معرفی و دانلود کتاب صوتی زنی به سرخی شقایق

عکس جلد کتاب صوتی زنی به سرخی شقایق
قیمت:
30000 تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زنی به سرخی شقایق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زنی به سرخی شقایق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی زنی به سرخی شقایق

عاشقانه‌ای متفاوت از ادبیات پربار فرانسه؛ نوئل شاتله در کتاب صوتی زنی به سرخی شقایق، روایتگر داستان زنی سالخورده به نام مارت است که پس از مرگ همسرش، زندگی‌اش سراسر ملال و یکنواختی شده است. تا اینکه روزی، یک آشنایی جدید باب تازه‌ای را در زندگی او می‌گشاید...

درباره کتاب صوتی زنی به سرخی شقایق:

فرانسه را معمولاً به عنوان سرزمین دلدادگان می‌شناسیم. اگر به حافظه‌ی خود رجوع کنید، احتمالاً از میان آثار عاشقانه‌ی ادبی و سینمایی مشهور، مثال‌های بسیاری را خواهید یافت که محل وقوع رخدادهایشان این کشور، خصوصاً پایتخت رویایی آن، پاریس است. از رمان کلاسیک فلوبر با عنوان تربیت احساسات گرفته، تا فیلم زیبای وودی آلن، نیمه‌شب در پاریس. این امر نشان‌دهنده‌ی جاذبه‌های این شهرِ نور و هنر و بوسه برای ذهن‌های رمانتیک است.

حال در کتاب صوتی زنی به سرخی شقایق (La Femme Coquelicot)، با نمونه‌ی دیگری از عاشقانه‌‌های فرانسوی آشنا خواهید شد؛ البته این عاشقانه اندکی متفاوت با دیگر عاشقانه‌هاست. چرا که قهرمان‌های آن زن و مردی جوان و پرشروشور نیستند. بله، راستش را بخواهید، این رمان درباره‌ی پیدایی عشق در قلب دو انسان پیر و سالخورده است!

شخصیت اصلی کتاب پیرزنی به نام مارت است که پس از مرگ همسرش، زندگی یکنواخت و کسل‌کننده‌ای را پشت سر می‌گذارد. او در حالی که چشم‌انداز پیش رویش جز تنهایی و مرگ نیست، روزها را بی‌آنکه هیچ تفاوت خاصی با یکدیگر داشته باشند، یکی پس از دیگری سپری می‌کند؛ با دلمشغولی‌هایِ عادی‌ یک پیرزن، که هیچگاه فراتر از مراقبت از نوه‌ها و به یاد سپردن زمان دقیق مصرف انواع و اقسام داروها نمی‌رود!

با این حال اوضاع برای مارت اینگونه باقی نمی‌ماند؛ آنچه پیش روی اوست، نه سرمای تنهایی، بلکه گرمای عشقی تازه است؛ عشقی که مخاطب فارسی‌زبان را به یاد مصراعی از حافظ می‌اندازد: «پیرانه سرم عشق جوانی به سر افتاد»!

مارت در کافه‌ای که تقریباً هر روز برای صرف چای به آنجا می‌رود، به عشق مردی غریبه در سن و سال خود دچار می‌شود. ولی آیا آن مرد هم همین حس را به او دارد؟ مارت از کجا می‌تواند مطمئن شود؟ اما مسئله فقط این نیست؛ موضوع مهم‌تر کلیشه‌های غلطی است که مارت را به دودلی وا می‌دارد. «با حرف این و آن چه کنم؟» خب، این هم کم مسئله‌ای نیست؛ حتی در قلب اروپا!

کتاب صوتی زنی به سرخی شقایق مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به داستان و رمان عاشقانه، بی‌شک پس از گوش سپردن به این اثر احساس لذت و رضایت خواهند داشت.

با نوئل شاتله بیشتر آشنا شویم:

وی متولد سال 1944 و اهل کشور فرانسه است. شاتله در کنار نویسندگی، در دانشگاه دکارت پاریس به کار تدریس نیز مشغول است. از وی مقالات و کتاب‌های گوناگونی چاپ شده است که برخی‌شان، از جمله کتاب حاضر، به زبان‌های دیگر نیز ترجمه شده‌اند. نوئل شاتله (Noelle Chatelet) اکنون به هشتاد سالگی نزدیک می‌شود. از او کتابی به نام بانوی آبی‌پوش نیز به فارسی ترجمه شده است.

در بخشی از کتاب صوتی زنی به سرخی شقایق می‌شنویم:

- ببخشید آقا پسر، یه تقویم می‌خواستم.

