معرفی و دانلود کتاب صوتی سرخ سفید

عکس جلد کتاب صوتی سرخ سفید
قیمت:
65000 تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سرخ سفید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سرخ سفید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سرخ سفید

کتاب صوتی سرخ سفید نوشتهٔ مهدی یزدانی خرم، روایتی‌ست تاریخی که در سال 1358 و در فضای انقلاب ایران اتفاق می‌افتد. این کتاب چند داستان به هم پیوسته و جذاب را تعریف می‌کند که در آخر به شکلی با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. شخصیت‌های هرکدام از این داستان‌ها از زاویه دید خود به روایت انقلاب ایران و پیامدهای آن می‌پردازند.

درباره کتاب صوتی سرخ سفید:

دی‌ماه سال 1391 است و ما در یک باشگاه ورزشی در خیابان شانزده آذر داستان‌هایی را از سی‌سال پیش می‌شنویم. داستان محوری درمورد رزمی‌کاری است که برای رسیدن به کمربند سیاه دان با پانزده مبارز در یک دقیقه مبارزه می‌کند. او که فاقد اسم است، نمادی است از نسلی که به ناامیدی و ناکامی در زندگی رسیده‌اند. در میان این مبارزات و در حین لگد خوردن و ضربه‌زدن و جاخالی‌دادن‌های این شخصیت، مخاطب با داستان‌های دیگری مواجه می‌شود. همگی این داستان‌ها شخصیت‌هایی دارند که نقطه عطف زندگی‌شان دی‌ماه سال 1358 است.

کتاب سرخ سفید در طی هر مبارزه‌ای داستانی را پیش می‌برد که شخصیت‌های آن‌ها هرکدام داستان خاص خود را دارند. مثل قصه کشیشی یونانی که در سرمای زمستان آن سال در پی آزادی است. یا بازیکن باشگاه تاج که بلاتکلیف است یا کتاب‌فروشی که عاشق یک پزشک زنان می‌شود. همه این روایات در مبارزات این رزمی‌کار جوان به یکدیگر پیوند می‌خورند.

مهدی یزدانی خرم در این خرده روایات درمورد کسانی حرف می‌زند که در یک زمانی از خیابان شانزده آذر گذشته‌اند. در پایان داستان اما او شما را با تغییر زاویه دید غافلگیر می‌کند. آخرین چرخش دایره‌ای مانند این روایت با راوی جدید شکل می‌گیرد. توصیفات دقیقی که از مناطق تاریخی و جغرافیایی تهران در آن زمان می‌شود، نشان از خلاقیت دانش زیاد نویسنده است.

بیهودگی زندگی معاصر و تکرار شدن تاریخ، مضمون اصلی داستان سرخ و سفید است. هر یک از شخصیت‌ها نماد یک وضعیت هستند. وضعیتی ناپایدار که با یک سه‌نقطه از جانب نویسنده نیمه‌کاره رها می‌شوند. هماهنگی شیوه روایت داستان که به جریان سیال ذهن شباهت زیادی دارد و همچنین حضور سه نقطه‌های فراوان، نشان از تأثیرپذیری یزدانی خرم از «لویی-فردینان سلین» نویسنده فرانسوی است.

خیابان‌های تهران دهه پنجاه و تهران معاصر در این داستان به شکلی ناتورالیستی توصیف می‌شوند. یزدانی خرم که در همه آثار خود خط روایی ساده و مستقیمی را پیش نمی‌گیرد، در این داستان خود نیز این روال را طی کرده و داستان را در هر نقطه قطع می‌کند. او با ایجاد پرش‌های زمانی مکرر، روایات را به شکل بریده‌بریده جلوی چشم خواننده می‌گذارد. چیزی که همه شخصیت‌ها و همه داستان‌ها را به هم پیوند می‌دهد و نقطه عطف داستان را شکل می‌دهد، رویداد انقلاب اسلامی است. رخدادی که تحولات عمیق فرهنگی، اجتماعی و سیاسی فراوانی بر روی زندگی تمامی مردم گذاشت و زندگی آن‌ها را به شدت تحت تاثیر قرار داد.

