معرفی و دانلود کتاب سقوط از بلندای آسمان

عکس جلد کتاب سقوط از بلندای آسمان
قیمت:
۵۶۰۰۰ تومان - 10.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب سقوط از بلندای آسمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سقوط از بلندای آسمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سقوط از بلندای آسمان

کتاب سقوط از بلندای آسمان اثر درخشان نویسنده موفق نیجریه‌ای لزلی نکا آریما، مجموعه داستانی مسحور کننده با فضاسازی‌هایی ملموس و قابل درک است که مسائل زنان را به تصویر می‌کشد. این کتاب نامزد جایزه گودریدز و برنده جایزه کتابخانه عمومی نیویورک در سال 2018 شده است.

تنوع در موضوع، نوع روایت و سبکِ نوشتاری از مهم‌ترین ویژگی‌های این کتاب به شمار می‌رود و در عین حال که شما را گمراه نمی‌کند و در یک مسیر مشخص هدایتتان می‌کند، هدف معینی دارد که آن نمایش نقش زنان و مشکلات آنان در داستان‌های کتاب است.

با وجود اینکه داستان‌های این مجموعه کوتاه هستند، بازه زمانی گسترده‌ای را روایت می‌کنند و این، خود یک کار غیر منتظره است و به مهارت و هنر نویسنده آن بر می‌گردد. لزلی نکا آریما با استفاده از سبک‌های مختلفی چون رئالیسم، رئالیسم جادویی و پدیده‌های افسانه‌ای و آخرالزمانی تاریخچه‌های خانوادگی را در چند صفحه کوتاه روایت می‌کند و اتفاقات هر داستان را با جهش‌هایی که از واقعیت به خیال می‌زند، پیش می‌برد و این گونه شما را مجذوب و با خود همراه می‌کند.

درباره کتاب سقوط از بلندای آسمان:

کتاب سقوط از بلندای آسمان (What It Means When a Man Falls from the Sky) دربردارنده‌ی دوازده داستان است که هر کدام لحن و بیانی صریح و ساده دارند. شخصیت‌های محوری هر داستان معمولا از مردم حاشیه نشین و فرودست جامعه انتخاب شده‌اند. همه داستان‌ها یا در نیجریه می‌گذرد یا در آمریکا. داستان‌های کتاب معمولا مضمون مشترکی دارند و آن دختران و زنان آفریقایی و نیازها و چالش‌هایشان در زندگی، مهاجرت کردن، اختلاف بین نسل‌ها و روابط تنش‌زای والدین و فرزند، فقر و طبقه اجتماعی فرو دست و تاثیر آن بر آینده افراد است.

افتخارات کتاب سقوط از بلندای آسمان:

- نامزد جایزه بهترین کتاب داستانی به انتخاب گودریدز در سال 2017
- نامزد جایزه کتابخانه عمومی بروکلین در سال 2017
- برنده جایزه ادبی Kirkus Prize for Fiction در سال 2017
- برنده جایزه کتابخانه عمومی نیویورک در سال 2018
- نامزد جایزی ادبی aspen در سال 2018
- نامزد جایزه لوکوس (Locus Award Nominee for Best Collection) برای بهترین مجموعه در سال 2018

نکوداشت‌های کتاب سقوط از بلندای آسمان:

- داستان‌هایی که به زیبایی نوشته شده‌اند درباره آن چه که ما را به انسان تبدیل کرده است و تعریف ما از خانه. (Buzzfeed)

- بزرگ‌ترین مهارت لزلی نکا آریما در این است که داستان هاییی می‌نویسد که ارزش دوباره خواندن را دارند. نه به خاطر اینکه گیج کننده هستند بلکه به دلیل داشتن جمله‌های برگزیده و توصیف‌های زیبا و بی نظیر. (NPR)

- صدای او تازه و پر جنب و جوش است و موضوعاتش به یک اندازه به موقع و نیز جدا از بعد زمان است. این یک کتاب کم حجم و کمیاب است که باعث شده آن را به دوستانم بدهم و به آن‌ها بگویم باید این را بخوانید. (The Washington Post)

