بخش 27
7 دقیقه
بخش 28
20 دقیقه
بخش 29
16 دقیقه
بخش 30
11 دقیقه
بخش 31
10 دقیقه
بخش 32
9 دقیقه
بخش 33
15 دقیقه
بخش 34
8 دقیقه
بخش 35
8 دقیقه
بخش 36
15 دقیقه
بخش 37
14 دقیقه
بخش 38
6 دقیقه
بخش 39
14 دقیقه
بخش 40
4 دقیقه
بخش 41
15 دقیقه
بخش 42
14 دقیقه
بخش 43
17 دقیقه
بخش 44
12 دقیقه
بخش 45
17 دقیقه
بخش 46

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی برج سکوت، کتاب اول: نمایش مرگ
نویسنده
گویندهحامد فعال
ناشر صوتیانتشارات نیستان
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱۱ ساعت و ۱۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
26300 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی برج سکوت، کتاب اول: نمایش مرگ

گیسا حافظى
۱۳۹۹/۱/۱۸
با تشکر از آقاى فعال 🙏کتاب را خوانده‌ام و ارزش چندین بار خواندن را هم دارد. تصویرها و دیالوک ها؛ داستان بخش مهجور از جامعه را دقیق روایت میکند. رمان نمایى درست و همه جانبه دارد و نحوه پیشبرد داستان بسیار درست و جذاب است، امید است این رمان بیشتر مورد بررسى از جهت آسیب هاى اجتماعى قرار گیرد و حتى با ساخت فیلم و سریال، قشر وسیع ترى از جامعه شانس مواجهه با این داستان تلخ و واقعى را داشته باشند سپاس و خسته نباشید به نویسنده اثرى ماندگار🙏🙏
صادق عرب
۱۴۰۰/۱/۱۶
ماشالله احسنت واقعاجز۱۰تاکتاب اول کل زنگیمه احسنت به نویسنده واقعانشر باعشق واقعیت تمامه احسنت به این استعدادناب وراوی که واقعابرازنده این اثرهست واقعابابت هرثانیش ازهمه دستن درکاران این کارممنونم🥰😘😘😘😘😘😘😘🖐
سعید نظری
۱۴۰۱/۵/۱۰
خیلی کتاب خوندم، خیلی جاها رفتم و خیلی کارها اعم از خوب و بد کردم و خیلی از قصه‌های زندگی آدما رو شنیدم ولی این کتاب بی‌نظیر بود در روایت، تصویر سازی و قصه‌گویی
مانا پورعبودی
۱۴۰۱/۹/۵
این کتاب و این داستان از هر نظر ک بخایم بگیم عالی بود فقط و فقط پایانش اصلا خوب نبود ولی درکل از اون کتاب و داستانهایی هست ک همیشه توی ذهنمون میمونه
عباس مومنی جو
۱۳۹۹/۲/۲۵
این کتاب بسیار فضا سازی قوی و قابل درکی رو داره به طور غیر تکراری به یک معضل تکراری پرداخته اما نگاه جدیدی رو مطرح کرده. تشکر از نوسنده و صدا گرم صدا پیشه
Ayaz Tuurk
۱۳۹۹/۱/۱۸
عاااالیه. به نظرم همه باید این کتابو بخونن. مفیده فایدست واسه همه و البته جذاب و دوستداشتنی
Raha dar
۱۴۰۱/۹/۱۶
به نظرم نویسنده اینقدر روان و ساده داستان را نوشته که قطعا کتاب تاثیر گذاری هست
لیلا فاطمی
۱۴۰۰/۲/۲۳
از بهترین کتابهای مجموعه اتان بسیااااااار عالی بود بخصوص صدای حامد فعال
لیلا موسوی جهانی
۱۴۰۱/۲/۸
از نظر موضوعی خوب بود اما باب سلیقه من نبود
رضا امین عباسی
۱۴۰۰/۴/۳۰
باسلام واحترام. بسیار عالی مخصوصا صدای دوست عزیزمان
Aylar 2401
۱۳۹۹/۸/۵
خیلییی خووبه. یک داستان جذاب و پراشتیاق
نگار نجفی نیا
۱۴۰۰/۱/۸
پر درد اما واقعیت محض
Iman
۱۴۰۰/۱/۷
یکی از زیباترین کتابهایی که خوندم احسنت
عبدالله ناروئی
۱۳۹۸/۱۰/۲۰
من که کتاب را نگرفتم ولی واقعا جذابه
آرزو ملک زاده
۱۴۰۰/۱۱/۲۲
عالی بود. لذت بردم.
مشاهده همه نظرات 15

راهنمای مطالعه کتاب صوتی برج سکوت، کتاب اول: نمایش مرگ

برای دریافت کتاب صوتی برج سکوت، کتاب اول: نمایش مرگ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.