کتاب صوتی سرخ سفید مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به داستان‌های اجتماعی و تاریخی و همچنین داستان‌های مربوط به انقلاب ایران از شنیدن این کتاب جذاب لذت خواهند برد.

مهدی یزدانی خرم را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده، روزنامه‌نگار و منتقد ادبی در شهریور سال 1358 در تهران به دنیا آمد. او مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته زبان و ادبیات فارسی و از دانشگاه تهران دریافت کرد. پس از اتمام تحصیلات در صفحات ادبی مطبوعات شروع به نوشتن مقاله‌ها و یادداشت‌های مختلف کرد. اما شهرت اصلی او به دلیل نوشتن نقدهای ادبی‌ست که در روزنامه‌های مشهوری مثل خرداد، همشهری، شرق و اعتماد منتشر می‌شد.

مهدی یزدانی خرم همچنین عضو شورای دبیران و دبیر ادبیات در مجله نافه نیز بود و در حال حاضر به عنوان مشاور اصلی بخش ادبیات نشر چشمه فعالیت می‌کند و داستان‌های ایرانی برتر را بررسی و انتخاب می‌کند.

از دیگر آثار وی می‌توان به «به گزارش اداره هواشناسی فردا این خورشید لعنتی، من منچستریونایتد را دوست دارم و خون خورده» اشاره کرد.

جوایز و افتخارات مهدی یزدانی خرم:

- دریافت جایزه «واو» برای کتاب «گزارش اداره هواشناسی فردا این خورشید لعنتی»
- دریافت جایزه ادبی چهل به‌عنوان یکی از پنج امید ادبیات داستانی ایران
- دریافت جایزه بهترین رمان برای کتاب «من منچستریونایتد را دوست دارم» در سال‌های 91 و 92
- دریافت جایزه جشنواره مطبوعات
- برنده جایزه بهترین کتابِ سالِ «هفت اقلیم» در سال 91
- برنده‌ جایزه بهترین رمان سال‌های ۹۱ و ۹۲ از هیات داوران جایزه ادبی بوشهر

در بخشی از کتاب صوتی سرخ سفید می‌شنویم:

وارد که می‌شود شروع می‌کند به گرم کردن... باشگاه بزرگ است و تاتامی‌هایش را تازه شُسته‌اند... اسفنجِ زیرِ پایش فرومی‌رود... بعد سن‌سی یامهی بلندی می‌دهد و می‌گوید همه مرتب بنشینند دور تاتامی... کیوکوشین‌کای سی و سه‌ساله به اشارهٔ سن‌سی می‌رود وسطِ تاتامی و پشتِ خطِ سمتِ راست می‌ایستد... سن‌سی می‌گوید پانزده مسابقهٔ یک‌دقیقه‌ای برای کمربندِ مشکی... قوانین رو همه می‌دونن... و می‌ایستد در عرضِ تاتامی برای قضاوتِ بازی‌ها و دو سه باتجربه را هم می‌گذارد برای کمک‌... کیوکوشین‌کای سی و سه‌ساله اولین حریفش را می‌بیند... جوانی با کمربندِ آبی... همه چیز آماده است... سن سی اشاره می‌کند هر دو فایتر گارد بگیرند و بعدش هاجیمه...