- داستان‌های این کتاب تمام جنبه‌های مراقبت از والدین را بررسی می‌کند و توجه ویژه‌ای به انتظارات زنان و برابری زن و مرد در همه جا از ایالات متحده آمریکا گرفته تا نیجریه دارد. (The New Yorker)

- یک شروع قدرتمند و قاطع. لزلی نکا آریما به زیبایی لحظاتی ساده با شخصیت‌های پیچیده‌ای در داستان خلق می‌کند که هم زمان تشویق و تحقیر آن‌ها را به همراه دارد. این مجموعه داستانی هیجان انگیز و اثرگذار است. (Publisher's Weekly)

جملات برگزیده کتاب سقوط از بلندای آسمان:

- سقوط از بلندای آسمان به چه معناست؟ به معنای پوشش خبری بیست‌وچهارساعته است، به معنای سیاستمدارانی است که مشغول مدیریت بحران هستند و فعالانی که مردم را تشویق به اعتراض می‌کنند.

- هیچ وقت درباره آخرین کلماتی که به هم گفتیم به پدرم حرفی نزدم، به اودوما هم نگفتم. حتی به روان‌شناسی که تلاش می‌کرد بیشتر و بیشتر وجودم را بکاود، چون می‌دانست مخفی‌کاری می‌کنم هم چیزی نگفتم. پنهان کردن این موضوع ردایی از احساس گناه برایم دوخت که تا آخر عمر آن را به تن خواهم کرد.

- مادر دختر تلاش می‌کند تا رفتارش را اصلاح کند، اما عمده تلاشش در راه انتقال از طریق سیم‌ها گم می‌شود؛ غیبت طولانی‌اش آن تأثیری را که یک مادر باید داشته باشد کم‌رنگ کرده است. این‌جور بار آوردن دختر یکی از موضوعاتی است که انبلی و همسرش بر روی آن توافقی ندارند و باعث شده شکاف بین آن‌ها بیشتر شود.

- نه عذرخواهی را پذیرفت و نه ردش کرد، اما آمد کنارم نشست و پسربچه را روی پایش گذاشت. پسربچه سعی می‌کرد سرمان را به هم نزدیک کند. چینیر با تردید سرش را روی شانه‌ام گذاشت، کمی بغض کرد و بعد آرام گرفت.

- موقع شام، از آن جا که اجازه نداشتم دور سفره بنشینم، روی چهارپایه‌ای در آشپزخانه کز کردم و با فکر به اینکه اگر پدر و مادر واقعی‌ام بفهمند این قیم‌های موقتی چه بلایی سر من آورده‌اند حسابی ناراحت خواهند شد، دردم را تسکین می‌دادم.

کتاب سقوط از بلندای آسمان به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

خواندن این کتاب به تمام کسانی که به دنبال یک مجموعه داستانی ترجمه شده فوق العاده هستند و از مطالعه ادبیات جهان لذت می‌برند، پیشنهاد می‌شود.

در ترجمه این کتاب تلاش شده است تا حس اثر به خوبی منتقل شود و از ترجمه لغت به لغت پرهیز شود تا شما خوانندگان فارسی زبان هم به اندازه کسانی که کتاب را به زبان انگلیسی می‌خوانند، زیبایی اثر را ببینید و از مطالعه آن لذت ببرید.

لزلی نکا آریما را بیشتر بشناسیم:

لزلی نکا آریما (Lesley Nneka Arimah) اصالتاً اهل نیجیریه و متولد سال 1983 در لندن است و به خاطر شغل پدرش، دوران کودکی و نوجوانی را هم در نیجیریه و هم در انگلستان گذراند سپس به آمریکا مهاجرت کرد و در آن جا در رشته نویسندگی خلاقانه ادامه تحصیل داد. او دو کتاب مجموعه داستانی منتشر کرده که هر دو با استقبال خوب مخاطبان، منتقدین و نشریه‌های معتبری چون گاردین و نیویورکر مواجه شده است. آریما جوایز و افتخارات ادبی بسیاری به دست آورده که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان نامزدی جایزه‌ی بین المللی کشورهای آفریقایی و نامزدی جایزه کین برای بهترین نویسندگان آفریقایی در سال 2016 را نام برد.

