معرفی و دانلود کتاب پارو بزن

عکس جلد کتاب پارو بزن
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب پارو بزن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب پارو بزن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پارو بزن

جان گوردون، نویسنده پرفروش و سخنران تاثیر گذار و پی. جی. فلک، سرمربی تیم فوتبال گلدن گوفرز مینه سوتا در اثر پرفروش وال استریت ژورنال، کتاب پارو بزن به شما می‌آموزند که اشتیاق و خوش‌بینی را راهنمای مسیرتان قرار دهید و تحت تاثیر شرایط بد و حوادث ناگوار قرار نگیرید.

درباره کتاب پارو بزن:

سختی‌ها و ناملایمات به انسان می‌آموزد که می‌تواند به همه‌چیز غلبه کند. او می‌تواند راهی رو به جلو پیدا کند، پارو بزند و خود را از هر مهلکه و توفانی نجات دهد. البته او باید قدردان هر آنچه دارد هم باشد. بهای تغییر بسیار گران است و همه‌چیز کامل نخواهد بود؛ اما می‌توان باعث بهتر شدن حال دیگران شد و به دیگران کمک کرد. شما باید به جای اینکه غیرممکن‌ها را ببیند، تمرکز خود را بر ممکن‌ها و شدنی‌ها بگذارد.

تیم‌های فوتبال، خانواده‌ها و کسب‌و‌کارها همیشه از منابع و ذخایر کافی، مهارت‌های عالی، پول کلان، برند معروف و بزرگ، حقوق مکفی، حمایت کافی، گواهی بهداشت بدون ایراد، یک رابطه خانوادگی ایده‌آل و بهترین امکانات بهره‌مند نیستند. با وجود این، به یاد داشته باشید که هرکس هر یک از این‌ها را ندارد، می‌تواند خلقش کند!

شما باید هر روز و هر روز پارو بزنید و تغییراتی را خلق کنید که می‌خواهید شاهدش باشید. وقتی به دل سختی‌ها حمله‌ور شوید، اگر با توفانی روبه‌رو شدید، اگر بادهای شدید در مسیر شما وزیدن گرفت، این‌ها یعنی دارید پارو می‌زنید. همیشه دلایل بسیار زیادی وجود دارد که می‌توانید برای انجام ندادن کاری آن را بهانه قرار دهید. پی. جی. فلک (P.J. Fleck) به عنوان بازیکن سابق و مربی کنونی تیم فوتبال در آمریکا به کمک جان گوردون در کتاب پارو بزن (Row the Boat) به شما می‌آموزند راهی پیدا کنید که دلیلی برای آنچه می‌توانید انجام دهید، باشد!

ده درسی که از مطالعه کتاب پارو بزن خواهید آموخت:

1- هرگز آن چیزی را که برای انتهای مسیرت در نظر گرفته‌ای قربانی آن چیزی که در حال حاضر به آن نیاز داری نکن.
2- رفتار باتجربه و پخته عادات همیشگی را خلق می‌کند؛ عادات همیشگی استعداد و نخبگی هوش به همراه دارد.
3- شما پیروزی خود را با مردم شریک می‌شوید نه فقط با اعضای تیمتان، به‌خصوص مردمی که زندگی‌شان را وقف دیگران می‌کنند.
4- تا آن جا که می‌توانید ببخشید، حتی بیشتر از آن چیزی که دریافت می‌کنید ببخشید؛ زیرا خدمت‌رسانی و بخشش کلید خوشبختی در زندگی است.
5- سخت‌ترین بخش استاندارد کردن زندگی این است که خودتان همیشه استاندارد رفتار کنید.
6- فرهنگ از مهارت پیشی می‌گیرد.
7- شخص حواس‌پرت همان شخصی است که شکست می‌خورد.
8- گذشته خود را در آغوش بکشید تا آینده خود را بسازید.
9- تلاش سخت و روحیه رقابتی دو چیز مجزا هستند. همیشه رقابت کنید!
10- یک تفاوت اساسی بین موفقیت و محبوبیت وجود دارد. هدفتان این باشد که محبوب باشید و کماکان پارو بزنید!

