معرفی و دانلود کتاب صوتی مسخ

عکس جلد کتاب صوتی مسخ
قیمت:
۱۹۰۰۰ ۱۱۴۰۰ تومان ۴۰%
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مسخ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مسخ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مسخ

کتاب صوتی مسخ مشهورترین اثر فرانتس کافکا، درباره‌ی فروشنده جوانی به نام گرگوار سامسا است که وقتی از خواب بیدار می‌شود، متوجه می‌شود به یک مخلوق نفرت‌انگیز حشره مانند تبدیل شده است.

مسخ شدن قهرمان داستان به یک حشره را می‌توان نماد زندگی پوچ و بی‌معنا و مفهوم انسان امروز دانست که از زندگی خشک و بی‌روح مادی و ماشین زده امروزی به تنگ آمده و از خود بیگانه و مسخ می‌شود.

گرگوار در عوض آنکه از این تغییر حیرت کند آن را به عنوان یک اتفاق ناگوار می‌پذیرد و تلاش می‌کند همسویی‌ای میان زندگی انسانی‌اش و این مسأله که او سوسکی غول‌پیکر شده ایجاد کند. گره‌گوار تبدیل به موجودی منفور در خانواده می‌شود و او می‌بایست با این وضعیت کنار بیاید.

کافکا، خود از بیگانگی در فضای خانواده و ترس و احساس گناه در برابر پدرش رنج می‌برد و این مفهوم را به خوبی در مسخ (The Metamorphosis) به نمایش گذاشته است. این رمان سورئال به سبکی نمادین وضعیت انسان را در شرایطی که به روزمرگی و زندگی یکنواخت دچار می‌شود به تصویر می‌کشد. چنانچه دابلیو. اچ. اودن می‌گوید: «کافکا برای ما مهم است چرا که مهلکه‌ای که نمایش می‌دهد مهلکه انسان مدرن است.»

لحن فرانتس کافکا (Franz Kafka) روشن و دقیق و رسمی در تضادی حیرت‌انگیز با موضوع کابوس‌وار داستان دارد؛ او در مسخ تنهایی بشر و سرگشتگی و گسیختگیش را از جامعه پرآشوب نشان می‌دهد.

مسخ سرگذشت انسانی است که تا وقتی می‌توانست فردی مثمر ثمر برای خانواده خود باشد و در رفع نیازهای آنان تلاش کند، برای آنان عزیز و دوست داشتنی است. اما همین که به دلایلی دچار از کار افتادگی می گردد و دیگر قادر تامین مایحتاج خانواده نیست، نه تنها عزت و احترام خود را از دست می‌دهد بلکه به مرور موجودی بی‌مصرف و مورد تنفر خانواده تبدیل می‌شود. این خانواده سمبل جامعه‌ای است که نسبت به افراد ضعیف و ناتوان بی‌رحم است و آن‌ها را مضر و مخل برای خود می‌بینند و از انسان‌هایی فرصت انجام کوچکترین کارها را دریغ می‌کند که شاید بتوانند منشا کارهای بزرگ در آینده شوند.

بخش آغازین «مسخ»، که اعجاب، طنز و کنایه را در کنار هم دارد، از جمله شناخته‌ شده‌ترین پاراگراف‌های ادبی جهان است: «یک روز صبح، همین که گرگوار سامسا از خواب آشفته‌ای پرید، در رختخواب خود به حشره‌ی تمام عیار عجیبی مبدل شده بود. به پشت خوابیده و تنش مانند زره سخت شده بود. سرش را که بلند کرد ملتفت شد که شکم قهوه‌ای گنبد مانند دارد که رویش را رگه‌هایی به شکل کمان تقسیم‌بندی کرده است. لحاف که به زحمت بالای شکمش بند شده بود، نزدیک بود به کلی بیفتد و پاهای او که به طرز رقت‌آوری برای تنه‌‌اش نازک می‌نمود جلوی چشمش پیچ و تاب می‌خورد. گرگوار فکر کرد: چه بر سرم آمده؟ مع‌هذا در عالم خواب نبود. اطاقش درست یک اطاق مردانه بود گرچه کمی کوچک، ولی کاملا متین و بین چهار دیوار معمولیش استوار بود. روی میز کلکسیون نمونه‌های پارچه گسترده بود، گرگوار شاگرد تاجر بود که مسافرت می‌کرد...»

فرانتس کافکا، یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان آلمانی زبان در قرن بیستم بود. آثار کافکا در زمره‌ی تأثیرگذارترین آثار در ادبیات غرب به شمار می‌آیند. کافکا صاحب آثاری چون آمریکا، محاکمه، مسخ و... پس از فوت در اثر سل به شهرت جهانی رسید.

