معرفی و دانلود رایگان کتاب صوتی نظم

عکس جلد کتاب صوتی نظم
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نظم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نظم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی نظم

کتاب صوتی نظم نوشته چارلی چاپلین داستان افسر جوانی در حال اعدام است. فرمانده آماده باش می‌دهد. سربازها آماده برای شلیک هستند. صدای فردی در حال دوییدن می‌آید ایست. دست نگه دارید، اما آن شش مرد، به شنیدن فرمان ایست آتش کردند.

در قسمتی از کتاب صوتی نظم می‌شنویم:

هنگامی که افسر جوان در رأس جوخهٔ اعدام قرار می‌گرفت، تنها سپیده‌دم بود، سپیده‌دم پیام‌آور مرگ که در سکوت حیاط کوچک این زندان اسپانیایی جنبشی داشت.
تشریفات مقدماتی انجام شده بود.
افراد مقامات رسمی نیز دستهٔ کوچکی تشکیل داده بودند که برای حضور در مراسم اعدام ایستاده بود.
انقلابیون از ابتدا تا انتها این امیدواری را که ستاد کل در مورد حکم اعدام تخفیفی قائل شود از دست نداده بودند…
محکوم که از انقلابیون نبود و با افکار آنان مخالفت می‌کرد لیکن از مردان ملی اسپانیا به شمار می‌رفت، از چهره‌های درخشان ادبیات آن کشور بود. هزل‌نویسی استاد بود و در نظر هم‌میهنان خود مقامی والا داشت.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۹ دقیقه
داستان نظم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی نظم
نویسنده
مترجماحمد شاملو
گویندهمهدی رضایی، علی شمسی
ناشر صوتی کانون فرهنگی چوک
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابMP3
مدت۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی نظم

