معرفی و دانلود کتاب صوتی عشق و سکوت

عکس جلد کتاب صوتی عشق و سکوت
قیمت:
49000 تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عشق و سکوت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عشق و سکوت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی عشق و سکوت

هنوز هیچ‌کس نمی‌داند چه اتفاقی برای ارکیده افتاده که او را تا این حد تغییر داده است. مریم شکری در اولین اثر خود، یعنی کتاب صوتی عشق و سکوت، ما را وارد داستان زندگی ارکیده، پسرش سام، شوهرش شاهین، مادرش پری و تازه‌واردی ناشناس می‌‌کند. نویسنده با کمک شخصیت‌های اصلی این رمان، خصوصاً ارکیده، نگاه شاعرانه و معناگرایانه‌ی خود به زندگی را برای مخاطبانش به نمایش گذاشته است.

درباره‌ی کتاب صوتی عشق و سکوت

ارکیده، در ماجرای یکی از سفرهای خیالی خود به جهانی سرسبز و آرام‌‎بخش، با فردی روبه‌رو می‌شود که تمام ذهنش را به خود مشغول کرده و قلبش را تکان می‌دهد...

معرفی و دانلود کتاب صوتی عشق و سکوت

مریم شکری در کتاب صوتی عشق و سکوت، راوی ماجرای تحولی است که برای زنی به نام ارکیده رخ می‌دهد. ارکیده که تخیلی بسیار قوی دارد، گاهی خود را به دست خیال‌هایش می‌سپرد و راهی دنیاهایی می‌شود که انگار واقعاً در آن‌ها حضور داشته. یک روز که او روی نیمکتی در پارک نشسته و در این تخیلاتش فرو رفته، ناگهان به خود می‌آید و می‌بیند کودکی جلویش ایستاده و او را متعجب نگاه می‌کند. کودک از فرط اشک‌هایی که ارکیده از شوق خیالات خود ریخته، تعجب کرده و با جعبه‌ی دستمال کاغذی مقابل او ایستاده. در همان لحظه‌ای که ارکیده دارد به خودش می‌آید و به حالت عادی بازمی‌گردد، ناگهان چشمش به چشمان مادر آن بچه می‌افتد و احساس آشنایی و دلگرمی عجیبی وجود او را پر می‌کند.

مریم شکری ماجرای این دیدار در پارک را به‌عنوان نقطه‌ی عطف کتاب صوتی عشق و سکوت انتخاب کرده است. ارکیده که صاحب پسر کوچکی به نام سام است، در کنار او و پدرش زندگی خود را سپری می‌کند. اما مدتی است که همه‌ی اطرافیان احساس می‌کنند ارکیده خیلی تغییر کرده و حتماً اتفاق خاصی برای او افتاده. مادرش که بیشتر نگران شده تا کنجکاو یا متعجب، مدام او را زیر نظر می‌گیرد تا بلایی بر سر خودش نیاورد و دست به کار عجیب و خطرناکی نزند. شوهرش هم به او مشکوک شده و هرطور شده می‌خواهد بفهمد که چه کسی پشت این تغییر رفتار همسرش پنهان شده است.

ارکیده دیگر مثل قبل لباس‌های گران و خاص نمی‌پوشد، روال منظم زندگی روزانه‌اش به‌هم ریخته، خیلی از اوقات در خودش فرو می‌رود و مدت‌ها ساکت می‌ماند و همه‌ی این‌ها برای اطرافیانی که به شخصیت قبلی او عادت کرده بودند، نگران‌کننده است. اما واقعیت این است که عمق نگاه ارکیده به جهان و پدیده‌های اطرافش تغییر کرده و اکنون او همه‌چیز را با درکی جدید و متفاوت نگاه می‌کند. عامل این تغییر هم دوستی است که ارکیده به تازگی پیدا کرده و ارتباط عمیقی میانشان شکل گرفته. اما این دوست کیست؟...

مریم شکری در کتاب صوتی عشق و سکوت به چالش‌هایی که خانواده و اطرافیان ارکیده در زندگی او ایجاد می‌کنند و معماهایی که برایشان شکل می‌گیرد، می‌پردازد و داستان را جلو می‌برد.

کتاب صوتی عشق و سکوت را نشر صوتی موج کتاب با صدای اعظم حبیبی منتشر کرده و نسخه‌ی متنی کتاب را نیز انتشارات پیک کوثر به چاپ رسانده است.

