معرفی و دانلود کتاب صوتی پیش از آن که قهوه سرد شود

عکس جلد کتاب صوتی پیش از آن که قهوه سرد شود
قیمت:
73000 تومان - 7.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پیش از آن که قهوه سرد شود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پیش از آن که قهوه سرد شود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی پیش از آن که قهوه سرد شود

اگر می‌توانستید به گذشته برگردید، چه چیزی را تغییر می‌دادید؟ توشیکازو کاواگوچی در کتاب صوتی پیش از آن که قهوه سرد شود داستان فانتزی و جذاب کافه‌ای در شهر توکیو را روایت می‌کند که افراد با وارد شدن به آن می‌توانند به گذشته سفر کنند. کتاب حاضر تا به امروز بیش از یک میلیون نسخه فروش رفته و جایزه ژاپنی بوک استور را از آن خود کرده است.

درباره کتاب صوتی پیش از آن که قهوه سرد شود:

فرض کنید این فرصت را به شما بدهند که به عقب برگردید. در این صورت دوست داشتید کسی را که دلتنگش هستید ببینید؟ یا تصمیمی را که گرفتید تغییر دهید؟ ممکن است حتی تصور این اتفاق شما را هیجان‌زده کند.

داستان کتاب پیش از آن که قهوه سرد شود (Before the Coffee Gets Cold) دقیقاً همین است. توشیکازو کاواگوچی شما را به کافه‌ای مهمان می‌کند در کوچه‌ای در شهر توکیو که قدمت آن به بیش از صدسال می‌رسد. اما چیزی مرموز در آن کافه وجود دارد و طبق گفتهٔ افسانه‌ها در این کافه به جز قهوه چیز دیگری هم به شما ارائه می‌شود. چیزی بسیار اعجاب‌انگیز و جادویی: فرصت سفر به گذشته!

داستان از جایی شروع می‌شود که در یک روز گرم تابستانی چهار نفر به آن کافه وارد می‌شوند تا از این فرصت استثنایی استفاده کنند. اما همه چیز به آن سادگی که آن‌ها تصورش را می‌کردند نیست و برای سفر به گذشته باید قوانین خاصی را رعایت کنند. مهم‌ترین قانون این سفر این است که قبل از سرد شدن قهوه باید به زمان حال و به آن کافه برگردند!

باتوجه‌به این قانون مهم امکان این که بتوانند جلوی رخ‌دادن اتفاقی را بگیرند یا تصمیمی را تغییر دهند وجود ندارد و آن‌ها در این فرصت محدودی که نصیبشان شده فقط می‌توانند با هرکسی که می‌خواهند دیداری کوتاه داشته باشند. شاید پیش خود فکر کنید که اگر این فرصت آن‌قدر کوتاه است پس سفر به گذشته چه فایده‌ای دارد. اما بهتر است کمی به درونتان نگاه کنید و ببینید بیشتر از همه در این جهان دلتنگ چه کسی هستید!

کتاب صوتی پیش از آن که قهوه سرد شود می‌تواند این سؤال را در ذهن هر مخاطبی ایجاد کند که اگر می‌توانستم برای چند دقیقه به گذشته برگردم، دوست داشتم با چه کسی ملاقات کنم؟

این رمان را می‌توان یکی از جذاب‌ترین آثار در ژانر فانتزی و تخیلی به شمار آورد. شخصیت‌های این داستان به‌شدت ملموس و باورپذیرند. شما داستان هر یک از این شخصیت‌ها را به شکل جداگانه‌ای دنبال می‌کنید و با آن‌ها و تجربه‌هایی که می‌گذرانند همراه خواهید شد.

اقتباس سینمایی از کتاب صوتی پیش از آن که قهوه سرد شود:

در سال 2018 فیلمی با اقتباس از این رمان به کارگردانی ایوکو تسوکاهارا در کشور ژاپن ساخته شد.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی پیش از آن که قهوه سرد شود:

- برنده جایزه ژاپنی بوک استور در سال 2017
- کسب عنوان کتاب پرفروش بین‌الملل
- فروش بیش از یک میلیون نسخه

نکوداشت‌های کتاب صوتی پیش از آن که قهوه سرد شود:

- دلگرم‌کننده و هوس‌انگیز! (روزنامه هافینگتن پست)

- رمانی جذاب درباره یک کافی‌شاپ اسرارآمیز ژاپنی که در آن مشتریانی که روی یک صندلی خاص می‌نشینند و می‌توانند به گذشته برگردند. اما درست تا قبل از وقتی که قهوه آنها سرد شود. (روزنامه استار تریبون)