نکوداشت‌های کتاب پارو بزن:

- یک کتابچه راهنمای استادانه برای استفاده بهینه از زندگی. (MARIA TAYLOR)
- خواندن این کتاب به شما برای برنده شدن در ورزش و در زندگی بینشی موثر می‌دهد. (TONY DUNGY)
- پی جی فلک قرار است شما را به سفری بهه سوی عظمت ببرد تا بتوانید برای رسیدن به پتانسیل خود در مسیر دست پارو بزنید. (JIM TRESSEL)

کتاب پارو بزن مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای ورزشکاران، مربیان، رهبران تجاری و هرکسی که امیدوار است بتواند از زندگی لذت و بهره بیشتری ببرد مناسب است. این اثر رهبران، تیم‌ها و سازمان‌ها را به سمت کسب موفقیت‌های بیشتر هدایت می‌کند.

با جان گوردون بیشتر آشنا شویم:

جان گوردون (Jon Gordon) فارغ‌التحصیل دانشگاه کرنل و دارای مدرک کارشناسی ارشد تدریس از دانشگاه اِموری است. او یکی از برجسته‌ترین نویسندگان و سخنرانان آمریکایی است که در حوزه‌هایی مثل مدیریت، فرهنگ، فروش و کار تیمی تحقیقات زیادی انجام داده است. وی و مؤسسه مشاوره‌اش به پرورش مدیران، سازمان‌ها و تیم‌های مثبت‌اندیش علاقه‌مند هستند. کتاب‌های پرفروش و سخنرانی‌های این نویسنده توانا از جمله کتاب اتوبوس انرژی الهام‌بخش خوانندگان و مخاطبان بسیاری در سراسر جهان بوده است.

جملات برگزیده کتاب پارو بزن:

- من به این حقیقت دست یافته‌ام که وقتی موقعیت‌های سخت و ناگوار در زندگی‌ام پیش می‌آید، تنها راه برای اینکه واقعاً احساس بهتری پیدا کنم این است که به هر طریقی و از راه‌های مختلف به دیگران خدمت کنم و ببخشم.

- «پارو بزن» فقط یک فرهنگ و برنامه برای خلق موفقیت و کسب پیروزی در قهرمانی‌ها نیست، بلکه به شما می‌آموزد وقتی موجی از تغییر هجوم می‌آورد و باعث می‌شود قایق شما به تخته سنگ‌ها برخورد کند، چگونه بتوانید شرایط دشوار و مشقات را مدیریت کنید.

- هیچ‌گاه فکر نکن که تو تنها کسی هستی که در چنین جایگاهی می‌توانی آنچه را در حال انجام آن هستی انجام دهی. همه ما یک تاریخ انقضا داریم. بهتر از زمانی که آن را شروع کردی تمامش کن. هیچ‌چیز در کالج فوتبال یا حتی در زندگی تضمین‌شده نیست. چیزی بیش از آن باش که فقط به فوتبال و پیروزی‌هایش بپردازی.

در بخشی از کتاب پارو بزن می‌خوانیم:

وقتی من و پی. جی. تصمیم گرفتیم این کتاب را بنویسیم، قبل از آنکه هر ایده‌ای به ذهنمان بیاید، فراگیری جهانی ویروس کرونا بر سر راهمان قرار گرفت. تیم فوتبال دانشگاه مینه‌سوتا از سال 1904، فقط در 11 مسابقه به پیروزی دست یافته بود. پی. جی. با فرهنگ «پارو بزن» یک‌بار دیگر برنامه‌ای چالشی پایه‌ریزی کرد و این درست شبیه به آن بود که او و تیمش شایستگی این را دارند که مدعی قهرمانی ملی باشند و در این زمینه حرفی برای گفتن داشته باشند. برنامه فوتبالی دانشگاه مینه‌سوتا در مسیر صعودی خود قرار داشت و مثل اکثریت ما داشت آماده می‌شد تا یک 2020 افسانه‌ای و باورنکردنی داشته باشد و بعد کوید 19 همه‌چیز را خراب کرد.

ما حرکت موجی خود را جای دیگر در جهان آغاز کردیم که قایق به صخره‌ها برخورد کرد و با خود موج پرآشوب تغییر را به همراه آورد که تأثیرات بسیار زیادی بر فوتبال کالج و برنامه پی. جی. وارد کرد، دقیقاً همانند تمام جنبه‌های شغلی جامعه. چندین تن از بهترین بازیکنان دانشگاه مینه‌سوتا به دلیل هشدارهای امنیتی همه‌گیری ویروس از ادامه فصل صرف‌نظر کردند. هر شنبه مشخص می‌شد که چه کسی می‌تواند بازی کند و چند تن از بازیکنان می‌توانند ادامه دهند. وقتی تست کرونای بازیکنان مثبت می‌شد، بر این انتخاب‌ها تأثیر منفی می‌گذاشت. این فصلی بود که با تغییر و ناملایمات درهم آمیخته و این موضوع به‌راستی پی. جی، تیمش و قواعد و قوانین «پارو بزن» را زیر سؤال برده بود.