کتاب صوتی عشق و سکوت برای چه کسانی مناسب است؟

کتاب صوتی عشق و سکوت برای علاقه‌مندان به رمان‌های ایرانی مناسب است. با شنیدن این رمان می‌توانید به مریم شکری برای ورودش به عرصه‌ی نویسندگی، خوشامد بگویید.

در بخشی از کتاب صوتی عشق و سکوت می‌شنویم

آن شب‌ها، شاهین بیشتر اوقات خسته به خانه می‌آمد و کج‌خلق به نظر می‎‌‌رسید. آتش حسادت و سوءظن در او پررنگ‌تر شده بود. دیگر از شوخ‌‎طبعی‌های گذشته خبری نبود. زیرچشمی افراد خانواده را می‌پایید. ارکیده، نقطه‌ی عطف تمام توجهات شده بود و دلیل تمام بداخلاقی‌های شاهین. شاهین به انتظار فرصتی مناسب بود تا بتواند به گوشی ارکیده و دفترهایش دست پیدا کند. هرچه به انتظار این فرصت بود، کمتر موفق می‌شد.

سام کوچولو، اگرچه گاهی در ملاقات‌های ارکیده و دوستش حضور داشت، اما علی‌رغم سن پایین و تجربه‌ی اندکش، هیچ‌زمان حرفی از تفریحات چهارنفره نمی‌زد. حتی اگر بنابر عادات کودکانه که از اتفاقات مهد و دوستانش می‌گوید نیز چیزی می‌گفت، کسی متوجه دوستان جدیدشان نمی‌شد.

شاهین حتی به سرش زده بود برای مدتی ارکیده را تعقیب کند و از کارها و رفت‌وآمدها و خنده‌های بی‌دلیلش سر در بیاورد. گاهی بر تمام شک‌های خود نسبت به ارکیده، خط بطلان می‌کشید و آنچه می‌دید را پای تخیلات و بدبینی‌های خود می‌گذاشت. از طرفی، ارکیده دیگر همانند گذشته نبود. بی‌سبب خوشحالی می‌کرد و می‌خندید. اوقاتی با خودش خلوت می‌کرد. لباس‌هایش دیگر بوی تجملات نمی‌دادند و برای بیرون رفتن و ملاقات با شخصی ناشناس، هیجان‌زده می‌شد و مدت‌های طولانی با تلفن مشغول بود و کاملاً زیرورو شده بود. از همه مهم‌تر، شاهین را نمی‌دید. گویا اصلاً شاهینی وجود ندارد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
6 دقیقه
شناسنامه - پیشگفتار
32 دقیقه
فصل اول: دشت خوابیده در زمستان - بخش اول
19 دقیقه
فصل اول - بخش دوم
25 دقیقه
فصل اول - بخش سوم
28 دقیقه
فصل اول - بخش چهارم
20 دقیقه
فصل اول - بخش پنجم
17 دقیقه
فصل اول - بخش ششم
19 دقیقه
فصل دوم: زمزمه‌ی جویبار در بهار - بخش اول
18 دقیقه
فصل دوم - بخش دوم
20 دقیقه
فصل دوم - بخش سوم
28 دقیقه
فصل دوم - بخش چهارم
18 دقیقه
فصل دوم - بخش پنجم
31 دقیقه
فصل دوم - بخش ششم
16 دقیقه
فصل دوم - بخش هفتم
30 دقیقه
فصل دوم - بخش هشتم
32 دقیقه
فصل سوم: ثمره‌ی عشق در سکوت تابستان - بخش اول
23 دقیقه
فصل سوم - بخش دوم
32 دقیقه
فصل سوم - بخش سوم
17 دقیقه
فصل سوم - بخش چهارم
31 دقیقه
فصل سوم - بخش پنجم
18 دقیقه
فصل سوم - بخش ششم
11 دقیقه
فصل سوم - بخش هفتم
10 دقیقه
فصل سوم - بخش هشتم
2 دقیقه
فصل سوم - بخش نهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی عشق و سکوت
نویسنده
گویندهاعظم حبیبی
ناشر چاپیانتشارات پیک کوثر
ناشر صوتیانتشارات موج کتاب
سال انتشار۱۴۰۲
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۲۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
49000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی عشق و سکوت

بختیاری
۱۴۰۲/۷/۲۷
خیلی وسط داستان پندو اندرز میگن من توقع همچین چیزی وسط رمان احساسی نداشتم
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب صوتی عشق و سکوت

برای دریافت کتاب صوتی عشق و سکوت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.