فروشنده مارت را برانداز کرد و پرسید: «برای خودتون می‌خواین؟» مارت فکر کرد چه سوال زشت و بی‌جایی. برای همین با جدیت جواب داد: «خب معلومه!» مرد جوان این بار با احترام بیشتری چند تقویم روی میز گذاشت. مارت سبک‌سنگینشان کرد و ورقشان زد. شک داشت. تقویم باید سبک می‌بود و در کیف چرم بافته‌شده‌ی او جا می‌گرفت. رنگش هم اصلاً و ابداً نباید سیاه می‌بود. فروشنده که می‌خواست کارش را جبران کند با دقت دوباره نگاهی انداخت به تقویم‌ها. بالاخره یک گنج واقعی پیدا کرد. تقویمی زیبا با جلد چرمی قرمز که خودکاری طلایی‌رنگ هم داشت. مارت شادمان از گنجی که در کیفش همراه می‌برد، برگشت سمت خانه. اولین باری بود چنین کاری کرده بود. یعنی چیزی برای خودش خریده بود. این تقویم شبیه هیچ‌کدام از تقویم‌های زندگی‌اش نبود...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
8 دقیقه
قسمت اول
13 دقیقه
قسمت دوم
9 دقیقه
قسمت سوم
7 دقیقه
قسمت چهارم
8 دقیقه
قسمت پنجم
11 دقیقه
قسمت ششم
5 دقیقه
قسمت هفتم
8 دقیقه
قسمت هشتم
6 دقیقه
قسمت نهم
7 دقیقه
قسمت دهم
5 دقیقه
قسمت یازدهم
6 دقیقه
قسمت دوازدهم
7 دقیقه
قسمت سیزدهم
5 دقیقه
قسمت چهاردهم
7 دقیقه
قسمت پانزدهم
10 دقیقه
قسمت شانزدهم
8 دقیقه
قسمت هفدهم
18 دقیقه
قسمت هجدهم
9 دقیقه
قسمت نوزدهم
11 دقیقه
قسمت بیستم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی زنی به سرخی شقایق
نویسنده
مترجمنازک افشار
گویندهشکرانه کریم
ناشر چاپیانتشارات چراغو
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۴۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
30000 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی زنی به سرخی شقایق

شهرزاد منصوری
۱۴۰۱/۸/۲۶
( (تا شقایق هست زندگى باید کرد) ) قصه ى دلچسبى بود. من دوستش داشتمانگار هر آدمى سهمى از عشق داره و مبتلا شدن به عشق براى انسان گریز ناپذیره. شاید ما خودمونو در قید و بند سن و سال اسیر کنیم ولى عشق اگه اراده کنه به زندگى ما ورود کنه با چنان قدرتى میاد که هیچ حصار و قانون و قیدى جلودارش نیست. وقتی که عشق آخر تصمیمشو بگیرهکاری نداره زوده یا حتی خیلی دیره" زنده یاد افشین یداللهى " ❤️
باران فاتحی
۱۴۰۱/۸/۶
اولش ممکنه دوست نداشته باشی گوش بدی ولی خیلی وقتی گوش میدی درگیر غصه میشی میدونید این کتاب بهم این حس داد ک زندگی کردن با زنده مانی کردن فرق میکنه اگه سنم رفت بالا و فرصت زندگی داشتم حتما حتما این کتاب بهم حس شوق انگیزه میده ک همیشه زندگی کنم ن زنده مانی
پری سا
۱۴۰۱/۴/۲۲
با سلام به کتاب راه عزیز؛ داستان کتاب بسیار ساده و بی هیچ پیچیدگی یا هیجانی بود. بااین حال خوندنش حسی قشنگ شبیه لذتِ خوردن نهار قورمه سبزی تو خونه مادر به همراه عزیزانمون به من داد 😊 به صدای راوی هم نمره متوسط میدم.
وحید فرشیدپور
۱۴۰۱/۱۰/۷
داستان خوبی بود و کاش نویسنده کمی هم از احساسات فلیکس درباره مارتا می‌نوشت. من خیلی دوست داشتم بودنم که فیلیکس تو خلوت خودش مارتا رو چطور تصور می‌کنه.
سارا حمزه لو
۱۴۰۱/۱۰/۳
این کتاب یک رمان آرام و متین و با شخصیته که به بانوان میانه سال توصیه میکنم تا هیچوقت از خودشون دست نکشن و تا زنده هستن زندگی کنن.
مریم یاراحمدی
۱۴۰۰/۹/۲۵
کتاب جالبی بود برام تازگی داشت همیشه فک میکردم عشق ماله جوناست
فهمیدم باید چشمها را شست باید جور دیگر نگاه کرد
Rahil najafi
۱۴۰۰/۸/۴
چقدر رومانتیک و زیبا
عشق در روزگاران هجران
عشق تا ابد می‌ماند
علیرضا شادانلو
۱۴۰۰/۱۰/۲
خیلی ساده و یکنواخت بود
Masoumeh Yaghoubi
۱۴۰۰/۷/۱۲
کتاب لذت بخش و قشنگی است
زهرا جهانبانی
۱۴۰۰/۶/۲۱
عالیه، من خیلی دوستش داشتم
مشاهده همه نظرات 10

راهنمای مطالعه کتاب صوتی زنی به سرخی شقایق

برای دریافت کتاب صوتی زنی به سرخی شقایق و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.