معرفی و دانلود کتاب صوتی خدا بودن سخت است

عکس جلد کتاب صوتی خدا بودن سخت است
قیمت:
۵۵۰۰۰ تومان - 10.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خدا بودن سخت است و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خدا بودن سخت است و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی خدا بودن سخت است

کتاب صوتی خدا بودن سخت است در قالب رمانی تخیلی و غیرواقعی، اعتراضات شدید آرکادی استروگاتسکی و بوریس استروگاتسکی نسبت به فضای فرهنگی حاکم بر اتحاد جماهیر شوروی در زمان رهبری نیکیتا خروشچف را به نمایش می‌گذارد.

درباره‌ی کتاب صوتی خدا بودن سخت است:

آرکادی استروگاتسکی (Arkady Strugatsky) و بوریس استروگاتسکی (Boris Strugatsky) برادران روسی‌تباری هستند که بیشتر دست به نگارش داستان‌های غیررئال می‌زنند، کتاب خدا بودن سخت است (Hard to Be a God) برای اولین‌بار در سال 1964 منتشر شد و همانند بسیاری از کتاب‌های این دو برادر مورد توجه و استقبال قرار گرفت. هم‌چنین در سال 2013، براساس این کتاب فیلم جذابی به کارگردانی الکسی ژرمن ساخته شد.

مقصود این دو برادر از نگارش کتاب خدا بودن سخت است، این بوده که با استفاده از تجربه‌های ادبی که دارند، رمانی جهت اعتراضات خود نسبت به جامعه‌ی آن زمان بنویسند و به گوش همگان برسانند که این امر در فضای تخیلی شکل گرفت. تسلط این دو نویسنده در به تصویر کشیدن انسان با تمامی نقط قوت و ضعف، در این رمان بسیار قابل توجه است. این کتاب یکی از محبوب‌ترین کتاب‌های این دو نویسنده است که به زبان‌های مختلفی نیز ترجمه شده.

خلاصه‌ی کتاب صوتی خدا بودن سخت است:

داستان درباره‌ی مردمان سیاره‌ای پیشرفته است که تلاش می‌کنند به سیاره‌ای دیگر که در سال‌های اخیر پیشرفته زیادی نداشته است، کمک کنند. چندین دانشمند به سیاره‌ی آن‌ها سفر می‌کنند تا آن‌ها را نجات دهند و روند پیشرفت آن‌ها را سریعا به جریان بیاندازند. اما با موانع بسیاری روبه‌رو می‌شوند و هزینه‌های زیادی می‌پردازند تا در نهایت به این نتیجه می‌رسند که نقش خدا را بازی کردن، امری سخت و دشوار است.

مضمون اصلی این رمان از سخنرانی عجیب‌وغریب نیکیتا خروشچف (رهبر شوروی بعد از استالین)، در نمایشگاه مدرنیست‌ها در سال‌ 1962 در مسکو برگرفته شده است. نیکیتا خروشچف در سخنرانی خود، هنرمندان و هنر در روسیه‌ی آن دوران را به شدت زیر سوال می‌برد و واکنش شدیدی نسبت به آن‌ها نشان می‌دهد. او پس از سخنرانی دستور می‌دهد که بسیاری از رویدادهای هنری توقیف شود و به مقابله با هنرمندان آن زمان بپردازند.

برادران استروگاتسکی این رویدادها را نوعی انتقام از دوستداران نواستالینیستی در کشور روسیه دانستند و این حرکت نیکیتا خروشچف را نوعی تسویه‌ی او از جامعه پیرامونی‌اش عنوان کرده‌اند. خشم، نفرت و بیزاری که در درون آرکادی و بوریس شکل گرفت، به اندازه‌ای بود که باعث شد این رمان ماندگار را به نگارش درآوردند. کتابی که خشونت و تنفر ناشی از تسلط و حکومت احمق‌ها در آن به زیبایی به تصویر کشیده شده است. باریس استروگاتسکی در مصاحبه‌ای گفته است: «گستاخان احمق، بی‌ذوق و بی‌استعدادی کشور را در دست گرفته‌اند که دشمن فرهنگ و زیبایی هستند.»