فهرست مطالب کتاب صوتی

۱۸ دقیقه
فصل اول: مسخ - بخش اول - قسمت اول
۳۰ دقیقه
بخش اول - قسمت دوم
۲۷ دقیقه
بخش دوم - قسمت اول
۲۳ دقیقه
بخش دوم - قسمت دوم
۲۸ دقیقه
بخش سوم - قسمت اول
۲۰ دقیقه
بخش سوم - قسمت دوم
۱۵ دقیقه
فصل دوم: گراکوس شکارچی
۸ دقیقه
فصل سوم: مهمان مردگان
۸ دقیقه
فصل چهارم: تفسیری درباره‌ی مهمان مردگان‎
۴ دقیقه
فصل پنجم: شمشیر
۵ دقیقه
فصل ششم: تفسیری درباره‌ی شمشیر
۱۲ دقیقه
فصل هفتم: در کنیسه‌ی ما
۸ دقیقه
فصل هشتم: تفسیری درباره‌ی در کنیسه‌ی ما

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مسخ
نویسنده
مترجمصادق هدایت
گویندهآرمان سلطان زاده
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۲۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۱۹۰۰۰ ۱۱۴۰۰ ت ۴۰%
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مسخ

بهنام فرهودی
۱۳۹۸/۱/۸
واقعا ممنون از کتابراه که تو این وضعیت نابسامان مملکت به فکر کتابخوانی هست و من به شخصه هر روز یه عیدی ازش میگیرم واقعا ممنون و دست مریزاد از مدیریت این برنامه.
kamal khaledi
۱۳۹۹/۹/۵
این کتاب شاهکاره اخه چطور ذهنی میتونه بهتر از خودمون اون هم سالها قبل از تولدمون جزئیات کوچیک زندگیمون رو توضیح بده؟ زمانی که برای اسایش خانواده تن به هر کاری بدی و روحت پس از اذار و اذیتی که نتیجه تن دادن به خواسته نا معقول کار فرماهاس با غرور شکسته و تنی بیمار به افیون پناه میبرید با امدن میهمان یا هر غریبه‌ای پدر و مادر دلهره دیده شدن ما و شرمساری انها و از طرفی از دست دادن خواستگارها برای دختر خانه..... خب چرا از خانواده‌ای دختر بگیریم که معتاد: سوسک داره و..... حالا که بدلیل سوسک شدن نمیتونیم کار کنیم و چهره ترسناک و تن کثیفمون همه رو فراری میده مادر و پدر بارها با خشم فریاد زدت چرا نمیمیری
Nima Zarin Parsa
۱۳۹۸/۶/۲۷
اول تشکر ویژه از کتابراه بابت ارائه رایگان این کتاب ارزشمند. دوم تشکر از آقای سلطان زاده با صدای گرم و استعداد عالیشان در روایت. سوم اینکه به نظر من ارتباط برقرار کردن با داستان‌های تخیلی و استعاری کافکا برای پی بردن به منظور اصلی او کمی مشکل است، شاید علت اصلی مشکلات شخصی خود نویسنده بوده یا هر به چی. این مفاهیم نظر من با تفاسیر صادق هدایت هم به خود رنگ روشن تری نمی‌گیرد و گاها آنرا پیچیده تر می‌کند. اما با این حال داستانهای مسخ ارزش خواندن را حتما دارند.
حمیدرضا حسین‌خانی
۱۳۹۸/۱/۱۰
سلام خیلی ممنون از زحماتتون در تفسیر شعر فلسفی میگن انسان در پشت این کلمات خود را منتقل می‌کند و بی‌راه نیست که به آن بیت یا خانه می‌گویند در تفسیر‌های زیبا جای چیزی خالیست سوسک و مرد شکارچی و شمشیر خورده و حتی سمور همه خود خودآگاهی کافکا و صادق هدایت است و بقول مولوی مردم دوست دارم با داستان و این تمثیل صور مثالی را ببینند. افسردگی شدید و استغنا از مردم از نشانه‌های دو نفر است که سرانجامی جز سرانجام تمثیل سوسک ندارد
مرضیه جمشیدی
۱۳۹۸/۱/۹
سلام من از بچگی به مطالعه علاقه زیادی داشتم و با وجود مشغله زیاد همیشه سعی میکنم کتاب بخونم. کتابراه یه فرصت ویژه برای من بوجود آورد که من بتونم از کتابخانه‌ای به وسعت جهان از هرجا خواستم کتاب بردارم و بخونم.. مطالعه کردن باعث میشه احساس خیلی بهتری داشته باشم برام واقعا لذت بخشه. بخاطر این لذت از گرد آورنده‌های کتابراه سپاسگزارم.
محمد جان آبادی
۱۳۹۸/۱/۸
خوشحالم ازدس ودلبازی کتابراه هیچیک ازنرم افزارهای دیگه این طوری نیستن اگه راست میگیدمعرفی کنید
فاطمه دریکوند
۱۳۹۸/۱/۸
کتاب ارزشمندی که هم تاثیر گذاره و هم متاثر کننده!
در مورد اینکه رفتار آدما در شرایط متفاوت چقدر عوض میشه. این کتاب رو به اونایی که تو خونشون سالمند دارن و احساس خستگی میکنن پیشنهاد میکنم، به اونایی که تا زمانی که کسی حامی شون هست براش احترام قائلن ولی همینکه اون شخص ناقص یا ضعیف و ناتوان شد ازش بیزار میشن!!!
میللد فاضل نژاد
۱۳۹۸/۱/۸
اول تشکر می‌کنم از برنامه کتاب راه، از مدیریتش گرفته تا پشتیبانی سریع وخوبی که ارائه می‌ده در ادامه این کتاب فوق العادست به نظرم شاد‌ترین ذهن‌ها وزندگی‌ها اوناین که واقعیت دنیا رو دیدن و بر حسب آزادی انسان و حق انتخابشون زندگی شاد و پر از اخلاق و عدالت رو انتخاب و به دنیا هدیه دادن
مشاهده همه نظرات ۱۷۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مسخ

برای دریافت کتاب صوتی مسخ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.