ش شهبازی
۱۳۹۸/۲/۴
یک اثر فوق العاده عالی که با گویندگی فوق العاده بد به کل نیست و نابود شد...!! اگرچه از همین گوینده اثرهای خیلی خوب وجود دارد ولی شاید این کار متعلق به اولین تجربه‌های ایشان در زمینه‌ی کتاب خوانی بوده که اینقدر به نظرم بد از کار درآمده! سرعت خواندن سطور آنقدر سریع است که آدم را یاد همان فیلم‌های و و سیاه سفید دوران چاپلین می‌اندازد! شایسته بود که این داستان کوتاه بسیار زیبا را بار دیگر دوباره بخوانند اما این بار آنقدر آهسته تر و شمرده تر که کلمات و حس و حال و فضای داستان در ذهن و فکر و جان شنونده بنشیند. بهرحال طنز موجود در انتهای این داستان آنقدر زیبا است که نمیشود به کل این مجموعه صوتی، پنج ستاره را نداد...!!
Hadis Gholipour
۱۴۰۱/۲/۱۵
درود، داستان جالبی داشت، سی ثانیه از لحظه‌ی اعدام شخصی بدشانس را می‌گفت که دوستش سرجوخه اعدام بود داستان با گفتن خاطرات آن‌ها و چگونگی رسیدنشان به آن جا پیش می‌رفت و پایانی طنز، غیر قابل پیشبینی و شوکه کننده داشت، هر چند که در اطلاعات کتاب پایان آن را لو داده بودند و این کار، واقعا اشتباه بود، و که باعث می‌شود خواننده آن طور که نویسنده انتظار دارد برای داستانش عکس‌العمل نشان ندهد. اما چیزی که این میان بسیار من رو اذیت کرد صدای گوینده‌ها بود، اون‌ها بدون هیچ هیجان و احساسی فقط از روی متن تند تند می‌خواندند و به معنای واقعی کلمه، داستان رو خراب کردند. اگر خواستید این کتاب رو مطالعه کنید پیشنهاد میکنم از نسخه متنی استفاده کنید. سپاس.
فرهاد دژرو
۱۳۹۹/۱۱/۲۹
این که چارلی چاپلین از هر نظر عالی هست، درش شکی نیست؛ از جمله این کتاب که خیلی به اندازه به جزئیات پرداخته و توصیف روان و خوبی داره.
اما نکته‌ای که هست (اسپویل) نمیدونم چرا آخر داستان به فرمانده شلیک میکنن؟؟؟
ولی دو ستاره‌ای که ندادم به خاطر گویندگی کار بود که بنظرم اصلاً خوب نبود چه از نظر صدا
(هر سه گوینده)، سرعت، بیان احساسات و حتی کمی به نظرم مشکل فنی وجود داشت و نویز شنیده میشد به هر حال همه این عوامل باعث شدن کیفیت کار پایین بیاد و از ارزشش کم بشه.
ممنون از کتابراه❤️❤️❤️
شاد باشید🌹🌹🌹🌹
صدیقه زارعی
۱۳۹۸/۸/۲۸
برداشت اول من اینه که بر اساس عادت فکر نکنیم و عمل نکنیم. هر بار خوب توجه کنیم شاید این بار مثله همه دفعات نباید پیش بریم.
برداشت دوم من شاید خیلی مرتبط نباشه اما یه جورایی یادم به این جمله می‌افته که میگه"ببین چه می‌گوید نبین که می‌گوید" یعنی کلام گوینده رو فارغ از شخصیت و مقام گوینده بشنویم. چون
در این جا همیشه فرمان شلیک می‌داده سرباز‌ها بدون توجه به کلام و با توجه به شخصیت و مقام و پیشینه رفتار اون با شنیدن کلام مفهوم رو اشتباه فهمیدن.
Kambiz Najafi
۱۴۰۰/۱۲/۶
یک پایان تکان دهنده...
از هنرمند بزرگی چون چارلی چاپلین کمتر از این هم انتظار نمی‌رفت که با شنیدن تک تک کلمات داستان تو را مسخ کند. چنان به اعماق وجود داستان میروی که انگار در آن جا حظور داری و هر چه بیشتر پیش میرود امید بیشتری برای نجات پیدا میکنی... امیدی که در پایان با بهت و حیرت تو، کور سوی امیدی را که احساس کرده بودی خاموش کرد و از سویی شکوه مرگ با شرافت را در ضمیر ناخودآگاهت بیدار کرد.
Minoo Masoodi
۱۳۹۷/۳/۲۰
عالی از بهترین کتابایی که گوش کردم... فقط به نظرم اینکه اکادمی چوک برای اجرای نقش‌ها صدای خودشون به طرز کاملامشهودی عوض می‌کنن چندان جالب توجه نیست ودربرخی موارد حتی گوش خراشه کمی
تابا افشار
۱۳۹۹/۲/۲۸
این اثر با ایجاد شگفتی در خواننده، رمز و راز دار بودن اثر را دو چندان میکند. نتیجه‌ی پایانی تفکری واقعی از احساسات درونی خواننده خواهد بود که در پایان داستان بر عهده خواننده قرار میگیرد. خواندن اثار کافکا و صادق هدایت برای درک بهتر اثر پیشنهاد میشود. ممنون از شما.
ناهید محمودی
۱۳۹۸/۷/۲۹
فایل شروع زیبایی دارد... داستان دانه انسان است تا انسان هست این دانه سبز خواهد شد و سنگ را خواهد شکافت و به سوی تو سربر خواهد کشید... به مثابه این جملات به نظر این داستان از متنهای عمیق نوشته چارلی چاپلین است که به سوی انسان سربر می‌اورد. تشکر از اجرای این داستان پرمفهوم...
Ali Ghafouri
۱۳۹۸/۹/۷
گوینده کل داستان را تحت الشعاع خود قرار داد، اصلا حس لازم رو به شنونده القاع نکرد، و باور کنید بخصوص در ابتدای کار ظاهرا فکر این عزیز هنوز در ترافیک و مترو و شلوغی زندگی شخصی خودش درگیر بود و یادش رفت داره داستان تعریف میکنه...
علی گودرزی
۱۳۹۶/۱۱/۱۱
واقعا فوق العاده بود همه چیز در جمله‌ی آخر خلاصه میشود و یک دنیا حرف دارد
اسنا احمدی
۱۴۰۱/۱/۸
من تمام کتاب‌های چارلی چاپلین رو که با زبان اصلی بودن خوندم و الان رو اوردم به کتاب‌های ترجمه شده چارلی چاپلین. من واقعا عاشق اینم کل زندگیم رو صرف کتاب‌های ادم‌های بزرگ مثل انیشتن و مرلین مونرو و ادری هپبورن و... کنم.
سمیه کامیاب
۱۳۹۸/۱۱/۱۵
سلام وقت بخیر، شروع فایل‌ها خیلی صدای موسیقی متن زیاده، گوش رو اذیت میکنه، نمیدونم درسته بگم یا نه ولی صدای گویندگان خوب نیست، اونی که صدای سرهنگ رو داره کلا توی هر کتاب صوتی که هست اصلا صداش خوب، خیلی تقلیدیه
سهیلا دشتی زاده
۱۳۹۷/۱۲/۲۱
کاملا بیانگر دنیای ما آدمهای امروز... نظم بیش ازحد، زندگی پر از عادت، شرطی شدن و از بین رفتن قدرت درک و استدلال!راوی عالی بود ولی استدیو راز بهتر روی صداپیشه‌ها بیشتر کار کنه.
صدیقه فتحی
۱۴۰۰/۱۲/۱۳
عالی بود
انسان‌ها تابع و اسیر شرطی شدگی‌های خود هستند زیرا دیگر نیازی به تفکر ندارند و همه لحظات بعدی را بر اساس تجربیات خود پیش بینی می‌کنند بدون کمی تفکر و خلاقیت
چقدر دردناک هست این وضعیت بشر
لیلا کریم زاده
۱۴۰۰/۱۰/۱۱
از نظر من کل اثار چاپلین فوق العاده‌اند حتی این داستان کوتاه
در عین کوتاه بودن ولی به اندازه یک عمر زندگی کردن میشه تجربه کرد
ولی گویندگیه این داستان معمولی بود
تر جیح می‌دادم با صدای رسا تر بشنوم
مشاهده همه نظرات ۱۸۹

راهنمای مطالعه کتاب صوتی نظم

برای دریافت کتاب صوتی نظم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.