در بخشی از کتاب سقوط از بلندای آسمان می‌خوانیم:

اولین باری که افتادی، شش ساله بودی. پیش‌تر، کوچک‌تر از آن بودی که بیفتی و باید تو را می‌انداختند، هل می‌دادند یا کاری می‌کردند تا لیز بخوری که واقعی به‌نظر برسد. از بس که مادرت محکم و از ارتفاع زیاد تو را می‌انداخت از ترس جانت هم که بود افتادن را یاد گرفتی. سال‌هاست از همین افتادن‌ها امرار معاش می‌کنی، بعضی وقت‌ها هم افتادن‌های مادرت، اما بیشتر خودت. بچه‌ای که زار می‌زند بیشتر از مادری زیبا اما پا به سن گذاشته ترحم دیگران را جلب می‌کند.

افتادن به تخصص خاص خودش نیاز دارد. نمی‌شود که این پایت به آن یکی گیر کند، با صورت به زمین بخوری و انتظار خسارت هم داشته باشی. قبل از هر چیز، گودالی، چیزی پیدا یا آماده کن. یکی دو پلاستیک بسته‌بندی مرغ را سوراخ بکن و بگذار آرام‌آرام گودال را پر کند. افتادن که شروع می‌شود، فکر کن داری می‌رقصی: پای راست بالا (دو، سه، چهار)، پای چپ خم (دو، سه، چهار)، اریب فرود بیا و منتظر توجه تماشاچی‌ها بمان. ابتدا بی‌صدا اشک بریز و در ادامه ناله‌های جان سوز سر بده، چرا که خویشتن داری محکوم به شکست است. برای جلب توجه بیشتر کاری بکن بچه گریه کند، یا بدتر، در حین افتادن او را رها کن، طوری که با لگن به زمین بخورد. جراحات واقعی‌اش امتیازی ویژه به همراه دارند.

هرساله، در کشور نزدیک به ششصد پرونده قضایی علیه خواربارفروشی‌ها و سوپرمارکت‌ها به‌خاطر کم‌کاری، تبعیض، تخلف‌های کوپنی و غیره تشکیل می‌شود. دویست پرونده بدون قیل و قال بسته می‌شود، صد پرونده در دادگاه به جریان می‌افتد، اما در سیصد پرونده باقی مانده کار به حق السکوت و خواباندن صدای قضیه می‌کشد. با این حساب، شانس زیادی داری.

همیشه هم وضع زندگی‌ات این نبوده، یا حداقل خودت این‌طور تصور می‌کنی. عکس خانوادگی کوچکی در کیف مادرت هست که خیلی بادقت از آن نگهداری شده و مادرت را نشان می‌دهد که با بچه‌ای در بغل (احتمالاً تو) نشسته است. جوان‌تر و زیباتراست و ژاکتی به تن دارد که به لاتین رویش نوشته مادر. حالا دیگر به‌هیچ‌وجه حاضر نیست آن را بپوشد؛ ژاکت آن قدر نقش ونگارهای درهم و برهم دارد که انگار یک آدم متشنج در اوج رعشه طراحی‌اش کرده است.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه مترجم
آینده به‌نظر روشن است!
داستان‌های جنگ
وحشی
روشنایی
فرصت‌های دوباره
بادآورده
چه کسی در خانه به پیشوازت می‌آید؟
دختران بوچی
سقوط از بلندای آسمان
گلوری
آتشفشان چیست؟
رستگاری
قدردانی
درباره نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سقوط از بلندای آسمان
نویسنده
مترجمسهند درویشی
ناشر چاپیانتشارات خوب
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۷۶
زبانفارسی
شابک978-622-6983-24-2
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۵۶۰۰۰ ت - 10.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب سقوط از بلندای آسمان

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب سقوط از بلندای آسمان

برای دریافت کتاب سقوط از بلندای آسمان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.