معرفی و دانلود کتاب صوتی مثل خون در رگ‌های من: نامه‌های احمد شاملو به آیدا

عکس جلد کتاب صوتی مثل خون در رگ‌های من: نامه‌های احمد شاملو به آیدا
قیمت:
75000 تومان - 13.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مثل خون در رگ‌های من و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مثل خون در رگ‌های من و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مثل خون در رگ‌های من: نامه‌های احمد شاملو به آیدا

کتاب صوتی مثل خون در رگ‌های من نامه‌نگاری‌های احمد شاملو است با همسرش، آیدا سرکیسیان. این نامه‌ها پانزده‌ سال پس از مرگ شاملو منتشر شده‌اند و از جمله آثار پرفروش در ایران به شمار می‌آیند.

درباره کتاب صوتی مثل خون در رگ‌های من

«هر چه بیشتر می‌بینمت، احتیاجم به دیدنت بیشتر می‌شود.»

همه‌ی آنچه که ما انسان‌ها در اختیار داریم، کلمات هستند. گاه چنان آن‌ها را خرجِ هیچ می‌کنیم که تنها ویرانه‌ای از ابتذال از آن‌ها باقی می‌گذاریم. در این‌ میان،‌ شاعران و نویسندگان، طبیب کلمات زخمی هستند. آنان با زنده کردن مفاهیم و واژه‌ها، به داد آن‌ها می‌رسند.

چیزهایی هست که چندان با زبان و کلمات منتقل نمی‌شود. چیزی مثل احساس عشق؛ مگر احمد شاملو باشی تا بتوانی حس‌ات را در جمله‌هایت سرازیر و به سوی معشوقت روانه کنی. کتاب صوتی مثل خون در رگ‌های من مجموعه نامه‌های احمد شاملوست به همسرش آیدا سرکیسیان. این اثر پانزده سال پس از مرگ شاملو و با اجازه‌ی همسرش آیدا منتشر شده است و از محبوب‌ترین آثار در این زمینه به شمار می‌آید. این نامه‌ها نه فقط درونی‌ترین احساسات شاعر را به نمایش می‌گذارند، بلکه اشاره‌هایی، هرچند کم‌رنگ، به مسائل سیاسی‌ زمانه‌ای هستند که احمد شاملو در آن نفس می‌کشیده است.

راضی کردن خانم آیدا سرکیسیان برای انتشار نامه‌های خصوصی‌‌اش چندان آسانی نبود. اما در نهایت پذیرفت تا نامه‌هایی که در دهه‌ی چهل و پنجاه خورشیدی میان او و همسرش ردوبدل شده بود،‌ در قالب یک مجموعه منتشر شود. سرانجام این کتاب در سال 1394 و به همت نشر چشمه برای اولین بار به چاپ رسید. اثر حاضر نسخه‌ی صوتی کتاب مثل خون در رگ‌های من است و میکائیل شهرستانی خوانش آن را برعهده داشته است.

کتاب صوتی مثل خون در رگ‌های من مناسب چه کسانی است؟

اگر به نامه‌نگاری‌های عاشقانه علاقه‌مند هستید، از کتاب صوتی مثل خون در رگ‌های من لذت خواهید برد.

با احمد شاملو بیشتر آشنا شویم

احمد شاملو (Ahmad Shamlou) متولد 21 آذر سال 1304 هجری شمسی‌ست. این شاعر، ادیب، مترجم، روزنامه‌نگار و فرهنگ‌نویس ایرانی تخلص الف. بامداد را برای خویش برگزیده بود. وی بیش از هر چیزی برای اشعارش شهرت داشت. او ابتدا تحت تأثیر نیما یوشیج شعر نو می‌سرود اما اندکی بعد در سال 1329 در شعر «تا شکوفهٔ سرخ یک پیراهن» شعر سرودن به سبک جدیدی را آغاز کرد. این سبک را شعر شاملویی یا شعر منثور نامیده‌اند.

آثار شاملو به زبان‌های مختلف از جمله ژاپنی، فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی، روسی، ارمنی، هلندی، زاگربی، رومانیایی، فنلاندی و ترکی شده‌اند. در ادامه نام برخی از کتاب‌های برگزیده‌ی او را مطالعه می‌کنید:

«کوچه، آهنگ‌های فراموش شده، آهن‌ها و احساس،‌ قطعنامه، هوای تازه،‌باغ آینه، آیدا در آینه، آیدا درخت و خنجر و خاطره، ققنوس»

در بخشی از کتاب صوتی مثل خون در رگ‌های من می‌شنویم

آیدا جانم! در دنیا، جز تو هیچ چیز برای من مطرح نیست.