در قسمتی از کتاب صوتی خدا بودن سخت است می‌شنویم:

آنتون تیر را در کمان قرار داد و راست ایستاد. پاشکا و آنکا به او نگاه می‌کردند. آن‌ها کنار هم ایستاده بودند. راه جنگلی مانند یک جاده خاکستری بین دیواره‌های سبز بلند امتداد یافته بود. آنتون تیرکمان را بلند کرد. اسلحه رزمی مارشال توتس به طرز غیرمعمولی سنگین شده بود. آنتون اوضاع را در ذهنش بررسی می‌کرد: دستانم می‌لرزد. این خیلی بد است. بی‌فایده است. یک لحظه از خاطرش گذشت که چطور در زمستان به همراه پاشکا سعی داشتند با گلوله برف سر کاج شکل ستون‌های حصار را بزنند. آن‌ها گلوله‌ها را از فاصله بیست قدمی، پانزده قدمی و ده قدمی پرتاب کردند؛ اما هیچ کدام از آن‌ها به هدف نخوردند. آن‌ها که از این کار خسته شده بودند، در حال رفتن از آنجا بودند که پاشکا بدون نشانه‌گیری و بدون نگاه کردن یک گلوله برف را پرتاب کرد و هدف را زد. آنتون با تمام نیرو کمان را به شانه‌اش فشرد و با خود فکر کرد: آنکا بیش از حد به پاشکا نزدیک است. او می‌خواست فریاد بزند و این مورد را به آنکا گوشزد کند، اما می‌دانست که این کار می‌تواند بی‌فایده باشد. بالاتر... باز هم بالاتر... کمی بیشتر. در یک لحظه اطمینان خاصی او را فرا گرفت که حتی اگر پشتش را هم به آن‌ها کند باز هم فرقی نخواهد کرد و تیر یک پاوندی به هرحال وسط پیشانی، بین دو چشم شاد سبز رنگ او را خواهد شکافت.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
۷ دقیقه
مقدمه
۳۹ دقیقه
پیش‌درآمد
۳۹ دقیقه
فصل اول - بخش اول
۳۸ دقیقه
فصل اول - بخش دوم
۳۶ دقیقه
فصل دوم - بخش اول
۳۵ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم
۵۵ دقیقه
فصل سوم
۶۸ دقیقه
فصل چهارم
۳۸ دقیقه
فصل پنجم - بخش اول
۳۶ دقیقه
فصل پنجم - بخش دوم
۳۱ دقیقه
فصل ششم
۳۸ دقیقه
فصل هفتم - بخش اول
۴۳ دقیقه
فصل هفتم - بخش دوم
۴۱ دقیقه
فصل هشتم - بخش اول
۳۵ دقیقه
فصل هشتم - بخش دوم
۲۳ دقیقه
فصل نهم
۲۶ دقیقه
فصل دهم
۷ دقیقه
فصل یازدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی خدا بودن سخت است
نویسنده،
مترجمهادی بهارلو
گویندهحامد فعال
ناشر صوتیانتشارات نیستان
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱۰ ساعت و ۳۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۵۵۰۰۰ ت - 10.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی خدا بودن سخت است

Rozbeh Aghighi
۱۳۹۹/۱۲/۲۱
داستانی شیوا و بیان کننده حال روز امروز جامعه ما باید با دقت و توجه به آن گوش فرا داد در چندین جای داستان مسایل فلسفی و پرسشهای مهم و علل مهم روال عادی جامعه را بیان میکند به نظرم داستان قوی و قابل تاملی است
میمنت ..
۱۳۹۸/۱۲/۱۸
خوبه نظری ندارم جدا دوبار خوندم شاید من حواسم جمع نبوده😕
علیرضا رستگاری
۱۴۰۱/۹/۶
خیلی خیلی عالی بود و آموزنده
ترلان تبار
۱۴۰۱/۶/۲
خیلی عالی بود 
هم داستان و هم راوی.
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب صوتی خدا بودن سخت است

برای دریافت کتاب صوتی خدا بودن سخت است و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.