- کاواگوچی از صحنه‌ای به صحنه دیگر تعلیق ایجاد می‌کند و سرنخ‌های روایی خود را بادقت انتخاب می‌کند. (The Arts Fuse)

- این رمان جادویی جذاب در مورد یافتن شادی در گذشته‌هایی است که ما به‌شدت می‌خواهیم دوباره به آنها بازگردیم. (روزنامه هاروارد کریمزن)

- این داستان شگفت‌انگیز خوانندگان را به هیجان می‌آورد. (مجله پابلیشرز ویکلی)

- یک داستان شیرین و افسانه‌وار درباره یک صندلی جادویی در کافه‌ای که در صورت تمایل با نشستن بر روی آن می‌توانید به گذشته برگردید… داستانی عجیب، اما همچنان جذاب. (روزنامه سیدنی مورنینگ هرالد)

- داستانی در مورد روابط انسانی، فرصت‌های ازدست‌رفته و قدرت پایدار عشق. (The Gryphon)

کتاب صوتی پیش از آن که قهوه سرد شود مناسب چه کسانی است؟

اگر به رمان‌هایی با سبک فانتزی و رئالیسم جادویی علاقه دارید، کتاب پیش از آن که قهوه سرد شود به شما پیشنهاد می‌شود.

با توشیکازو کاواگوچی بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده و کارگردان ژاپنی در سال 1971 در اوزاکای ژاپن به دنیا آمد. او به غیر نویسندگی، تهیه‌کننده هم هست و نمایشنامه‌های زیادی نیز نوشته و به اجرا درآورده است. توشیکازو کاواگوچی (Toshikazu Kawaguchi) کتاب پیش از آن که قهوه سرد شود را با الهام از یکی از نمایشنامه‌های خودش نوشت که با استقبال زیادی از جانب مخاطبان مواجه شد.

در بخشی از کتاب صوتی پیش از آن که قهوه سرد شود می‌شنویم:

با رفتن فوزاگی سکوت ناجوری بر کافه حکم‌فرما شد. زن سفیدپوش بی‌صدا کتابش را می‌خواند. مثل همیشه اتفاقات پیرامونش او را نمی‌آزرد. چون موسیقی هم پخش نمی‌شد، تنها صدای داخل کافه تیک‌تیک ساعت‌ها و صدای ورق خوردن کتاب زن سفیدپوش بود. بالاخره کازو این سکوت طولانی را شکست. صدا کرد: «کوتاکه.» اما نمی‌دانست دیگر چه بگوید.

کوتاکه به کی و کازو لبخند زد و گفت: «طوری نیست. خودم رو برای این روز آماده کرده بودم. نگران نباشید.» اما بعد دوباره نگاهش را به زمین دوخت. قبلاً دربارهٔ بیماری فوزاگی با کی و کازو حرف زده بود. ناگاره و هیلای هم خبر داشتند. این واقعیت را پذیرفته بود که یک روز فوزاگی به کل او را فراموش می‌کند. مدام خودش را برای این روز آماده می‌کرد.

- «فکر کرده بود که اگر این اتفاق بیوفته مثل یه پرستار از اون نگهداری می‌کنم. من پرستارم. پس میتونم این کارو بکنم. روند پیشرفت آلزایمر زودرس برای هر کسی متفاوت است و به طیف گسترده‌ای از عوامل بستگی دارد.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
28 دقیقه
بخش یک
25 دقیقه
بخش دو
25 دقیقه
بخش سه
20 دقیقه
بخش چهار
28 دقیقه
بخش پنج
34 دقیقه
بخش شش
29 دقیقه
بخش هفت
28 دقیقه
بخش هشت
36 دقیقه
بخش نه
32 دقیقه
بخش ده
29 دقیقه
بخش یازده
30 دقیقه
بخش دوازده
25 دقیقه
بخش سیزده

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی پیش از آن که قهوه سرد شود
نویسنده
مترجممهسا ملک مرزبان
گویندههومن خیاط
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
73000 ت - 7.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی پیش از آن که قهوه سرد شود

