معرفی و دانلود کتاب صوتی یک زندگی دیگر

عکس جلد کتاب صوتی یک زندگی دیگر
قیمت:
۴۰۰۰۰ 28000 تومان ۳۰%
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی یک زندگی دیگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی یک زندگی دیگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی یک زندگی دیگر

کتاب صوتی یک زندگی دیگر شامل بیست‌ونه داستان کوتاه به قلم آلبرتو موراویا، نویسنده‌ی برجسته‌ی ایتالیایی‌ست. نویسنده در اثر حاضر تلاش کرده تا تصویری موثر و واقع‌گرایانه از زنان طبقات مختلف جامعه را پیش‌روی مخاطبان خود قرار دهد. فاطمه گودرزی، هنرمند نام‌آشنای کشورمان، خوانش این اثر را برعهده داشته است.

درباره کتاب صوتی یک زندگی دیگر:

مجموعه‌ی پیش‌رو بیست‌ونه داستان کوتاه به قلم آلبرتو موراویا را شامل می‌شود. نویسنده در اثر نام‌برده تمام اهتمام خود را به کار گرفته تا تصویری دقیق از طبقات گوناگون جامعه را پیش چشم مخاطب باریک‌بین قرار دهد. مضامین اصلی حاکم بر کتاب یک زندگی دیگر (همچون دیگر آثار موراویا) جنسیت، روابط میان انسان‌ها و به تصویر کشیدن اضطراب‌های انسانی‌ست.

داستانِ اول این مجموعه، خوابگردها نام دارد. قصه‌ی زنی که خوابگردی دارد و مردی که مشغول پیشبرد روابط پنهانی متعددش است. پیداست که مرد هیچ سر در نمی‌آورد عشق چیست. او حتی حاضر است برای پنهان کردن خیانتش از زن و هر کدام از معشوقه‌هایش چاره‌ای بیندیشد و برای این کار تمام وقت آزاد و غیر آزادش را صرف کند و حتی از خوابش هم بزند.

حالا زن که پنج سال اول زناشویی با این کار کنار آمده، تصمیم گرفته انتقام بگیرد. البته گزینه‌ی طلاق همیشه روی میز است؛ اما این کار امکان‌پذیر نیست. زن نمی‌تواند از شوهرش طلاق بگیرد؛ چرا که هر چه مرد بیشتر به او خیانت می‌کند، زن بیشتر عاشقش می‌شود. ازاین‌روی،‌ زن وقتی که نظاره کرد عشقی چنین ویرانگر در قلب خویش دارد، تصمیمی عجیب گرفت.

همه ‌می‌دانیم که آدم خوابگرد می‌تواند هنگام خواب کارهایی بسیار پیچیده انجام دهد. کارهایی که انجام دادنشان هنگام بیداری مستلزم هوشیاری و مهارتی خارق‌العاده است و خوابگردِ داستان ما تصمیمی گرفته که بدون زحمتی نه چندان زیاد از عهده‌ی آن بر خواهد آمد...

«ماه عسل، به خود آمدن، مشاجره در زیر باران، دوقلوها در نپال، ربوده شده و محبوب همه» برخی دیگر از عناوین داستان‌های کتاب صوتی یک زندگی دیگر (‎Un'altra Vita) هستند. گفتنی‌ست فاطمه گودرزی روایت این داستان‌ها را برعهده داشته و صدای گرم او دو چندان به جذابیت کتاب افزوده است.

کتاب صوتی یک زندگی دیگر مناسب چه کسانی است؟

اگر به داستان‌های کوتاه علاقه‌مند هستید، کتاب صوتی یک زندگی دیگر برای شماست.