آن‌طور که من می‌دیدم، فصل داشت از هم می‌پاشید، من در تعجب بودم که چطور پی. جی. و تیمش دارند ادامه می‌دهند. او و کارکنانش هر سال در حال ترقی بودند، در بازی‌های بیشتر و بیشتری پیروزی کسب می‌کردند و حالا صعودی که در کار نبود هیچ، همه‌چیز در حال فروپاشی بود. چطور «پارو بزن» خودش را با شرایط سازگار می‌کند و در چنین شرایطی چطور کار می‌کند؟ نتیجه یک آزمون واقعی از صداقت، درستکاری، بردباری و نگرش اشخاص زمانی مشخص می‌شود که آن‌ها، صرف‌نظر از هرگونه شرایط و پیش‌آمدی، حاضر باشند بمانند و وفاداری خود را ثابت کنند یا صحنه را ترک کنند. خیلی راحت‌تر بود اگر ما تصمیم می‌گرفتیم بلافاصله پس از پیروزی پی. جی. در قهرمانی ملی این کتاب را منتشر کنیم، اما تمام منظور و هدف پی. جی. و «پارو بزن» در اینجا خلاصه و به این نقطه ختم نمی‌شد. به همین دلیل من عاشق این هستم که بدانم آن‌ها چه چیزی را تحمل می‌کنند و برای چه تحمل می‌کنند و به چه چیزی اعتقاد و باور دارند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل 1- مردی پشت قایق
مسیر ناهموار
از همه فرصت‌های پیش‌آمده استفاده کن
تلاش بسیار، فرصت و تقدیر
فصل 2- سؤال‌ها
فصل 3- سرآغاز «پارو بزن»
درد و هدف
پارو بزن
فرصتی برای پارو زدن
فصل 4- فلسفه «پارو بزن»
آینده
زمان حال
گذشته
فصل 5- پارو زدن در دانشگاه میشیگان غربی
وظیفه‌ای سنگین
حفاری عمیق
ریختن پی و زیرساخت
ساخت چهارچوب
سال پنجره‌ها
فصل 6- سه جزء سازنده و کلیدی «پارو بزن»
پارو
قایق
قطب‌نما
فصل 7- یک فرصت و یک چالش بزرگ‌تر
فصل 8- فرهنگ «پارو بزن» در دانشگاه مینه‌سوتا
فرهنگی که به تغییر نیاز دارد
حقیقتی دشوارتر
یک سال جدید دیگر: حفاری
تدوین استانداردها
فرهنگ قایقرانان
فصل ترن هوایی: زیرساخت
بازپس‌گیری: چهارچوب
فصل 9- موجی از تغییرات
فصل 10- پارو زدن در ناملایمات و سختی‌ها
واکنش در برابر ناملایمات و سختی‌ها
قطب‌نمای ایمان و باور
واکنش نهایی
فصل 11- دنیای خارج از فوتبال
فصل 12- تأثیر «پارو بزن» بر دنیای خارج از فوتبال
کمک به خانواده‌ها تا کنار یکدیگر بمانند
با یکدیگر پارو بزنیم
فصل 13- پارو زدن در آینده
فصل 14- از اینجا به سمت کدام مقصد پارو می‌زنید؟
از امروزتان روز بهتری بسازید و ایده‌آل‌هایتان را تغییر دهید
خودت یک دلیل باش
به پارو زدن ادامه دهید

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب پارو بزن
نویسنده،
مترجمالهام شیخی
ناشر چاپیانتشارات ذهن آویز
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۵۲
زبانفارسی
شابک978-600-118-490-1
موضوع کتابکتاب‌های مدیریت و رهبری، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب پارو بزن

ادریس ریگی
۱۴۰۰/۱۱/۸
هیچ وقت ناامید نباش و تلاشتو بکن حتما موفقیت اون چیزی نیست ک تو فکر میکنی
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب پارو بزن

برای دریافت کتاب پارو بزن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.