هزار بدبختی را تحمل می‌کنم به امید آن که سرانجام، یک روز، فقط یک روز، لبان تو را پر از خنده، قلب کوچکت را لبریز از نشاط، و چشمان مهربانت را پر از شادی ببینم. تو حقیقت عشق و دوستی را به من آموخته‌ای. اگر قرار باشد تو را از دست بدهم زندگی برای من نخواهی داشت.

نمی توانستم تو را در آن وضع ببینم. نمی‌توانستم.

از طرفی، می‌دیدم که دوران نقاهت من شاید به نه ماه و یک سال می‌کشد. در این صورت چه می‌شد؟ اعصاب متلاشی و بیمارم روز به روز ماهیت بیمار خودشان را بیشتر نشان می‌دادند. وجود من که سالیان دراز، همه گونه بدبختی و شکست و رنج را در سایه‌ی این مسکن جهنمی تحمل کرده بود، حالا نمی‌توانست یکباره آن را کنار بگذارد، بخصوص در آن شرایط وحشتناک که - یک دقیقه چشم‌هایت را هم بگذار و آن شرایط را مجسم کن و وضع و حال مرا هم در نظر بگیر ببین حق دارم یا نه.- حال من روز به روز بدتر می‌شد. آخرین شب، همان شبی بود که از فشار اعصاب، گل نی‌های توی گلدان را خرد کرده بودم. حساب‌هایم را کردم. دیدم چاره‌ای نیست. باید هر چه زودتر دست تو را بگیرم و از آن خانه‌ی ارواح و فواحش بگریزم. باز همان آش و همان کاسه.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
20 دقیقه
یک
30 دقیقه
دو
21 دقیقه
سه
25 دقیقه
چهار
29 دقیقه
پنج
32 دقیقه
شش
27 دقیقه
هفت
33 دقیقه
هشت

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مثل خون در رگ‌های من: نامه‌های احمد شاملو به آیدا
نویسنده
گویندهمیکائیل شهرستانی، مونا فرجاد
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۳۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های ادبیات پارسی
قیمت نسخه صوتی
75000 ت - 13.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مثل خون در رگ‌های من

آتنا بنکدار
۱۴۰۲/۲/۸
شاملو... احمد شاملو چنان برای آیدایش با احساس می‌نوشت که حقیقتا از به پایان رسیدن چنین عشقی افسوس میخورم و هزار بار آرزوی داشتن چنین عاشقی رو میکنم!
یک عاشقانه بی نظیر و یک خوانش و صدای فوق العاده می‌تونه یک صبح بارونی رو با یک فنجان چای یا قهوه هزار برابر دلنشین تر کنه!
علیرضا جمال‌نیا
۱۴۰۲/۱/۱۶
شاملو شاملو است،
صدای شاملو، احساسی متفاوت به دستنوشته‌ها و نامه‌هایش به آیدا میدهد که خوانش این اثر کمی از احساس خود شاملو دور شده است. علیرغم دقت و آرامش در بیان گوینده، انتظار ایجاد شده از اثرات شاملو، سایه‌ای از عدم اطمینان به این کتاب انداخته است.
Nasrin
۱۴۰۱/۴/۲۸
کاش با صدای آقای رضا عمرانی بود............
Mahdieh
۱۴۰۱/۱۰/۶
کتاب بسیار عاشقانه و منحصربه‌فرد بود یعنی زیاد از جملات تکراری استفاده نشده و عالی بود
Sara Bagheri
۱۴۰۱/۳/۲۸
کاملا دلنشین و باب لحظات تنهایی
گوش کنین و کیفشو ببرین
سید علی حسینی
۱۴۰۲/۴/۳۰
خیلی صدای دلنشین و از همه مهم تر کتابی با کلمات زیبا و دل چسب
مهتاب جودکی
۱۴۰۱/۱۱/۱۰
صدای راوی رو بنده دوست نداشتم
hadis ashrafiyan
۱۴۰۱/۹/۳
عالی بود. صدای راوی هم مناسب بود به نظرم
هما اشتری
۱۴۰۲/۱/۱۸
چه عشقی
چه زیبا
چه تکرار نشدنی
ساینا سالاری
۱۴۰۱/۱۲/۱۶
آیدا فسخ عظیمت جاودانه بود👍🏼
سعیده کاس پور
۱۴۰۱/۹/۲۵
صدای راوی رو دوست داشتم.
مشاهده همه نظرات 11

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مثل خون در رگ‌های من

برای دریافت کتاب صوتی مثل خون در رگ‌های من و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.