Shideh Kamkar
۱۴۰۱/۷/۸
سلام روز و روزگار خوش. عاااااااالی بود. یکی از بی نظیرترین موضوعاتی بود که کتاب شده‌اند. چه تخیل حیرت انگیزی! تخیلی که نگاه مرا به آنچه اکنون در زندگیم جریان دارد را گونه‌ای دیگر کرد.
آقای هومن خیاط برای چنین خوانشی تحسین‌تان کردم. صدای‌تان پایا و مانا. موسیقی متن هم بسیار دلفریب بود.
روزگارتان زیبا 🙏🏻
Leila Arefi Arefi
۱۴۰۲/۱/۸
سلام دوستان کتابخوان
اول اینکه روایت این کتاب فوق العاده بود، آقای خیاط واقعا حرفه‌ایی هستن تو کارشون و انرژی مثبت رو از صداشون میشه حس کرد.
دوم موضوع کتاب که واقعا جالب و رویاپردازی هیجان انگیزی داره. ایکاش همچین کافه ایی وجود داشت!!
مژده دست پاکی
۱۴۰۲/۵/۱۴
بشدت توصیه میکنم این کتاب رو. ارتباط نهایی هر یک از موضوعات و اشخاص داستان در انتها برام خیلی جذاب بود. موضوع فانتزی و خیالی رو خیلی جالب و موثر در قالب مشکلات فردی ارائه داده. لذت بردم و امیدوارم استفاده کنید.
Zahra Chitsaz
۱۴۰۲/۲/۶
من خیلی خوب تونستم با این کتاب خو بگیرم، خیلیا دنبال این هستن که چند دقیقه‌ای بتونن برگردن به گذشته، قوانین رفتن به گذشته هم جالب بود برام، یعنی اسم کتاب با محتواش کامل اخت گرفته
Mahroo Makhlooghian
۱۴۰۱/۶/۱۰
کتاب داستان جالب و جدیدی داره. از فرصتهای از دست رفته میگه و حسرت یک بار برگشتن به عقب و جبران اشتباهات. اما همیشه امکان اصلاح اشتباهات و تصمیمات غلط وجود نداره...
مریم خردمند
۱۴۰۲/۵/۲۶
کتاب خیلی ساده و روان نوشته شده صدای گوینده عالیه فقط خیلی تند تند خونده شده. نقطه قوتش مسلط بودن به ادبیات گویندس درست ادا شدن کلمات بدون تپق. لذت بخش بود
ساناز اسعدی
۱۴۰۲/۱/۱۷
موضوع جالبی بود ادم به فکر میوفته و اجرا هم خوب بود، من مشکلی که داشتم به خاطر نا آشنایی با جنسیتهای اسمهای ژاپنی بود که سردر گم میشدم که الان کی به کیه
zeinab fallah
۱۴۰۱/۸/۱۰
کتاب جالبیه. این که آدم بتونه به گذشته برگرده و حرفای دلش رو به طرف مقابلش بزنه یا حتی اینکه به اینده بره خیلی جالبه. ولی حیف ک امکان پذیر نیست
مهتاب بهروز
۱۴۰۲/۷/۲۵
واقعا آموزنده بود خیلی خوب بود. کاش تو دنیای واقعی هم یک کافه بود برای چند دقیقه‌ای میتونستیم بریم گذشته و حال دلمون خوب کنیم.
هانا پوربیژن
۱۴۰۲/۴/۲۱
کتابی کامل با صدای جذاب اقای خیاط و قلبم پربار و روون اقای کاواگوچی، اثار اقای کاواگوچی به زبان ساده مفاهیم بزرگی به ادم یاد میده
فهیمه گل کار
۱۴۰۱/۶/۴
موضوع داستان قلم نویسنده وصدای گوینده یه ترکیب جادویی برای زیبا شدن لحظات وجذب شدن و ادامه دادن درست کرده بود بسیار سپاسگزارم
سمیه سخنور
۱۴۰۲/۱/۲۹
راستش اینقدر فضای کتاب خسته کننده بود که اصلا نیمه کاره رهاش کردم، همش اسم‌های مختلف می‌گفت آدم قاطی می‌کنه کدوم کی بود
بیتا مستعد
۱۴۰۱/۵/۲۶
خیلی دوست داشتنی بود و جذاب... صدای گوینده و نوع گویش فوق العاده است... من خیلی خیلی دوست دارم این کتاب رو
آزاده مقتدایی
۱۴۰۱/۵/۲۵
یه رمان متفاوت که اصلا به نظر نمیرسه مفهوم عمیقی داشته باشه
ولی آخرش به طرز شوکه کننده ایی آدم رو به فکر فرو میبره
Mosi Phonix
۱۴۰۱/۲/۳۱
پیغام کتاب یعنی دانستن قدر لحظات تامل برانگیز بود. اجرا عالی بود. اما فراز وفرود کتاب جذاب نبود. در کل متوسط بود.
مشاهده همه نظرات 31

راهنمای مطالعه کتاب صوتی پیش از آن که قهوه سرد شود

برای دریافت کتاب صوتی پیش از آن که قهوه سرد شود و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.