معرفی و دانلود PDF کتاب رایش سوم (گاه‌شمار پیدایش) - جلد اول

عکس جلد کتاب رایش سوم (گاه‌شمار پیدایش) - جلد اول
قیمت:
۲۲۰۰۰ تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب رایش سوم (گاه‌شمار پیدایش) - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب رایش سوم (گاه‌شمار پیدایش) - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب رایش سوم (گاه‌شمار پیدایش) - جلد اول

کتاب رایش سوم (گاه‌شمار پیدایش) - جلد اول به قلم کریستوفر ایلسبی، ابتدا وقایع سال‌های نخست زندگی هیتلر تا 1935 را شرح داده و سپس چگونگی رویش نازیسم، قدرت‌گیری حزب نازی، روند تشکیل رایش سوم و در آخر تلاش هیتلر برای بسط سیطره و اقتدار در آلمان را توضیح می‌دهد.

رایش سوم (The Third Reich day by day) که در 30 ژانویه 1933 متولد شد، برخاسته از حزب ناسیونال سوسیالیست کارگران بود که تحت رهبری آدولف هیتلر هدایت می‌شد. وی در 20 آوریل 1889 در ناحیه کمتر شناخته شده‌ای در براناو، اتریش علیا، به دنیا آمد، در سن نه سالگی، از کودکی آوازه‌خوان در کلیسای کاتولیک لامباخ بود. بعدها ادعا شد که قدرت صدایش در روزگاری شکل گرفت که او در کار تمرین ترانه‌های مذهبی بود.

در مدرسه شاگردی متوسط، تنبل و شورشی و در عین حال مستعد طراحی قلمداد می‌شد. این استعداد وی را بر آن داشت تا هنرمند شود. او همچنین در پی تقویت استعداد سخنوری خود بود. آوگوست کوبینسک دوست دوران کودکی او، به خاطر می‌آورد که آدولف جوان در جست وجوی میدانی برای تمرین خطابه بود.

کریستوفر ایلسبی (Christopher Ailsby) از نویسندگان بنام در حوزه مطالعات مربوط به رایش سوم و حکومت هیتلر در آلمان نازیست. توانایی او على الخصوص در تجزیه تحلیل علل وقوع حوادث گوناگون در یکی از پرمخاطره‌ترین برهه‌های تاریخ اروپا و جهان است. او ضمن روزشماری رویدادهای تکوین حکومت نازی در آلمان به بررسی ریشه‌ای چگونگی، طیف زمینه‌ها، عوامل دخیل و مسببین اصلی آن‌ها می‌پردازد. واکاوی و ریزنگری وی در یکایک مسائل تاریخی بی‌شک این کتاب را به یکی از آثار با ارزش در درک و روشن‌بینی درون‌مایه‌های رایش سوم بدل کرده است. ضمن اینکه کریستوفر ایلسبی سعی در اختصار مطالب انبوه و گوناگون دوره تاریخی مورد بحث داشته و از پرگویی و مطول‌نویسی خودداری کرده است.

در بخشی از کتاب رایش سوم (گاه‌شمار پیدایش) - جلد اول می‌خوانیم:

هیتلر ضرورت سازمان‌دهی یک گارد خصوصی نخبه را درک می‌کرد. این گارد نمی‌بایست بزرگ می‌بود، ولی باید شامل اشخاص سالم و نژاده و خوش‌نام می‌شد. آن‌ها به عنوان محافظ و سرسپرده شخص هیتلر عمل می‌نمودند و می‌بایست هیتلر و اعضای بلند پایه حزب را در موقع مأموریت‌های حزبی در خاک آلمان همراهی می‌کردند.

پیراهن قهوه‌ای‌ها را می‌شد به عنوان تکیه گاهی جهت درگیری‌های خشونت‌آمیز در نظر گرفت، ولی آن‌ها تحت اوامر روهم و حتی خودسرانه عمل می‌کردند، تعداد کثیری از نفرات اس آ از اعضای سابق فرای کورپس بودند و به فرماندهان یگان خود، بیشتر وفاداری داشتند. ایشان به نظر هیتلر غیر مطمئن به حساب می‌آمدند و الزاماً در زمان اضطرار، کاربرد داشتند و برای آینده، هیتلر نیازمند یک گارد محافظ وفادار به تمام معنی برای خود بود. این گارد بعدها تحت عنوان «شوتس اشتاقل» (یگان محافظ)، اس اس نامیده شد.

در مارس 1923 اس اس شامل دو نفر - یوزف برشتولد و یولیوس شرک" بود، این دو خود را فرمانده آینده اس اس به عضویت آن اسدآپ (حزب نازی) درآمد. در پاییز 1923 هیتلر یک کانون حزبی در مرکز سیاسی دولت، برلین، پایه‌گذاری کرد. در این زمان او به منظور رسیدن به قدرت در عوض راه‌های قانونی، مایل بود روش‌های قهرآمیز را به کار گیرد. وی دیده بود که موسولیتی با راهپیمایی به سوی رم قدرت را در ایتالیا در اکتبر 1922 به دست آورده بود، پس چرا او نمی‌توانست؟ شاید نه به عنوان یک رهبر حزبی منفرد راست‌گرا، ولی یقینا در کنار اشخاص صاحب نامی چون لودندورف، یک دشمن بالقوۀ جمهوری و قهرمان دست راستیان، می‌توانست.

فهرست مطالب کتاب

دیباچه
فصل اول: اعتلای ناسیونال سوسیالیسم
فصل دوم: دستیابی هیتلر به قدرت
فصل سوم: ظهور پیشوای رایش
فصل چهارم: نقض معاهدۀ ورسای

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب رایش سوم (گاه‌شمار پیدایش) - جلد اول
نویسنده
مترجممحمد قهرمانی
ناشر چاپیانتشارات آرمان رشد
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۸۶
زبانفارسی
شابک978-600-8693-80-2
موضوع کتابکتاب‌های تاریخ جهان
قیمت نسخه الکترونیک
۲۲۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب رایش سوم (گاه‌شمار پیدایش) - جلد اول

احلام دریانورد
۱۴۰۰/۵/۱۶
من میخواهم این کتاب را بخرم و در باره حزب نازی خیلی کنجکاوم
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب رایش سوم (گاه‌شمار پیدایش) - جلد اول

برای دریافت کتاب رایش سوم (گاه‌شمار پیدایش) - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.