بازی اول همیشه رُسِ آدم کارنابلد را بیشتر می‌کشد... همه حلقه زده‌اند دورِ تاتامی و منتظرند مسابقه چِفت و جور شود... کیوکوشین‌کای سی و سه‌ساله به حریفِ اولش احترام می‌گذارد... بازی شروع می‌شود... باید نفسش را مدیریت کند... حریفِ کمربند‌ آبی‌اش لاغر است و فِرز... می‌خواهد خودی نشان دهد حتماً... مدام می‌کوبد روی سینه‌اش و می‌کوبد، اما جان ندارد سوکی‌هایش... فقط اذیت می‌کنند... هنوز تنش خشک است... یکی‌درمیان سوکی‌ها را رد می‌کند و منتظرِ فرصتی است برای تک زدن... برای تک‌ ضربه‌ای که کار را تمام کند...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
31 دقیقه
صِفر / بخش اول
27 دقیقه
صِفر / بخش دوم
20 دقیقه
اولی
27 دقیقه
دومی
25 دقیقه
سومی
27 دقیقه
چهارمی
7 دقیقه
تنفسِ اول
40 دقیقه
پنجمی
29 دقیقه
یک دقیقه استراحت
37 دقیقه
ششمی
36 دقیقه
هفتمی
29 دقیقه
هشتمی / بخش اول
27 دقیقه
هشتمی / بخش دوم
31 دقیقه
نُهمی
26 دقیقه
دوازده ثانیه تا بازی دهم
21 دقیقه
دهمی
22 دقیقه
یک دقیقه استراحت برای پنج مبارزه‌ی آخر
28 دقیقه
یازدهمی
26 دقیقه
دوازدهمی
40 دقیقه
در انتظارِ بند آمدنِ خونِ یک دماغِ ضربه‌ خورده
31 دقیقه
سیزدهمی
37 دقیقه
چهاردهمی
13 دقیقه
ده ثانیه برای رسیدنِ قند به خون
26 دقیقه
پانزدهمی
8 دقیقه
آخری

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سرخ سفید
نویسنده
گویندهمیرطاهر مظلومی
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۱ ساعت و ۱۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی انقلاب و دفاع مقدس، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
65000 ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سرخ سفید

نازنین شریفی
۱۴۰۱/۹/۳۰
همیشه کتابهای آقای یزدانی را دوست داشتم مخصوصا این کتاب که زمان حال افراد قصه را با گذشته آنان پیوند میدهد و سرنوشت و چگونگی زندگی آنان را بیان میکند
کتاب حاوی نکات ریز و پیامهای در خور توجهی است که به دقت باید به آن گوش سپرد واقعا چقدر سرنوشت انسانها به همدیگر وابسته است
ممنون از کتابراه
Masoum Ghafari
۱۴۰۱/۲/۱۰
یک فرم جذاب و فوق العاده از خرده روایت‌هایی که بین تخیل نویسنده و وقایع تاریخی پیوند برقرار کرده است. یزدانی خرم به نظرم یکی از بهترین نویسندگان جوان است که سبک خاص خودش را دارد و قلم توانا، ذهن دقیق و دانش تاریخی فوق العاده‌ای دارد.
صادق عرب
۱۴۰۰/۹/۲۸
باسلام واقعا جز محدود کتابهایکه برام ارزش نوشتن نظرداره اینقد نویسنده نابغه و محشره که حتی آگهی ام بنویسه آدم با همه وجود میتونه لذت ببره ماشالله آقای یزدانی خرم واقعا باعث افتخارمه که هموطن شمام😘✋
آناهید عظیمی
۱۴۰۰/۸/۱۹
باید دقیق و منسجم گوش کنید چون داستان نکات ریز و جزییات زیاد دارد و بسیار دلنشین روایت شده خوانش خیلی خوب و قوی دارد.
شیوز جمالی
۱۴۰۱/۹/۵
خوب بود ولی به نظرم دیگه خسته کننده میشد یه جاهایی
nedaa ahmadi
۱۴۰۱/۹/۴
گیجم کرد یه کم حوصله‌ام سر رفت
مریم حاجی مهدی
۱۴۰۱/۵/۲۷
واقعا ارزشمند و خاص بود
مشاهده همه نظرات 7

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سرخ سفید

برای دریافت کتاب صوتی سرخ سفید و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.