معرفی و دانلود کتاب صوتی اسب و الاغ

عکس جلد کتاب صوتی اسب و الاغ
قیمت:
4000 تومان - 0.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اسب و الاغ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اسب و الاغ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی اسب و الاغ

کتاب صوتی اسب و الاغ دربردانده‌ی چهار داستان کوتاه و جذاب از نویسنده‌ی یونان باستان، ازوپ است که برای کودکان گروه سنی «الف» و «ب» روایت می‌شود.

روزی روزگاری یک گاری‌چی بود که از یک اسب و یک خر نگهداری می‌کرد. او اسب را خیلی بیشتر از الاغ دوست داشت. خیلی خوب به اسب غذا می‌داد و از اسب، خوب نگهداری می‌کرد. برای الاغ، کاه خشک می‌ریخت تا بخورد و خیلی خوب از او مراقبت نمی‌کرد.

اسب خیلی زیبا و قوی شده بود، در حالی که الاغ خیلی لاغر و ضعیف شده بود. یک روز، گاری‌چی هر دو حیوان را به راه انداخت و آن‌ها را به بازار برد و به خاطر علاقه‌اش به اسب، بار خیلی کمی روی پشت اسب گذاشت، اما پشت الاغ، بارهای خیلی سنگینی گذاشت…

ازوپ یا ایزوپ (Aesop) از نویسندگان یونان بود که قصه و افسانه می‌نوشت. وی از اهالی تریس بوده که در اوایل قرن ششم پیش از میلاد به بردگی درآمده است. از آن پس در جزیره ساموس زندگی کرده و بنا به گفته برخی او با کوروش هخامنشی هم دوره بوده است. انبوهی از افسانه‌های گوناگون در‌باره شخصیت و زندگی او وجود دارد. او استعداد عجیبی در گفتن داستان داشته و به واسطه داستان‌هایش شهرت بسیار یافته و آزادی خود را نیز از همین راه به دست آورده است.

در قرن پنجم پیش از میلاد، ازوپ به دلیل اهانت به مردم دلفی، از بالای صخره‌ای به پایین انداخته و کشته شد. داستان‌های او به بیشتر زبان‌های دنیا ترجمه شده است. شاعر توانای ایرانی ناصرخسرو قبادیانی، چندی از افسانه‌های او را به نظم آورده است. همچنین مولانا جلال‌الدین رومی نیز برخی از داستان‌های پندآموز «ازوپ» را در مثنوی به صورت شعر درآورده است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
3 دقیقه
اسب و الاغ
3 دقیقه
اسب و گرگ
4 دقیقه
دو بز
3 دقیقه
مورچه و جیرجیرک

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی اسب و الاغ
نویسنده
گویندهمحمد طالشیان، مهرانه امروانی
ناشر چاپی دانی
ناشر صوتی آوارسا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۱۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی کودک، کتاب داستان کودک
قیمت نسخه صوتی
4000 ت - 0.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی اسب و الاغ

Hoori
۱۴۰۲/۵/۱۳
بامزه بود‌. شغل و کلمه‌ی گاری چی برای بچه‌ها خیلی جدید و ناشناخته هست که تو این قصه با این شغل قدیمی آشنا میشن که الان در زندگی شهری همچین شغلی وجود نداره.
arash ebadi
۱۳۹۹/۱/۲
به عنوان یک تجربه کودکانه خوب بود.
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب صوتی اسب و الاغ

برای دریافت کتاب صوتی اسب و الاغ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.