با آلبرتو موراویا بیشتر آشنا شویم:

آلبرتو موراویا (Alberto Moravia) در 28 نوامبر سال 1907 و در ایتالیا دیده به جهان گشود. این رمان‌نویس نام‌آشنای ایتالیایی رمانی ضدفاشیستی با عنوان «دنباله‌رو» نگاشته که فیلمی با همین نام از آن اقتباس شده است. یگانگی، جنسیت و اگزیستانسیالسم سه درون‌مایه‌ی اصلی آثار او هستند. در ادامه نام برخی از کتاب‌های دیگر این نویسنده‌ی نام‌آشنا را مطالعه می‌کنید: «داستان‌های رومی، عشق‌ و زناشویی لیدا، دست‌فروش، دلتنگی، زن رمی و تحقیر»

در بخشی از کتاب صوتی یک زندگی دیگر می‌شنویم:

سرپا ایستاده‌ام، از پنجره دولا شده‌ام، آرنج‌هایم را روی لبه پنجره تکیه داده‌ام و دارم به باغ نگاه می‌کنم. روبه‌روی من چوب بست سیاهی پوشیده از پیچک، دور و بر دیوار را گرفته است. گوشه‌ای از باغ، در زیر نور چراغ خیابان نمایان است: یک نیمکت مرمر که از رطوبت سیاه و انبوه درختان همیشه سبز که آن را احاطه کرده‌اند و یک حوض با فواره‌ای که از یک صخره مصنوعی، باریک و تابناک بیرون می‌جهد و بعد دوباره در آب تیره فرو می‌افتد.

آرام‌ترین، عمیق‌ترین و ملال‌انگیز‌ترین ساعت شب است. اگر صدای ریزش آب فواره نبود، فکر می‌کردم دارم خواب می‌بینم. بعد بدنم از سرما شروع می‌کند به لرزیدن دو طرف پیراهن خواب را روی هم می‌آورم. ناگهان متوجه می‌شوم که تپانچه در جیبم نیست.

موضوع کاملاً روشن است. دچار یکی از بحران‌های خوابگردی‌ام شده‌ بودم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
12 دقیقه
خوابگرد
14 دقیقه
ستاره
11 دقیقه
مفرد جمع
11 دقیقه
دختر خوب
13 دقیقه
محبوب همه
10 دقیقه
ربوده شده
14 دقیقه
دوقلوها در نپال
12 دقیقه
به خود آمدن
12 دقیقه
یک زندگی دیگر
11 دقیقه
توازن
11 دقیقه
بی‌سر و پا
10 دقیقه
بیا با هم بازی کنیم
12 دقیقه
مشاجره در زیر باران
13 دقیقه
ماه عسل
13 دقیقه
خط سرخ، خط سیاه
13 دقیقه
قلدر
12 دقیقه
خوشبخت
12 دقیقه
دو سهل‌انگار
14 دقیقه
عشق مادر
12 دقیقه
نازی
13 دقیقه
هدف‌های واهی
12 دقیقه
تربیت غلط
10 دقیقه
حرف‌های یک هنرپیشه
11 دقیقه
زن اسبی
15 دقیقه
لیدی گودیوا
10 دقیقه
حساس
14 دقیقه
زندگی تلفنی
13 دقیقه
بی‌احساس

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی یک زندگی دیگر
نویسنده
مترجمهاله ناظمی
گویندهفاطمه گودرزی
ناشر چاپینشر کتاب هرمس
ناشر صوتی گروه فرهنگی سماوا
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۴۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۴۰۰۰۰ 28000 ت ۳۰%
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی یک زندگی دیگر

مرجان حمزه نژاد
۱۴۰۱/۳/۱۰
٢٩ زن ناامید، بیچاره، ضعیف، بیمار و... که زندگیهاى بى معنا و داغونى رو تجربه میکنن در یک کتاب!!!!!
اصلأ توصیه نمیکنم؛ خصوصا که خوشبختانه دوران ضعف و ناتوانى خانمها رو به پایان است و حیف وقتى که صرف شنیدن چنین داستانهایى بشه
س رضایی
۱۴۰۱/۳/۴
جذاب و سرگرم کننده با وجود مدت کوتاه هرداستان غرق داستان میشدم و یه زندگی رو در زمان کوتاه در ذهنم میدیدم و تجربه میکردم
Maryam Rajabi
۱۴۰۱/۳/۱۸
روایت داستان‌های کوتاه از برشی از انسانهای متفاوت که جای تفکر دارد هر کدام بجای خود
انوشیروان
۱۴۰۱/۴/۱
کتاب باحالیه حس وحال زنونه دارن داستاناش
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب صوتی یک زندگی دیگر

برای دریافت کتاب صوتی یک زندگی دیگر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.